Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

zirafik
4. dub 2009

Evikmi má úplně smazaný profil, všechny fotky a motto má .... NIKDY :( .... ☹ a beruškavěruška taky všechno smazala ☹

endlessblue
4. dub 2009

Žiraf díky... ten Opthalmo Septonex mi teď doporučila i doktorka.. a mám prý jemně masírovat u kořene nosu směrem k vnitřnímu koutku. Tam je prý ten slzný váček a když to pomasíruju, tak možná vyteče trochu hnisu.. tak to pak propláchnout a asi tak 4x denně...
Jojo, s těma našema mrňouskama je to pořád něco.. buď řeším váhu, nebo stroupečky na hlavě, nebo potníčky a teď to očičko. Ta naše kočanda je nějaká citlivá ....

Jinak Evikmi tu nebyla věky.. to je fakt....
A Beruška nás možná alespoň dočítá 😉 Přece to bez nás nemůže vydržet!!!!!

Jooo a všechny matky s dětma za náma choděj míň !!!!!!!!!!!! Holky, kde se flákáte... já už mám i oběd v troubě 😎

kacena00
4. dub 2009

ahoj vopice!!!!

tak já nechodim, protože je mladej téměř furt u prsu, jak sem se tu jeden den radovALA TAK PAK JE několik dnů, kdy střídám, střídám, střídám, střídám a včera sem opět večer dokrmila slavnou 40 z lahve, a pak hned usnul...tak nevim holky, jestli to má takhle pokračovat dál...tak možná kojit přestanu, on je sice nabaštěnej, ale za tu cenu, že jí hodinu, skoro hodinu s ním jsem protože je rozvalenej na podložce a občas potřebuje nejen hračky z hrazdičky ale abych mu něco řekla a aby mě viděl, takže odbíhám od vaření a tak, neheldě na to, že musim kontrolovat, aby se mu nespálily nožičky od fukárku

no a pak ho zabalim a dokrmuju ho od sebe znova... je to pakárna, takhle sem fakt k němu strašně připoutaná a on ke mě.... když si čtu, jak s tím kremrolka bojovala tři dny a od tý doby dobrý... u mě to tak taky bylo ale jen na pidichvilku a opět je to těžkej boj, takže se nebudu moc vykecávat, pověsim prádlo, půjdu odstříkat, uvařim, mezitím se vrátí malej s taťkou a začne krmící maraton nanovo, kurnik...asi napíšu nějaký laktační poradkyni, buď mě uklidní žeje to normál a já přestanu mít nerva, nebo mi řekne, že už je to ztracený a zhorší se to a aspoň se psychicky připravím, že ho budu muset odstavit..

a to má ještě krupici v obličeji a vlasech, a já nevim- může to mít po homeo? kojícím čaji? sou to všechno bylinky ne? už ve čtvrtek sem si všimla, tak sem vysadila céčko co mám brát k železu večer, jeden den zlepšení a pak opět to vyskočilo a zhrublo, dobře nevzala sem si ani centrum, který beru s ranním železem a je tam taky céčko

tak teď jestli to je v čaji nebo v homeo? jedno zkusim vysadit a uvidím, no ale tím budeme mít s kojo asi po hehe ☹

PÉŤO- já malýmu dávala ten čaj po žičkách asi už ve dvou tejdnech, tak třikrát čtyřikrát sem mu ho dala, podle mě to stojí za to zkusit
TANU- co kojokrize a rýma?
ENDY- mi to máme taky promačkávat, občas zapomenu a jemu už dnes podruhý tekl z očička taky hnis... a ten ophtalmo je v pohodě, já ho doma měla připravenej už před porodem a jak se mi už několikrát šiknul pro prcka 😉

jo holky ten náš drak už docela drží hlavu..já uplně čumim, jak se strašně rychle vyvíjí..to je fakt nářez, z takovýho bezmocnýho tvora se stal takovej společenskej šikovnej hošíček 😀

lucianas
autor
4. dub 2009

Žirafík, přesně tak. Už sem chodí čím dál míň holek. Asi moc práce s mimísky, či co. A co se týče Evikmi a Beruškyvěrušky, tak to mě mrzí. Vím, musí to být hodně složíté. Ale zase je lepší mít tady spřízněné duše a někomu se vypovídat, než to držet v sobě. No, snad brzy se zase objeví.

Endy, tak snad to zabere, ten Opthalmo septonex. ... a co jsi vařila?

kacena00
4. dub 2009

žiraf je to smutný...nejhorší je, kyž člověk už začne ztrácet naději, mě je to taky moc líto

kacena00
4. dub 2009

no a teď do toho ještě brečím, to je to samý jak s tím kojením, myslela sem si že když sem se vyhnula poporodní depresi - teda měkla sem ji jen ty tři dny po propuštění z porodky, kdy sem na vše byla sama, tak že tím to hasne a teď není pomalu dne, kdy bych nebyla nešťastná a ubrečená, přijde mi, že je toho na mě nějak moc. sem asi kráva, si tu stěžuju, přitom můžu bejt ráda, jakýho mám hošíčka

endlessblue
4. dub 2009

Kači... vydržžžž.. to kojo je boj... já vím... podívej na mě... já zase pořád prodělávám opětovné záněty... asi nějak blbě kojím či co ☹

christla
4. dub 2009

Ahojky!
Tak se taky hlásím při sobotním poledni. Jsem zase u našich. Holky, mě je dneska nějak smutno či co.... ☹ Venku tak krásně a já mám takovou náladu. Ani nevím z čeho.

Kačí, to mě mrzí, že máš takovéhle problémy. ☹ Snad se to ještě upraví.

Ahoj Pavlí, jak je? Na profil Evikmi jsem nedávno koukala a právě mě docela dostalo to její motto.... 😒

Luci a co ty, jak se ti daří?

Endy, myslím, že ten Opthal pomůže. Ale slyšela jsem, že normálně stačí vytírat očička mateřským mlékem.... Že je to lepší než kde co..... Tak nevím. 😕

tevina
4. dub 2009

Ahoj holky,

Kači držím palečky ať se vám to upraví,to kojení jsou teda nervy,to vám holky nezávidim.Někdy si říkám zlatá flaška.Naštěstí moje naše dr. je na tohle v pohodě.když jsem jí řekla že už nekojím,tak ona že to nic,že někdy se to prostě nepovede 🙂 A hlavně,mám hodný,spokojený a zzdravý mimčo.

Jo Endles zánět v očíčku jsle měli nedávno,sama jsem si koupila ten oftalmoseptonex v lékárně,ale zdálo se mi že to nepomáhá,tak nám dr. napsala atb. kapky do očíček Floxal a ty zabraly skoro hned a prý jsou šetrný a můžou je i miminka.

beruskaveruska
4. dub 2009

ahoj holky nečtu vás neb nemůžu, ale jen vás chci pozdravit. Mám se v rámci možností fajn....tak abyste věděly, že žiju a jsem celkem v poho.

Opatrujte se a dávejte na sebe a dítka pozor a někdy zase ahoj 😉

beruskaveruska
4. dub 2009

až bude líp tak slibuju, že dočtu všechno co jste tady nadrbaly, ale ted to ještě nejde tak se nezlobte, ale až budou na světě nějaká miminka prosím pošlete mi SMS telefon stále platí a email taky jste zlatíčka pa pa.

kacena00
4. dub 2009

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

není tu market, tak snad dovolí, že ji pro dnes zastoupim v takové maličkosti 😀 😀 😀

tevi je tojak na houpajdě, dnes bych zase řekla, že je to dobrý,možná se budu muset smířit s tím, že večer ho dycky dokrmim a bude, hlavně aby nebyla většina takovejch ceckovacích dnů jako včera 😀

beru pusám moc 😵

christla
4. dub 2009

KAčí, to album je fakt hustý..... Já nechápu....

Jinak jsem vytuhla.... Místo abych šla ven, že..... 😠 Jsem teď fakt hrozně unavená. Snad je to normální. 😕

kremrolka01
4. dub 2009

čusík
baru no to je mi líto že pořád tak bojujete 😒 ale jak píše endy je to boj někdy, zkus vydržet, snad se to zas upraví
endy no je to s těma prďouskama trápení, zkus ten ophtalmoseptonex, tím určo nic nezkazíš
my zas máme asi průjem ☹ má teďka hodně řídkou stoličku, jenom jako obarvená hnědá voda, dneska už 4x a teď posledně tam měl i trošku červený nitky což jsem se dočetla že při průjmu může být, hodně pláče, je takovej podrážděnej, ale teplotu zatím nemá, tak hodně kojíme a snad se to spraví, kdyžtak s ním v pondělí naběhnu k doktorovi
nevím z čeho to může mít, taky jak si teďka pořád strká ty ručičky do pusy, tak už se přece jen nedá ta hygiena tak dodržovat, návštěvy mu jako první ochmatávají ručičky a on si to hnedka strčí do pusy ☹

kremrolka01
4. dub 2009

chris to je úplně normální, já spala ke konci těhu fakt pořád, chodila spát v deset, spala do desíti,...

kremrolka01
4. dub 2009

navíc ta změna počasí k tomu

kremrolka01
4. dub 2009

jo ještě k tý krupičce, Kuba jí měl taky, už dvakrát a vždycky to samo asi po týdnu zmizelo, jenom jsme mu omývali obličejík převařenou vodou, prý je dobrý i černý čaj, no zkoušela jsem to jednou ale lepší se mi to nezdálo
a včera měl obě tvářičky v jednom ohni, takový kropenatý, tak jsme mu je večer po koupání omyli Jarischovým roztokem a ráno po tom nebylo ani památky, tak třeba by to pomohlo i na tu krupičku, mamka říkala že se tím Jarischem omývá i hlavička když jsou tam stroupky, to už bude mít asi brzo taky, má hlavičku takovou hodně vyschlou a začíná to jakoby popraskávat 😒

kremrolka01
4. dub 2009

jo a musím se pochlubit jakou jsme měli noc
21-3-9 😵 😵 😵

jitousek
4. dub 2009

koukám že mám podobné problémy Endy s očičkem 😒 my jsme včera byli autem na vejletě bylo krásně a mám pocit že jak jsme Mšu přenášeli po městě v sedajdě a mysleli si že je teplo tak mu to očičko nafoukalo nebo já nevím ale prostě večer mu z něj začalo téct 😢 a dneska mu tečou obě levé víc a pravé meně .......já mu to otírám pořád optalem ale nepřijde mě to nějak lepší ......on už to měl v porodnici na pendrek dostali jsme kapky a pak to bylo lepší tak jsme přestala kapat ...........já ty kapky mám ale teď už je nemůžu kapat jelikoš jsou otevřené od ledne a to už by se asi nemělo ..........tak budu muset zavolat mudr hnedka v pondělí co s tím 😖

tanuki
4. dub 2009

ahoj holky, no my s tím očíčkem taky válčíme. Pro jistotu je na Ophtalmoseptonex alergická ☹ nejdřív nebyla, pak jí po nakapání zrudla polovina čela. Kanálek je prý průchodný, fakt to nechápu, když je ve větru, tak jedním okem slzí. Tak jí to teď občas porkapávám jen borovou vodou, máme tu sice ATBbastičku, ale už mám strach, ať si zas nevypěstuje alergii. Ale tím se vy neděste!
Verča má pořád sem tam sopl, teplota vůbec, zato já lehla. Nějaká virózka.

Baruš, takhle podobně to táhla jedna maminka tady z koníka- když nekojila, odsávala, byl to záhul. Pak začala dokrmovat Nutrilonem, a stále kojí a trošku dokrmuje. Klučík stejně starý jako Veru.

Beruško, máme tě rádi!

jitousek
4. dub 2009

jo jak psala kremrolka s tím čajem tak se neboj ho dát ........já do včerejška taky nedávala čajdu v porodnici nám řekli že nemáme že jim mlíko stačí .....je to teda těžký člověk fakt neví co má dělat jedna strana zakazuje a druhá strana doporučuje .........včera jsme byli u naší bylinkářky a ta nám říkala že je to blbost bez toho čaje když je takhle teplo (ona je bejvalá zdravotní dět. sestra) říkala že jsou to rozpoluplné názory ale když je takhle vedro tak těm dětem to mlíko nestačí .....mlíko= ve směs jídlo i když to obsahuje i vodu ale je jí málo a tak pláčou a jsou nevrlí a nespokojený a porád chtějí jíst a přitom chtěj pít prej potom jak se přepíjej mlíka často ublindávaj (což je teda náš případ ).........ju a já že se mu to bojím dát v lahvy abych ho neodstavila aby mě chtěl jako jíst s prsa .......říkala ať se nebojím nebo po lžičkách ale že si nemyslí že by se teď zkazil že už je velkej a rozezná co je jídlo a co pití .......no tak jsme dojeli dom a já mu uvařila dětskej čaj co tu mám od 1 týdne ale nedávali jsme ho .....uvařila jsem mu do malé lahvičky 100ml říkali jsme si že to nevypije ........on to doslova vyžahl jak sahara vyprahlá a byl spokojenej zvířák 😀 😵 😵 😵

no a dneska jsem mu to zase uvařila a moc oho nevypil ale něco málo jo 😉

jitousek
4. dub 2009

jináč dneska je protivnej celou procházku nám pobekával a to nebyl nijak moc nabalenej a to jsme ho teda ještě malinko odstrojili a taky se bojím po zimě hnedle s fusaku do triček fakt nářez ........měl na sobě slabej svetřík kterej jsem teda pak rozepla 😕 no je to síla to počísko dělá divy je to teda jako fajn ale takhle najednou že 😎

jitousek
4. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

jitousek
4. dub 2009

tak že bacha na navigační systém je to fajn věc ale je důležité bejt ve střehu a nenechat s pohltit mapama ty nevyhodnoťej stav vozovky a naženou člověka do končin a do nesnází když se nechá pohltit 😝 😅 😎 😵 😵

christla
5. dub 2009

Dobré ráno!
Tak jsem už tady. 😠 Teda poslední tak tři noci stojí fakt za to. Nemžu pořádně spát, všechno mě bolí, když se otáčím, hekám jak stará bába a celkově to fakt stojí za prd. 😒 Já se už asi nevyspím........
Manžel šel ven se psy a až se vrátí, tak asi pojedeme do Globusu něco koupit.

zajdla
5. dub 2009

Ahojky pěkné ráno.

Jitu tak hlavně,že to dobře dopadlo.JJ už jsem zažila,jak někdo vykládat,co navigace všechno dokážou. 😀

Chris vydrž,za chvilku se malá narodí.Už si pohodlně lehneš,ale asi se už nevyspíš.jedině si musíš jít lehnout i přes den s malou,aby jsi byla fit. 😀

Já se dnes chystám žehlit dopoledne,pak půjdem k našim na obídek.Mělo by se zajet ještě nakoupit,protože už není doma ani kousek chleba.Třeba máma upeče.Uvidíme.

tanuki
5. dub 2009

Chris, to otáčení, to je opravdu hrůza ☹ zkoušela jsi spát s něčím mezi koleny? Třeba kójo polštář pod hlavu a mezi kolena, je to docela příjemné!

Tak já jsem dnes měla super noc, 20:30-1-5-7:30 😵 to mi stačí ke štěstí 🙂 budit se 6-10krát za nc je fakt děs. Za celý březen skoro žádné tuli, manža byl hroznej.. Njn, je to ještě zajoch 😀

christla
5. dub 2009

Holky já počítám s tím, že už to lepší nebude. 😉 Tanu, s kojícím polštářem jsem spala dřív, ale dneska jsem si právě říkala, že ho zase začnu používat. Snad to k něčemu bude. Mě horzne bolí tříšla a ta stydká kost. ☹

Zajdli, tak já počítám s tím, že asi ze začátku s malou budu chodit spát.... 😀

kremrolka01
5. dub 2009

Jiťu, Baru tak díky za názory s tím čajíkem, doma to vyzkouším 😉

kremrolka01
5. dub 2009

jo holky a jaou značku toho čajíku?