Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

tevina
1. čer 2009

Holky teda jak tu řešíte tu mateřskou atd...tak z toho já jsem teda úplně vedle 😨 😀

jitousek
1. čer 2009

tevi já taky jak ta jedle a ještě k tomu jsem jelen parohatýýýýýý 😀 😀 😀 😀

tevina
1. čer 2009

😀 😀 😀

jitousek
1. čer 2009

ju a Míša mě usnul oblečenej v koši vedle v pokoji u okna tak doufám že ještě vydrží spát aspoň do 11h 😅

helicek
1. čer 2009

Já mám sestru mzdovou účetní, ta tyhle věci má dost v malíku, tak mě bude radit, ale rady tu jsou přesné, takže opravdu pokud si nebudeš jistá, zvední telefon a brnkni na sociálku, děvčata na druhé straně rády poradí, neboj 😀

valentynka
1. čer 2009

jitu, mě už mateřská skončila 😀 😀
a ještě jsem nepodala
musím to pohledat, už to mám vyplněné z práce, jenže nevím,kam jsme si to odložila ☹

zajdla
1. čer 2009

Jitu,tak si pospěš,protože,když nazažádáš než ti skončí mateřská,tak automaticky nastupuješ na 4 roky a nikdo se s tebou bavit nebude.Kamoška na to zapoměla a má smůlu.Má ji na 4 roky. ☹

Heli mě teda zabírají šťávy a ovoce.Teď teda hlávkový salát. 😉 😀 Zkus švestky,ty jsou zaručené.Šťávičku jsem dávala malé,když nemohla a pak to šlo. 😉

helicek
1. čer 2009

Zajdi, já zkusila fakt už všechno, kompoty, kefír, švestky, ovoce, můj osvědčený ananas.........a ani prd, no až ta slaná teplá voda

zajdla
1. čer 2009

Pletu koše s baňama.její malá měla 21 měsíců,tak proto jí to dali na 4 roky. 😠

zajdla
1. čer 2009

Heli já kloktala slanou vodu na krk,tak vím,jaký je to vopruz.Ale když to pomáhá,co by člověk neudělal. 😉

Endi díky,na ně jsem se dívala a pak jsem vibrala ty tefal.Tak možná do nech půjdem. 😀 😉

jitousek
1. čer 2009

to si děláš zajdi péérdel ne chjooooo to abych už letěla .......a co val koukám že píše že to nestihla 😢 😢 😢

helicek
1. čer 2009

stejně je to uhozený, proč nedají automaticky tu tříletou variantu, proč tu nejhorší, že? Ušetřili by spoustu lítání a zařízování víc jak polovině mamin, ale asi jim jde o to udat tu nejblbější pro většinu, protože většina volí tu klasiku - 3 roky

jitousek
1. čer 2009

jo jo helííííííííí je to pordééééél 😠

jitousek
1. čer 2009

já prostě uouplně bytostně nesnáším ouřady a papírování hlavně ty jejich rádoby inteligentní věty které sestavoval hotentot z týtulém a nikdo tomu nerozumí ani ouředník sám 😠 😠 😠 😠

helicek
1. čer 2009

hm, asi to vymejšleli chlapi 😅
No nic, jdu koupit Péťovi kalhoty, nějak mi zase vyrostl ze všeho a dnes mají v Taku 30% slevu pro zaregistrované zákazníky, tak valim a určitě tam koupím i něco pro Honzíka..........teda já tak utrácím, že se nestydím 😀

jitousek
1. čer 2009

pfju achju 😔 ouřadám nazdar

valentynka
1. čer 2009

tééda zajdi,ted jsi mě teda vylekala

musí se zažádat nejdéle do 22 měsíce věku, teda to rozhodnutí o tom jak bude mamča doma na rodičáku, pokud to do té doby nepodá,tak automaticky jde na 4 roky

jitousek
1. čer 2009

se nestyď já taky utrácím a jen se vždy dívím kam se to rozkutálelo a je teda pravda že co je Míša tak jsem si už hodněěě dlouhooo nic na sebe nekoupila spíš kupuji porád něco jemu 😎

valentynka
1. čer 2009

jitoušku, zajdla pak psala,že plete koš s banánama,že si to spletla,že malé bylo 21 měsíců a proto jí to dali na 4roky

ted si podáš žádost o rodičák a pak do 22 měsíců věku dítěte musíš zažádat jak dlouho chceš být doma.
ted se rozhodovat ještě nemusíš, máš na to čas.

pokud by jsi hctěla být doma 2 roky, pokud jsi měla teda vyšší plat a vychází ti ten vyměřovák na tu dvouroční lhůtu,tak si musíš tu žádost podat už o dost dřív, protože je tam vyšší částka toho rodičáku.

ale v případě varianty na 3 nebo 4 roky je částka do 22 měsíců věku stejná, pak už se to krátí na ty 3800,- ,do té doby obě varianty by pobírali 7600

helicek
1. čer 2009

22 měsíců věku nebo 22 týdne? Ty brďo, teď v tom mám hokej já 😀 😀 😀

jitousek
1. čer 2009

no tak to ta zajdina kamarádk docela prokaučovala 22 měsíců je docela dlouhá doba a bez peněz to mě nejde na rozum c c c 😕

valentynka
1. čer 2009

noo holky, my byli v sbotu v té prague u dcééra a pak jsme se stavili na letňanech a tam mi manža koupil bílé 3/4 riflové a k tomu jsem si vybrala fialovou košili s 3/4 rukávem
ted frčí fialová, měli tam toho hafo

helicek
1. čer 2009

aaaaaaaaaa, už to chápu

valentynka
1. čer 2009

Na příslušném úřadu podle místa vašeho trvalého bydliště; o rychlejší čerpání rodičovského příspěvku požádejte nejpozději ve druhém kalendářním měsíci následujícím po měsíci, ve kterém nejmladší dítě dosáhne 22 týdnů života, resp. ve kterém současně narozené nejmladší děti dosáhnou věku 31 týdnů života; o klasické čerpání požádejte nejpozději v kalendářním měsíci, ve kterém nejmladší dítě dosáhne 21. měsíce věku.

Pokud nepožádáte o rychlejší či klasické čerpání rodičovského příspěvku, je vám po 21. měsíci věku dítěte vyplácen rodičovský příspěvek v režimu pomalejšího čerpání, tzn. ve snížené výměře.

valentynka
1. čer 2009

jitoušku,ona nebyla bez peněz, pobírala 7600, jenže pak se jí to zkrátilo na 3800 a na 4 roky, místo toho aby měla dál 7600 a byla na 3 roky

valentynka
1. čer 2009

helicku, těch 22 týdnů je při rychlém čerpání, tj. na 2 roky

jitousek
1. čer 2009

pfffffffffffffff faktiiiicky bordeeeel tak že já ještě budu muset hlídat 22 měsíců cááák jim to tam nemůžu dát rovnoouuuu???? To dělaj schválně aby na to ty maminky chuděry zapoměli v tom shonu a péči o dítko 😠 😠 😠 😠

valentynka
1. čer 2009

jitoušku, můžeš jim to tam dát rovnou

jen je ta určitá doba, aby si to ty maminy mohli promyslet,aby se neunáhlily, protože pak už je to neměnné !!!!!

helicek
1. čer 2009

oooooooooookkkkkkkkkkkkkkk, už tomu rozumím, jdu na nákup 😀

jitousek
1. čer 2009

jo jo já už to val pochopila no ale je to nááářes uznejte ........ještě žejsme rozvynuli debatu jelikoš já bych si byla doma jako na dovolené a jak psla veru přišla bych o peníze v domění že po dovršení Míšovejch 3 let bych si jako šla do práce a myslela jsem si že bude ještě teda jako do toho srpna brát rodičák když se mě o Míšu někdo postará kvůli tej školce cha cha cha ..........no fakt jsem si to tak myslela pff koukám že bych se pěkně okradla ale hezky jsem si o myslela nee ??? 😵 😵 😵

tak že budem muset trošku polítat uřady a navštívit mého zaměstnavetela 😎 jinak nebude nic a pic 😀