Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

pismenko
28. lis 2009

beruš, ty jsi jako včelka, ale taky jsem cosi stihla....dora spala od 10:30-13:15 na zahradě v kočárku 😕 😕 takže už se můžu rozloučit s odpolední siestou,ale co už 😝

kacena00
28. lis 2009

3,5 hod. bez cyrdy, jdu uklízet, jupíííííííííííí

s tou kaší je to dost zajímavý...no u nás zabrala ale je fakt že doteď používáme základní nemléčnou rýžovou bez příchuti, tak to asi tak sladký není...my s tím spaním problém nemáme, täkže ani nebudu přecházewt na slazený blble kaše

já mažu, ať si to užiju 😀

tanuki
28. lis 2009

kuk, kontroluju, že je Beruščátko ok a pomalu zas mizím (není čas a je telefonní připojení) a hlásím první MS po 23měsících 😝

valentynka
28. lis 2009

ahoj holky,

Baruš, nemluvila jsem s tou holčinou jestli už mají výsledky, až budu vědět, tak vám určo písnu.

Jinak teda ted si užíváš mňamky, snad to po té zátěži bude nějak dobré a bude se to řešit třeba nějak jinak, nevím no, moc tomu nerozumím ☹ ale ty stopro jo 🙂

beruškověruško, no ty si spinkáš jako miminko 🙂
ale jen hezky odpočívej a nabírej sílu, jde vidět,že tě to těhotenství dost vyčerpává, no snad to ke konci třeba budešš lépe zvládat.
já ke konci byla pořád nějak akční, vůbec mi nepřišlo že jsem těhu 🙂

no holky oni jsou na ty flašky zvyklý, takže proto vám lžičku odmítají nebo si myslíte, že by ji odmítli a byl by u toho řev, no je to jasné, bo jsou na to zvyklý od začátku.
já teda na začátku najela hned na lžičku no, pouze pití má z lahve

ale je to jedno, ono je to nějak odnaučíte 🙂
u druhého dítka budem asi dělat třeba určitý věco jinak 🙂

chris, noo tak to počkej až malá doroste k tomu roku, to neuděláš tuplem nic☹
naštěstí Filípek si uměl hrát sám a bylo jen pár vyjímek,kdy si pozornost vyýdáal.
i dnes josu chvilky, jako ted, že se vyhraje sám,ale pak mě třeba nenchá sedět u pc a některé práce holt musím při něm, jako třeba utírání prachu, zalévání kytek, nádobí.
vařit a luxovat je lepší když spinká, no a žehlení vždy večer

Zuzko, tak aspon,že takhle to zabralo !!!
třeba je to jen nějaké období.

já slyšela, že děti jsou aktivní,když matka si dá kafčo a pak kojí 🙂

valentynka
28. lis 2009

taky přejeme s Filípkem Karolínce vše nej k 7 měsíčkům 🙂

já teda taky četla o té kaši,že nezasytí na noc.

ono nějak po roce se bude dávat normálak jídlo k večeři nee??
kaše asi po ránu, no musím to zase naštudovat jaké papání už bude moci na roce 🙂

valentynka
28. lis 2009

Tanu,cožéééé teprve 1 mrcha dorazila joo?
no já to dostala nějak po 9měsících

valentynka
28. lis 2009

jinak jsme dnes jeli ráno do Liberce do nákup.centra.
já si vybrala k vánocům hodinky, Filípkiv jsme tam vzali kecky na jaro, šněrovací a ke kotníkům 🙂
joo a pleny v hypernově další dva balíky, tak ted máme zásobu 5 balíků

ted razíme k ségře na narozeniny, přijela mamča hlídat

mějte se papa

kacena00
28. lis 2009

čus!!! tak to teda čumim, já si vesele mrchovala hned po 6 nedělí a to sem jako kojila do 4 měsíců

val řešilo by se to zasejc jen a jen dietou, celoživotní, jenže chci to mít černý na bíly že musím, doktoři v táboře to docela dost odflákly a vyšetřit se to dalo líp a s větší jistotou, jestli to celiakie je nebo nee, takže nteď když nejsem těhotná, netěhotním a ani nekojim, je nejvhodnější doba si tu zátěž lepkem dát a pak jít na vyšetření

no přiznávám se, že se teda dost věcí po porušení diety zhoršilo 😖 😖 jako co se týká mýho zdravotního stavu, jenže i ta odktorka v imumedu řikala, že podle ¨výsledků z tábora se jí to jako celiakie nejeví, ale nemůže říct stopro, když ty vzorky z tenk. střeva nebyly vyšetřeny imunologicky...no jako ráda bych aby se záhada vyřešila a mezitím si trochu zahřeším..třebas je to naposledy 😀

jitousek
28. lis 2009

ona ta bezlepková dieta ale nejni zesejc ouplně od věci asi jelikoš to stejnak pro tělo je zátěž na víc a hnus filajovej 😎

jitousek
28. lis 2009

holky já bych si nafackovala fakt jsem debil 😠

jsem si objednala v Qulle napínací potah na náš starej gauč jelikš výhledově to na novej nevidím když jsme te´d zainvestovali do postelí no a tak jsem si to chtěla vylepšit a zašla jsem tady máme krám a paní mě to objednala z katalogu na prodejnu a teď jsem na to koukala a změřila gauč a ono to na to nepůjde jelokoš je to sice trojsedačka ale kraksna stará velká a má 220 a ten potah je 185-210 to asi těch deset čísel nenatáhnu se s toho poprdím 😢 😒 😒 😒 😠 😠 😠

kremrolka01
28. lis 2009

ahojky,
Baruš no to jsem se tě chtěla akorát zeptat jak reaguje tělíčko na změnu, tak snad se to rozlouskne konečně 😉
Tanu to si mrška počkala, ale dobrý 🙂 mně teď dorazila třetí, zrovna jsem byla objednaná na gyndu a musela jsme se přeobjednat, chodí si jak chce 😠
val tak to jste dobře pořídili, já budu muset taky vyrazit do obuvi koupit Kubovi ty bačkůrky a taky se podívat po nějakých sněhulkách, až ho budem vozit na sáních tak to by to v ponožkách nebylo košér 😀 a taky jedem v únoru do Krkonoš

kremrolka01
28. lis 2009

jituš ale myslím že se nezavazuješ si to odebrat, je to už dávno, ale jednou jsem si takhle objednala plavky, nebyly mi tak si je tam paní nechala a nic nechtěla

zirafik
28. lis 2009

ahojík holky,

tak abych vás v tom nenechala, tak u nás na dnešek byla noc taky na prdlačku 😝 . Máma si odběhla s kámoškou na skleničku a pak dostala pěkně za vyučenou 🙄, šla jsem chrnět o půlnoci a ... buzení 01,04, 06 a v 7,30 vstávání 🙄 🙄 .. naštěstí si jí ráno vzal manža a já si dochrupla aspoň do 10, což mi neskutečně pomohlo 😎

Co se týče kaše, tak mi jí taky dáváme, už asi 14 dní, vždy před spaním a poslední týden z flašky, neb to krásně vyžunkne celý 😉 , asi 130ml, pak ještě dokojíme a jde se chrupkat... většinou spí 21-04 a pak 4,30-8, ale jsou vyjímky, někdy celkem často, nicméně většinou to svádím na zuby 😒 . Takže na noc namažeme dásně gelíkem..
No abych pravdu řekla, tak si myslím, že možná ta poslední noc na prdlačku byla možná díky tomu, že jsem dva dny po sobě nedala probio kapky... 😒 . Naše mládě má totiž často problémy s bříškem a prďákama 😅

Chris, taky gratulujeme 😵 a přejeme lepší noci... snad se to brzy vylepší 😉

Ad. pečení - budou max dva druhy nepečeného cukroví, z toho jeden druh dělá manža a další druhy dovezou babči 😉 . To bych fakt nestíhala... Nestíhám ani vařit, natož péct 😖

zirafik
28. lis 2009

jéé, mně ulítla poslední strana vašich drbů 😕 .. jdu dočíst ....

zirafik
28. lis 2009

Tanu, pěkný motto 😀 😀

no a k těm kaším- my dáváme nutrilon mléčnou... nejdřív bez příchuti, teď byla s příchutí hrušky 😝

beruskaveruska
29. lis 2009

ahoj krásné nedělní ránko

jsem se probudila a bolí mě v krku no není to pech???? nos ucpaný ty jo já tohlento tak nesnáším 😠

vydáváme se do Tesca pro snídani neb včera v zápalu gruntu nebyl nikdo kdo by nakoupil 😀 tak mizím a pak budu žehlit, ale musím dát bacha aby mi žehlička nepřirostla k rukám co toho mám 😀 už jsem vytahala komplet všechno zimní a na vánoce a to je prádla no děs. mě totiž ve skříni visí i letní kalhoty ty budeme sklízet dneska 😀 bo nějak není čas nééé, když jsem asi jenom doma 😀 😀 tak pa pa odpoledne se ozvu 😉

zajdla
29. lis 2009

Ahojky.

Lucinka už je lepší.Linduš to zatím nechytla,tak doufám,že už ani nechytne.Uvidíme do týdne by se to mělo ukázat.

Dneska nevařím.Máme ze včerejška ražničí a kaši,tak se to dnes dobaští.Včera byl na obídku i můj taťka.Protože mamča se ségrou jeli do Prahy na muzikál Carmen.Hned bych jela taky. ☹ Měli to spojené i s nákupy.

Včera jsem zahájila předvánoční úklid kuchyně.Nejhorší šuplík mám za sebou,tak jsem ráda.V týdnu se chystám péct s Lucinkou perníčky.Ale protože to budu péct s Luckou,tak musím povolat mamču,aby hlídala Linduš.Protože s Lucinkou je to nadlouho. 😀 Ale ona už se tak těší,tak ji tu radost udělám.Zbytek budu péct po nocích.
Lucka totiž dostala k narozeninám pečící sadu i s plechem a vykrajovátky,tak to musí vytzkoušet.Jen nevím,jestli se to může i na tom plíšku dávat do trouby.

Mám koupenou tu pečící folii,tak uvidíme jak to s ní půjde. 😀

christla
29. lis 2009

Ahojky!
Tak Kája mi před chvílí usnula, tak jsem si stihla už utřít prach a až se vzbudí, tak ještě vysaju a až bude spát po obědě, tak e chystám umýt koupelnu a záchod.

Zajdli, ty budeš péct po nocích, jo? Já bych nejspíš padla na hubu.... 😅

valentynka
29. lis 2009

ahoj holky,

Baruš, tak to je dobře, že jsi to podstoupila, když vlastěn z těch výsledků z Tábora není jasné co máš tedy za nemoc, třeba to bude něco jiného a bude se to léčit lépe, držím pěsti !!
ted si ještě užívej 🙂

kremrolko, tak mu dáte na sáně aspon bačkůůůrky 🙂 jako v tom filmu S tebou mě baví svět 😀

mamča objevila po neteři zelenofialové botky s kožíškem kožené a filípkov sluší a tak kolem toho ledna -února už mu budou, takže nebudem už kupovat kvůli horám, tam to bude stačit a do kočáru taky, nejsou zničené, jsou v poho 🙂
ale včera jsme se dozvěděla,že ségra koupila nějaké hnědé teplé botky Filípkovi, měli slevu prý za 300,-

ale já včera koukala v těch obuvích a ty se žirafkou a tak s těmy atesty byly za 740,- ☹

Jituš, kremrolka má pravdu, proto je ta prodejna, že když ti to není, nevyhovuje, tak to tam necháš a nic se neděje, možná zaplatíš poštovné, ale nejsem si jistá

beruško, jen si všechno udělej hezky v těhu, pak nebude čas 🙂

já ted taky probírala manžovu skřín s pracovními věcmi a je toho halda co jde pryč 😅

zajdi, tak at jdou perníčky hezky od ruky 🙂
já je chci letos taky dělat, prvně 🙂

taky budu péct po večerech, Filípek jde spát někdy v 19 někdy kolem 19,30-20, takže pak se to dá v pohodě udělat🙂
právě přemýšlím,že si vyndám hery,aby změkly a večer si udělám nějaký těsta a už se na to fakt vrhnu, ono je nejhorší se dotoho pustit, pak už to jde pěkně od ruky a i s chutí 🙂

jitousek
29. lis 2009

Ahojda tak dneska tu svítí sluníčko a je zase krásně v jednu mě přijde tchýně vozit a já budu žehlit a musím umejt chodbu páč máme službu 😎

já se tam zítra zastavím a v tom Qulle a zkusím to ztornovat jestli to ještě neposlali 😉

christla
29. lis 2009

Tak jsem tu. Dítě konečně usnulo a já bych měla jít na tu koupelnu, ale vůbec se mi nechce. 😝
šla bych si nejradši lehnout.....

Jitu, je to tak, poud sisi to objednávala před normální obchod, tak je možnost, to tam vrátit.

jitousek
29. lis 2009

to se ti nedivím chris že se ti nechce mě se taky nic nechce dělat jsem nějak utahaná dnešní dopoledne Míša prohučel a probulel rostou mu zoubky nahoře porád slintá jak bernardýn a bulí když se trošku rejpne řve jak tur te´d jsem ho vrzla do postýlky od půl jedenácté už je to 4 pokus o spaní a je tam podezřelí klid tak asi spí 😒 moc nejsem ráda jelikoš přijde tchýně měla by vozit abych stihla co jsem měla v plánu takhle zase bude mít posunuté spaní když teď spí ale já bych tu s ním už nevydržela nic ho nebavilo a žval 😠

valentynka
29. lis 2009

Jitu,t ak to máš dobré,když tchýně příjde a povozí Míšu, můřeš si v klidu něoc udělat.

my před chvíli dorazili od ségry a ted Filípek spinká, já se konečně najedla.

až se vyspinká tak máme sraz s jednou holčinou na náměstí v 17h, bude se v 18h. rozsvícet vánoční strom, je tam nějaká hudba a stánky, tak se jdem mrknout.

ještě se musím podívat jak mi jede bus zpátky, bo ve tmě pěšky přes město a sídliště nejdu☹

zajdla
29. lis 2009

Tak jsem byla na procházce s kočárkem asi 3 km v obchodě.Nakoupila a těsto na perníčky už je v ledničce. 😀 vykrajovátka už mám taky doma,tak se na to zítra s Luckou vrhneme. 😀

Jitu normálně to necháš v tom quelle nic se neděje.Já si tak objednala kabát,byla to šílená látka,tak jsem to tam nechala.

Na večeři jsem udělala rybí pomazánku.

Val o botech mi něco povídej.Lucce kupuji dražší boty jak sobě.Teď jsem jí koupila zimní za 730,- 😠 Ale jak píšeš,jsou se žirafou.

Já to dělm to pečení tak,že jeden den udělám tak 3 těsta a další den už jen peču. 😀

jitousek
29. lis 2009

Holky tak si představte ten pech brácha mě schovával dva roky autosedajdu tu větší byla u našich v garáži zabalená a teď mě jí dovezli že si vyperu potahy a dám to do cajku jelikoš už se do vajíčka nevejdem koukaj nám nohy a je to fakt už na prd 😒 moc necestujem nemáme auto tak jsem myslela že nám ta stará bude stačit ...haha ale oha je na ní rozbitá spona ta pojistná prostě to necvakne a vapadává to no na h.......... 😠 😠

holky kde jste kupovali nějakou levnou sedajdu na netu?????prosím prosím díky za typ musím to vyřešit dřív než budem potřebovat někam jet ......tak že další dárek nečekanej k vánocům 😒 😎

valentynka
29. lis 2009

holkýý tak jsme si ted udělala dvě těsta, na linecké a banánky slepované, ještě jsem si vyndala máslo a za chvilku zadělám těsto na vanilkové rohlíčky.
chtěla jsme si zadělat ještě na kokosvé,ale nemám tolik kokosu, tak zadělám třeba zítra.

Jitu, já jsme teda ještě autosedajdy nezkoumala,ale chci nějakou kvalitní,bo to bude už na déle.
takže ted momentálěn neporadím ☹
Fildoi taky už koukaj nohy od kotníků 🙂takže tak ponovémroce budem kupovat, ted na to stejně nebude čas už to koupit do vánoc, tak to nebudu zbytečně hrotit, on zase tolik už nevyroste a koupíme po vánocích

valentynka
30. lis 2009

ááá první

dobré ránko 🙂

endlessblue
30. lis 2009

Holky... jen letím pozdravit a odpoledne vás dočtu. Teď povalím do nákupního centra nakupovat dárky, manža bude hlídat Juli. Odpoledne máme plavčo... takže den bez zastávky 😀

Jen si musím postěžovat. Včera jsme po večeři měli s manžou takový ten piškotový dort se smetanou. No a Juli byla taky po jídle... a stála u mě a trošku "žebrala" 🙂 Tak jsem jí dala malinkatý kousíček piškotku rozmočenýho tím jogurtem. Bylo to úplně měkké (jak blátíčko), tak jsem jí dala asi tak 1/10 piškotu... prakticky nic. Malá to měla na špičce jazyku, mezi rtama. Do krku se to ani nedostalo... no a co se nestalo.. už jen to, že má něco jinýho v puse než rozmixovanou kaši.. tak jí to tak nakoplo....že z ní vyletěla polovina kaše, co snědla k večeři. Asi se picnu. Jak já jí mám naučit třeba na pečivo? Zatím nemá zuby, tak to neženu.... ale myslím si, že tohle je čekající problém.

Zároveň ani ten nočník se nějak nedaří.... holky, to moje dítě roste jak dříví v lese 😅

valentynka
30. lis 2009

ahoj endy.

prostě zkoušej jí dávat už něco tužšího, třeba ten piškot do ručičky, posad jí do židličky a dej jí ho do ruky a at si s ním hraje a papá ho sama a nebo jí kup ty křupky pro děti jak jsou, ono se to v puse rozpustí,ale zvykne si i držet jídlo v ruce a nebo špičku rohlíku, ona to bude hezky žužlat, sice bude jak čuně,ale to neva, musí se to naučit

zajdla
30. lis 2009

Pěkný den.

Endi to bude v pohodě.Lucinka se mi dávila taky vším,co nebylo úplně rozmixované a postupem času to bylo lepší a lepší.Upravilo se to až kolem roku.Hold někomu to trvá dýl než si zvykne na kousky. 😉

V 11 jedu do Hodonína na otočku vybrat peníze a pak odpoledne budeme s Lucnkou péct ty perníčky.Snad se podaří.Musí.Doufám,že bude Linduš hodná.Protože babi bude hlídat jen tu hoďku co budu v Hodoši. ☹