Snažilky 2009. Najde se někdo na pokec?

skretik
15. črc 2009

Ahoj holky, najdou se nejake predsnazilky na pokec ( holky, ktere se zatim nesnazi, ale do konce tohoto roku by rady zacaly).

isana
4. srp 2009

Sartina: A to calibrum se má začít brát přesně 3 měsíce před plánováním? 😨

sartira
4. srp 2009

podla navodu a vseobecne sa hovori ak planujes babe tak 3 mesiace pred otehotnenim a este v prvom trimestri a staci naozaj len jeden druh vitaminov, netreba brat viac, a takisto neberte klasicke komplexy vitaminov pre populaciu, ale urcene pre tehotne 🙂

skretik
autor
4. srp 2009

to me prave taky zajimalo jak dlouho vubec muzes tyhle vitaminy brat, myslim treba babyplan. Chapu, ze pri planovani tehotenstvi, ale co kdyz se dlouho nedari nebo se dlouho jeste neplanuje a presto pro jistotu? Muzou se brat klidne rok?

sartira
4. srp 2009

tak rok by som to neodporucala, ale ked sa dlho nedari tak kazdy druhy alebo treti den, hlavne mnoho zien potom vela priberie po tychto preparatoch, takze to uzivali napr. 2 roky a pribrali 10kg a babo nikde, takze to netreba prehanat, radsej striedmo

skafandrik
4. srp 2009

tak ono je to napsáno na těch příbalovejch letácích
já mám ten femibion, jsou dva druhy, jeden se má brát před otěhotněním a pak asi do cca 12 tt a ten druhej pak ještě chvíli dýl, ale ten druhej zatim fakt neřešim 😀

isana
4. srp 2009

Mě právě gynekolog říkal, že když jim normálně a zdravě, že dopředu žádné vitamíny brát nemám, že se po nich přibírá ☹ Tak teda beru tu listovku, tou se nic nepokazí, ta je i na spoustu jiných věcí né jenom s vlivem na plod 🙂

skafandrik
4. srp 2009

tohle je taky listovka 😉

isana
4. srp 2009

Myslíš to calibrum? Tam je asi víc vitamínů né? 😀

sartira
4. srp 2009

kys.listova, vitamin C,E, jod, zelezo

skafandrik
4. srp 2009

ee, ten femibion 😉

maruska39
4. srp 2009

Holky nevím jako fakt se přibírá? u mě to teda neplatilo nepřibrala jsem před těhu jak jsem je brala,ale je pravda že já normálně nepřiberu z ničeho,teď možná aj jo po porodu,ale dříve určitě ne.
No já jsem hrozná taky na nějakou pravidelnost,ale co se týká vitamínu tak jsem byla poctivá a musím se přiznat,že dítěti se dávájí kapičky Vigantol 1x 1kapka je to vitamín D a to jsem teda flákala,hodně jsem mu to zapomínala dávat 😔 Teď naštěstí po roce se už nemusí,ale vystřídalo to tabletky na zoubky Fluor který se dětem dává takže opět pravidelně 1 denně,ale teď se fakt snažím a dávám poctivě.

sartira
4. srp 2009

femibion podla vyrobcu obsahuje:

Výživový doplnok s obsahom kyseliny listovej, Metafolínu, vitamínov, jódu vo forme tabliet a s obsahom DHA vo forme kapsúl, presnejsie:

Názov Obsah
D-alfa-tokoferol (vitamín E) 13 mg
D-biotín (vitamín B7, vitamín H) 60 mcg
jód (nešpecifikovaný) 150 mcg
kyanokobalamín (vitamín B12) 3,5 mcg
kyselina L-askorbová (vitamín C) 110 mg
kyselina listová (vitamín B9) 800 mcg
kyselina pantoténová (vitamín B5) 6 mg
nikotínamid (vitamín B3) 15 mg
pyridoxín (vitamín B6) 1,9 mg
riboflavín (vitamín B2) 1,6 mg
tiamín (vitamín B1)

sartira
4. srp 2009

takze obsah calibrum babyplan a femibion su podobne

skafandrik
4. srp 2009

sartiro, mně to bylo doporučeno přímo gynekologem, takže snad to je ok, moc tohle neřešim, přečetla jsem si tehdy příbalovej leták, ale prostě to beru a věřim, že to je dobrý, ty myslíš, že ne ? 😕

sartira
4. srp 2009

Calibrum Babyplan

Názov Obsah
D-alfa-tokoferol (vitamín E) 30 mg
jód 150 mcg
kyselina L-askorbová (vitamín C) 100 mg
kyselina listová (vitamín B9)
železo

sartira
4. srp 2009

skafandrik pokial Ti to predpisal doktor, tak ma svoj dovod, nijak by som to neriesila 😉
ja bez odporucania doktorky si kupim Babyplan, kedze vsetkeho je tam menej a prehanat to nechcem 😀

ivis85
4. srp 2009

tak se tady měje holky a moc toho nenakecejte, ráno musím hned pracovat, tak ať vás nedočítám hodinu 😀

ivis85
4. srp 2009

jo bamb, ty už jsi byla na cytolce??? mě řekla dr. že až v listopadu, teď ve mě hrklo, abych něco nezanedbala ... 😨

isana
4. srp 2009

Tak já nevim, podle toho složení co píšete mě nepříjde, že by se po tom mělo přibírat 😀

Sartira tak dáš po nějské době braní info, jak to z tvojí váhou vypadá 😀

skretik
autor
4. srp 2009

Ahoj Sarti, kdyz to mas tak hezky nastudovane 😀 . Co myslis, ze je lepsi Calibrum babyplan nebo GS mamavit? je v tom nejaky zasadni rozdil?

skretik
autor
4. srp 2009

Ivis mej krasne a uzij si hezke odpoeledne 😎

bamb27
4. srp 2009

ivis, ja som mala prist po dvoch MS ... tak som pred mesiacom bola, doktor povedal, ze to pekne urobil 🙂 ...skoda ze som nestihla tie vysledky dneska, ale dufam ze budu ok

sartira
4. srp 2009

Ivis maj sa

skretik GS Mamavit obsahuje aj vitamin A, ktory neodporuca brat este aj v tabletkach, skodlive to urcite nebude, kedze sa to predava 🙂 len si neviem spomenut preco to A-cko nie vhodne brat navyse, ale zistim

Konkrétne látky v GS Mamavit – vitamín A (0,8mg), betakarotén (0,6mg), vitamín C (120mg), vitamín E (30mg), vitamín B1 (2,25mg), vitamín B2 (2,6mg), vitamín B12 (9μg), vitamín D3 (10 μg), biotín (45 μg), nikotinamid (20mg), kyselina listová (400 μg), kyselina pantothenová (10,9mg), vápnik (162mg), fosfor (125mg), jód (150 μg), železo (18mg), horčík (100mg), meď (2mg), mangán (2mg), chróm (25 μg), molybdén (25 μg), selén (50 μg).

isana - urcite dam info, ako to bude vplyvat a ci priberam, ale dufam ze priberanie nebude ☹

maruska39
4. srp 2009

Já jsem nepřibrala tak určitě taky nepřiberete 😉

sartira
4. srp 2009

a skretik, skor si myslim, ze je GS Mamavit je lepsie brat pocas tehotenstva a mozno len 3 mesiace, teda nejake najmensie balenie, podla mna staci nieco kde je tych vitaminov menej, nemusime byt "predavkovane" ale hlavne sa rodia vacsie babatka, tak neprehanat 😉

skretik
autor
4. srp 2009

ja papam jen kyselinu listovou a zatim nic jineho ani neplanuju, to jen pro informaci 😀 .
V zari jdu na kontrolu k doktorovi a na cytologii, tak snad to budeme mit holky vsechny v poradku. To zase uslysim jakto, ze jeste nejsem tehotna, muj pan doktor uz by chtel, abych byla. Ma rad tehulky 😀 .

sartira
4. srp 2009

tak to je pekne, myslim ze to uplne staci skretik a ono to babo pride 😉

este stoji za zvazenie aj pregnium od walmarku, to ma taketo zlozenie:

DHA (kyselina dokosahexaenová 100mg, kyselina listová 200 mcg, jód 75mcg, horčík 75mcg

skafandrik
4. srp 2009

Můj doktor má asi taky rád těhule, protože byl nadšen, že se prý možná budeme vídat častěji 😀 😀

za chvilku jedu domů, už aby to bylo, manža měl dneska betonovat základy na příčky, tak jsem zvědavá, jestli to fakt udělal nebo ne

skafandrik
4. srp 2009

Nenchávala jste si některá dělávat fotoknihu?

bamb27
4. srp 2009

skafandrik, co je to fotokniha? 😉 (pardon, mozno blba otazka ale toto mi nic nehovori)

skafandrik, uz ste dovolenkovali tento rok?