Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

janda79
6. lis 2009

dobrou noc a ať vás blechy štípou celou noc 😵

beruskaveruska
7. lis 2009

ahoj krásné sobotní ráno 🙂

už peru povlečené a pak razíme do města. mějte se krásně napiště ninky at mám co louskat.

Tanu do Prahy jedu 24.11. 🙂

zajdla
7. lis 2009

Pěkná ráno.

Tady zase prší.Ach jo.

Musím nakoupit,už doma nic není ani na jídlo ani z drogerie.

Lucince se včera v gymnastice moc líbilo.Byla nadšená,tak příští týden znovu. 😀

kremrolka01
7. lis 2009

jandi čumím jak blázen 😕 😕 😕

janda79
7. lis 2009

ahoj
Kremrol, tak vidíš, to jsem si myslela. U M. jsem to řešila víc, dodržovala jsem lepek, mléko měla až déle, kupovala jsem v lékárně a pak jsem mluvila se známým dr., který mi řekl, že některé zásady jsou celkem komerční...a každý si to musí přebrat jak chce. třeba M. jsem kupovala na začátku jenom ty skleničky, protože mi to doporučila dr. a pak jsem ve dvou skleničkách, kde bylo králičí maso našla králičí chlupy, takže tak. a to si myslíš, že když to koupíš, musí to být OK a superzdravé. je to asi tak jako s tou balenou vodou. no a třeba zelenina. někdo říká, že je lepší domácí, na druhou stranu u domácí ti to může očůrat kočka....a je v tom bůh ví co, to je také známé.

christla
7. lis 2009

Dobré dopoledne!

Tak my byli včera v kině, Káju hlídala moje mamka a jsem fakt moc ráda, že jsme vypadla ze stereotypu, bylo to moc fajn!!!
Teď je ségra s Kájou venku, tak mám chvíli klidu.

Jandi, teda taky koukám, jaký vedeš jídelníček, ale tak proč ne. Já osobně si myslím, že u druhého to taky nebudu dodržovat tak striktně jako teď u Káji.... Hlavně že to malé chutná a svědčí jí to! 🙂

Já včera udělala malé k večeři poprvé to připravené mlíčko s kaší od Nestlé, jen se to ohřeje, dá do flašky a je to. Káje to strašně chutnalo!! Jen to tady u nás nikde nemají, takže až pojedem do Globusu, koupím jí to zase.

rintintyna
7. lis 2009

čau kočky, Jandi já s tvým tedy V. jidelníčkem souhlasím, akorát bych možná vyřadila celer, i když hooooodně povařenej třeba jo, a vúbec nějaký ty aromatičtější a agresivnější zeleninky asi poskrovnu, ale uvidíš sama, co malá na to, a jestli je spokojená, tak není co řešit. Jinak s těmi domácími produkty máš pravdu. Manžel, když doveze domací zeleninu, tak to kolikrát smrdí vším možným a mrkev i když je chuťově výborná, tak bývá prolezlá červíky a já se pak bojím aby to nebyli larvy roupů, které jsem měla to potěšení mít jako malá a už fakt nechci 😨 Baru a jak dlouho se zdržíš v Praze ten den, můžeme dát spicha? Kdyžtak dej kopii do IP, ať nemusím hledat 😉

kremrolka01
7. lis 2009

jandi já skleničky taky nekupuju fakt vyjímečně, chuť doma uvařenýho je nesrovnatelná
no jen že mi to přijde neuvěřitelný co všechno jí 😀 je fakt že my prvomatky jsme takový ve všem opatrnější
a jdem na to spíš postupně
a třeba z kravskýho mlíka nemáš strach? to že se má dávat po roce je takový všeobecně známý doporučení, třeba ten tvaroh, má v sobě fakt hodně bílkovin a může hodně zatěžovat dětskej organismus, to už i za našich časů máma dostala vynadáno že nám ho dává a to nás přikrmovala od 6 týdnů
no nic nechci tu nějak moralizovat je to každýho věc 😉

valentynka
7. lis 2009

ahoj holky

no já se ráno taky probudila jak kdyby na mě něco lezlo,ale ted už zase dobrý.

Filípek spinká a tak jsme se vrhla na tu troubu, ta už volal ao pomoc 😀
ještě vydrbu rošt,ale ted jsem si udělala kávičku a jdu si dát oraz.

dělala jsme řízky a zabalila i manžovi do práce, bo příjde až zítra v poledne,tak at má pořádnou sváču 🙂

taky tady ted byli na výměnu měřáku,že se budou dělat odečty radiovým systemem, takže ted je celý barák-6 vchodů bez měřáku, noo a pak se to rozpočítá spotřeba mezi byty, ted to budou mít všechny byty naplno puštěné a nikdo nebude šetřit, tak jsme to taky všechno otevřela 😀

valentynka
7. lis 2009

noo Jani, tak to jsem teda ten tvůj výčet jídel,které dáváš Verunce četla se zatajeným dechem 😨 😨

noo asi tak půlku věcí z toho co dáváš, já teda nedávám a ještěš nějakou dlouhou dobu dávat nebudu.

nejvíc mě teda kromě cibule,česneku houskových a bram. knedlíků zarazilo to mléko,že dáváš normální.
nemělo by se dávat aspon do jednohi roku,ale spíše do dvou, bo zatěžuje moc ledviny 😕

tvaroh to samé ☹

celer by mi jakžtakž nevadil,i když taky se má dávat déle, ostatně jako všechny tyhle aromatické zeleniny a citrusové plody

vodu taky převařuju, balenou jsme nikdy nekoupila.

a skleničky pouze na cestách a nebo vyjímečně na změnu,když je koupím za levno v akci,bo 30kč se mi za skleničku dávat nechce

ale pokud to tak cítíš,že je to dobré, tak to tak dělej 😉

joo a Jani, ty jsi nějak začla dřív i s krupicovou kaší vid?
máma říká furt,že bych mu jí měla dát,že bude líp spát a nebude se budit na kojo,ale neěřím.
hlavně tedy nevím od kdy se má dávat, musím to vyštrachat

zirafik
7. lis 2009

ahoj holky, teda vidím, že ty příkrmy jsou úplná alchymie 😕 ... no abych pravdu řekla tak detailně to nastudováno nemám... 😲 ... spíš jsem na tom proti vám hodně mizerně 😅 ... a s tím olejem.... vím, že jsou vitamíny rozpustné v tucích, ale nějak jsem si to nedala do souvislosti 😲 .. že teda přidávat olej 😕

no abych pravdu řekla, když slyším tchýni a naší mámu, co do nás všechno ládovali 😝 😝 a jsme zdraví, tak je to skoro zázrak 😀 ... no pár zásad budu dodržovat, ale vědu v tom hledat nehodlám 😝

zirafik
7. lis 2009

jo a ta pomůcka A,D,E,K... zadek je fakt dobrá 😉

janda79
7. lis 2009

tak jsem napsala docela dlouhý komentář, ale raději jsem to vymazala, aby

janda79
7. lis 2009

mě nepřišla sociálka... 😅 Já jsem u M. dodržovala ten jídelníček celkem striktně, ale teď jsem se prostě rozhodla jinak.

janda79
7. lis 2009

V. mi to odeslala dřív, než jsem to dopsala

janda79
7. lis 2009

a mělo tam být na mě nepřišla....

janda79
7. lis 2009

jo, ten tvatoh není ten klasický tvaroh, ale ten dětský ovocný s kočičkou nebo pejskem

janda79
7. lis 2009

http://www.hami.nutricia.cz/cs/nase-vyrobky/vse.... koukněte, co je v příkrmech koupených. kromě plnotučného mléka, fazolí a cibule je tam opravdu spousta věci, které se někde nedoporučují. teď jsem na to koukala.
holky, u kterých z vás je to aktuální, co budete kupovat k prvním narozeninám?

beruskaveruska
7. lis 2009

ahoj ted jsem vás trochu dočetla a pobavila se 😀

no Jandi fandím ti s tím jídlem (holky se snad neurazí hlavně, když dítě nemám ), ale já když někdy poslouchám ty maminky co jakože se smí a co né tak si v duchu říkám ještěže s výchovou své matky nejsem žádnej cimprlich a knihomol a doktorsky zdegenerovaná. Mám totiž kamarádku, která vče striktně dodržuje jak rady lékařů tak to co si nastudovala v knihách a pak jí bylo děsně divné, že pomalu roční děcko neumí žvýkat 😠 . A rady tipu maminko, když kojíte není třeba čajíček no tak ty já rozhodně dodržovat nehodlám nem jsou to kecy. \synovec byl žíznim od malinka a bez přísunu tekutin by byl dehydrovaný.

Snad jsem nihoho nepopudila, ale matky typu co je pasáno to je dáno faknt nežeru a hlavně po zkušenostech mi lezou na nervy 😀 😝 😀 😝 .

Myslím Jani, že tě nikdo na sociálku neudá neboj a pokud to malé nevadí tak nevidím problém. My jsme totiž tohle téma nedávno probíraly na holčičím sezení, kde já jediná bez dětí a dostalo se mi toliko rad, a hlavně jedna nebud blbá a řid se svým pocitem....

Tak a ted mě tady ukamenujou......, ale já se nedám. Hold co člověk to názor a maminkám knihářkám držím palečky a těm průbpjkám taktéž. 😀

Jinak jdeme povlíknout vypráno máme a pak musím luxovat a luxovat neb jsem si to kuchyni tak zasrandila až to hezké není a podlaha je blééé neb mi vycákly brambory a olej. To mě čert bere, když mám načinčaná kamna a pak je zasejřím jedním oběděm 😠 😠

Jinak je mi moc fajn. Bříško mi roste o 106 jsem hotová, ale zatím žádné kilo nahoře . Jsem zvědavá kolik ted přiberu.

valentynka
7. lis 2009

Jnai, to mazat radjěi nemusíš, my tě neprásknem 😀 😀 😀

já vím,že v těch příkrmech je i pepř a různý ochucovadla, právě to nekupuju

Jani, já ted vydražila pro mamču pejska,který štěká, vrní když ho pohladíš,beží k tobě, na písknutí zaštěkne a tak, dávala jsme sem odkaz, je to pejsek samby a pak má mamča ještě nějaké dětské knížky a autíčko větší na pohon, který když narazí,tak se otočí a jede zase dál.

pak mu chcem s manžou koupit robota Tomáška a nějakou mašinku
k vánocům pak pro mamču nějaké tahací zvířátko dřevěné,aby až bude chodiz to tahal

furt váhám nad stolkem od fischer price

co máš v plánu ty ? u holčiček je to asi jednodušší vid?

janda79
7. lis 2009

Ahoj holky!
Věrko díky!
Val, to autíčko je super, tyhle hračky jsou pro děti super. my koupíme k vánocům něco podobného. Pro M. jsem měla takovou želvu, která hrála, jezdila a když do něčeho narazila, otočila se. Akorát jsem jí pak musela rozebrat, protože jsem to už nemohla poslouchat a přeštípla jsem drát k "hudbě" 😀
co dělá robot Tomášek? a ten pejsek by mohl být taky super, to by se V. řechtala

janda79
7. lis 2009

Zrovna dneska jsme si s M. hrály s telefonama a já jsem dělala Ježíška a ptala se jí, co by si přála 🙂 . Takže: červenou knihovnu s kytičkama(tu už máme, ale bez kytiček), baterku na hlavu(taky máme, je to taková ta na gumě), mikrofon(stále nemáme, ale koupíme),natahovacího koně(nemáme a kupovat nebudeme, ani nevím, co to je...). dostane ještě cd Pipi dlouhá punčocha, je to nádherně namluvené. koupila jsem to na netu, mluví to třeba Hrzánová. V. koupíme nějaké to jezdící a otáčecí zvíře, boty, dřevěné zvířátko s kolečkama na tyči, které při tlačení plácá tlapkama, které jsou přidělané na těch kolečkách, plastové kuličky-prodávají se třeba v Tescu a dáme jí je do malého nafukovacího bazénku. no a pak už nevím, ale ten pejsek mě láká

janda79
7. lis 2009

no ten pes, to je cena jako za živého 😅

janda79
7. lis 2009

pamatuji se, že sestřenice měly takového malého pejska, co štěkal, skákal a ze sedu dělal salta. byl super, akorát hodně poruchový.

valentynka
7. lis 2009

no já ho koupila na aukci za 500, tak snad bude ok 🙂

taky přemýšlím o té tříkolce s rukojetí, že by jsme ji kupili k vánocům a měl ji už na jaro
taky musíme koupit autosedajdu, máme ještě vajíčko

kremrolka01
7. lis 2009

čauky, já nikoho nekamenuju a kamenovat nebudu 😉 je to jak píšete o pocitech a každá chceme pro svoje mimčo to nejlepší
já se rozhodla pro tu střídmější cestu a nebudu svoje dítě zatěžovat něčím na co má spoustu času, kór když má sklon k alergiím
je spokojenej přibejvá chutná mu, takže já jsem spokojená taky a to je asi tak všechno co jsem k tomu chtěla říct a jsem zticha ať tady někomu nelezu na nervy 😝

valentynka
7. lis 2009

jéé ted jsme si všimal příspěvku berušky 🙂

no tak já myslím,ež se neřadím k těm maminám co striktně dodržují vše podle knih a tak.

já kojím a filípkovi čajíky a štávičky dávám. štávičky ale ředím, dám tak 20ml a zbytek do 150doleju převařenou vodou a myslím si,že opravdu jak píší,se nemá dítě zvykat na příliš sladký pití a jídla.

takže určo i u kojení dávat čajík 🙂

beruško, mě si rozhodně nepopudila 🙂 at si každá mamina dělá co chce, je to její dítě a nikomu nebdudu mít nic za zlé 🙂

já dodržuju to,že dopoledne dávám ovoce, odpoledne mlečné.
jídla vařím doma, bo v krámě jsou drahý a stjenak to není vždy to pravé ořechové jak píší, doma jídlo udělané je prostě nejlepší, to se asi na tom shodneme všechny a hlavěn to výjde mnohem levněji, pokud někdo musí hledět na peníze.
no a některé zásady podle "knih " dodržuju, jako to mléko,česnek, cibuli,sůl, že nedávám.
žloudek dodržuju,když si na něj vzpomenu 😉

věřím tomu,že ty nemoce dnešních lidí jsou proto,že nás právě ládovaly nesprávnými jídly, i když v dnešní stravě je plno éček

ale každého názor 🙂 některá se tu shodneme a děláme to tak a některá se neshodneme a jede si po svým no 🙂

a samozřejmě,že když roční dítě neumí žvýkat, tož trošku vina matyk,že třeba začla s mačkanou stravou déle,ale oni se to ty děti naučí během jednoho měsíce

ale uvidíš beruško sama až začneš s příkrmy 😅

beruskaveruska
7. lis 2009

Kremrol to je jen můj názor, ale po přečtení několika diskuzí tady na konovi jsem teda valila bulvy to ti teda povím. Nemyslím ted teda u nás Na koníka, ale já rádu čtu rady a tipy i jindy a někdy se fakt pobavím.

Myslím, že každá máma chce pro své dítě to nej....

To je jako kdybychom se tady dohadovaly jestli mám já lepší koberecc než jiná z vás, že?????

Já to říkám pořád co člověk to originál a je to dobře. Každá dávejte svému mimouškovi co považuje za dobré a konec diskuze 😀 😀 😀