Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

kamcule
15. únor 2009

Jsme zpátky, manža krmí tak zas můžu juknout 😀
Zuzi Sárinka je nádhernej smíšek, dokonce jsem jí poznala hned na úvodní straně ještě než jsem album otevřela 😉
Beru ty s tim uklizenim opravdu zasloužíš metál!!! Stydim se.

kamcule
15. únor 2009

holky tak teď náš brouček tak nádherně krknul až poregurgitoval plovoučku takovým stylem ... a řehní se tomu
to dítě je úžasný 🙂

Nečetla jste některá náhodou knížku "prevítem snadno a rychle" ?
je skvělá!

kacena00
15. únor 2009

hoj holky, tak sem tu 😀

Luci jak ses ptala na ty breberáky v mouce, rozhodně to vyhoď a pokliď celou špajzku - vyluxuj ji, aby někde neměli mimina a potom se dá v dorgerce koupit takovej lepivej papírek na moučný moly, to si dáš zevnitř na dveře a kdyby náhodou se ti tam zase nějakej hajzl chtěl usadit, tak on se lípne nejdřív na tohle, páč to mají napuštěný čímsi co je láká

zuzanka26
15. únor 2009

Kamčo díky, Sárinka se opravdu dost často směje.
🙂
Adámek už je velikej, je moc roztomiloučkej a je vám hrozně podobnej 😉

kacena00
15. únor 2009

jinak vám teda musim říct, že sem konečně Michala donutila k focení, ale ten jeho trávenej ksichtík...mi to uplně kazil a hlavně mě štve tím, že se vůbec nedívá co tam je, takže sem ty fotky musela okrajovat, protože vedle mě samozřejmě tři metry zamotanýho kabelu od žehličky apod. což dost zmenšilo tu fotku...no a taky má specialitu, když už se mi nějaká fotka líbí, mám na ní ušmiklou hlavu, to dělás oblibou, že se mu to tak líbí, tak nevim teda sou to takový rádoby hezký fotky ale jinak docela trapný 😀 tak nevim, jestli je sem můžu hodit, chtěla sem prostě něco na památku s pupkem, že sem byla celkem hezká těhule... teda jako nemyslím ksicht, ale celkově že na mě to těhulení dobře působilo..no možná jich pár dám, ale jeho donutím ještě jednou k focení a to tentokrát pořádně!!! 😀

kacena00
15. únor 2009

uajdi ten těhu čaj už podle mě klidně můžeš pít...aspoň teda já ho pila, protože sem mohla vypít máloco a k tomu čaji sem odpor neměla 🙂

tanuki
15. únor 2009

😀 😀 😀 Kamčule, hned při čtení tvého příspěvku jsem si říkala, jestli jsi náhodou nečetla Prevíta 😀 Pro tchánovce je to bible 😝 už mě s tím kolikrát štvou, když "vtipně" říkají, nechovej jí, bude prevít. Vtipné to je, akorát třeba my jsme si užili 2,5měs s večerníma kolikama, tak vtípky jako "budu hrát koliku" mi moc vtipné nepřipadají, páč opravdu trpěla... ale je to teda Adámek kulišák, že se tomu chechtá.

Zuzi, u nás setrvalý stav= noční vstávání 5-7krát 😉 Ale nikdy není vzhůru dýl, vždy jde utišit, jen je to prostě častoooo. Zítra koupím rýžovou kaši a prubnu to.

Dnes jsem byla u kamarádky, chce rodit doma. Ale podle toho, co říkala, tak je ta PA snad rozumná - prezentovala to tak, že doma nakonec odrodí jen 1/3. Ale stejně mi přijde, že spoustakomplikací je těsně při..a nějaký převoz...

Kačí, pošli mi Vaší adresu

zajdla
15. únor 2009

Kači uvidíme.Uvařím a když nebude chutnat,tak se vylije.
😀

Tanu tak to je odvaha.Já bych si to teda nelajzla doma rodit.Tolik komplikací kolik může nastat.Raději ani nemyslet. ☹

kamcule
15. únor 2009

Tanu ahoj, knížka mě opravdu pobavila ale neboj, cítím to stejně, pochybuju o pravdivosti mouder jen se to hezky čte. Takový ulehčení těžších chvilek 😀 Taky jsme trpěli na koliky a teď zoubky - to už vůbec vtipný není, a kdyby mi někdo radil replikama z knížky tak soptim taky.

Vždyť to psal chlap!!! 😀

kamcule
15. únor 2009

já když si vzpomenu že naše komplikace nastala až ve vypuzovací fázi, a byl to pak docela fofr, tak doma nikdy 😖
bojim, bojim

kacena00
15. únor 2009

ještě vám sem hodim popis naší bájo neděle 😀

tak dnes sem to tu zanedbávala, páčto sme nejdřív dělali s manžou pejska a kočičku, oběd sme uvařili napůl, byla to deocela prča to takhle vyrábět společně, byla zelňačka, bramborový knedle, špenát a skopový maso na česneku, žrádlo jak blbec!

pak že mě vyfotíme...no to vám povim, tak prča, ale manža mě pěkně sejří, páčto se u toho tvářil jak boží utrpení a já sem prostě chtěla pár fotek, na kterým mi to těhotenství sluší a ne prostě jen pupky jak debil v teplákách nebo v gaťkách...

no a navíc je děsně pozorbnej, takže sem furt musela ořezávat a ořezávat, prootože v odraze zrcadla autosedačka nebo metr kabelu od žehličky, žehlička...no takže kvalita fotek a jejich velikost tím pádem upadla. a taky má ještě jednu specialitu a to mi teda štve když už mě udělá nějakou hezkou fotku, ušmikne mi na ní čupřinu a prej se mu to takhle líbí no slíbil že mě teda ještě bude fotit, ale nevim, jestli nám to za to stojí uvažuju, jestli sem pár fotek dám, ale nevim nevim..sou to takový rádobyhezký fotky ale jinak docela trapný

no a pak že pojedeme se pesanama - komédie, sme dojeli kus za jednu vesnici od nás a že se projdem po lese, jenýže hned na kraji sme s autem zapadli, museli sme přivázat holky a nějak to řešit, ty vyli, štěkali a asi se bály (ježiš pardon za ta měkká I )
asi se bály, že je tam chcem nechat, Michal děsně načuřenej, naštěstí poblíž chalupy, tak sem tam v klídku došla otevřel děsně sympatickej pán a zavolal ještě jednoho pána a vzali auto a situace byla vyřešena ajcvaj

cesta teda byla váživná, já šla pomalu, protože mi co chvíli šíleně tvrdlo břicho, takže sem furt stavěla a prodejchávala, takže sme za ty dvě hodiny (šlůy sme fakt jak s hnojem)ú strašně vymrzli

ale celkově neděle- BÉGO BÁJO EŇO NĚNO

kacena00
15. únor 2009

já bych doma nerodila ani za boha!!!

rintintyna
15. únor 2009

kači, pozdravuje Tě Lauritka z měření BT, nemohla Tě najít víš proč 😉

pavis
15. únor 2009

Baru, tak to jste meli nedeli plnou zazitku! 😀 Ty fotky sem hod, urcite jsou pekny, no a s tou urizlou hlavou je to vec nazoru, ja mam v albu taky Anicku s urizlou cuprinou (teda u ni spis chmyrickem) a libi se mi to! 🙂
Kamcul, Anicka uz ma 2 zuby, takze si taky uzivame!

kacena00
15. únor 2009

jinak tajně doufám, že v úterý mi v porodce řeknou, že to trchu pokročilo, protože to co sem zažila v pátek 😀 😀 😀 jo, ty prckové sou svérázové už v bříšu, když si ten můj klacek postavil hlavu, že si to kino nevychutnám, tak to tak prostě bude - byla sem nucena ten film sledovat jaksi podprahově, páč sem to celý buď profuněla nebo sem prosila Michala aby mi dal ruku na břicho - malej dělal takový brikule
a já z toho měla bezva křeče v podbříšu (nedovedu si to sice vysvětlit, ale je to tak) když mám na malým ruce já, kope a mele se, ale jakmile je na břicho položil manžel, malej s tím přestal, dal ze mě ruce pryč a zase to začalo.

pak ještě doma sem poslíkovala a dnes ráno asi jen dvakrát. tak doufám, že to aspoň způsobilo nějakej posun aspoň o pídičku k porodu, uvidím v úterý, jedu na monitor a poradnu - poradna poprvé v porodce

no a včera večer sem měla lehké mrchovité bolesti, dnes zase to tvrdnutí, kurňa tak jestli to znamená že budeme rodit alespoň v termínu, sem šťastnej človíček 😀

konec monologů adios, jdu na přátele a když bude odvaha, vrznu do alba ty fotky 😀

kacena00
15. únor 2009

jo jenže pavis...třeba nějaká s uřízlou, nějaká ne...no a on ořezal všecky aještě mi všude dal kábely od žehličky a nebo nad hlavou září autiosedačka přikrytá polštářem 😀 kdyby se aspoň neksichtil, že jako to bylo teda trápení divé zvěře 😀 😀 😀 ale co nakonec sme se fakt zasmály jak blázni 🙂

jé týnko, ona se po mě sháněla jo?tak je fakt že sme si jednu dobu psaly 😉

pavis
15. únor 2009

Jen sem dej i ty kabely at se pokochame 😀
ten muj se na foceni taky vzdycky ksichtil, to jsem se musela doprosovat fotky, tak jsem si zasla za profesionalkou a bylo vyreseno, mam hezky album a navic novou kamosku (pri tom foceni jsme si padly do oka)

kacena00
15. únor 2009

jé no to by bylo ideál Pavis, ale já se stydím a nemůžu se rozhoupat si někam dojít, tak kabely dráty antény sem hodila do alba, ale berte to s rezervou, je to spíš psina a aby syn viděl, až bude v období, až bude mít o mámě mínění, že je to ta největší čarodka pod slunce, že kdysi taky byla mladá 😀

pismenko
15. únor 2009

Baru, ale víš, že by jsi neměla fetovat když jsi těhule 😀 😀 😀 😀 😀

beruskaveruska
15. únor 2009

teda Baru ty jsi číslo jsem se u fotek řádně pobavila 😀 😀 😀

tak přeji krásnou dobrou noc a ve středu jsem tady jak na koni pááááááááá 😉 😉 😉 😉 😉

zuzanka26
15. únor 2009

my jsme dnes byli na procházce v centru, tak jsme zašli do jednoho knihkupectví na Václaváku a já jsem si tam dlouho četla v Manuálu pro začínající maminky a kápla jsem zrovna na kapitolu uspávání a bavila jsem se, jak tam píše Bára Nesvadbová, že ta její Bibianka nechtěla vůbec spát a někdo jí poradil, ať dá Nutrilon, že bude líp spát a nepomohlo to vůbec, že prý až od 2,5 roku začala spát normálně. Překvapilo mě, že prý kojené děti se častěji budí, protože mají hlad.

Ale líbilo se mi to, jak je to tam popsaný, že u všeho jsou maminky na dva tábory ( třeba nechat vyřvat x nikdy nenechat plakat, spát v posteli s rodiči x nikdy nebrat do postele apod.)

Já začínám patřit k tý skupince těch, co udělají pro dítě cokoliv 😉 . Nějak se mi teď příčí metoda nechat vyřvat 😖 . A že spí a bude spát se mnou mi teda neva ani trochu 😅

lucianas
autor
15. únor 2009

Val, malej Filípek roste jak z vody. Je moc pěkný, s tím medvídkem mu to moc sluší.

Veru, Julinka je taky naprosto úžasná. Jak to děláte všechny, že ty mimika vypadají tak spokojeně???

Peti, rozjela se už sedmička, tak snad bude ještě šťastnější, než šestka.... opět je malý tak hodný a spinká??

zuzanka26
15. únor 2009

Baru super fotky!!!!!!!! 🙂 😉 😀

lucianas
autor
15. únor 2009

Zuzi, Sárince to tam moc sluší, je z ní pěkná kočka!! ... je pravda, že člověk většinou podlehne a dělá vše pro to, aby mimi bylo potichu a v klidu, že?

Baru, díky za radu. Hned si pro to zítra skočím, snad mi to vyjde. a snad to zabere. Vše už jsem vyhodila, umyla a nakoupila nový, tak snad to bude dobrý. .... teda, to jste měli neděli. Dost jste si užili koukám. Ale hlavně, že se našla ochotná pomoc a bylo to vyřešený. ... hezký fotečky, moc ti to na nich sluší!!

Tanuki, to se teda moc nevyspíš, že? No teda, aspoň, že pak rychle usne. ... tvá kamarádka má tedy odvahu. Do toho já bych fakt nešla. Měla bych strach, že mohou přijít nějaké komplikace, nebo tak. Raději je lepší být pod dohledem lékařů.

Beru, budeme se těšit. Ať ti to v práci utíká!!!

lucianas
autor
15. únor 2009

Jdu se rozloučit a do pelíšku, ať ráno do práce vstanu. Hezký večer, pa pa.

tanuki
15. únor 2009

Mně přijde rodit doma jako šílenost obecně..a když už, tak rozhodně ne první mimi! Být po porodu unavená, nezkušená..a mít na starost drobka, to si nedovedu představit. Přijde mi, že i když je to tvoje dítě, tak se ho ze začátku trochu bojíš- jak ho správně držet a pod. No, jsem na ní zvědavá..

jojo, Veru se asi taky budí hlady, ještě mám teorii, že jak se kojí táák často a po menších dávkách= přední "sladký" mlíčko a v noci pomalu tráví, tak jí to tam blbě kvasí a nad ránem s sebou hrozně šije a prdí, až si jí kolikrát musím dát na sebe, abych jí zklidnila.
Zítra jdu koupit kaši, už je to neúnosné. Dnes mě už totálně bolí hlava.

pavis
15. únor 2009

Baru, fakt super fotecky, za par let zamacknes slzu v oku, az si je budes prohlizet. 😉
Tanu, ja jsem praktikovala metodu ji poradne nacpat pred spanim, sice trosku pracne, ale zabralo to. Protoze z flasky vypije vic nez z prsu, tak jsem misto vecerniho kojeni odstrikala a dala flaskou a nacpala to do ni, a pak vydrzela dyl spat. Ujistila jsem se, ze v ty flasce ma prave hlavne to zadni mliko, protoze me napadla ta stejna teorie jako tebe. 😉
ale tuhle metodu jsem vymyslela ja, nemam to nacteny a je to postaveny ciste na mych teoriich 😀

tanuki
15. únor 2009

Pavis, musím říci, že u nás to funguje stejně!!! Nechápu to, ale taky když jsem jí dala večer z flašky, tak pak spala dýl. Docela by mě zajímalo, kolik nakojím.. Nebo proč si toho víc nevycucá i když jí nabídnu obě prsa. Jenže se to týká jen toho prvního buzení - že pak není ve 23, ale až v 1. Nicméně zbytek noci se pak budí stále 😅

kamcule
15. únor 2009

jé vy taky máte problémy se spaním? 😀
My poslední cca 4týdny strašný. V noci se často budí a zoufale kňourá až se rozbrečí natvrdo!
Docela zabíral čajík ale stejně to vztávání po hodině a někdy i půl je dost drsný. Teď ovšem nastala změna, poslední 3 noci jsme se vrátili ke kojení v noci,přestože pí.dr. říkala že už nemá jíst v noci, protože mu neuvěřitelně začalo kručet v bříšku. Na to nemám nervy, nechat ho jen na čaji. A to k večeři spořádá 150 kaše a zapije 150 mléka 😀 , malý otesánek no!

kamcule
15. únor 2009

jejda - vstávání !!! oprava 😝