Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

valentynka
20. črc 2009

ááá tak to jsi ty Zuzi, joo 🙂

Markét, je podobný na mýho tátu a něco na mě

valentynka
20. črc 2009

noo já myslela, že by se dokyna na to aspon podívala.

ale myslím,že tam ta inkubančí doba nějaká je, po kterou se stejnak musí čekat a pak se teprve dělají odběry , noo neívm taky nějak

pismenko
20. črc 2009

Tevi, jejda..nesýčkuj 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 ale máš pravdu ☹

tevina
20. črc 2009

No ráno bych radši zaběhla k dr.Jenom jsem sitak vzpomněla že to tu ráno někdo psal a koukla jsem a byla to zrovna zuzi.

valentynka
20. črc 2009

jj, Tevi, ty máš teda pamatováka.
snad ta teplota byla k něčemu jinému

tevina
20. črc 2009

Holky právě ta encefalitida je dost zrádná,není žádný zčervenání ale projevuje se nějak jako chřipka,teploty,bolení svalů...

tevina
20. črc 2009

Snad jo.

tevina
20. črc 2009

Když Vás klíště nakazí, virus je nejdříve v místě, kde se klíště přisálo. Potom se může krví dostat do celého Vašeho těla. K tomu dojde asi do 8 dnů. Vaše tělo na to reaguje zvýšením teploty a podobnými příznaky jako například když dostanete chřipku - bolesti kloubů, svalů, bolesti hlavy (bolí celý člověk), může být i nevolnost od žaludku. Všechny tyto příznaky znamenají, že Vaše tělo bojuje s infekcí. Když se mu boj povede vyhrát všechno během několika dnů skončí a dál se nic neděje. (Této formě onemocnění se říká I.fáze)

Virus ale může zvítězit a dostane se do Vašeho mozku. Bojem s organismem je vysílený, ale není mrtvý. Po nějaké době - většinou za 2 až 5 dnů, se sebere a začne škodit. V době, kdy virus nabírá síly, se cítíte docela dobře, ale potom!!! Dojde k zánětu mozku , mozkových blan, nejčastěji obojího a to už dá člověku zabrat. (Této formě onemocnění se říká II. fáze)

Optimistická poznámka na závěr: tělo si během onemocnění vytváří účinné protilátky, které jsou schopné zabránit opakování infekce. Vznikne tak doživotní imunita.
Varovné příznaky a když to na Vás přijde

Zpočátku nejsou nijak mimořádné. Chřipkové onemocnění každý z nás prodělal mnohokrát a často, když teplota nebyla příliš vysoká, jej přechodil. Nebylo to ale v létě, po přisátí klíštěte v oblasti, kde se vyskytuje klíšťovka. Již v této I. fázi je vhodné navštívit Vašeho lékaře a poradit se s ním. Právě výrazné subjektivní obtíže, chudý lékařský nález při vyšetření a údaj o klíštěti bývají typické.

Ve II. fázi to už je něco jiného. Teplota výrazně stoupá, čtyřicítka není žádnou výjimkou. Hlava postupně bolí tak, že by ji člověk nejraději neměl. Řada z nás bolesti hlavy zná z vlastní zkušenosti, ale tady je to úplně jiné. Bolí to tupě, ostře, bodavě, bolí vlasy, oči - všechno dohromady. Často je vidění rozmazané nebo dvojité. Můžete blouznit, nebo dokonce ztratit vědomí, mohou se objevit křeče.

valentynka
20. črc 2009

ježiši tevi 😔 😔

zuzanka26
20. črc 2009

Já vím, říkala jsem to tomu doktorovi, ale on mi řekl, že ta teplota se k tomu nemůže vztahovat, že právě to je až za nějakou dobu.

No tak se budu modlit, ať to nebylo infikovaný klíště.

zuzanka26
20. črc 2009

dívala jsem se jí na to a zbyla tam jen ta modřinka, to červený už tam trochu vybledlo. Manžel je v klidu, prý je malá pravděpodobnost. já jsem z toho stejně ale vystrašená a až tak za měsíc budu mít klid, pokud dostane teplotu mažu k doktorce.

tevina
20. črc 2009

Zuzi to pohlídáš neboj 😉

Holky já myslím že když se to hlídá tak se nic nestane,jde to přece léčit.Ale jak tam píšou že si někdo prostě veme prášek a říká si že bude líp,to je dost nezodpovědný.

zirafik
20. črc 2009

Prvnííííííííííííííííííííííí 😀 😀 😀

Jdu jen na chlubičku než půjdu spát... 😀 ... sice malá celý den zlobila, ale večer mi to vynahradila 😵 ... byla jsem v hospůdce s kámoškama a manža krmil z láhve odstříkaným... vyžbluňkla 125ml ve 20h a usnula a spí doteď 😵 😵 ... tak si maminka užila společnosti a tatínek obstaral malou 🙂

tanuki
20. črc 2009

Zuzi, klíšťáků si ještě užijeme ☹ V drtivé většině případů se klíšťovka ani neprojeví, myslím, že navíc když je kojená, mělo by to být OK! a borelióza by se poznala podle toho rudého kolečka..a na tu stačí antibiotika. Tak držím palce.

Dnes jsme byli v zoo, fakt nechápu, že je dovoleno tam kouřit, když tam chodí hlavně děti. Fuj, fuj!!!

helicek
21. črc 2009

ahoj holky

jitousek
21. črc 2009

bré ráno tak se hlásíme z dovolené u našich 😎
užili jsme si to s Míšánkem jak se patří Babička a Děda též hlídali a já se snažila odpočívat i když noce byli náročné jelikoš ty zuby nám dávaj zabrat a porád nic měli jsme i teplotu tak jsem si říkala že se mu to konečně prořízne a prdlajs 😒 stále to má nalité a bolavé a když ho to chytne naříká jak pes chudinék náš Breburdínek ☹

A co jinak nového tady ????? Nějaký tejdení souhrn 😵 jelikoš nebudu dočítat 😎

od rána už peru prádlo a hodila jsem do trouby švestkovej koláč Míša spal do teď ale od pěti do 6 naříkal se zubama až jsem ho uchovala a usnul

jitousek
21. črc 2009

s kojením se nic nezměnilo kojím v noci jako divá třeba i pětkrát za noc 😖 jsem zvědavá ve čtvrtek jdem na 6 měsíční kontrolu tak uvidíme co nám paní mudr na to poví ........ačli jsme pomalu s příkrmama mrkev a brambor já teda nevím kolik by toho to dítě mělo sníst aby byl v noci klid když ani po kaších nespí ......u našich jsme mu zkoušeli dělat odvar z vloček a ten teda mu vůbec nechutnal tak že prd já jsme mu koupila kaši od sunarky na dobrou noc s medem a ta taky nezabírá 😔

zajdla
21. črc 2009

Ahojky.Pěkné ráno.

Heli 31tt???????????, 😕 😕 😕 Toto letí.Ještě pár dní v práci a už si budeš užívat těhu a za chvilinku malého.

Tanu já to taky nesnáším.Kdyby byli aspoň ti kuřáci ohleduplní,ale to nejsou. ☹

JItu tak snad se ty zoubky prořežou.Už vás trápí pěkně dlouho.Zkoušela jsi nějaké to mazání na zoubky?Nám poháhal ten Mundisal gel.Malá se po něm za chvilinku zklidnila. ☹

pismenko
21. črc 2009

AHOJ HOLKYY 🙂

zuzanka26
21. črc 2009

Ahoj holky,

tak po klíštěti zatím už jen malá modřinka, červený flek zmizel. Maličká je spokojená, i když v noci mi zase dala zabrat, musela jsem i kojit. Ale teď tady zase kope nožičkama jako o závod 😉

Dám nějaké fotky do albíčka.

zajdla
21. črc 2009

Zuzi vidím,že ovladače berou všechny děti. 😉 Sárinka je kóča. 😉 😀

tevina
21. črc 2009

Ahoj holky 😉

Jo mundisan gel máme taky a je super 🙂

endlessblue
21. črc 2009

Dobrý den, celý den 😉

zajdla
21. črc 2009

Endi podle výrazu vypadá,že jste se dobře vyspinkaly holky. 😉

pismenko
21. črc 2009

Zuzi, je to princeznička 😵 😵 😵
Varu, tak jak u vás??jaká byla dneska noc??
Jitu, vítej zpátky 😲 😲

lucianas
autor
21. črc 2009

Ahoj,
tak u nás to vypadá na docela příjemný den. sluníčko svítí, ale mráčky na obloze jsou.

Můžu se zeptat, jaký jste používaly prášek na praní, když jste praly miminkovský věcičky? Za nějakou dobu mě to čeká, tak abych si ho obstarala.

Heli, co ty, už jsi začala něco prát, nebo si ještě říkáš, že je čas? Kdy se na to vrhneš?

pismenko
21. črc 2009

Luci, já peru od začátku v Lovele 😉

zuzanka26
21. črc 2009

Luci já taky měla Lovelu ale už jsem najela na Persil sensitive, ten mi víc voní

zajdla
21. črc 2009

Luci já prala v lovele a teď mám taky persil sensitiv.U Lucinky jsem prala jsem v Persilu sensitiv.Koupím,co je v akci. 😀

lucianas
autor
21. črc 2009

ok, dobře. seženu si Lovelu teda. máte ale pravdu, persil jsem měla taky, a voní perfektně teda.