Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

valentynka
11. bře 2009

ahoj holky,

veru, jůlinka má ještě čas, uvidíš že třeba za týden to bude lepší
když bude ležet na bříšku, tak jí zkus dát pod prsíčka ruku, líp jí to půjde

tak jsem chtěla vyrazit na prošášku a najednou tu poprchává a to svítilo sluníčko, tak uvidíme

chtěla bych si koupit něco na sebe na to vítání v sobotu

valentynka
11. bře 2009

zajdi, zánět zvukovodu jsem taky měla.
chytlo mě to na dovče v egyptě, naštěstí už jsme za dva dny letěli domů, no ale ani nejsilnější prášky na bolest nepomáhaly, chodila jsem na výplachy,takže vím jaká to je bolest,auauau ☹

valentynka
11. bře 2009

jitoušku, malej je teda uličník coo? takhle o půlnoci řádit, tohle jsme měli na začátku.
ted filda hned usne po kojení a přes den když usne na těch 5 hodin,tak to je paráda

občas ho šoupnu do lehátka a pustím mu ho, nebo do košíku kde má kolotoč a v mezičase si taky trošku pohrajeme a u přebalování popvídáme,takže pohoda.

zkus vydržet, bude to lepší za pár týdnů

ver.kuc
11. bře 2009

Val.. zkouším jí pomáhat.. nosím jí na ruce jako "na letadlo" tak snad to přinese nějaké ovoce. U těch pokusů o pasení beruška slintá jak bernardýn 😀 😀 😀

Dneska mám k dispozici auto, tak asi taky pofičím do města a koupím si něco na sebe. A basta fidli. My zatím žádné vítání občánků nemáme. Uvidíme, kdy to bude. Miminek se v okolí narodilo poměrně hodně 😀

Teď si letím umýt škebli, než se malá vzbudí... ať trochu vypadám.... přeci jen.. nákup.. to je úplná cooltůůrní záležitost na mateřské, že???? 😀

jitousek
11. bře 2009

takjsem zhltla obídek a lítám tu jako triskomyš abych stihla něco udělat než se vrátí breburda z prochajdy ......teď jdu pověsit prádlo a pak se vrhnu na koupelnu musím to tam trošku dát do cajdku s tím pišišvorem to važně nejde nic udělat maximálně žehlit a to na etapy ........i když musím říci že dnešní dopoledne jak vypadalo dramaticky tak nakonec spinkal a pak jsem ho nakojila a vypravila na 13h babičce do káry ......jenže já to nedokážu odhadnout začnu něco dělat a zákon schválnosti káže tak že začne bulet nebo něco a je po práci tudíš se nemůžu pouštět do velikejch uklízecích kreací ........no nic mějte se jdu pokračovat v krasojízdě tak pááááá maminy 😎

kacena00
11. bře 2009

čau holky, no tak já sem bledá závist sama, mě po kojení a přebalení malej nikdy neusne, po kojení je vytuhlej ale jak ho přebalim oči má dokořán a vyžaduje společnost nebo dudlat prso, tak mu ho dám, ale už u toho nikdy tak nevytuhne jako když se krmí, navíc ještě máme dopolední hygienu s fukárkem kvůli těm mykozám, takže to jsou obstrukce, nakrmit, vyfešákovat podpaždíčka, třísla prdku, oblíknout, nabídnout prs a konkrétně dneska sem odbíhala mazi baštěním oběda k postýlce chovat, dávat dudlika a než se ubrekal ke spánku, další hodina fuč...

no ale todle nemá po každým kojení, zase si řikám, že bych o něm ani nevěděla, spíš je mi ho dost líto, přijde mi, že se tím trápí, oči uplně červený, je na něm vidět, jak se mu chce spát, ale mlátí se takhle hodinu dobře...a nejde mu to prostě

kacena00
11. bře 2009

julinka je uplně úžasná na tom lehátku!!!!

jitu Míša jde podobou spíš do tebe ne?

ver.kuc
11. bře 2009

Jéé Baruš.... to jsou teda obštrukce.. to ti povím. Hele.. já malou vždycky po kojení taky přebaluju a částečně se mi vzbudí.. ale pak jí vrznu dudánka a přitulím jí k sobě do klubíčka, zabalená do zavinovajdy....no a ona se úplně nosánkem našteluje k mýmu dekoltu a dumlá dudáka a usne. Trvá to max. 5 minut, pak jí přenesu do postýlky, zase jí tam zakutám. Z jedný strany má kočičku a druhou stranou se opírá o plínečku a je tuhá 😉 ... abys neměla zničený bradavky, když tě Cyrda tak často a dlouho dumlá....

ver.kuc
11. bře 2009

Jitu... Míša je rozkošnej.... jak tam má ty ručičky nahoru.... to je úplně vidět.. jakej je to čertík 😉

kacena00
11. bře 2009

a kubásek od péti mi zase přijde celej taťka, no já sem zvědavá na koho nabere podobu ten náš brouk, zatim neni krom mýho frňáku na nikoho, zvlášť teď jak mu zpucatěly tvářičky 🙂

tyjo, to to utíká, když už sárinka takhle sedá...

kacena00
11. bře 2009

no naštěstí bradavky mi ruply jen v porodce a celkem rychle se vyzdravily, já se snažím ho odtrhávat a nbízet i dudlika, ale právě tím jak hamá často, máme často obstrukce, včera sem si už řikala, paráda intervaly se mu prodlužujou - 17 30-22, jo a ono prdlačku, v noci to bylo zase 2,5 - 3 hodiny,

á už mi vříská, pá

ver.kuc
11. bře 2009

Baruš.. já kojím co 3 hodiny ještě teď.. zejména v noci... potvůrka... přes den vydrží déle.. ale v noci je jak hodinky 😅 holt to vydržím a hotovka. Hlavně ať nabírá. Příští týden jdu k doktorce po měsící 😕 tak jsem zvědavá, jak jsme na tom... chtěla bych trénovat to pasení, ať z nás má doktorka radost

I když za dnešek bych si nejradši nafackovala... papala a já jí asi za 45 minut nutila pást a beruška se fakt strašně snažila.. no a poblinkala se a spadla čumáčkem do toho... chuděra. Myslím, že se mi za chvilku probudí a bude mít hlad, páč jí v tom žaludku moc nezůstalo. No co budu vyprávět... i jsem si pobulela, jak mi jí bylo líto... měla mlíko na čele, v očičkách... všude. ☹

janda79
11. bře 2009

AHOJ všichni!!!
Míša je dneska zlatá, to je naprosto boží! 😅

janda79
11. bře 2009

Baru tak zkus přebalovat před kojením, to nejde?

janda79
11. bře 2009

Verunka má v podpaží červený podlouhý flek, vůbec se to nelepší, už fakt nevím, co s tím, teď tomažu nějakým vzorkem na citlivou pleť, ale nějak nic moc. budu s tím muset k dr. nemáte některá radu? jo a máme nastřelené naušnice, je to bezbolestná procedura 😉

janda79
11. bře 2009

Baru, ty jsi tam psala něco o podpažíčkách...????

valentynka
11. bře 2009

tak jsme holky zpět.
no vyšli jsme si teda do města a asi tak po 5minutách vichr studenej a začalo poprchávat, noo než jsme došla do města což je 20minut,tak začlo pěkně pršet, ještě že jsme měla deštník, pak jsme hned zapluli do obchodů.

jenže jako naschvál se filípek vzbudil,takže jsem musela vždy dojít pohoupat a dát dudlík, pak jsme si ho vzalal ke kabince a jedna paní mi ho vozila 🙂

noo jinak na sebe jsem nic nekoupila.
filípkovi jsem koupila dvě bodýčka s dlouhým rukávem na noc, pak jsem koupila album na fotky filípkoi, nějaké to jídlo a koupila jsme si langoše 🙂

valentynka
11. bře 2009

holkýý a když je přebalíte před papáním ,tak se vám taky pak stejnak při papání počůrají ?

mě teda filípek po papání neusne, to by musle být unavený tím,že předtím dlouho nespal a nebo už usíná u posledního kojení večer mezi 21-22 hodinou, to pak jde do postýlky,ale to už ho mám v jednorázovce před tím posledním kojením,aby se mi právě nevzbudil

kacena00
11. bře 2009

hoj heldám číslo na sociálku a samosebou nakukuju 😀

jandi když on se při jídle posere až k lopatkám (pardon, ale kákání to fakt není 😀 😀 😀 😀 😀 )

o podpaží sem psala, měl tam ložiska mykozy, je to taková jakoby prasklá kůže, namokvalá do běla, jako když seš dlouho ve vodě, tak ti kůže namokvá do běla

valentynka
11. bře 2009

tak mě se filípek ted po kojení taky hezky poblinkal, to se mu zase stalo po dlouhý době, nejedl od 11,30 tak to vzal asi hopem 🙂

valentynka
11. bře 2009

baruš, jojo to znám k lopatkám,když dlouho nekaká,tak to pak stojí za to 🙂
včera po ránu kakal 3x

jééé a ted si pěkně prdí v lehátku 🙂

kacena00
11. bře 2009

val viz příspěvek výše, mě se miminko nejen že počůrá, sou to děsný řachy, trvá to celý kojení a chvíli po něm a a vzhledem ke konzistenci to teče pomalu až k ušim 😀 😀 😀

jandi to bych raději ukázala doktorce to fakt nevim

zirafik
11. bře 2009

holky, tak mám další ATB- Nitrofurantoin retard 😒 , infekce se musí pořádně přeléčit. Nicméně tyto ATB se můžou v těhu používat vyjímečně, po konzultaci s lékařem, ale nesmí se užívat v 3.trimestru ☹ . Takže jsem volala dr. a ta říkala, že je nutné je 7 dní brát, neb tamta ATB nebyli dostačující, prý se i špatně dostávají do moč.cest. Prý kdyby byla na mém místě, tak je bere.... na netu jsem našla, že se nenasazují pár týdnů před termínem porodu neb by ve vyjímečných případech mohli způsobit hemolytickou anemii(rozpad červených krvinek) u plodu 😒 . No užívám si, co vám budu povídat 😒

kacena00
11. bře 2009

pájo, to je mi líto takovýhle nervy...můžeš se ještě případně poptat na více místech, aby si měla uplnou jistotu co dělat, víc na sobě nezávislejch názorů a vidělo by se...

já sem teprv teď si mohla dojít pro prádlo, protože sem nakojila v 16 30 a od tý doby mi malej usnul dohromady tak na 15 minut, přičemž 10 minut z toho bylo nejdelší interval...pořád je takovej nervozní, mám o něj strach, jestli to není tím porodem..jestli nemá nějakej problém..zejtra přijede doktorka tak se jí musim na tohle vyptat, ale mě to moc normální nepřijde 😔 😖
probrečel se a prokroutil do 18 30 kdy sem mu dala najíst a ani sem ho nepřebalila, protože sem nechtěla aby se zase probral natolik že neusne...takže před 5 minutama konečně usnul a to tak že tvrdě (doufám, že to nezakřikávám..)

jinak teda vám sem dám odkaz na pejřimovský deník 😝

http://pelhrimovsky.denik.cz/miminka/koukame-se...

kremrolka01
11. bře 2009

hehe Baru my jsme tady 😀
http://taborsky.denik.cz/miminka/prave-jsme-se-...
ale musím říct že tobě to tam sluší podstatně víc 😉

malej byl celej den jak sluníčko, hodnej, takže jsem Petrovi naservírovala večeři o třech chodech - hovězí polívku, koprovku a bábovku 😀 teďka začíná bejt protivnej, tak si taťka užívá uspávání 😅

dneska bylo aprílový počasí - oblíkala jsem Kubu a svítilo sluníčko, vyšli jsme ven a málem mi odfoukla kočár sněhová vánice 😠 tak jsem stála 5 minut před barákem pod střechou a zase modrá obloha za chvíli 🙂

pavlí tak snad doktorka ví co dělá když ti napsala tyhle antibiotika, vy si holky to těhu užíváte 😖

kacena00
11. bře 2009

pe´to seš kecka!!! sluší ti to tam, já sem tam jak vyblitý lečo 😝

sem kozukala, tam sou dvojčata a obě sou větší jak byl Cyril, no sem asi měkkoň ale to si teda nedovedu představit, ani jedno větší dítě natož dvě....já tady právě rozdýchávám depresi, amlej zase brečel, teď spí už 20 minut...asi je to z těch rohliku co sem si upekla nebo nevim, každopádně když vidím, jak je celej den nešťatsnej a snaží se usnout, sem z toho fakt v háji a bojim se, že za to může ta šňůra okolo krku a jeho přidušení...doufám, že zejtra bude líp, poslala sem za klukem michala, protože já v tomhle stavu chci u něj bejt co nejmíň, mám za to, že miminka ten stres z mámy vycítí

kacena00
11. bře 2009

jo a o počasí ani nemluvim, my sme kočárkovali jen dvakráít a vypadá to že další tejden dva nic nebude..

kremrolka01
11. bře 2009

Baruš no to ti věřím že to špatně snášíš, Kuba měl hysterák jen párkrát a už jsem taky nevěděla co s ním, natřásala jsem ho, dudlík mu rvala do pusiny, byla vystreslá, brečela a jak jsem byla ráda, že jsem ho mohla strčit Petrovi a jít se zavřít do ložnice a jemu krásně usnul, bejt v pohodě v těhle situacích je těžký 😒 kdyby tak ty miminka mohly v takovou chvíli mluvit aby řekly co je trápí viď?

kacena00
11. bře 2009

no právě, michal se mi to snaží nějak rozumově vysvětlit, jenže copak je to o tomhle? vim, že to myslí dobře, jenže mě to nepomůže a malýmu tuplem ne... prostě sme s těma malejma spojenýž nádoby, on pláče, mě to drásá nervy a malej je z toho ještě víc v háji.. snad to přejde

škoda že já ho vesměs mohla michalovi strčit až teď celý odpoledne se mnou mu asi nepřidalo