Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

endlessblue
29. kvě 2009

Tak to je super Markét 😉 Já se jdu zase prolejt meltou, neb se mi zdá, že nemám tomu svýmu žroutíkovi co nabídnout 😕

Žiraf. už bude jen líp a líp 😉

pismenko
29. kvě 2009

Mě zašili taky dobře, já seděla prakticky hned ten večer, trochu mě to táhlo, ale jinak taky pohoda 😅

pismenko
29. kvě 2009

Homeo Sláva Homeo 😀 😀 😀

zajdla
29. kvě 2009

Hojky.

Heli ty slevy pro ty maminky jdou udělat i přes internet.POšleš tam jen ofocenou těhu průkajdu.Já zakryla rodné číslo a pak mi přišla knížečka domů poštou.

JJ sáva homeo.

JInak manža mi opravuje pračku,tak nová nebude.Až se mimi narodí,tak budu asi prát 2x denně,protože je to jen 3 kilovka a moc prádla se tam nevleze.ˇužasně šikovnej. 😠 Snad ji pokazím schválně.Nebo mě z toho jeb...

Hlavně,že se teď vyplázne za autí ani raději nechci vědět kolik.

zirafik
29. kvě 2009

Holky tak jsem zplodila něco k porodu....

MŮJ POROD

Termín jsme měli jediný a to 14.5.2009, nicméně naší „žabičce“ se na svět nějak nechtělo, a tak nezbylo než čekat… V sobotu 16.5. mi odešel kus „hlenové zátky“, tak jsem si říkala…snad konečně nějaký příznak blížícího se porodu, nicméně dál se nedělo vůbec nic. V pondělí 18.5. jsem byla na monitoru, který byl v pořádku a nic nezaznamenal, pak jsem byla v ordinaci u dr., která provedla Hamiltona, což jsem ani neucítila, začala jsem jen trošku špinit. Ve čtvrtek měla být další kontrola, ale tu už jsem nestihla… V noci ze středy na čtvrtek jsem se i kolem druhé v noci jsem probudila „trošku mokrá“, ale nic velkého, tak jsem si ještě schrupla , ve 4 jsem se vzbudila znovu a to už „to“ teklo trošku víc, takže jsem vzbudila manžu a vyrazili jsme. Porodnici mám za rohem, takže jsme dojeli kolem půl páté. PA se na mne trošku zlobila, že jsme nejeli hned, neb jsem měla pozitvního streptokoka, a tak bylo potřeba dorazit včas a dát vykapat ATB. Nicméně jak se později ukázalo dorazili jsme hodně dopředu. Natočili mi monitor, kde už byly znatelné kontrakce, takže jsem se s manžou přesunula na sál. PA mi doporučila epidurál, kterému jsem se rozhodně nebránila. Nicméně bylo potřeba počkat, až budu otevřená alespoň na 5 prstů, zatím jsem byla jen na jeden… takže nezbylo než čekat… Chodila jsem sem a tam po pokoji, hopsala na míči, chodila do sprchy, ta celkem zabírala. Kontrakce stále zesilovali, manžel sledoval monitor a hlásil, kdy „ to“ zase přijde a kdy odejde. V 10,30 mně dr. znovu vyšetřila, to už jsem byla skoro na 5 prstů, takže volali anestezioložku, na kterou jsem čekala jako na smilování, neb kontrakce už byly hodně bolestivé a já si nic horšího už nedovedla představit. V 11hod. mně tedy konečně napíchli a já cítila neskonalou úlevu, která trvala něco přes dvě hodiny… během kterých se kontrakce ale zvolnili, což byla předzvěst dalších, dlouhých hodin do začátku porodu. Po druhé odpoledne ale začali zase zesilovat a kolem třetí už se dr. začala na mně chystat a mohlo se to rozjet na plno. Křičela jsem bolestí, tlačit mi nešlo, manžel mi otíral čelo a všichni mi vysvětlovali, jak mám dýchat, jak tlačit, ale já je vůbec nevnímala, byla jsem mimo… Chvíli jsem brečela, pak se třásla a kdyby mně někdo praštil klackem, byla bych mu asi vděčná, taková to byla bolest a vyčerpání (i z hladu neb tou dobou už jsem byla 24hodin bez jídla)… Pak se ve mně něco zlomilo a já si z posledních sil řekla, že do toho musím dát všechno, že prostě musím,neboť nechci aby se maličká tak dlouho trápila v tom stísněném prostoru v porodních cestách, a tak jsem se vzepřela a z posledních sil jsem tlačila. V největším tlaku mně dr. nastříhla, což jsem tedy vůbec necítila a malá byla na světě, to bylo 16,18 odpoledne. Manžel mi později vyprávěl, jak vyjela hlavička, malá na něj koukla a zase zajela, neb jsem přestala tlačit. Také to, že se narodila a byla taková namodralá, vdechla plodovku, tak jí musely odsávat, no já naštěstí nic z toho neviděla, moc jsem nevnímala. Na konci už nás čekal jen „porod placenty“, která už tedy byla trošku přezrálá, takže jsme prý rodily akorád no a taky šití, který teda bylo dlouhý a nepříjemný, nicméně proti všemu předtím „procházka růžovým sadem“. Potom všem jsem byla přesvědčená, že už do toho nikdy nejdu, nicméně teď, teprve týden po porodu, je vše zapomenuto, šití skoro necítím a raduji se z toho krásného, co nám život nadělil. Je to dar nebo spíš zázrak? V každém případě teď už vím,že to za všechnu tu bolest stálo, neb holčička je zdravá a krásná a člověku přináší jakési naplnění do života. Na závěr musím poděkovat manželovi, který mi byl a je velkou oporou. I když k porodu přistupoval s obavami nakonec vše zvládnul na jedničku a teď je z něj pyšný tatínek a z nás konečně rodina .

nemo1985
29. kvě 2009

Ahojky holky.

Dnešní noc hrozná, naspala jsem jen půl hodky.

Malej po 22h dostal teplotu (38,4C) hned čípek jsem dala.

Po tom čípku mu to kleslo a ráno kolem 5h opět kolem 38C teplotka, znovu čípek.

Ráno kolem 8h jsem volala dětský dr. říkala že to může mít 2dny, je to z té injekce.

Řekla mi at si jdu koupit do lékárny NUFOFEN pro mimi na teplotku, tak ted kolem 13 jsem mu dala, měl 37,5,

Celou noc jsem ho měla u sebe v posteli a hlídala ho, no spala jsem ted 2hodky přes den.

No uvidíme, snad do večera se nám to ztratí.

Chudinka je hrozně mrzutej 😔 😔

zajdla
29. kvě 2009

Písmenko Dorotce moc sluší naušničky. 😉 😀

Žirafíku pěkně jsi to popsala ten porod. 😉

Nemo tak ať vás to brzo přejde ty teplotky. ☹

endlessblue
29. kvě 2009

Jééé žiraf... hezkej popis porodu 😉 Koukám, že taky není žádné trauma a že do toho půjdeš znova 😅

zirafik
29. kvě 2009

jj, holky, ta příroda to stejně umí zařídit... 😉 . Špatné člověk zapomene a z krásného se raduje 😵

christla
29. kvě 2009

Ahoj holky!
Tak jsem dokrmila, ale Karolínka nějak nechce zabrat, tak si brouká v postýlce.
Pavlí, hezky jsi en porod popsala. 😉 Já teda stále tvrdím, že druhé dítě už nikdy, ale kdo ví, třeba časem změním názor. 😵

Dneska jsme byli na kontrole po tom průplachu slzného kanálku a vše v pořádku.

zajdla
29. kvě 2009

Chris tak super.Ten proplach většinou pomůže.Pak jsem si říkala,že jsme na to měli jít hned a ne jí pořád kapat do očí.

tanuki
29. kvě 2009

Nemo, Tak ať je malému brzo líp!!!
žiraf, jsem moc ráda, že to je s manžou dobrý 😵 😵

endlessblue
29. kvě 2009

Hoolkyýý.. hele, jakou tu variantu rodičáku zvolíte??? Te´d tady s manžou koumáme 😀
Už jste o to žádaly a co je k tomu potřeba????

pismenko
29. kvě 2009

Zdarec palec, my byli chvilku venku, ale to počo nic moc teda.

Já jdu do té zvýšené výměry na dva roky a to čistě z finančních důvodů.my bychom to prostě na za těch 7600,- které dávají v té základní tří leté neutáhli. Po těch dvou letech pro mě bude jednoduší zaplatit si na pár hodin chůvu nebo vypomůžou babičky a já se vrátím na chvilku do práce a budeme se snažit o druhé mimčo.

tak asi tak no 😝 😝

pismenko
29. kvě 2009

dorys dostala právě svou dávku kaše a zase to do ní padalo jak do popelnice 😅 😅

endlessblue
29. kvě 2009

markét a ty jsi už o to žádala?

endlessblue
29. kvě 2009

Jo a tomuhle taky nerozumim:

9. Jaká jsou pravidla pro možnost návštěvy jeslí, školky apod.?

Aby rodiči pobírajícímu Rodičovský příspěvek dále trval nárok na něj, musí dodržovat tato pravidla a tuto skutečnost pravidelně hlásit na příslušném ÚP:

* do 3 let věku dítě může navštěvovat kromě jeslí nebo jiného obdobného zařízení i mateřskou školu, a to maximálně 5 kalendářních dní v měsíci.
* od 3 let věku dítě může být v zařízení buď 4 hod. denně, nebo 5 kalendářních dnů v měsíci bez ohledu na délku trvání pobytu v jednotlivých dnech.

Ale i když si vyberu tu delší (3. letou variantu), tak úderem Julčiných 3 let mi přestanou chodit veškerý peníze, ne? Tak proč stát omezuje to, na kolik hodin dám malou do školky???

endlessblue
29. kvě 2009

Makrét a to dáváš malé kašičku, i když si se rozkojila???

pismenko
29. kvě 2009

jojo veru, i když dáš tříletou, tak úderem 17.01.2012 ti to končí, ale pokud si dáš sníženou - do 4 let věku dítěte, tak pobíráš do 21měsíců věku 7600,- a poté po zbytek doby 3800,- měsíčně.

A pro všechny varianty platí, že si můžeš při rodičáku vydělávat kolik chceš peněz. Takže když si dáš třeba tří letou a za dva roky se vrátíš do práce, tak budeš pobírat mzdu i rodičák.

pismenko
29. kvě 2009

jojo, tu kašičku ji dávám před koupačkou

ad1 ji to chutná
ad2 co s tím, když je to orevřený
ad3 neberu to jako příkrm
ad4 déle mi po tom chrní
ad5 to by bylo asi všechno

endlessblue
29. kvě 2009

Joo, tak ty jí to dáváš místo jednoho kojení, jo?? Tak to jo 🙂 To holky za chvilku těch 200g doženete a předeženete nás 😀

endlessblue
29. kvě 2009

Mě jen přijde divný, jestli to vadí, když budou Julče 3 roky, peníze od státu už mít žádný nebudu a stát bude zasahovat do toho, jesli jí mám ve školce na 4 nebo 5 hodin denně ☹ 😠 Ale snad se to týká jen té snížené varianty, páč jinak 😠 😠 😠 😠 😠 😠

pismenko
29. kvě 2009

no myslím, že oni ti to nejlépe vysvětlí na té socce, až půjdeš žádat.já tam zajdu po neděli, protože 10.6.mi končí mateřská 😕 😕

zajdla
29. kvě 2009

Endi to je pro tu nejdelší variantu.Že budeš pobírat 3800 a malou můžeš dávat do školky na ty 4 hodiny.Tak to mám i já teď s Luckou.Chodí do školky na 4 hodinya já mám 3800.A teď k tomu i marodku. 😀

zajdla
29. kvě 2009

Ale nemáš záruku,že ti malou vezmou na ty 4 hodiny.Protože přednost mají dětičky na celý den.Já platím školku celý den,ale Lucka je tam ty 4 hodiny.Jinak by mi ji nevzali.Je hrozně moc dětí. ☹

endlessblue
29. kvě 2009

Taky se příští týden chystám... jenže ještě musím počkat na potvrzení ze školy o výši mateřský, co mi do teď chodila... to oni k tomu potřebujou

endlessblue
29. kvě 2009

Jéé Zajdli..tak už se mi trošku rozsvítilo 😅 Díky za odpověď!

Fičíme teď pást koníky, koupat, krmit, uspávat... jupííí.... večerní tóoočo je tadýýýý 😀

kacena00
29. kvě 2009

ahooooooooooooooooooooooooooooooj

předně- kremrolky Kunásek je uplně suppeeeeeeeeeeeeeeeeer, s tím je prča!!! jako Péťa se musí ohánět, je to rarach, ale fakt je vtipnej!!!

žirafko, tys mě dojala a já si opět uvědomila, že sem svůj porod ještě nepopsala 😝

když mluvíte o gramáži dětí, tak sem si vy opice dvě uvědomila, že Cyrdulkova gramáž je ze 3 měsíců a týdne myslím, takže žádný takový že je tlustší 😀

jo a holky sem to dnes řikala Péťě... normálně jak mám v levý kozeně tu zatvrdlinu, tak mi z něj Cyrduch pije jen chvilku a pak ho prudí, že to teče pomalu a zabalí to...přijde na řadu pravej kozouch a já sem si dnes při pohledu do zrcadla po sprše uvědomila, že oproti levý začíná bejt pravá giga.... chjo.............. se posejřím, až přestanu kojit, budu mít levou na srulování a pravou normál, no frajerka!

kremrolka01
29. kvě 2009

Baru já ti dám Kunásek 😀 😀 😀
hele normálně je společenky unavenej a vytuhnul už v sedm... u nás rovná se zázrak 😉
Cyrďula je taky božííí 🙂 ten má kukadla jak zrcadla a byl hrooozně hodnej 😲

kremrolka01
29. kvě 2009

a tady jsou klucííí s Bárou 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...