Snažilky 2009. Najde se někdo na pokec?

skretik
15. črc 2009

Ahoj holky, najdou se nejake predsnazilky na pokec ( holky, ktere se zatim nesnazi, ale do konce tohoto roku by rady zacaly).

skretik
autor
29. črc 2009

Tak to byl vycerpavajici vyklad vypoctu materske 😉 .Moc dekujeme Sarti 🙂 . Skoda, ze se takovahle materska nevyplaci, cele ty 3roky ☹

bamb27
29. črc 2009

ahoj skretik, kde si sa nam dneska tulala?

maruska39
29. črc 2009

Ty jo tady se počítá ve velkém tak to není nic pro mě 😅

bamb27
29. črc 2009

marus, ja uz nepocitam 😉 ..co mas nove, aky mate s drobcom den?

sartira
29. črc 2009

Maruska to Ti poviem ze ani pre mna 🙂

skretik
autor
29. črc 2009

Meli jsme v praci navstevu. Kolegyne s mesicnim miminkem se na nas prisli podivat 😵 . No malej je uplne nadherny a tak hodny 😵 . Tak jsem hodne chovala a nemohla psat 😉 .

sartira
29. črc 2009

skretik zavidim, ja sa tesim ked sa budem moct venovat malinkej, ktora sa narodila snubencovej sestre, uz su doma z nemocnice 🙂

skretik
autor
29. črc 2009

Jojo je to krasny, takove malinkate stvorenicko 😉

bamb27
29. črc 2009

jecheeeej.. tak si mala velmi prijemne straveny pracovny cas ;) ...krasky, ked mne asi zacina prepinat z toho ze chcem dieta 😨 ..mohli by ste mi prosim poradit, ako to mat viac na salame?

skretik
autor
29. črc 2009

Bamb ja ti urcite neporadim, sama potrebuju radu 😅 . I kdyz mam ted klidove obdobi, ale blizi se MS takze asi zase prijde boure ☹

sartira
29. črc 2009

bamb tak to nie si sama, ja som tiez presla fazami teraz som v kludnej 😎 tak odporucam bud:
kupit steniatko
pomoct s babatkom niekomu v okoli
alebo ja zacinam ako dobrovolnicka s detmi 🙂
a Tvoj drahy je na tom ako? aj ten to uz nemoze vydrzat?

bamb27
29. črc 2009

nie nie, ono to neni zase take strasne so mnou... moj drahy je ten co u nas dvoch rozmysla racionalne 😕 ...a ja samozrejme uznavam ze ma pravdu 🙂
..vacsinou mam rozne fazy v ramci mesiaca... cez cervenu je to na minime a potom sa to zase trochu stupnuje 🙂

...aj steniatko chcem 😅 , ale hlavne teraz riesime kopec inych veci a po nich pride na radu aj babo

sartira
29. črc 2009

tak potom je vsetko ok

bamb27
29. črc 2009

sarti,,,, mozem poznamocku na teba? ...ty musis byt asi riadna perfekcionalistka.. 😉 (v dobrom) ..ked do niecoho ides tak naplno, zistis si vsetko co sa len da.. hejze? ...myslim fakt v dobrom, lebo som sa vlastne chcela opytat, ze ci tie veci okolo DNP a meterskej su nejakym sposobom tvojou pracovnou naplnou... ci je to len tvoja iniciativa 🙂 ?

sartira
29. črc 2009

jeeej bamb perfekcionalistka teda nie som 😀 ja som len velmi zvedava a potrebujem vela info, aby som si o niecom mohla urobit obraz, moj drahy je zo mna niekedy na nervy, lebo hned vsetko hladam na nete, takze materska je moja iniciativa, kedze ma to caka 🙂 takze kludne ked budes nieco chciet zistit, ozvi sa 😉

bamb27
29. črc 2009

vies... sa pytam pretoze aj ja mam uz vela veci pozistovanych... ale musim uznat ze nie az v takom rozsahu ako ty... viac menej len aby som sa vedela orientovat ...niekedy je vyhoda vediet menej, ale co sa tyka materskej tak to chcem, treba to vyuzit, hoci len na pol roka.. aj to pomoze ... lebo zaujimave je ze co sa pytam bab, tak maloktora o tom vie.. ale hlavne ze iste skupiny o kazdej jednej socialnej pomoci vedia 😒

skretik
autor
29. črc 2009

je dobre to vedet, i kvuli nacasovani, ale na druhou stranu, verim, ze detatko si prijde, kdy se zrovna jemu bude chtit 😉 . Jinak jsou to velice uzitecne informace, i kdyz myslim, ze nasi "genialni politici", zase prijdou s necim "zarucene super lepsim" a od roku 2010 (coz se nas snad bude tykat) to bude vsechno zase uplne jinak ☹ .

sartira
29. črc 2009

to mas pravdu skretik, genialni politici si mozu vymysliet cokolvek a prave z toho dovodu si predstav bamb, ze sa mozno zrusi od noveho roku u nas materska vypocitavana ako suhrn jednotlivych dennych vymeriavacich zakladov, takze by to DNP bolo nanic (tajne info v kuloaroch 😉 )

skretik
autor
29. črc 2009

Sarti myslis na Slovensku?

sartira
29. črc 2009

skretik jj

bamb27
29. črc 2009

to nemyslis vazne??? .. 😒
..a tak este ma aspon niecim potes 😉

sartira
29. črc 2009

jo vazne, tak snad sa to posunie a nikomu sa to nebude chciet riesit, ja som optimistka 😉

na povzbudenie a kociarik 😎
prispevok pri narodeni dietata - 4 560 Sk (151,370 € ) - jednorazovo
priplatok k prispevku pri narodeni dietata - 20 440 Sk ( 678,490 €) - jednorazovo
pridavky na dieta - 640 Sk (21,250 €) - mesacne

bamb27
29. črc 2009

aj ja som optimistka 😉

...radsej keby zrusili vsetky jednorazove prispevky a rodicovsky prispevok dali aspon na uroven minimalnej mzdy... ale to uz asi moc snivam 😅

skretik
autor
29. črc 2009

teda to mate husty na tom slovensku, doufam, ze si z vas nevezmeme priklad. Sarti a jaky je prispevek v CR pri narozeni ditete? Ty si to zjistujes jak v CR tak na Slovensku? Nastavajici je Cech?

sartira
29. črc 2009

skretik jo rozhodovali sme sa kde budeme zit, tak preto a vas system sa nebude menit, pretoze sa menil teraz k novemu roku

Pro děti narozené od 1. 1. 2008 činí porodné 13 000 Kč na každé narozené dítě.
http://www.gov.cz/wps/portal/_s.155/696/_s.155/...

sartira
29. črc 2009

bamb uz minuly rok bol v parlamente predlozeny navrh na zvýšenie materského príspevku - na sto percent platu a jej predĺženie na jeden rok, co ziada od statov v EU europska komisia

skretik
autor
29. črc 2009

a uz jste se rozhodli kde budete zit? Muzu se zeptat podle ceho se rozhodujete? Pritel muze pracovat kdekoliv?

sartira
29. črc 2009

jj zostaneme v SR, rozhodnutie padlo na karierny rast, kedze bola dobra ponuka 🙂

dievcata tak ja mizim, pekny vecer vam prajem papa

skretik
autor
29. črc 2009

Mej se krasne Sarti a vsichni ostatni taky 😉 .
ja mam dnes miminkovsky den 😎 , po praci mam sraz s kamaradkou, ktera ma mesicni miminko a taky mi prisla mms, ze se dalsi me kamaradce narodil v noci chlapecek 😎 . To je teda hotovy babyboom 😅

maruska39
29. črc 2009

Holky den byl super až do teď právě jsem se dozvěděla,že jedna naše srpnovka co právě přišla o dítě ve 21tt(které se mělo narodit srpen 08) leží právě teď v nemocnici je ve 25 tt a je otevřená na 2cm a dostává antibiotika na zastavení dělohy,no je to hrůza chudák holka už podruhé,ale tentokrát to musí dopadnou dobře ☹