Snažilky II.-III. 2012 - 1. mimčo

katka1313
10. únor 2012

Ahoj děvčata, začínáme se snažit o naše první mimi, ale zatím nic... Ráda bych vytvořila novou skupinu budoucích maminek, kde bychom společně mohly diskutovat naše postřehy, rady jak na to... Společně sledovat, jak se nám daří. Vzájemně sdílet zkušenosti a podporovat se. Budu ráda, když se přidáte 🙂

zusoka
11. únor 2012

Ahoj,v listopadu jsem přišla o mimi. Od poloviny 2/2012 už se zase budeme moci snažit. Ráda se k tobě přidám a budeme společně doufat, že se zadaří a dobře to dopadne. 😉

terka3
12. únor 2012

Ahoj, taky se chceme s manželem pokusit o miminko. Antikoncepci jsem vysadila začátkem ledna, ale jelikož jsem měla antibiotika na zánět močáku, raději jsme to o měsíc odložili. Podle doktora mám nízkou děložní sliznici, snad je to jen dočasné, po antikoncepci. Dr. říkal, že možná ani mentruaci nedostanu, ale přišla, sice o týden dýl, ale přišla sama, bez injekcí 🙂 Tak se na to za pár dní vrhnem a uvidíme 🙂 Škoda, že nám do toho vlezla manželova služebka za týden, bude to zrovna v tu dobu, kdy by se mohlo zadařit ☹ Ale nechci to nijak hrotit, tak uvidíme ... Tak snad se nám všem brzy zadaří 😉

lussenka
13. únor 2012

ahojky holky 🙂 taky se zaciname snazit o miminko....v 17jsem byla na potratu, jeste jsem nebyla pripravena na miminko s pritelem(ted uz teda s muzickem).A ted uz je vhodna doba tak snad nam to taky brzo vyjde🙂a Vam vsem to taky moc preju 😉

jessulka
14. únor 2012

Kuk holky, ráda se k vám přidám 🙂 My se s přítelem snažíme 8 měsíců a stále jsem to pokaždé dostala. Doktorka mi při poslední kontrole zjistila sliznici 8mm, folikuly se tvoří, tak snad se nám brzy zadaří. Užívám Calibrum Baby Plan a bylinný koncentrát Femigard. Také věřím, že se to jednou povede. Bylo by hezké, v létě vystavovat bříško 🙂

ivca87
14. únor 2012

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Jsem taky snažilka. Antikoncepci neberu už 1,5 roku, ale teprve nedávno jsme se začali snažit o mimčo. Tak uvidíme jak to půjde 🙂

damai
14. únor 2012

Ahojte, taky se ráda přidávám, neberu antikoncepci 1,5 měsíce (po 8letech), a od zač.února jsme se začali snažit o naše 1.mimi. Jinak užívám Calibrum BabyPlan, tak snad nám to všem to vyjde..🙂

jessulka
14. únor 2012

@damai Ahojky, také užívám Calibrum Baby Plan, hodně mých kamarádek po něm brzy otěhotnělo. Tak snad i my budeme úspěšné 🙂

damai
14. únor 2012

snad ano 🙂) Zkoušely jste si dělat ovulační testy?

jessulka
14. únor 2012

@damai Jen jednou, ale myslím, že to jsou vyhozené peníze. Je lepší měřit bazální teplotu. Já už svoje tělo znám dost dobře, tak vím, kdy ovuluju.

damai
14. únor 2012

no já taky, testovala jsem 2x a poprvé nic a 12DC už byl pozitivní...Tak aspon vím, že je vše ok.

jessulka
14. únor 2012

@damai Já mám také ovulku kolem toho 12DC. Testy jsem si kupovala jen jeden cyklus, ale vyšlo to pěkně draho, tak jsem pak zůstala u měření BT. Díky ní jsem zjistila, že mám ovulku pravidelně 11 - 12DC, tak už se nestresuji ani tím měřením a včasným vstáváním. U mne bylo nejhorší vstávat na čas o víkendy. Doufám, že se těch // brzy dočkáme všechny.

damai
14. únor 2012

🙂 přesně, kéž by... My se teda snažíme první měsíc, ale jsem hodně nedočkavá 🙂 dnes jsem 13DPO... Kdy dělat první těhu test?

jessulka
14. únor 2012

@damai Já jsem těhu test zkoušela vždy těsně před MS. 13DPO, to už by jsi mohla zkusit testovat, tak držím palečky 😵

damai
14. únor 2012

testovala jsem 10DPO (ale večer) a negativní...tak zklamání, ted to oddaluju, ale dlouho to nevydržím, zítra ráno zkusím... A ty jsi na tom jak?

jessulka
14. únor 2012

@damai Já jsem těsně před MS, měla bych jí dostat v sobotu. Testla bych kdyžtak se zpožděnou MS. Minulý cyklus byl hrozný, jelikož jsem krvácela 2x v měsíci, tak ani nevím, jestli se u nás teď mohlo zadařit. Navíc, přítel měl zánět dutin, tak bral vyskoá antibiotika. Necháme se překvapit.

damai
14. únor 2012

tak jsme na tom celkem podobně, držím nám palečky 🙂 Já vysadila v prosinci a leden jsem měla "ukázkovou" MS a na to za pár dnů ovu... Myslela jsem, že po vysazení po 8letech antikoncepce budu mít cykly rozhozené, ale zatím klepu, ukázkové. Tak uvidím co dál. Jinak v lednu jsem byla OK, ale ted mě docela v kuse bolí pravý vaječník a záda ☹

jessulka
14. únor 2012

@damai Také se může stát, že u tebe ještě doznívá antikoncepce. Já jsem o tom hodně diskutovala s mojí doktorkou, která mi sdělila, že antikoncepce u některých dívek může doznívat ještě pár měsíců. Proto třeba některé nemohou hned po vysazení otěhotnět a trvá jim to. Ale jsou i výjimky, které otěhotněli hned po vysazení. Co já bych za to dala. Já to dostávám vždy pravidelně po 28 dnech, ale minulý cyklus se stalo to, že jsem krvácela asi v půlce cyklu 4 dny. Tak jsem myslela, že to je normální MS, ale pak 28Dc jsem to dostala normálně. Tak jsem kvůli tomu běžela k doktorce a ta mi dala za úkol vyplňovat menstruační kalendář, kdykoliv budu krvácet a za 3 měsíce mám jít na kontrolu. Tak snad už to bude všechno v pořádku a bylo to třeba ze stresu, nebo od nervů.

zusoka
14. únor 2012

Ahoj snažilky, já jsem brala antikoncepci 16 let skoro bez přestávky.Otěhotnět se mi povedlo po 4 měsících naprosto bez ovu testů a měření teploty a pak jsem o mimi přišla ☹ . Teď bych to chtěla zkusit kombinovat ovu test a měření teploty. Zaregistrovala jsem se na www.womenzone.cz je tam super graf pro zaznamenání teplot a ostatních info k cyklu. Beru jen listovku, ale na kontrole u doktora se zeptám na to Calibrum Baby Plan. Budeme si holky držet palce, ať to snažení brzy klapne. Léto s bříškem by bylo hezký, tak tfuj tfuj tfuj pro štěstí nám všem. 🙂 V pondělí mě čeká kontrola, tak uvidíme co doktor.

ivca87
15. únor 2012

@zusoka Ahoj, to je mi líto. Přeju ti, aby se brzo zadařilo 🙂 Já zatím měření teploty a ovu testy odkládám, začala bych s nimi až pokud by se delší dobu nevedlo.. Jinak já beru Femibion, ten je taky dobrý 😉

damai
15. únor 2012

@zusoka Hodně štěstí, aby si další mimi k tobě našlo cestu brzy a bylo vše v pořádku 😉

damai
15. únor 2012

@jessulka jj, po tolika letech antikoncepce se nedivím, že mi to na chvíli udělá paseku. Mě jen Dr.řekla, že hned po vysezení se můžeme snažit... Mé 2 kamarádky otěhotněly 1.měs.po vysazení 🙂 Ale my asi nic, dnes jsem dělala test 25 DC a opět nic, tak ted už netestuju a budu čekat, zda ms ne/přijde...Je to vždy zklamání... 😖

jessulka
15. únor 2012

@zusoka S tím prvním mimískem mne to strašně moc mrzí. Asi to muselo být pro vás oba hrozně těžké. Ale pevně věřím, že druhý mimísek si k vám brzy najde cestu a bude to silný bojovník

Kuk holky,
tak jsem včera přítelovi předčasně k svátku objednala elektronickou cigaretu. Je silný kuřák, já nekuřačka, tak už mi těmi cigaretami začal smrdět. Navíc jsem se dočetla, že cigarety snižují kvalitu a pohyblivost spermií.

jessulka
15. únor 2012

@damai Dobré ránko. To mne moc mrzí, že byl test bílej. U mne bude nejspíš také. Způsobený antibiotiky mého přétele, které užíval na zánět dutin. Je to zklamání, chápu, ale nevěs hlavu a hurá pak do dalšího snažení. Nesmíme si to moc vsugerovávat 😵

zusoka
15. únor 2012

Ahoj dámy, jte hodné děkuji moc. Jj zážitek to byl opravdu hroznej, slzám se neubráním někdy ještě teď, ale co dodat-život jde dál..
Tu ele cigaretu manžel používá také a nemůže si to vynachválit. Dřív prokouřil cca 1500Kč měsíčně a teď asi 150Kč pouze za náplně. Dokonce tím nakazil 😉 celé osazenstvo v práci 🙂 a všichni jsou teď jako bratři v triku.
Záleží prý jakou koupíš. Ta s vyměnitelným filtrem je levnější cca 400,- a prý nic moc. Pak je dražšší, do té se doplňuje tekutina s x příchutěma stojí cca 2ks v sadě cca 1900-2200 a ty jsou prý TOP. Já tomu teda taky nerozumím, jsem rovněž nekuřačka, ale mi vysvětloval manžel.

Mnoho zdaru do dalšího snažení ženy 🙂 🙂 🙂

katka1313
autor
15. únor 2012

Ahoj holky, jsem moc ráda, že jste se přidaly 🙂 Budu držet palce vám i sobě. Snad nám to všem brzy vyjde. Já prášky neberu už dlouho a nebrala jsem je dlouho ani předtím. O mimi jsme se začali snažit (intenzivně) v srpnu minulého roku. Celou dobu jsem měla pravidelné měsíčky, všechno v pohodě, tak jsem doufala, že se nám mimi brzy zadaří. Ale už uplynulo tolik měsíců a mimi stále není na cestě. Už začínám mít strach, že něco není v pořádku. K doktorovi jdu za měsíc, tak uvidíme. Od srpna měřím bazální teplotu, ale zatím se v sobě moc nevyznám. Ty teplotní rozdíly před a po ovulaci jsou u mě jen cca 2 desetiny stupně a vzhledem k tomu, že je teplota ovlivňována mnoha dalšími faktory, málokdy bych dala ruku do ohně za to, že jsem se se svými výpočty strefila. Tento měsíc jsem si poprvé koupila ovu testy, tak si říkám, že to jeden měsíc zkusím, ať mám jistotu. Taky jsem začala pít kontryhel - když už nic, musím říct, že měsíčky byly mnohem snesitelnější, tak aspoň nějakým způsobem myslím, že to funguje. Zkusím se též poptat na to Calibrum, ale mně po běžných vitaminech Calibrum bývá dost špatně od žaludku, tak nevím, jestli tyto tabletky budu snášet.

damai
15. únor 2012

Elektronickou cigateru jsem viděla v akci poprvé u známých, kteří ji z ničeho nic vytáhli v obýváku na návštěvě a začli bafat a já, že se tu nekouří a oni, že to je elektronická a je pravda, že to bylo úplně v pohodě (jen to bafali asi půl hodiny v kuse bez pauzy, jak dýmku) 😀
Já teda bazální teplotu neměřila, jen ty ovu testy jsem si koupila, abych věděla, kdy přesně ovulaci mám... Ale tento měsíc asi nic, ráno byl těhu test bílý jak sníh ☹
Calibrum baby plan mi zatím nedělá nic, jakože žádnou "paseku"...

zusoka
15. únor 2012

Holky já s tím měřením BT taky nemám žádnou zkušenost a hlavně nejsem moc moudrá z těch grafů. Snažila jsem se to teoreticky nastudovat všude možně, ale nevím nevím. Právě proto bych chtěla zkusit oboje ovu testy a měření BT. To první těhotenství se povedlo docela slušně za 4měsíce, tak uvidíme. Ale abych se přiznala, tak od neděle to měření plánuju a ještě nikdy jsem si na to nevzpoměla včas, vždycky asi po 30 min. co jsem vstala. No jestli to tak půjde dál, tak mi asi nebude k ničemu jen mít plán a bez praxe 😅.
Doufám, že tahle naše skupinka brzo založí nebo plynule přejde do diskuse naše první těhotenství 🙂

katka1313
autor
15. únor 2012

No, já mam teploměr na stolku u postele, takže hned ráno mě trkne do očí. Navíc jsem kdesi četla vylepšovák. Správně by se měla měřit teplota každý den ve stejnou dobu, ale to by mě ohrálo o víkendu vstávat v 6 🙂 Takže si píšu každý den k teplotě i čas měření a nemusím se nervovat, když o víkendu zrovna tak brzy nevstanu. Taky jsem četla, že pokud už člověk trošku zná svoje tělo, stačí už pak měřit teplotu jen kolem ovu. Ale to už bych si na to vůbec nevzpomněla.

nasaluca
15. únor 2012

Ahojte holky, můžu se k vám přidat? Snažíme se teď 3. měsíc, tak snad to už vyjde. Jinak BT teplotu měřím už delší dobu, ale někdy se v tom grafu i tak dost ztrácím 🙂

katka1313
autor
15. únor 2012

Ahojda, samozřejmě pojď se k nám přidat 🙂