Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

pismenko
16. črc 2009

Tak u nás dorča zbouchala 120 té sunarky a když jsem ji utírala pusu, tak se začla vzetekat, že snad jako chce ještě.tak dostala cecin a už drní v kočáře.Je tam hrozně dusno a hic jak kráva.Já musím dneska do br a vezmu útokem masnu a zeleninu a pomalu si to začnu chystat.Budu vařit a občas proložím tou skleničkou nebo bude sklenička, když někam pojedem přes poledne.no už se těším, až bude valit knedel s máčkou nebo toto je dosti na prdlačku.ALE ASI TO CHCE JENOM TROCHU CVIKU 😝 😝 😝 😝

já osobně bych byla pro založení nové diskuze i s názvem.nějákou miminkovskou maminkovskou těhulkovskou.ale jak chcete 😉

endlessblue
16. črc 2009

Markét.. dáváš kašičku i dopoledne??? Jo??? Já vůbec nevím, jakou koupit. Včera ta jogurtová byla OK, vyplivla to, ale něco málo zbaštila. Ale nevím, jestli to není blbý, páč ta kaše je sladká a aby mi potom tu zeleninu nebojkotovala úplně. 😒
Možná změním značku!!!! HOlky, co za mléčné kaše dáváte?? Pište prosím... sprostě to od vás opajcnu!!! 😀

Jinak bych taky založila novou diskuzi s novým názvem!!! 😀 Ale dohadovala bych to přes IP 😉 😉 😉 Však víte!!! 😀

nemo1985
16. črc 2009

Tak u nás už krásně svítí sluníčko.

Dorotka je krásnááááá 🙂

Dnes bude mít Lukášek k obídku vařenou mrkvičku, květák, kedlubnu a brambor.
Vše promixované. A jak baští, už dělám po druhé.

Ten mi tu brebentí 😀

nemo1985
16. črc 2009

Endy...... Lukášek miluje, mléčná od Hami (maliny, jablko, merunka).
Od Sunarky (jogurtová, lesní ovoce, čokoládová ) 😉

nemo1985
16. črc 2009

n nvztusxtvrfehghghghghghghghghghghghghghghghghghggesgc rderztvbdhzfvgj

Ahojky tetky koníkovky, Luky 😀

kremrolka01
16. črc 2009

dobré ráno,
tak my za chvíli valíme k doktorovi, pak podám hlášení
noc hrozná, malej teď posledních pár dnů vstává 4x za noc, mručí, furt se odkopává
na dnešek si na hlavě udělal zas pěknou omalovánku, zrovna když jdem do poradny 😠
Markét Dorotka je nádherná, fakt modelka 😉 a přijde mi že je ti dost podobná podle fotky v pase 😉
Veru však žádný spěch, u nás poprvé taky si jen tak hrál s tou lžičkou, musel sám, pak prsty do pusy, rozpatlal to všude kolem jen né do pusy, musí si na to zvyknout, ale věřím, že mléčný kašičky jim pojedou asi víc než zeleninka

endlessblue
16. črc 2009

HOlky, tak tady mám tu "první lžičku".. jsem jelen. Prý napoprvé sníst tak 1-2 lžičky, další den 3-4 lžičky a třetí den dodlábnout celou skleničku... no a jak to teda mám ohřejvat??? Je to tím pádem na 3 dny, ale přece to nesmím prohřejvat 3x, ne???? 😅

pismenko
16. črc 2009

Já mám dávat i dopledne kvůli té váze mléčniu kaši, přes poledne zeleninu a co nejříve maso a na večeři nějákou na dobrou noc.
takže dorča snídá http://www.hero.cz/SUNARKA/Produkty/922/
a večeří http://www.apidi.cz/hipp/bio-kase-na-dobrou-noc...

nemo1985
16. črc 2009

ENDY.........já dala na ochutnávku první den 3lžičky, dala do ledničky a druhý den mi
už krásně baštil, nic jsem neohřívala.

Ale vyndat dříve z ledničky, aby to nebylo moc studené 😉

pismenko
16. črc 2009

veru, dej pár lžiček do misky a ohřej to v mikrovlnce na cca 15vteřin. Asi těžko ohřeješ malou lžičku, že 😅 😅 😅 Zbytek hold vyhodíš nebo dojíš sama.Můžeš jí toho dát klidně více než jednu lžičku neboj.

pismenko
16. črc 2009

no někdo to neohřívá, to je fakt.Ale já to budu trochu přihřívat neboť studené jídlo bych taky nejedla 😝 😝

pismenko
16. črc 2009

http://www.novinky.cz/krimi/173908-rotvajler-se... to snad není pravda 😖 😖 😖

kacena00
16. črc 2009

pozor pozor tevi, celiakie je vroze¨ná a jako taková i neléčitelná a pokud ji dítko má v genech, tak má prostě smolíka, to o čem sem psala nesouvisí s rozvojem a vznikem celiakie, to je prostě daný, já psala o tom, že lepek jako takovej je zátěž pro střevo - i pro dospělý, natož pro miminčí střevo, který se musí vyrovnat se spoustou jinejch věcí - to pro upřesnění

kacena00
16. črc 2009

jinak přeji dobré ránko a zajdi těšíme se na zprávy z kontroly, to je legra, další porůdek se blíží 😀

zirafik
16. črc 2009

ahojík holky, tak my máme za sebou první flašku s odstříkaným mlíkem... včera večer jsem to vyzkoušela a malý vydlábla 120 a pak chtěla ještě prso 😕 😕 ... nejdříve to nechtěla, tak jsem to ještě trochu ohřála pod tekoucí vodou, přece jen tu teplotu nemám ještě tak nacvičenou, a to už jí šmakovalo 😝 . Tak jsem ráda, že snad budu moct občas z baráku 😵 ... vždycky ráno když nakojím z jednoho prsa, tak druhý odsaju, cca 120, neb pak ještě tak 3-4 hodky spinká 😵 . Kojo 22,30 6,30 😕 8 ted zatím, tuk, tuk spinkáme .

Markét, to s tim psem jsem četla, to bych asi zešílela 😖

Val, ten rodící krtek je celkem drsnej... ještě, že ten večerníček je jen na 5 minut, že to měla zaječice rychle za sebou 😅

zirafik
16. črc 2009

jinak dudlíka pořád nechcem, ale když něco teče, tak si ho teda vezmem 😅

zirafik
16. črc 2009

Péti, Zajdi těšíme se na zprávičky 😵 😵

pismenko
16. črc 2009

Já nejvíce na kubíčkovi míry 😅 😅 😅 to upadnu do deprese ještě víc 😒 😒 😒
Taky jsem zvědavá,jestli se linduš přetočila 😕 😕

pavli, za dudana buď ráda, já nevcím, jak se to odnaučíme my 🙄 🙄 🙄 🙄

zirafik
16. črc 2009

no jo, ale na uklidnění by mi dudák kolikrát bodnul... pokud je najedená, přebalená.... tak by byla varianta dudání a tu my nemáme, jen u kozy 🙄 🙄

tevina
16. črc 2009

Jo baru to možná je,ale já nepsala že ne.Jeslti jste četli ten článek tak tam je to hezky popsaný.

Onemocnění je geneticky podmíněné, ovšem ne všichni jedinci s genetickými dispozicemi celiakií skutečně onemocní. Na rozvoj celiakie má podle některých studií vliv doba zavádění lepku do stravy, množství lepku podávané při zavádění do stravy a to, zda je dítě v době podání lepku ještě kojeno.

tevina
16. črc 2009

Švédská studie publikovaná v roce 2002 pod názvem Kojení chrání proti celiakii (odkaz na studii zde) zjistila nižší riziko rozvoje celiakie u dětí, které byly v době zavedení lepku kojeny. Riziko je ještě o něco nižší, pokud je dítě kojeno i v době po zavedení lepku do stravy. Riziko rozvoje onemocnění závisí podle studie také na množství podávaného lepku. Pokud bylo množství lepku podávaného při zavádění do stravy kojence malé nebo střední, bylo nízké i riziko rozvoje celiakie. Velké množství lepku podané při zavádění lepku do stravy kojence naopak podle této studie zvyšuje riziko celiakie, přičemž nezáleží na tom, jaký typ potraviny obsahující lepek je dítěti podán.

tevina
16. črc 2009

Já to teda pochopila tak,že i když jí máš geneticky vrozenou,tak ještě nemusí vypuknout.A to když budeš dodržovat jistý pravidla,jako zavádět lepek po 6 měsíci a nejlépe v době kdy je dítě ještě kojený.Když se s tím bude čekat třeba až do roka,tak není jistota,že bude maminka ještě kojit.

tevina
16. črc 2009

Kremrol hezký fotečky,Kubík je už táák velikej 😵

tevina
16. črc 2009

Jo kašičku máme zrovna Sunarku s pšenicí a je výborná,i já bych jí klidně snědla,krásně voní 🙂 Ale ta bude asi s lepkem,když je pšeničná.

tevina
16. črc 2009

Jo holky a to je zajímavý,to jsem nevěděla,že oves je bez lepkovej a ostatní obilý ne.

kacena00
16. črc 2009

no tak já nevim, info o celiakii sou rozporuplný... na těch stránklách, co sem dřív sjela já, tak zase je psáno, že celiakie je daná a ačkoliv se to nemusí kliniícky projevit (nebo spíš doktoři si neumí dát dohromady 1+1, protože nejen srajdou se akutní vzplanutí projevuje..), tak zánětlivejproces ve střevě se rozjíždí při expozici lepkem..

tak teda fakt sem ztoho nemoudrá...

každopádně moje kojení je v řiti, a to mě štve celikie - ne-celiakie

každopádně dík za nový infošky alečím víc toho vím, tím víc sem z toho zmatená..

kacena00
16. črc 2009

nene, u ovsa se to uplně neví, on v sobě má taky lepek ale u něj je to rozporuplný, někteří odborníci tvrdí, že je v poho, někteří zase že ne, tudíž ten kdo striktně drží bezlepkovou dietu ho většinou do stravy nedává

kacena00
16. črc 2009

já se teda ovsa vzdala podle těch informací co z netu mám

no nicméně teď řeším ještě jinej problém, sem naštvaná na jednu paní co má internetovej obchod, jaksi není schopná vyřídit moji reklamaci a ačkoliv je to 350 korun (plus teda dvoje poštovný), stejně mě to štve už jen kvůli jejímu laxnímu přístupu a téměř nulové komunikaci...

tevina
16. črc 2009

No mně to jen překvapilo,taky to psali s tom článku,neco jako že se k němu může přimísit lepek z ostatních obilovin,proto je u nás považován jako lepkový,ale v některých zemích je bezlepkový,divný,co? 😅

kacena00
16. črc 2009

holky nevíte jak je to s reklam. řádem? konkrétně u věcí kupovaných přes net, jdu na stránky čoi nebo kde to zjistím, reklamace tervá 30 dní a pak mi vzniká nárok na to, aby mi daly prachy a zbytek si vyřídili s dodavatelem že? ale... těch 30 dnů je kalendářních nebo pracovních? podle mě kalendářních ale teď si nejsem jistá

další věc je, jaký sou páky na internet. obchod když se bude paní vzpírat???

no a třetí věc je, že sem to poslala jen doporučeně, tudíž mám jen doklad o tom, že sem to té paní posílala a už nemám doklad o tom, že hrazdička došla (jen její mail) a nevím, kdy došla tudíž nevím přesně odkdy to počítat