Snažilky 2009. Najde se někdo na pokec?

skretik
15. črc 2009

Ahoj holky, najdou se nejake predsnazilky na pokec ( holky, ktere se zatim nesnazi, ale do konce tohoto roku by rady zacaly).

blondata.sestricka
5. srp 2009

Bamb, tak se měj krásně a jak budeš moct, ozvy se! 😉

skretik
autor
5. srp 2009

Bamb co znamena to, ze si platis DPN? K cemu to je? Pracujes normalne na hlavni pracovni pomer nebo na zivnostensky list?

isana
5. srp 2009

Já bych taky chtěla holčičku a manželovi je to jedno, ale hlavně aby bylo baby zdraví. 😀

Sartira a co jsi psala o tom, jak ovlivnit holku nebo kluka?

skretik
autor
5. srp 2009

Sestri mej hezke odpoledne, mela si dnes opravdu dlouhy den, tak si odpoledne odpocin 😉

skretik
autor
5. srp 2009

U nas je to tak, ze me je to jedno a pritel by chtel 2kluky 😅 (on ma taky brachu), no alespon v tu jednu holcicku doufam 😅 , parecek by byl idealni 😎

sartira
5. srp 2009

bamb ty k tomu takisto pristupujes zodpovedne, uz len kvoli DNP 😉
dufam ze od statu dostaneme maximum 😀
je urcite dobre si potom nepripustat pripadny neuspech, ale kedze my ideme skusat poprve tak z toho velku vedu robit nebudem a budem sa z toho len tesit

isana pisali sme si tu trosku o Jonasovej metode ovplyvnenia pohlavia babatka, ktora oficialne plati az na druhe dietatko, ja budem testovat, ci aj na prve 😉

inak baby este som nasla kalendarik na vypocet datumu narodenia babatka podla dna pocatia alebo dna poslednej MS, takze aby ste to nemusli namahavo vypocitavat, tu je:

http://www.calibrum.sk/default.aspx/sk/chc/cali...

sestri papa

bamb27
5. srp 2009

skretik... DNP je dobrovolne nemocenske poistenie, moze si to platit hockto, kedze je to dobrovolne, ale ja som zamestnanec... uz to sarti raz popisovala.. ale ked sa budeme obe menej ponahlat tak vysvetlim 😉 ...

skretik
autor
5. srp 2009

Diky Bamb, ja jsem o tom jeste nikdy neslysela, ze by si zamestnanec mohl platit DPN, nevim jestli je to v CR vubec mozne. budes pak na materske dostavat vice penez?

bamb27
5. srp 2009

ano presne tak skretik, neviem ako je to u vas, ale tu sa to tak da spravit (teda aspon zatial 🤐 ) a ano je tam moznost pol roka dostavat maximalnu moznu vysku materskej

sarti ..aj tak verim ze s tehotnenim nebudeme mat ani jedna nejaky vacsi problem ..vsak 😉 ?!

skretik
autor
5. srp 2009

tak to je moc fajn, jdu zalovit na internetu jeslti je neco takoveho i u nas. Jak dlouho si to musis platit, abys mela narok na vyssi materskou a kolik platis mesicne?

bamb27
5. srp 2009

musis platit minimalne 270 dni pred nastupom na matersku, cize musis zacat aspon mesiac pred otehotnenim.. a platim si zatial uplne minimum, co je 13 € ..potom to zvysim ked otehotniem

sartira
5. srp 2009

bamb tak to urcite NIE, pride nase snazilovske obdobie, a bude to tu ako huby po dazdi,
resp skretik este sa nepodarilo? 😉 co ukazuju testiky?

bamb27
5. srp 2009

no bezim ja domov a dakujem za fajn citanie... majte sa tu pekne, nabuduce pokracujeme, packo 🙂

sartira
5. srp 2009

bamb cafff uzi si vikend 😉

skretik
autor
5. srp 2009

Bamb tak to je parada, skoda, ze tu nic takoveho nemame, na netu jsem nic nenasla ☹ .

Sarti ja mam MS dostat az v sobotu a ani si nemyslim, ze bude potreba testovat 😅 , ja si jeste musim asi chvili pockat 😕

skretik
autor
5. srp 2009

bamb uzij si hezke odpoledne a vikend a sluzebky 😉 a v pondeli papa

isana
5. srp 2009

Pro dnešek se loučím 😀 😀 😀

skretik
autor
5. srp 2009

Papapa Is. ja uz taky za chvilicku padim. Tak mejte vsechny hezke odpoledne a zitra papa

sartira
5. srp 2009

tak sa majte tiez letim domov 🙂

evivka
5. srp 2009

Hezký večer, můžu se přidat? 🙂 Nepročetla jsem celou diskuzi, ale téma je super 😉
Taky bychom se do konce roku chtěli začít snažit, jen ještě úplně nemáme jasno kdy přesně, máme totiž před sebou poslední rok VŠ... Původně jsem chtěla HA vysadit někdy v říjnu a že se uvidí, ale jak tady pročítám všelijaké debaty, mám pocit, že to spíš většinou trvá déle..tak si říkám, jestli nevysadit už teď, abych se trochu srovnala po té HA.. Co myslíte?
Dneska jsem koupila listovku a začnu papat 😀

skafandrik
5. srp 2009

ahoj evivko
my to měli tak, že plán byl prostě začet zkoušet od září s tím, že to hned asi nevyjde a že třeba chvilku budem čekat (doufam, že chvilku velmi krátkou) - to září kvůli práci, no a začátkem července jsme měli svatbu a bezprostředně poté to byla taková euforie, že to nešlo jinak, takže jsme tomu dali volnej průběh s tim, že v tom červenci to bylo tak, že ale jsem téměř na beton věděla, že otěhotnět nemůžu protože už v momentě svatby jsem byla nějakej 32.DC. Takže tomu necháváme volný průběh 🙂

ivis85
5. srp 2009

Ahoj Evi, určitě se přidej 😉
Je to různé, někdo se po vysazení HA srovná okamžitě, někoho to rozhodí, já najela na uplně přirozený cyklus ...
A kolik vám s partnerem je?

evivka
5. srp 2009

To je asi nejlepší, příroda to nějak vymyslí za nás, viď? 😵

evivka
5. srp 2009

Je nám oběma 24, rok jsme svoji a na miminko se moc těšíme 😵 Ale tu školu bych chtěla dodělat, to si zase říkám že pár měsíců raději počkáme..to je škoda, že člověk neví, jak bude sám reagovat 😅

ivis85
6. srp 2009

Ahoj holky
Evi, když už máš poslední rok, tak by byla škoda to nechat. Těžko říct, jestli bys to s prckem dodělala,do budoucnosti nevidíme, ale zse nervy a učení do noci by v těhu byly zápřah ... babo raď viď 😀

pepibubu
6. srp 2009

Ahoj holky 🙂

No já s prckem vejšku vzdala.... chyběla mi matika a statistika, a nebyla síla se učit... měla jsem docela zvracecí a nablívací těhotenství, a holt jsem si z volby "vš - mimi" vybrala mimi. Dělala jsem ji dálkově, a kdo ví, třeba mi ještě rupne v kouli a já to ještě jednou někde někdy zkusím.

blondata.sestricka
6. srp 2009

Dobré ráno holky! 🙂

Tak já taky studuju dálkově, ale je to doela v pohodě, takže snad mi půjde psát diplomka i s mimi, jestli půjde vše podle plánů 🙂

Vítám mezi námi další PředSnažilku Evivku 🙂

evivka
6. srp 2009

Dobré ránko 😉
No já doufám, že bych ten poslední ročník těhotná zvládla. Podle mých výpočtů by bylo ideální zadělat někdy v prosinci, tak bych už asi začala pomalu s přípravou 🙂
V nejhorším bych něco dodělala s mimčem, muž a rodiče by pomohli.
Já si pořád maluju, že budu mít těhotenství "po mamče" v pohodě, ta neměla žádné nevolnosti a bylo jí OK 😅

pepibubu
6. srp 2009

hele,čus skafinko 🙂 kdo to k nám zavítal 😀

ivis85
6. srp 2009

to by jsme si přály všechny - neblinkat 😀
jestli ti škola jde, tak v tom asi problém není, mě to hrozně nebavilo a lezlo mi to do hlavy pomalu, špatná soustředěnost a tak, takže já bych to nezvládla ani bez miminka, to vím 😒