Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

jitousek
26. bře 2009

nejhorší na tom je že to naše dítě nechce bejt nikde samo chvíly se směje a hned zase bulí a je nespokojenej .......teď jsem ho měla chvíly v autosedačce a pověsila mu tam takovou hrazdičku se zvířátkama za chvíly začal bulet tak jsem ho musela vysvobodit ......teď je na tej hrací dece tam je docela hodnej dokud to hraje a dokud se nenaštve na koníka do kterého porád zběsile buší a nejradči by ho strhnul kdyby to šlo 😎 ........hlavně ta deka hraje tak že mě tu přehrává mozart porád do kola 😀

jitousek
26. bře 2009

😀 Markét dobrýýý to mě Míša včara poblil prostěradlo v posteli .....dneska jsem pod něj dala plínu 😎 a nic 😵

jitousek
26. bře 2009

áááá mozart dohrál a už bulíme 😒

jitousek
26. bře 2009

tak už jsme ho uspala v náručí s melodií z Rákosníčka a už zase spíme v koši ale jak dlouho 😕 ??? To nikdo neví 😅

jitousek
26. bře 2009

tak náš spánek trval dvě minuty cha cha dobrý ne a už zase máme oči jako sova a bulíme ach jooooooooo 😖

jitousek
26. bře 2009

fakt na palici ☹ já nevím co se muděje jestli takhle prožívá ten svět kolem sebe jak psala Baru že pořád brečí jelikoš na bříško to nevypadá to je jinej brek to se vzpíná tohle je takovej neštěsnej brek 😢 😢 😢 😢 smutnej až to rve osrdí fakt síla teď už jsem ho zase ukonejšila a spinká

kacena00
26. bře 2009

holky mám jen chvilku, budu muset jít vařit, ale jdu kouknout co píše net o laktavi a podpoře laktace, protože začínám chytat psycho jestli ten náš koblížek není hladovej

dnes mi totiž přišla odsávačka a já to jen tak zkusmo zkusila a povedlo se mi nabrat velmi málo materiálu...(tak jestli proto tak neřve, protože stejnou scénu teď hodil i ráno, mezi dvěma kojeníma (1,5 hod.) nezabral - jo teda abych nekecala, párkrát tak na půl mintuy) se musim poptat holek co ji používaj jak to je u nich, abych zbytečně nevyšilovala nebo abych podnikla určitý kroky...

péťo dík moc za rady ohledně plen, taky je objednám, akorát teď jdu kouknout na tu laktacvi a napsat holkám jak se vlastně odsává - jak dlouho, kolik se toho dá a tak...

jitousek
26. bře 2009

mám ho vedle sebe v koši aby věděl že jsem tu hned jak otevře kukadla přiskočím ......no je to prostě nářez a nemůžu s ním fakt nic udělat ještě že včera babička donesla baštu tak že dneska mám co jíst 😎 manža je po noční tak že až se vybatolí z hajan najíme se 😵 a dopoledne bude zase v hájíku zeleném 😵 😵 pak půjde Mííšánek hajat na okno nebo já s ním půjdu ven ještě nevím potřebovala bych do Kaufu tak se asi projdem no uvidí se jak bude zatím póčo nic moc venku leží sníh a je mlhavo a občas sněžne sem tam nějaká vločka no jaro Handra 😀

jitousek
26. bře 2009

a kolik jsi odsála baru???

jitousek
26. bře 2009

na zvíšení laktace pomáhá metoda co mě doporučila pediatrička kojit při jednom kojení 15minut z jednoho a 15minut z druhého prsa a vždy začínat u prsa u kterého jsi zkončila a pak ještě tou odsávačkou odstříkávat zbytek tím se to podpoří ........a taky jsem na doporuční tady na koníkovi baštila homeopatika jsou volně prodejná v lékárně a po tom jsem teda měla mlíka jako kojnáá 😀

tevina
26. bře 2009

Ahoj holky 😉

Hele Baru,ale vždyt ti krásně přibejvá na váze,určitě máš mlíka dost.

Jitu to je trápení,když nevíš co malýho trápí,ale co jsem tak četla tak prostě některý děti jsou plačtivější,prostě bez příčiny,ale nevim.

Holky konečně se mi podařilo trochu vyfotit ty naše zubymjeden už je docela velkej a druhej se ted proříznul,fotku dám hned do alba 😉

jitousek
26. bře 2009

hele tohle může bejt ten růstovej spurt normálka najednou dítkům nestačí mlíko a za 2 až 3 dny se zase udělá čím větší poptávka tím větší nabídka je to teda mazec jelikoš my jsme měli jeden takovej že jsem kojila po 1h a pak už to došlo tak daleko že to bylo skorem 20minut a zase byl u prsa ☹ pak jsem ho natucla tím z ledničky a byl klid 😅

kremrolka01
26. bře 2009

hoj hoj
Baru no já třeba jsem vyloženě neodsávací tip
já prostě víc jak dvacítku po kojení neodsaju
musím mít to prso do tý odsávačky nalitý a to mám jenom před kojením a to odsávat je blbost, že?
a nemyslím že by malej nějak trpěl hlady, přes den nepláče, roste jak z vody
prostě si to prso vypije a navíc mlíčko se tvoří on-line když malej saje
když mám pocit že je málo tak prostě častejc přikládáme, jak píše jitu střídat ty prsíky a polohy a do dvou dnů je zas mlíka hafo, ty homeo jsem brala kolem těch 6 týdnů, no na mně žádnej zázrak, ale asi trochu to pomohlo
nemůžu si pomoct ale nejvíc se mi prsa nalijou po tom granulovaným čaji na podporu kojení od hippu 😉

kacena00
26. bře 2009

já vím že doteď přibejval...ale to taky může přijít ze dne na den ne? ...nebo já nevim, musim o tom v mezičasech něco nastudovat

no tak jitu já už to vylila neb to byla jen zkouška když sem to vyndala z krabice, ale bylo toho po dně a to sem zkoušela z obou....

už řičí tak letim

jitousek
26. bře 2009

Já jsem teď četla v knížce o masáži kojenců že dětičky prožívají novorozenecké trauma z porodu když porod nejni zrovna ideální můžou prostě prožívat nějaké zážitky z porodu a některejm dětem to může trvat i půl roku než se srovnaj .......každopádně to vyžaduje klid a bejt jim hodně na blízku chovat je a mluvit na ně aby jako věděli že jste s nima a máte je rádi ....tušila jsem to že něco takového určitě je a když jsem o tom četla zpětně jsem si uvědomovala den po dni v porodnici a doma a tak Míšánek opravdu něco takového prožívá ani se mu nedivím když nešel ven a museli ho tahat za hlavičku ven 😢 😢

jitousek
26. bře 2009

Baru a vy máte přesně měsíc a to jsou vždy takové zlomy kdy to děti maj 😎

a jakou máš odsávajdu ? .....No mlíko tam máš neboj kdyby nebylo neteklo by nic to že ho je drobek míň nezoufej udělá se akorád budeš asi teď opravdu muset častějc kojit 🙂

tevina
26. bře 2009

Jitu na tom něco fakt bude,ale prostě jak píšeš,hodně chovat,mazlit,mluvit a vydržet.

Holky já se v tom kojení fakt moc nevyznám,ale jak tu píšete tak mě docela dost ted mrzí,že jsem to vzdala.Mlíčko nebylo a o žádných homeopatikách jsem nevěděla a taky nic moc nepodnikala 😔

jitousek
26. bře 2009

tevi a do kdy jsi kojila??? 😉

tevina
26. bře 2009

Asi těch 6 týdnů,ale už od porodnice s příkrmama.

pismenko
26. bře 2009

Holky to Vám fakt nezávidím, ta naše holka je naprosto samostaná jednotka, budí se z dobrou náladfou, když začne pofńukávat nakojíme a pak si zase hraje sama, brblá, kouká a žádnou extra pozornost nevyžaduje. Ale snad to u Vás fakt bude jenom přechodný období, někteří ti prcci hold takový jsou.

Já taky neodsávám, jednu dobu jsem taky měla pocit, že toho mlíka mám méně, ale teď je to v pohodě, určitě přebytky mám, ale neodsávám, protože se bojím, že pak toho mlíka budu mít hodně a my jsme se teď vrátily ke koju max 6xdenně a to bych se teda pak uodsávala 🙄 Ale mám v plánu nějákou tu zásobičku udělat, ale nevím jak to teda rozplánovat 😀 😀

tevina
26. bře 2009

Mně se vůbec v porodnici neudělalo mlíko,u tomíka vůbec a u adámka jsem poslední noc nakojila 20ml a to už před tím dostal UM,protože dvě noci plakal hlady.

tevina
26. bře 2009

Jo a taky chci teda napsat,že adámek je od narození pohodář a moc hodný mimi,taky se zabaví dost sám,je jasný že ne celý den,taky brečí když se nudí,ale vydrží docela dlouho hrát si sám.Ted jsem sundala hlubokou korbu s kočárku,protože u jezdí ve sportáku a v tý hluboký korbě má hračky sedí si tam jak hříbek a hraje si 😀

valentynka
26. bře 2009

ahoj holky,
no my dneska noc doclea na prdlačku.
šle spinkat v 21,30, ve 21 jsme ho ješt ěnakojila.
no vzbudil se v 1, pak ve 3 a ve 4 začala brečet ze spaní,se mu něco ošklivého zdálo. no a pak se vzbudil v 6,30, nakojila jsme ho půl hodinky,šla jsme ho přebalit a pak jsme si šli znova v 8 lehout a spali jsme do 9,45, pak jsme ho nakojila a v 10,30jsme vylezli z pelechu.
ted už je vlehátku a hraje si.
taky si dost sám vyhraje,ale prokládáme to hrnaím spolu a povídáním 🙂

dneksa jdu oběhat finančák a sociálku manžovi a mámě.
mamča přijede hlídat

valentynka
26. bře 2009

Tevi, jsou tam zoubci, jůůů toje hezký 🙂

já už koukala filípkovi,protože si furt cumlá tu pěstičku a všechno rve do pusinky i naše prsty by tam nejradši strčil,ale naštěstí ještě nerostou, vím je brzy,ale co když že?

kremrolka01
26. bře 2009

tevi no třeba bys to rozkojila ale to nikdo neví, nic si nevyčítej
já byla taky na nejlepší cestě začít dokrmovat
malej pil 10,20, max. 30 to byl zázrak v porodnici a taky třeba po hodině kojení jsme nenavážili vůbec nic 😔
odstříkavala jsem tak jak blbec aby aspoň něco vypil, no fakt mazec, hodina kojení, hodina odsávání, hodina kojení, atd... jsem přišla z porodnice fakt s nervama v p... a na nejlepší cestě kojení vzdát
doktorka dětská co nás pouštěla nezapomněla opomenout jak malýho budu šidit když ho nebudu přikrmovat, že bude dehydratovanej atd.
no museli mě hodně přemlouvat, mamka, kamarádka, a musím poděkovat našemu dětskýmu doktorovi, přišel v pátek k nám domů, přines váhu a řekl ať se na odstříkávání vyprdnu a prostě kojím po třech hodinách a uvidíme co se z toho vyvrbí, že malýmu neublížím a ať se v ponělí přijdem ukázat no a přes víkend jsme to rozkojili, začal pít 30,40 a další týden už 60

kremrolka01
26. bře 2009

tevi to jsou zoubci krásný 😵

tevina
26. bře 2009

Val jsou krásný zoubky,já pořád říkám,že nejhezčí jsou ty dětičky,když mají dole jen ty 2 zoubky,to je strašně roztomilý 😵 Hele ale znám plno holek co maj mimča a zoubky maji od 4 měsíců.

pismenko
26. bře 2009

No ale aby jste si nemyslely, že to mám ebez starostí, tak mě taky jedna věc dost trápí 😔 😔 vypadá to, že Doruška podědila po mamince ekzem. každopádně jako vyléčený atopik vím, jak to vypadá a myslím, že doruš má dobrý náběh. každopádně zítra nás obědnávám ke kožařce, která mi hrozně pomohla a doufám, že pomůže i malé. já nevím, jestli to je atopický ekzem, ale má ložiska na ručičkách a na stehýnkách a kolenech. Teď se ji udělaly i na tvářičkách jakoby kolem uší a na čele. Já to mažu mastičkou od Adermy, ale to není pro děti, ale nezhoršuje se jí to.
tady na koníkovi jsem pročítala diskuzi o Atop. ekzemu, ale nechci moc experimentovat a střídat ty krémy a koupele a čekat, co ji zabere.
Naštěstí to vypadá,.. že ji to nesvědí, protože se to nesnaží škrábat ani není něják neklidná, ale když ji to mažu, tak u toho brečím a pořád hledám,. jestli se ji to nerozlízá víc 😔 😔
tak uvidíme jestli nás vezme co nejdříve a poradí a pomůže

kremrolka01
26. bře 2009

val no jedný holce z lednovek se u malýho zoubky objevily už ve dvou měsících 😕
ale to já si radši počkám, kousat mě ještě nemusí 😀

pismenko
26. bře 2009

tevi a tam na té fotce, jak sjou s tatkou, tak tam tomík vypadá výhružně 😀 😀

kremrolko, jo??a které?