Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

evitkamalicka
5. lis 2009

aj ja som si vas nejake nasla, tak potom si ma pridajte 😉

kacena00
5. lis 2009

čau holky, já na FB asi sejřim, je to pro mě zbytečnej časožrout, náročný, nepřehledný, divný..

chris, já třeba jako obměnu brambor používám pohanku, občas střídám kupovaný, když někam jedem, babylove nebo alnatura, ale dnes sem nakopmbinovala to, co bylo včera s minipříkrmem co mi koupila tchyně

já občas koukám na to složení, ale to je moc divočina,. rajčata z krámu bych si např. netroufala dát
my máme výhodu, že máme spoustu vlastních věcí, takže u nás jede - cuketa nebo dýně hokaido s bramborem a jak kdy někdy do toho pisnu žloutek, někdy kousek masika, někdy samotný, nicméně co dám vždycky je buď dýňovej olej - mám od nobilisu a nebo olivovej olej, máslo nedávám, protože zatim jedeme na HA mlíku

minulej tejden byla např cuketa, pohanka a kus masika, olej, včera bylo - brambory, červená řepa, žloutek
druhou půlku červ. řepy a bramboru dnes dostal s tím pidipříkrmem od hami, co bby mu stejnak nestačil jako dávka a tam byly brambory, mrkev a kuře

někdy dávám por, petržel- to mám namražený domácí smíchaný dohromady - plus mrkev a brambory, nebo cuketa a brambory nebo ta dýně a brambory, někdy zase k tomu poru s petrželí přidám mrkev a pohanku a je to takový rizoto (pohankoto), jelikož dost rejže má už v kaši

tak snad pro inspiračku stačí 😉

zirafik
5. lis 2009

Kačí, teď jsem tam taky štrachala a jde mi z toho hlava kolem 😠 . Nicméně, když se naprdnu tak tam 2 dny nejdu, ale pak mi to stejně nedá 😠 ... a s tím časožroutem máš naprostou pravdu 😝

Holky, o tom žloutku a oleji to slyším prvně 😲 ... my zatím měli jen mrkev, bramboru, špenát... občas vařím, občas sklenička 😝 ... a ten OLEJ mám dávat kdy?? To je proto aby se jí lépe kadilo? Pardon, ale nečetla jsem vše, pokud jste už někde vysvětlovaly 😖

zirafik
5. lis 2009

Holky, já teď koně nějak nestíhám.. dřív jsem koňovala u kojení a to teď nejde... neb mladá se hned vším rozptýlí, takže se musíme pekelně soustředit 😝 ..

JInak mám pocit, že snad se jí dere další zub, neb jsem našmatrala takovu ostrou hranu v dásni a je nevrlá jako prase 😒 . Používáme kousátka a Calgel-ten je asi fakt dobrej, neb po namazání se většinou zklidní.

valentynka
6. lis 2009

ahoj holky,

žiraf, no jsou vitamíny,které se v těle vstřebají samy, lae pak jsou vitamíny,které jsou rozpustný pouze v tucích !! měly by to být myslím A,D,E,K. To jsi nikdy neslyšela??
právě třeba i do salátu se má dát kapka oleje,aby se ty vitamíny rozpustily.

takže vždy,když budeš vařit, tak tam kápni pár kapek oleje, nejlépe olivového.
já dávám řecký,co mi dovezla ségra z řecka

noo tak to když už je ostrá hranaa, tak to ted hezky už vyjede 🙂

jako včera jsem kojila v 18,30 - to šel spát a pak v 21,30, 0,30 , 3 - 4

zajdla
6. lis 2009

Hojky.

Tak Linduš má pořád zlaťáka a Lucka má prozměnu pneumokoka.Lucinka přeočkovaná na pneumokoka je,ale Linduš ne.
Tak jsem si volala na pojišťvnu a když jsou oba rodiče u pojišťovny a neuplaťňovali žádný balíček,tak to můžeme použít na to Linduščine očkování.Tak nám proplatí 1200 korun,tak jsem ráda. 😀

valentynka
6. lis 2009

zajid ??? pneumokoka ?? no prosím tě ?, a co ted se jako bude dít ??
a jak to že ho dostala,když je na něj přeočkovaná ??

janda79
6. lis 2009

ahoj!
zrovna se mi v papiňáku vaří hovězí polívčička pro V. Nakoupila jsem v masně hovězí a bůček a nechala jsem tam bez pár kaček 400,-. My hovězí normálně nekupujeme, tak teď jsem ho šla koupit hlavně kvůli malé, ale nakonec jsem koupila i na roštěnky a v sobotu si pošmákneme. už se moc těším! tahle polívčička bude spiš hustější, ale hlavně, že tam je hovězí.

zajdla
6. lis 2009

Val prý to není pro Lucku nebezpečné.Přeléčí se to prý jen gantamicinem.Ale bojím se,aby to nedosltala Linduška.
A to nevím proč ho dostala,to jsem se zapoměla doktorky zeptat.Ale půjdem na výtěr opět,tak se jí zeptám.

zajdla
6. lis 2009

Jandi já taky kuzpuji hovězí jen Lucince,my to nějak nemusíme.Pak to budu kupovat holkám.Ale je fakt,že jednou jsem to koupila na ptáčky a byla to mňamka.Ale většinou upřednostňujem králíka nebo prasátko. 😀

valentynka
6. lis 2009

ahooj Jani 🙂
kurnik, nakoukni častěji at o tobě něco vím 🙂

jéé roštěnky bych si taky dala nebo spíš ptáčky, budu muset taky koupit 🙂

zajdi, to je teda pech, je přeočkovaná a chytí to, tak hlavně,že to pro ní není nebezpečný !!

janda79
6. lis 2009

my máme hodně zvěřinu, kuře a někdy věpřové. a třeba divočák je dost podobné maso jako hovězí. ale to V. nedávám. ten kus hovězího na roštěnky stál asi 170,- a bylo toho něco přes kilo. ale to druhé hovězí, to bylo hodně mladé, tak to stálo asi víc.

janda79
6. lis 2009

Val, teď tu budu častěji 😉

janda79
6. lis 2009

jak dlouho mám vařit to hovězí se zeleninou v papiňáku?

valentynka
6. lis 2009

no záleží Jani,jak to máš velké, jestli to je v kuse.

když dělám roštěnky nebo ptáčky, tak od té doby co se to začne vařit tak nějakých 25-30minut

janda79
6. lis 2009

už jsem to vypnula, ale nechala jsem to tam, ono se nic nestane. k obědu to malá bude mít a zbytek rozendám do skleniček a až to vychladne, prdnu to do mrazáku. můžu to střídat. mám tam zeleninu s vepřovým a zeleninu s pangasem

kremrolka01
6. lis 2009

já mám hovězí celkem ráda, roštěnky už jsem dlouho neměla, díky za tip 😉 my v tejdnu ani maso moc nejíme, dělám spíš zeleninový jídla, jednou tejdně máme ryby, pak třeba o víkendu kuře, vepřo moc ne
v těch skleničkách oleje většinou už jsou, jinak když vaříš doma tak se přidává právě kvůli vstřebatelnosti vitamínů A,D,E,K, neboli R,D,E,L jak pravil spolužák u maturity (pomůcka zadnice bez prvního písmenka) 😀
my máme tento http://www.nobilis.cz/index.php?page=detail&id=... jako jeden z mála má vyvážený omega 3 a 6 a jsou po něm prý hrozně chytré děti 😀
dnes jsme byli na poslední hodině cvíča, další začíná od ledna, to už tam budou pobíhat, to bude legrace 🙂

janda79
6. lis 2009

tak už je to ve skleničkách. já když tam je maso, tak už tam olej nedávám, protože tuk je v tom mase, ne? když je tam žloutek, tak to je taky s tukem, takže leda by to byla samotná zelenina. co?

janda79
6. lis 2009

jdu krmit dravou zvěř 😀

kremrolka01
6. lis 2009

jandi já dávám i k masu, dávám úplně libový, tak nějakej tuk tam asi je, ale nejspíš maličko

christla
6. lis 2009

Ahoj holky!
Tak koukám, že tady je mrtvo.

Teda Bru, ty jsi to na mě vychrlila, že nevím, čí jsem, z těch infomrací.

Já jdu balit věci, dneska odjíždíme na celý víkend k našim, manžel má zítra hon, takže bude celý den pryč.
Holky, dneska jedeme do kina. Poprvé, od té doby, co máme Káju, tak se těším. Moje mamka bude hlídat. Snad bude malá v pohodě jako vždycky!!

valentynka
6. lis 2009

jako 3.strana ???

co se to tu dějéééééééééé ?????

valentynka
6. lis 2009

já teda dávám vždy olej 🙂

Jani, já to t aky navařím třeba na 4x, šoupnu do mrazáku, pak uvařím něco jiného a takhel střídám třeba tři jídla,aby neměl to samé pořád.
dnes měl vepřové se zeleninou a brambory.
chystám se udělat něco s těma špágama 🙂

Už jste holky zkoušely dát chleba s máslem ?
četla jsme ,že od 10.měsíce se už může a taky třeba šunku a trošku storuhaného sýra ?
prý tavené sýry ne, spíše lučinu, žervé..

kremrolka01
6. lis 2009

já bych šunku nedávala, minimálně do toho roku, kdoví co v tom je, a hlavně dost soli
no nevim, zrovna jsme se o tom s Bárou rozprávěly po cvičení a přišlo nám to divný

kremrolka01
6. lis 2009

Kuba se vydovávěl s tátou ve velké vaně a usnul jak špalek 🙂

kremrolka01
6. lis 2009

já jdu k telce žehlit

valentynka
6. lis 2009

no já že to právě četla a dělají z otho i příkrmy.
ta dětsk by nemusela vadit když se dá plátek coo myslíte ?

já to teda kupovat ještě nebudu,jen jsme chtěla vědět jak to vnímáte ?

Filípek spinká už od 19 🙂

taky chci žehlit,mám tamzáclony z kuchyně a pár kousků ☹

valentynka
6. lis 2009

jooo kremrolko,dnes jsem koupial u vietnamců Filípkovi čepičku santovu za 30,- a minulý rok jsem kupovala manžovu v KIK, tak se mkrni třeba i tam jeslti máte někde poblíž tenhle obchod

janda79
6. lis 2009

Pěkný večér!
Holky, napíši vám jídelníček, který má V. Tak snad mě neukamenujete 😀
Ráno má jogurtové mléko nebo zákys. v poledne to, co uvařím a je to něco z tohodle (brambory, rýže, jáhly, pohanka, těstoviny,mrkev, brokolice, květák, cuketa, petržel, bylinky-petržel, pažitka, majoránka, rozmarýn, libeček, bazalka-ale všecho s mírou, dávám i celer, rajčata, šalotku, naťovou cibuli nebo jak se to jmenuje, kapustu, zelí, fazolky,pórek, cibule, dýni, patizon, česnek, jablka, vejce, luštěniny, maso kuřecí, vepřové, hovězí, pangase). vařím to jak kdy, buď v parním hrnci, nebo jen tak ve vodě)ale to moc ne) a posledně jsem osmahla cibulku na olivovém oleji, na to jsem naházela zeleninu plus maso a šoupla jsem to do trouby. odpoledne má ovoce, takže banán, hruška, jablko,....a k večeři má kaši. mléko používám normální, jí i pečivo, taky dlouho. pomazánkové máslo, máslo, dostane třeba i houskový nebo bramborový knedlík, kukuřičné křupky ze zdravé výživy, dneska měla před večeří třeba čočkovou polévku s opraženou houskou a potom knedlík s kouskem hovězího masa a trochou šťávy. moc jí to chutnalo a měla boule za ouškama. k pití má obyč. vodu - vzhledem k rozborům balených vod používám vodu z vodovodu a to od té doby, co začala pít něco jiného než mat.mléko., ale ze začátku jsem jí převařovala. tady jedna odbočka-převařená voda se lépe vstřebává, takže třeba při teplotách je dobré dávat vodu převařenou. kupovala jsem ty granulované čaje v lékárně, ale teď ho dobírám a už ho kupovat nebudu, budu vařit normální ovocný čaj do džbánu a to budeme mít všichni.k svačině jogurty, lipánky, tvarohy. mimochodem, dobrý nápad s tím domácím jogurtem!!!!díky!!! a už mě nic nenapadá 😅 chybí mi tam něco?

janda79
6. lis 2009

jo, chybí mi tam mazlení, pusinky a chování před, po i mezi jídly 😉 a večer máme vigantol 😀 😀 😝