Snažilky 2009. Najde se někdo na pokec?

skretik
15. črc 2009

Ahoj holky, najdou se nejake predsnazilky na pokec ( holky, ktere se zatim nesnazi, ale do konce tohoto roku by rady zacaly).

benotka
1. zář 2009

Ahoj, já tady jsem až do 18:00. Což je ještě hrozně daleko. Ještě že jsou takový diskuse, aspoň se člověk v práci trochu zabaví, když teda není zrovna frmol.

bonavia
1. zář 2009

ahojky! taky si tu super krátím volný chvilky v pracovním dnu, jinak dneska venku na silnicích frmol, holt první školní den...
Pročítala jsem diskuzi dny zpátky, tak v pár výrazech jsem tápala, třeba "mrcha" 😉 😉 😉 ale už mám jasno.

skretik
autor
1. zář 2009

Dobre rano holky 🙂 . Ivis, dnes si tedy kolikaty den?

ivis85
1. zář 2009

28 DC, asi si budu muset czít dovču a jít to vylažet, je mi ee ee 😝

skretik
autor
1. zář 2009

Myslis, ze na tebe leze chripka, MS nebo tehotenstvi 😅 ?

ivis85
1. zář 2009

😅 sama nevím, chřipka určitě a včera jsem měla takový záchat lítosti, že asi MS, to se mi totiž stává těsně před. ☹

skretik
autor
1. zář 2009

Tak to jsem na tebe moc zvedava a drzim palecky at to dopadne presne jak si prejes. Mas pravidelnou MS? Ja jsem ted 25DC a MS mam pravidelnou 27-29DC, takze se mi to uz taky blizi a porad me hrozne tresti hlava (poprve od doby co jsem prestala brat HA) 😖

skafandrik
1. zář 2009

ahoj
tak tu pravidelnost vám teda závidim, já stále nic, ani jsem včera manžu neznásilnila, nebyl nějak čas, přijeli jsme pozdě. V práci mi to štve, mam děsně žravou, no už abych byla doma. Manžel jde dnes poprvé do práce, tak doufám, že se mu tam bude dařit, ale má noční, tak to budu doma nejkrásnější.

pavlinaho
1. zář 2009

Ahoj, konečně se v práci trochu ulevilo a já mám chvilku sem juknout. 🙂 Moc zdravím. Jinak my se stále snažíme. Já jsem 17DC, takže si musím počkat 🙂.

skretik
autor
1. zář 2009

Ahoj Pavli, to cekani je strasny a nekonecny, co ☹ , nemam to rada 🙄

benotka
1. zář 2009

Zajímalo by mě, jestli čtete knížky o těhotenství a porodu? Já jsem si teď na narozeniny jednu takovou knížku přála a mám ji. Dostala jsem ji od sestry, která bude mít teď v říjnu miminko, už druhé. Tak už začnu pomalu číst, ať jsem alespoň trošku připravená. Jestli to vůbec jde. 😅

skafandrik
1. zář 2009

Tak já občas nějaký ten článek čtu, ale spíš tak o výchově obecně. Radši se snažím tohle eliminovat, protože tím víc bych na to myslela, a to nechci, už takhle to dost stačí.

skafandrik
1. zář 2009

NIkdo tu?

No nevadí, tak ještě jednou já. Chci Vám napsat, co jsme dneska zažili, Přijela jsem domů kolem sedmý, protože jsem řešila ještě takovou prekérku v práci. Přijdu dovnitř a domlouváme se smanželem, jak ho povezu na noční, chtěla jsem začít poklízet a manžel, že jde teda vynést koš. U baráku máme cestu, kde jezdí celkem dost aut. A najednou slyšim vzdáleně takovou tupou ránu a mnohem víc slyšim, jak někdo hodně prudce přidal na rychlosti a odjíždí. Nic jsem neviděla,m jen slyšela. V tu chvíli první myšlenka, že mi mezi dvečma proběhl pes, vyběhl ven a něco ho srazila, psa ale vidím vedle sebe, tak vzápětí strach o manžela, rychůe jsem zavřela doma psa a vybíham ven, vidim manžela, jak stojí v pořádku u popelnice a jen kouká tím směrem, mírně v šoku, on celkem špatně vidí na dálku, říkámco se děje a on, já nevim, nic nevidim, ale jakoby srazili chlapa, já mam zrak dobrej, koukam a tam leží kluk na zemi, tak k němu letim, v tom přijíždí muj táta a naproti vychází sousedi, tak jsem na všechny řvala, ať okamžitě volaj sanitku, ten kluk tam ležel, totálně bílej a v šoku, naštěstí žil a teď moje totální bezmocnost, vůbec jsem nevěděla žádný věco kolem první pomoci a tak, to už tam bylo víc lidí, už i manžel, kterej na něj spolu s mym tátou byli u něj, on vůbec nejdřív nemluvil, pak trochu opadal ten šok a převládala bolest, už i mluvil, současně přijeli hasiči, zuáchranka, já celou dobu řídila dopravu, pak společně s manželem, hasiči čuměli, záchranka teda pracovala dobře, až po dlkouhej době přijela polocie, pořád jsem jako laik řídila tu dopravu, až ke konci jí řídili hasiči. nO TO PODSTATNÝ NEVIM, JESTLI VYPLYNULO, TEN ŘIDIČ UJEL, MANŽEL SI JEN VYBAVUJE TYP VOZU, JINAK NIC. Hnusnej zážitek. Kluk má hodně moc poraněnou tu ruku, dostal i kapačky nějaký, krev měl na hlavě, pak nevim, snad nebude mít nějaký zranění. Jo a do toho přijela jeho máma a víte, jak se o tom dozvěděla? To pro mě mluví o poutu matka - dítě a o intuici tý mámy, on roznášel letáky a ona mu volala a on se jí neozýval, tak prostě vyjela ho hledat a tohle zjistila, ona tam byla chvíli po tej nehodě, jakoby vycítila, že se něco stalo. A jak jsem tam řídila tu dopravu, tak najednou v dálce vidim někoho běžet, pak mi došlo, že to je nějaká přítelkyně nebo ségra, byla totálně v šoku, málem tam skočila do silnice, tak jsem jí zadržela uklidňovala a dovedla k tej mámě. Neskromně jsem ráda, že jsem celkem zachovala klidnouu hlavu, jen mi mrzí, že nedokážu z mnoha důvodů poskytnout tu první pomoc, naštěstí jsem tam pak nebyla sama a když jsme zjistili,že žije, radši jsme s ním nehýbali a čekali na odborníky.

K veselejším věcem - objednala jsem si novou vůni, ale s tím zážitkem shora se to nedá srovnat samozřejmě a ani z něj nemám snad radost.

Jinak MS stále nikde a v práci to bylo fakt šílený, Mam dost strach, abych se na to těhotnění nějak neupnula právě kvůli práci. Ach jo ☹

ivis85
2. zář 2009

Ahoj holky
Skafi, tak takový zážitek ti nezávidím, ale je skvělý, že jsi neztratila hlavu a reagovala tak pohotově.Já sama nevím, jestli bych uměla dát první pomoc, dělala jsem to jen před řidičákem ... 😕 Skafi, taky mě to v práci občas nutí chtít mimi co nejdříve ... 😒
Skreti, no, pravidelnou ... minulý měsíc už jsem se vrátila do starého cyklu, tento měsíc nevím nevím, zatím nepřišla
Včera jsem v 11 odešla z práce a ulehla, večer mi jel manžílek pro těhu test a paralen, co kdyby náhodou ... Nicméně byl negativní, takže teď se začneme držet plánu a zkusíme to až v tom listopadu.

benotka
2. zář 2009

Dobré ráno,
to je hrozný zážitek. Já nevím, jestli bych první pomoc zvládla, spíš bych se bála, abych mu ještě víc neublížila. Ale stejně jak vy bych s ním nehýbala.

Od kdy se snažíte o miminko?

ivis85
2. zář 2009

Benotka: teď nevím, jestli je ten dotaz na mě, nebo na skafi? Nebo na někoho jiného? 😅

ivis85
2. zář 2009

Skafi - vypadla jsi mi nějak omylem z tabulky ... 😨 omlouvám se, pošleš mi do IP nezbytné info 😀 😅

benotka
2. zář 2009

Ivis - tvůj příspěvek z 07:08 jsem přečetla až teď, dotaz byl na skafi, právě proto, že jsem ji neviděla v té tabulce 😉

ivis85
2. zář 2009

No já teď pročítala IP a ani mi od skafi nepřišla odpověď s údaji do tabulky, tak si nejsem jistá, jestli to nebyl od skafi záměr a nechce být inkognito 😀

sartira
2. zář 2009

ahojte dievcata,

ako sa mate? ja som mala kratku dovolenku, boli sme na Morave - Macocha a dalsie krasy, velmi pekne 🙂

Skafi - musim uznat, ze si sa zachovala vyborne, tu prvu pomoc ani ja velmi neumim, ale zvladla si to 😉
a tiez sa musim pochvalit 🙂 k narodeninam som dostala od draheho vonavku od Bossa, krasńe vonia

skafandrik
2. zář 2009

no dík za pochvalu, ono ale není o co stát, pořád na to myslim

jinak my se tak snažíme nesnažíme, prostě uvidíme

absence v tabulce je záměr 😀 aspoň zatim

sartiro, jakou konkrétně, já dostala k narozeninam hb femme fraiche

sartira
2. zář 2009

ja mam BOSS Orange 🙂

bonavia
2. zář 2009

Skafi...teda klobouk dolů, zachovalas úžasně chladnou hlavu. Nedivím se, že se Ti to bude teď vracet.

bonavia
2. zář 2009

Jinak u mě učiněn mini-pidi krůček kupředu. Protože mám krev Rh mínus, poslala jsem manžu jen tak pro zajímavost na test kr. skupiny...a přesně jak jsem předpokládala, má plusko...no neva, ještě že už je dnešní "technologie" tak vepředu.

ivis85
3. zář 2009

Hezké ráno všem
Bonavia - asi jsem trochu mimo s těma skupinama, co to znamená??? 😅

skretik
autor
3. zář 2009

Dobre rano 😀 .

Bonavia taky by me to zajimalo, me uz neco vysvetlovala Bamb, tak jsem hned zjistovala co ma partner a ten ma +, svoji krevni skupinu nevim, ale asi bych mela zjistit,vid 😕 ?!Muze to znamenat problem v otehotneni nebo az pri poceti, pak kvuli odmitnuti ditete matkou?

skretik
autor
3. zář 2009

Ivis a co ty a MS? Porad nic? Kolikaty uz si DC?

bonavia
3. zář 2009

ahojky, říkali mi to pro zajímavost na transfuzce (daruju krev), tak jsem se začala pídit...
Výtah z http://www.krevniskupiny.cz/:

Typ Rh faktoru má velmi významnou úlohu v porodnictví. Pokud totiž otěhotní Rh negativní žena s Rh pozitivním mužem a počaté dítě zdědí Rh pozitivní faktor otce, dojde mezi matkou a dítětem k nesourodosti těchto Rh faktorů se závažnými důsledky. Jedná-li se o první těhotenství ženy, dostanou se zejména během porodu Rh pozitivní krvinky dítěte do Rh negativní krve matky a ta si proti nim vytvoří protilátky. Tatáž situace ale nastane i při přerušeném těhotenství.

Při dalším těhotenství, je-li dítě opět Rh pozitivní, pronikají matčiny protilátky do krevního oběhu plodu, napadají a rozkládají tu krvinky, dochází k hemolýze. Dítě je v důsledku toho nejen chudokrevné, ale navíc onemocní těžkou novorozeneckou žloutenkou a poškodí se jeho některé vnitřní orgány včetně mozku, tj. nervová jádra. Při těžším poškození by dítě zemřelo. Za takových okolností je nutné neprodleně provést především krevní transfúzi, během níž se krev novorozence vymění za zdravou, která protilátky neobsahuje.

V praxi se běžně uplatňují takové medicínské postupy, které zajišťují, aby k fatálnímu poškození dítěte nedošlo. Především se při existenci Rh negativního faktoru těhotné ženy zjišťuje i Rh faktor otce. K výjimečným opatřením není třeba přistupovat tehdy, pokud je Rh faktor otce rovněž negativní. Ovšem pokud je tomu naopak a otcův Rh faktor je pozitivní, je potřebné těhotné ženě pravidelně odebírat krev a sledovat u ní tvorbu jejích protilátek proti Rh faktoru dítěte. Cílem je zajistit včas provedení příslušných opatření, tj. prevenci vzniku protilátek matky proti Rh faktoru krvinek plodu.

Při prvém porodu je nutné rodičce vstříknout nejpozději do 72 hodin od narození dítěte nitrosvalovou injekci lidského imunoglobulinu anti-RhO. Tím jsou odstraněny díky imunoglobulinům z krevního oběhu matky ty červené krvinky, které obsahují Rh pozitivní faktor plodu, tak je odrušen podnět tvorby mateřských protilátek proti Rh faktoru dítěte. Injekce imunoglobulinu se podává Rh negativním ženám i v případě přerušení těhotenství. Při dalším porodu Rh pozitivního dítěte se tento postup opakuje. Díky tomuto přístupu se minimalizuje nutnost výměnné transfúze krve dítěte a předchází se jeho poškození.

Ovšem ještě za jedné okolnosti by hrozilo dítěti nebezpečí – a to tehdy, pokud by matka s Rh faktorem negativním v dřívějšku obdržela transfúzí Rh pozitivní krev. Proto je třeba této okolnosti věnovat velkou pozornost.

--------------------------------------------------------------------------------

skretik
autor
3. zář 2009

Hmmm zajimave, dekujeme za vycerpavajici informce Bonavio 😉 . no az bude prilezitost necham si taky zjistit krevni skupinu at vim, pro jistotu. Pritel take chodi darovat krev, proto vi, ze ma + , ja jsem taky chtela darovat, ale moji krev nechteji z duvodu pritomnych protilatech proti Hepapitide C (nevim kde jsem k nim prisla ☹ , nikdy jsem ji nemela ).

skafandrik
3. zář 2009

Ahoj!
Tak mrcha se ráčila dostavit, takže začínáme 😀