Snažilky II.-III. 2012 - 1. mimčo

katka1313
10. únor 2012

Ahoj děvčata, začínáme se snažit o naše první mimi, ale zatím nic... Ráda bych vytvořila novou skupinu budoucích maminek, kde bychom společně mohly diskutovat naše postřehy, rady jak na to... Společně sledovat, jak se nám daří. Vzájemně sdílet zkušenosti a podporovat se. Budu ráda, když se přidáte 🙂

nasaluca
15. únor 2012

@katka1313 Už nevím, čím si mám zaplnit hlavu, pořád mi přijde, že na něco čekám.. na MS, OVU, testování. A pak až to přijde, tak to bude ještě horší, od kontroly ke kontrole, jestli je všechno jak má být. Jak ty si zkracuješ čekání?

zusoka
15. únor 2012

Pokusím se to vyřešit jako ty a dát si ten teploměr na hodně viditelné místo 🙂 . Jinak mám nastudováno, že co hodina spánku navíc oproti obv. času měření BT se odečte 0,1 C. Tak uvidíme, jak to půjde.

terka3
15. únor 2012

Ahoj holky, na chvíli se mi podařilo se sem k Vám dostat, tak jsem pročítala, co kdo psal, abych se v tom trochu orientovala 🙂 Já mám teď v práci bohužel hroznej blázinec a nervy, vzhledem k tomu, že pak dělám i z domova celkem tak min 12 hod denně a pak se mi o tom navíc ještě zdá, tak nějak ani nemám tu správnou náladu .... Spíš nemám vůbec žádnou náladu, jsem podrážděná a vystresovaná .... Takže chuť na sex taky nic moc 😖 A přijde mi, že manžel je na tom podobně ... Na služebku příštít týden nejede, tak to aspoň zkusíme někdy kolem doby, kdy by měla být ovulace, tedy aspoň myslím, nic netestuju ... Jinak od půlky ledna taky piju kontryhel, tak jeden za den, když na to teda vzpomenu, a jím Femibion, ten mi přijde docela v pohodě, blbě mi po něm není ...No nic, půjdu zase makat ... ☹

nasaluca
15. únor 2012

@terka3 To je blbý s tou prací, když není tak je to špatný a když je jí moc tak taky 😒

Já beru jen kys. listovou, ale těžko říct, jestli je to k něčemu, moc doplňkům stravy nevěřím.. I když trochu uvažuju nad tím kontryhelem. Jakou to má chuť? Se bojím, že to nebudu pak pít 🙂

terka3
15. únor 2012

@nasaluca No to máš pravdu ... Musím mlčet a být ráda, že práci mám, vzali jsme si dost vysokou hypotéku a na jaře chceme začít stavět, i když mi ty přesčasy nikdo nezaplatí ... Jinak ten kontryhelový čaj se dá v pohodě vypít, a to já bylinkový čaje ráda nemám. Stál asi 50 Kč, tak to zkus ... Mám sypaný ...

nasaluca
15. únor 2012

@terka3 Tak to vám zavidím tu stavbu. My zatím nic vlastního nemáme, jsme v podnájmu. Ale už bysme to taky chtěli začít řešit, jenže je to trochu složitější, nebo spíš si to děláme zbytečně složitý sami. Ten čaj teda asi zkusím, kdyžtak si ho osladím 🙂

terka3
15. únor 2012

@nasaluca Jo, ten pocit znám. My teď teda bydlíme v manželovo bytě, ale říkáme si, že jsme mohli začít stavět dřív, než teď ve třiceti ... teď to řešíme všechno najednou 😒 ale ono to nějak jít musí ... A kolik Ti je?

katka1313
autor
15. únor 2012

Moc práce, to je blbý. Ale na druhou stranu právě práce může aspoň trošku zaplnit hlavu něčím jiným, ne? Já se snažím zaplnit čas koníčkama. Jednak mám pak lepší náladu, uvolňuje to od stresu a pomáhá taky myslet na něco jiného. Myslím, že je to vůbec jediná věc, která se tak dá asi dělat. Člověk na to úplně nepřestane myslet nikdy, ale aspoň to pomáhá přepnout trošku někam jinam. Jinak jsem dnes taky začala s Femibionem. Dívala jsem se, že je tam spousta vitamínů, tak jestli to nepomůže, určitě to neuškodí.

nasaluca
15. únor 2012

@katka1313 Je mi 24. Já jsem právě teď celý dny doma. Dodělávám školu a měla jsem půlroční praxi, ale ta už mi skončila, tak jsem doma a píšu diplomku a pak se budu učit na státnice. Ale moc nechodím ven a mezi lidi, tak to je takový náročnější na psychiku, i když se to nezdá. Já už ani moc koníčků nemám, nebyl ani čas a prostor a teď je mi hrozně líto, že nemám čím se zabavit. V létě je to lepší, ale teď fakt většinu času sedím v bytě 😒

katka1313
autor
15. únor 2012

@nasaluca Tak to jsi ještě mladičká 🙂 To mně už tikají biologické hodiny mnohem silněji ☹
No, s učením ti to moc nezávidím. To by mě taky užíralo. To by chtělo čas od času někam aspoň vyrazit s kamarádkama nebo já bych si šla třeba někam zazumbovat 🙂 Ale asi by to něco chtělo. Teda aspoň já když jsem nic nedělala, tak jsem byla pěkně protivná. Takhle mám pocit, že to nějak líp všechno snáším.

nasaluca
15. únor 2012

@katka1313 Většina kamarádek, co jsem měla ze školy už jsou každá jinde, akorát jedna mi tu zůstala. Ale jo, něco budu muset vymyslet, jinak se z toho zblázním 🙂 A tobě je kolik?

zusoka
15. únor 2012

Naprosto souhlasím, že čím déle jsi doma, tím je horší. Já už jsem na neschopnosti 3 měsíce. Od března už doufám půjdu do práce. Teď mám pocit, že už nevím čím bych se zabavila a čumím pořád na internet 😖 .
Hypo na domeček máme taky, ale u nás šlo o koupení a rekonstrukci staršího. Přízemí je už hotové a teď se pracuje na podkroví. Někdy mám pocit, že tomu snad nebude nikdy konec. Nejvíc času věnuju mazlíčkům viz fogalerie. Máme dva hafany výmarského ohaře a rhodéského ridgebacka.

terka3
15. únor 2012

@zusoka Mě bude 29. Já teď právě na ty koníčky moc čas nemám (práce, barák, domácnost a tak pořád dokola 🙂 ) ale mazlíčka psího taky mám, je to zlatíčko ... 🙂

zusoka
15. únor 2012

No mě už je 32 stará škrapka 😖

ivca87
16. únor 2012

Dobré ráno, my teď taky řešíme bydlení. Napadlo mě, co si taky udělat tabulku jako je na jiných diskuzích jméno............den cyklu (DC)...............vitamínky
Podle mě je to dobrej nápad, budeme mít alespoň přehled nak jsme na tom 🙂
Pokud souhlasíte, tak začnu a ostatní se můžou dopsat 😉

ivca87.............22DC................Femibion (občas 😅 )

katka1313
autor
16. únor 2012

Mně už taky táhne na 30. Ale psí mazlíček je taky dobrá volba. Manžel říkal, že známým se taky nedařilo, byli na vyšetření a oba byli v pořádku. Dva roky se snažili a nic. Pak koupil manželce štěnátko a hned první měsíc se zadařilo 🙂 Jenže u nás pes moc nepřipadá v úvahu. Běžně se vracíme oba až večer a celý den by trpěl doma sám ☹
Tak jo, připojuju se k ivci87.

ivca87.............22DC................Femibion (občas )
katka1313.....10DC.................Femibion (od 16.2.), kontryhel od ledna

nasaluca
16. únor 2012

@zusoka Jaká škrapka?? 😀
@katka1313 Co blázníte, nejste vůbec staré!! 🙂
My žádný zvířátko v bytě nemáme, sotva se tu vejdem sami a asi to není úplně ono, když ten pes nemá tolik prostoru a pohybu, kolik potřebuje a to bysme mu bohužel dopřát asi nemohli. Jsme tu v 1+1 tři. Máme v kuchyni ještě švagra 🙂

ivca87.............22DC................Femibion (občas )
katka1313.....10DC.................Femibion (od 16.2.), kontryhel od ledna
nasaluca.......15DC.................Kyselina listová

damai
16. únor 2012

Dobré ránko dámy, my jsme na tom podobně s bydlení, před měsícem jsme dostali klíče od nového bytečku a ted každý den po práci do noci na bytě děláme, takže děsná únava...ale aspon myslím na něco jiného, než jen a jen na mimi... Jinak je mi 27 🙂
Udělat ten přehled je super nápad, Ivi, přidávám se:
ivca87.............22DC................Femibion (občas )
katka1313.....10DC.................Femibion (od 16.2.), kontryhel od ledna
damai............26DC.................Calibrum baby plan ........... (+ cca 14 DPO)

ivca87
16. únor 2012

@damai Ahoj, za 2 měsíce na tom budeme jako vy. To dostaneme taky klíčky od nového bytu a začneme se zařizováním 🙂 Jo to máš pravdu, že člověk aspoň přijde na jiný myšlenky 😉 Jo a když jsme u toho věku, tak mě je 24.

damai
16. únor 2012

@ivca87 no my na klíče čekali 4 měsíce!!!! Nekonečné! Od složení 1.rezerv. zálohy čekat 4 měsíce a toho vyřizování....brrrr, ještě, že je to za náma. Ted rekonstruujeme a snad se do 14 dnů budeme stěhovat. A brzo nás doufám bude v bytečku víc 🙂 Ted se chystáme dělat pracovnu (jakože budoucí dětský pokoj) a manželovi jsem řekla, že už by to chtělo vymalovat na nějakou jemnou žlutoučkou barvu, co kdyby se brzo zadařilo 😀 tak at je pokojík vamalovaný ted, když tam ještě nebydlíme 😀
Jak dlouho se o mimi snažíte?

damai
16. únor 2012

jinak jsem teda zvedavá, kdy mi dorazí MS, protože jsem teprve 2 měsíc bez antikoncepce (díky níž jsem měla MS na hodinu vždy přesně po 28dnech), ted jsem 26DC...no nechám se překvapit, ale čekám ji každým dnem... Bolí mě teda už 14 dnů podbřišek (jakoby před MS), ale pořád nic, i těhu testy nic...To bude asi dohra antikoncepce ☹

nasaluca
16. únor 2012

@damai Koukám, že už jsi 14 DPO, už jsi testovala nebo čekáš, jestli nerorazí MS?

nasaluca
16. únor 2012

@damai Odepověděla jsi dřív než jsem se zeptala 🙂 jak to děláš?? 😀 😀

damai
16. únor 2012

@nasaluca to bude telepatie 😀

damai
16. únor 2012

@nasaluca a ano, testovala jsem včera ráno a bylo bílo ☹ tak ted netestuju a čekám na MS zda dorazí, protože to bylo zklamání...

nasaluca
16. únor 2012

@damai A měříš BT? Třeba se posunula ovulka a tím i MS. Neboj, to se spraví a nebo to ještě vyjde. Nic není ztraceno 😉

damai
16. únor 2012

@nasaluca neměřím, dělala jsem si OVU test a ovulaci mám vzorně uprostřed cyklu... Zatím to nechci hrotit, snažíme se 1.měsíc. Jen jsem ovu testem chtěla zjistit, zda Ovu vůbec mám, dle testu snad ano... Jinak jsem objednaná na roční prohlídku na gyndu zrovna příští týden, tak uvdím, zda jsem ok atd.
Ty jsi který DC?

nasaluca
16. únor 2012

@damai Tak snad to bude v poho. Ono nějakou dobu trvá, než se tělo srovná. Ale teď si zas nastartovaná těma hormonama z HA, tak je taky dobrá šance, že se podaří.
Já jsem teď 15 DC, čekám Ovu v neděli nebo v pondělí.

jessulka
16. únor 2012

Kuk kočky, včera jsem tu nebyla, jelikož jsem měla v zaměstnání hodně moc práce. Mne bude letos 30, je to strašný jak to letí. S přítelem bydlíme v podnájmu ve startovacích bytech, které jsou určené pro mladé. Máme ho na 6 let a pak ho budeme muset odevzdat Městskému úřadu. Zatím ještě nevíme, jestli koupíme větší byt, nebo postavíme baráček. Přítel by rád baráček, protože s rodiči už jeden postavil, tak jednou uvidíme. Mne by měla MS dorazit v sobotu, ale byla bych ráda, když by nedorazila 😵 Už týden mne bolí prsa.

ivca87
16. únor 2012

@damai Snažíme se teprve od začátku tohoto roku. Odkud jsi? To je dobrý, že víš, že máš ovulku 🙂 Taky jsem slyšela, že po vysazení antikoncepce bývají vyšší šance.