Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

christla
12. srp 2009

No markét,možná budu za blbce, ale nám o tom v porodce nic neříkali. Jediný, co řekli, tak pokud možno, ničím nesahat, i pediatrička mi to řekla. Jen maximálně vytřít převařenou vodou a to jen minimálně!!! Jinak jí pipču roztahuju....

Jinak šatník máme krapet větší. 😅 Jsem si vědoma. 🤐

pismenko
12. srp 2009

Chris fakt 😕 😕 😕 ty vado, nás na to upozorňovali několikrát a potom i pediatr 😕 😕 Tak pokud jí tu dupku roztahuješ, tak by to mělo být OK, však pediatr by to měl na každé poradně kongtrolovat, alespoň u nás to tak je

pismenko
12. srp 2009

Ještě k tomu vytírání: mě zase řekli, že jí to mám pořádně vytírat, hlavně ten mázek a kolikrát se jí tam dostanou ještě kokina, tak vždycky důkladně po koupeli ještě vytřít ubrouskem....tak nevím..by se to lékaři měli sjednotit 😠

pismenko
12. srp 2009

Chris IP

endlessblue
12. srp 2009

Holky a co se pipinek týče. Když malé mažu prdelku krémem, tak má krém i u pipinky, mezi malýma a velkýma pyskáčkama. Mám jí to něčím vytírat, nebo ne?????

pismenko
12. srp 2009

tanuki napsala:
-----------------------------------------------------------------------------------
ahoj maminky, nevím, jak dalece Vás spráně zasvětili v porodnici či u pediatra do péče o pipinku (nás blbě), tak Vám raději píšu naší zkušenost.
V porodnici nám řekli, že máme parafínovým nebo jakýmkoliv olejem vytírat hlen z pipinky, který je způsoben ještě mateřskými estrogeny, že by mohl způsobit srůsty. Tak jsem vytírala, ale hlen brzo zmizel, a tak jsem jen normálně koupala, šplouchala..někdy žínka a mýdlo. Pak mi bylo divné, proč Verunka čůrá tolik dopředu, jako kdyby chlapeček a pátrala jsem. Až jsem se dopátrala k synechiím tzv.srůstum malých stydkých pysků nebo malého k velkému. Naštěstí je nemá, ale úplně v pořádku to nebylo..tak jsem zas pátrala, jaká že je ta správná hygiena.
A je třeba jim pipinku při koupání úplně vytřít žínkou- roztáhnout jemně velké stydké. Pak při mazání tělíčka dát palce jakoby na třísla a o 3-5cm do stran párkrát zacvičit, aby se tendence ke srůstání rozrušily.
Srůstání je dáno holčičí produkcí smegmatu(zas takový hlen)+zbytky krémů+příliš šetná hygiena
píšu proto, že jsem na to teď ěnjakou dobu prděla a s hrůzou zjistila, že to zas není úplně hezky od sebe. Hlídat to je třeba až asi do 5ti let(v takhle pozdějším věku si už pipinku myjí sami a maminka to má jen cca jednou týdně očíhnout). Když se to spojí, tak se to pak v narkóze rozřezává, takže je důležitá prevence.. třeba to všechno už víte, tak promiňte, že otravuju P.

nemo1985
12. srp 2009

Ahojky holky,

Tak koukám jaké jsou novinky.

V pátek nám dorazilo už chodítko a super, je moc hezký a malej jak už v něm řádí.

Krásně se už odstrkává, po celém obýváku mi řádí. 🙂

Zoubek stále ještě nevylezl celý ven, ale krásně je už vidět.

Jsme poštípaný od komára, ten se na něm vyřádil přes noc a velké flekance,
má nějakou reakci na to .

Zítra jdu do poradny to ukázat, je to jako by ho vosa bodla, velké fleky.

A pořád čekáme na tu hexu, hrůza. Zítra by ji měli snad už konečně dovézt.

Brouček mi ted spinká, já čekám na manžu

Markét......... krásná váha Dorotky, jsem také zvědavá na Lukyho 🙂

zirafik
12. srp 2009

Holky, tak to čučim s tou pipinkou 😕 😕 . Mně v porodce taky nic neříkali 😠 . Já jsem jí to dost pečlivě vytírala, i ten mázek, ale pak jsem zas četla, že by se to zas tolik nemělo, aby se jim tam udrželo správný ph ... já jsem z toho teda jelen 😒. Takže umýt a vždy po koupání i párkrát trošku roztáhnout 😲

Ježiš to dítě dneska tak zlobí 😠 . Pořád by jedla, kňourá a vůbec nespí 🙄 🙄 .

Holky, na krku má takový řasy, asi tím jak je trošku vypasená a uvnitř té jedné řasy to má červený a teď to měla dokonce i s nějakým mázkem 😒 . Tak nevím zda je to tím pocením ... nějaký zapruzení??? Takže bych to mázla třeba sudocremem?

kremrolka01
12. srp 2009

čauky, mrňě si dává po obědě dvacet, tak mám chvilku
Markét gratuluju, to je teda super přírůstek 😵 to říkám, že nás za chvíli doženete
endy tak to stěhování ti nezávidím, ale věřím, že se do města těšíš, já město k životu potřebuju, stačí mi malý, ale jo 🙂 zvlášť když tam nikoho nemáš a ještě bez auta
teda to je věda ty pipinky, ještě že u chlapečků se tohle řešit nemusí, i když..., když jsme u toho tématu, tak jsem teda zvědavá jak mu jednou půjde ten pinďa přetáhnout, přijde mi tam ta dirka strašně malinkatá 😕
no ale věřím doktorům a chytrým knížkám, že se s tím nemá dělat nic
Pavlí Kuba se potí taky hrozně moc, vlásky má často mokrý, hlavně když se namáhá nebo při kojení
nejhorší že pak ho svědí kebule a furt se na ní škrábe, asi předevčírem jsem přišla k postýlce, tam řev, Kuba hlavu krvavou tak se mi udělalo úplně špatně, že se někde praštil, no a on si rozdrápnul stroupek a teda krve z toho bylo
no vypadá zas jak po boji, a to mu nehty stříhám na doraz a stejně se poškrábe
nevím jestli mu něčím tu hlavu potírat nebo z jakýho důvodu se vlastně furt škrábe, jestli topocení nebo je nějakejnervózní nebo proč?
s tím krkem jsme to měli taky, Petr koupal malýho několik dnů po sobě a vybodnul se na to aby ho pořádně pod krkem umyl a vysušil a měl to docela hnusný, ale čistila jsem mu to Jarischovým roztokem, pořádně vysušit a během 2 dnů to bylo lepší, když jim se pod krk dostat je věda, nejlepší bylo ho dát pást koníky a zvedat před ním hráčku aby tu hlavinu pořádně zvednul

kremrolka01
12. srp 2009

jo a přidávám se k osamělým manželkám, taky jsme s Kubou až do soboty sami doma ☹

kacena00
12. srp 2009

spíš aby to hlavně neměla mykozku pájo, hlavně vyvětrat... a my na to doma máme takový magistralite mazání... takhle na dálku těžko říct... no a vymejváš jí to pod krkem každej den? jestli to jen nemáusazenej bordel

holky maminky příkrmářky, prosim o radu: když mi ten můj rarach odmítá mrkev (i mrkev s bramborem) mám teda zkusit nabídnout zcela jinou chuť? např. cuketu? mě doktorka řikala, že mám chutě postupně přidávat, pochopila sem to, jakože: mrkev, mrkev+brambora, mrkev+brambora+cuketa atd

ale teď teda nevim

samosebou se na to zase vrhnu, až si uděláme pořádek v nových jídelních časech, jak si je mladej žádá a začne pít zase větší dávky - dnes budem tak max na 600 ml odhaduju, já se z něj jednou po... 🙄

díky dopředu za jakoukoliv radu a postřeh a zkušenost

kacena00
12. srp 2009

peto vy s tím nic dělat nemáte????já teda podle rady c. doktorky každej den při koupání zlehka stahuju, majinkato ale stahuju...segra min tuhle řikala, že ona nestahovala a pak šel denďa na obřezávání...brrrr

jo a mám pro tebe ten olej mandlovej jestli chceš, dostanu ho v pátek od kamošky

jo a prosím prosím poslala bys mi fotky, sem na ně strááááášně zvědavá

a ještě jedna věc- nepsala si mi z netu? mě už asi 4 krát došla zpráva z nějakýho 6 místnýho čísla a stálo tam: zprávu nelze zobrazit...od té doby co sem u outučka (aby mi to nesmázli jako reklamu 😀 😅 )

kacena00
12. srp 2009

jinak mi to žínkou jen namočenou ve vodě ten krk vytíráme před každou koupačkou...a to samý podpažďuchy, na to fakt dbám, jak měl maloš po narození ty hnusný mykozy..

tevina
12. srp 2009

Ahoj holky,

Písmen tak to jste krásně přibrali,supeer 😉

Jo pod krčkem to měl adík taky,i když jsem mu to každý den myla.Když to měl červený,tak jsem mu to mázla normální mastí co používáme na prdku.

Kači klidně bych zkusila něco jinýho,když mu to nejede,třeba jak píšeš tu cuketu a nebo brokolici,květák....

kacena00
12. srp 2009

jako rovnou??? i kdyžměl mrkev naposledy v pátek??? nebo ji s něčim zkombinovat? nebo jen cuketu??? proaďte sem z toho svýho nejdlíka trochu nervouz

pismenko
12. srp 2009

Baru, zkus cuketu s bramborem nebo brokoli s bramborem nebo květák s bramborem 🙂

pismenko
12. srp 2009

No tak jak píše tevi 😀 😀 To je tady jak v zelenině 😀 😀 😀 😀

tevina
12. srp 2009

jo jak píše písmen květák s bramborem,prý dětem hodně chutná cuketa s bramborem 🙂

pismenko
12. srp 2009

Tevi 😀 😀

Jiank příští víkend se blíží a stále napadají žádné návrhy na srazík 😒 😒 😒 jako se nechcete potkat asi, co 😔 😔 😝 😀

tevina
12. srp 2009

a nebo zkus prvně třeba jen samotnej květák nebo brokolici,ta cuketa bude asi divná samotná ne?Takovej blivajs když se to uvaří 😀
a když mu to pojede tak pak přidej tu bramboru
našemu adámkovi mrkev hrozně chutná od začátku,takže jí dávám skoro do všeho 😅

kremrolka01
12. srp 2009

Baru fakt 😕 no já nepřetahuju, doktor tvrdil že s tím nic dělat nemám a i v několika knížkách jsem četla že tak do 2, 3 let se s tím nic dělat nemá, ale teda taky mám strach aby mu to nezarostlo, i když je fakt že od tý doby co ho objevil, si s ním kuba šmrdlá sám a natahuje na všechny strany 😀
Baru tak mu zkus tu cuketu s bramborem, pár lžiček když to bude mít poprvé, klíďo smíchat když už brambor měl a nic mu to nedělalo

tevina
12. srp 2009

já už jsem se tě tenkrát ptala kam přesně jedete,ale to víš,já jsem nepojízdná a tomáš je od rána do večera v práci 😔
ale kdyby přijela do k nám do pejru tak tě fakt ráda uvidim 😵

tevina
12. srp 2009

kremrol taky natahujeme pindulína 😀 😀 co ho objevil tak ho pořád zkoumá 😀

kremrolka01
12. srp 2009

u nás měla největší "úspěch" jestli se to tak dá nazvat, kombinace brambor, mrkev, hrášek, ale zas mi to tom děsně prděl

tevina
12. srp 2009

holky prodávám kočárek,včera jsem hodila inzeráty na net a dneska už jeden pán volal,že se ještě ozve.Už mám vyhlídlej sporták,tak se moooc těšim 🙂

kremrolka01
12. srp 2009

no a já se nevyjadřuju, protože ještě stále nevim jak budu, ale nejspíš to vypadá že nebudu ☹
resp. budu ve středních čechách na chalupě s mamčou, má 14 dní dovču a chce být s Kubou a budem bez auta a tohle je zrovna ten víkend uprostřed 😒

endlessblue
12. srp 2009

Tevi, ty prodáváš Firkona????

endlessblue
12. srp 2009

Markét, já zase navrhovala Pražskej srazíček... když už se stěhuju poblíž... ale též to vyšumělo... matky jsou holt busy!!!!

kremrolka01
12. srp 2009

tevi pěknej 😉 já mám v merku tenhle
http://www.detskyraj.cz/zbozi/7518-chicco-simpl...
je hodně podobnej, ale asi bude mít větší kolečka ten SPRINT
teď ho mají za super cenu, tak nad ním uvažuju, ale nevim no, stačil by až na jaře