Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

christla
5. lis 2009

Já tam tu vodu nechávám, ale nevěděla jsem, jestli to dělám dobře... 😖

Val, dělaám zeleninu s bramborem.... Většinou. Nevíš, jak často by mělo dítě mít v jídelníčku brambor? Ono teda podle mě se s bramborem nejlíp kombinuje. Dělala jsem mrkev s bramborem, brokolici s bramborem, mrkev + brokolice + brambor..... A nevíš už co ještě, ale právě jak píšeš, ono se toho moc vymýšlet nedá. 😒

christla
5. lis 2009

Val, přesně to jsem si našla! 🙂
Díky moc!

christla
5. lis 2009

Mají tam fakt skvělé recepty!
Včera jsem koupila ceuketu, tak budeme vařit.

Val, používáš třeba i mraženou zeleninu?

christla
5. lis 2009

Akorát mě zaráží, že tam mají recepty na příkrmy , které obsahují vejce. Někde jseč etla, že vejce by se mělo do jídleníčku zavádět až od roka.... 😕
Nebo třeb akrupicová kaše.... O té jsem taky četla, že není moc vhodná, že lepší jsou ty kaše kupované....
Nevím, jak si to mám přebrat, poraď Val....

valentynka
5. lis 2009

http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=4272055

endy, tady je ta židlička z ikei

cuketu jsem taky občas koupila.
mraženou zeleninu nepoužívám, i když jsem se dočetla,že ta je v zimě lepší než ta čerstvá,ale ted nevím už proč.

my máme mrkve, petržel ještě ze zahrady a i brambory

chris, tam asi není myšleno vejce jako takové.
Měla by jsi malé dávat 1x týdně žloudek místo masa!! je to pro ně důležitý tak jako maso.

takže uděláš třeba brambory,květák a žloudek nebo jen brambory se žloudkem

krupicovou ještě nekupuju, kupuju pořád ty kašičky obilnomléčný,rýžovomléčné,nebo jogurtový a střídám to, mám načaté tři krabice a každý den vařím jinou,aby neměl pořád to samé.

jinak můžeš uvařit třeba mixy té zeleniny, prostě to různě prostřídáš.

pbčas mudám kupovanou skleničku,aby měl změnu.

taky je pro ně dobré hovězí maso, ted mi mamča udělala polívku, bylo jen maso,mrkve,petržel a kapusta

valentynka
5. lis 2009

domácí jogurtík (ivuška, 06. 06. 2007 11:07)
zase jedna levná záležitost, kterou se cpe i můj manžel i neteřinka

koupíme 1 litr polotučného mléka, já raději netrvanlivé, a 1 jogurt activia bílá. Mlíčko svaříme, poté odstavíme, počkáme až trošku zchladne na cca 40 stupňů a potom vmícháme jogurt. Zabalíme do utěrky a dáme do peřin na 4 hodiny "uzrát" za 4 hodinky je jogurt hotový a můžeme ho dávat do skleniček. Kdo chce, může si do hotového potom přidat před jídlem marmeládu a má ho jak kupovaný ovocný. Jogurt aktivia není nutný, ale je nutný s živými kulturami. V lednici vydrží cca týden v zavřených skleničkách. Dobrou chuť

jůů, to snad vyzkouším 🙂

valentynka
5. lis 2009

hlavně nezapomen dávat kapku oleje,aby se ty vitamíny vstřebaly

christla
5. lis 2009

Val, já maso zatím Káje dala jen jednou....

Olej tam dávám, dávám olivový.

christla
5. lis 2009

Když mě třeba doktorka o masu vůbec neřekla. Pořád mluví jen o zelenině.... 😒

valentynka
5. lis 2009

no maso už budeš taky moct začlenit, já začla s příkrmama nějak kolem 6 1/2 měsíce a asi po 10dnech jsem začla přidávat kuřecí maso trošku, ted už ho dávám více

uvidíš co napíší holky,jestli začli taky takhel dávat maso,ale myslím,že všechny jsme jeli stejně.
Ony to ty děti po půl roce právě potřebují,že v masu je železo a potřebují jeho přísun pro vývoj

kremrolka01
5. lis 2009

my začli s masem po 7. měsíci, králík, krůta, kuře, po tom 9. měsící s hovězím 1x týdně
maso teda kždý den nedávám, tak 4 x do týdne a žloutek jsme měli snad 3x celkem, ono jak kdo, někdo doporučuje ty vajíčka až po roce i kvůli možný alergii
já bych moc neřešila nějaký velký kombinace, my nejvíc jedeme mrkev, tu dávám skoro do všeho a malej si vůbec nestěžuuje, dyť do teď pili mlíko a to je taky pořád stejný 😉 pomalu si zvykaj na nový chutě, ten brambor jsem dávala docela často, byly nový ze zahrádky a moc mu šmakovaly, teď už tak často nedávám, střídám s rýží a těstovinama
doteď jsme taky měli zahrádkovou zeleninu, asi teď v zimě budu kupovat i mraženou, měla by mít víc vitamínů, jak jde rovnou po zpracování do mražáku, teda pokud se někde neválí v teple, když jí kupuješ neměla by to být v pytlíku jedna velká koule
no a taky jsem se snažila podle stolice upravovat jídelníček, když měl tvrdý bobky, tak spíš něco změkčujícího - švestky apod., když matlavý tak tu mrkev, banán...

ta Dorotka je teda kouzelná 😵

valentynka
5. lis 2009

právě ten bílek nemá být do roka

těstoviny jsem ještě nezkoušela,ale ty moou děti až nějak od 9 měsíce

beruskaveruska
5. lis 2009

kuk

kremrolka01
5. lis 2009

val já dávala tak nějak od 8. měsíce, ale určitě se můžou i dřív když jsou bezvaječné, tak je to jen mouka s vodou, takže jak začnou lepek, dokonce se dávají do příkrmů už od 4. měsíce, třeba babylove

beruskaveruska
5. lis 2009

jsem zkoukla FB a fotky Dorotky jsem nenašla a ani od Val z potápění?????

beruskaveruska
5. lis 2009

už mám foto Val 🙂

kremrolka01
5. lis 2009

beru měla bys to mít normálně v novinkách jestli jste s Markét přátelé nebo zkus tenhle odkaz
http://www.facebook.com/home.php#/album.php?aid...

valentynka
5. lis 2009

kremrolko ahá 🙂

beruško ahooj 🙂
musíš do albíčka přímo k Markét, nejdou vidět na zdi.
ale ty moje by jsi měla vidět na zdi, případně teda taky si mě musíš najít

valentynka
5. lis 2009

Péto, markét tomá přístupné pro všechny ?

mě se to teda objevilo,bo nejsem odhlášená od FB

beruskaveruska
5. lis 2009

no jo, ale Markét mám přidanou, ale nevidím u ní nic

beruskaveruska
5. lis 2009

jo už to vidím. Markétka mi ještě nepotvrdila přátelství 😀 asi se mnou nekamarádí královnička 😀 😀

beruskaveruska
5. lis 2009

zkusím to později jdu se natáhnout bolí mě hlava tak pa pa

rintintyna
5. lis 2009

čau, tak su moc ráda, že jste i tu i tam, koukám, že Vám to ale dává zabrat... 😅

tanuki
5. lis 2009

ahoj holky, vůůůbec nestíhám, jsem úplně vyřízená (dojíždím do školy hodinu..pak zas hodinu zpátky..)
Jsem ráda, že je u Beru jakš takš vše ok, kdy jedeš k tomu Břešťákovi? asi už ale nebudu v Praze..

endlessblue
5. lis 2009

Zdarec... Markétka se mnou taky ještě nekaramáááádíííííí 😀

zajdla
5. lis 2009

Tanu vy se stěhujete?něco mi uniklo??????????

jitousek
5. lis 2009

holkyyyyyy já se chci taky kamarádit jak Vás mám najít a spřátelit se už jsem si to založila dokonce i nějaké to foto přihodila já se chci družit moje drahá družino a královno kde jsteeeee 😀 😵 😵 😵

kremrolka01
5. lis 2009

já jsem z toho FB pořád taky nějak jelen 😀
jdu do hajan, dnešní noc byla na prd, jestli jsem naspala čtyři hodiny tak je to hodně 😒
a Jakoubek za celej den naspal asi hodinu v kočáře dopoledne na cestě ze cvíča 😠 se z toho dítěte zbláznim

jitousek
5. lis 2009

juchů tak jsem Vás teda nějaké našla 😎 a už mám první kamarádku 😅 kremrolku 😵 😵 😵