Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

kremrolka01
30. bře 2009

ahojky, tak naše dítko spokojeně spinká už od 10:30 😕 takže jsem stihla poklidit, zabalit a čekáme až taťka přijde z práce a vyrazíme k našim do Prahy, budem tam s Kubíkem do neděle
Baru tak ten další týden tu budu, tak kdybychom se mohly srazit bylo by to super 🙂
s tím kójem je to normální, prostě se ta laktace upravila podle toho jak malej bumbal a jestli moc ne, tak se to takhle snížilo, ale neboj to se podá, musíš holt častějc kojit, z obou dvou a odstříkávat, zkus ty homeo, kójo čaje no a snad to bude lepší, hlavně se netrap, buď v pohodě, to je taky moc důležitý 😉
ale malej hezky přibývá jak si psala, tak uvidítě teďka na kontrole v 6 týdnech
endy a kdypak jdete vy na to převážení?
jiťu no taky nevím jak ho teďka balit, v sobotu jak bylo nádherně, tady snad dvacet stupňů, tak jsme teda berana vyndali 😀 a měl pod sebou jenom deku, na sobě deku a poklop od kočárku, tak to budu asi tak dělat i teď jen tu deku

zirafik
30. bře 2009

Chris, tak jsem zahlídla, že na květnovkách řešili maliník..... tak jsem si ho dneska taky koupila.
Našla jsem na netu:

Kdy začít s pitím čaje? Někteří autoři doporučují užívání po celou dobu těhotenství, jiní radí začít mezi 34. až 38. týdnem. Doporučuje se pít jeden až dva šálky maliníkového čaje denně, jedna kávová lžička na šálek. Pokud vám maliník zůstal doma nedoužíván, další možné užití je při léčení nemocí horních cest dýchacích, koliky, drobných ranek, při průjmu (dávkování je ale 5-6 šálků!), s čajem lze i kloktat při zánětech v dutině ústní.

Taky bude možná potřeba
😅 :Dubová kůra - působí hojivě na pokožku, při poporodních poraněních a hemeroidech. Lze zakoupit i mast - gel v lékárně

zirafik
30. bře 2009

Péti, ty máš ale hodné miminko 😵 . Tak si užij relax v Praze a ať se babička s dědečkem hezky postarají 😅

zirafik
30. bře 2009

Ještě k tomu maliníku, je tam něco i pro čerstvé mamulky 😉 : Maliník dodává tělu cenné látky, zejména vápník, železo, fosfor, draslík a vitamíny B, C a E. Dále tonizuje a posiluje svaly pánve, extrakt z maliníku pravděpodobně obsahuje složku, která stimuluje stahy hladkých svalů děložní stěny. V době porodu podporuje správnou činnost hladkých svalů, tedy porodní stahy. S pitím této bylinky můžete dále pokračovat i v šestinedělí, podporuje dobré prokrvení dělohy a laktaci. Pozitivně ovlivňuje kvalitu a množství mléka.

kremrolka01
30. bře 2009

Pavlí to nám doporučovala PA před porodem, tak od 36. týdne pít směs maliníku, sporýše lékařského a kontryhele
ta dubová kůra je dobrá, mně se bohužel hemeroidy nevyhly a docela to pomohlo, na radu PA jsem Kubovi mazala tím gelem z dubový kúry i prsíčka jak je měl takový zduřelý po porodu od těch mých hormonů 🙂

endlessblue
30. bře 2009

Nazdárek holky... tak nám od rána nešel net.. .a představte si.... začínám stíhat i domácnost 😀 😀 😀

Peti.. na převážení jdeme teď ve středu... po 14ti dnech.. no jsem na to zvědavá 😉

endlessblue
30. bře 2009

gratulačka ke všem kontrolááám!!!!!!!!!!! jupíí... další miminka se nám kvapem blíží 😉

valentynka
30. bře 2009

ahoj holky,

taky gratuluju k úspěšným kontrolám 🙂
ještě čekáme na zajdu a bude to komplet 🙂

my byli dneska s Filípkem kočárkem po sociálce a zdrávce, bylo tady nádherně a ještě teda je, úplný jaro a teplíčko.
Pak jsem filípkovi koupila čepičku, no trošku jsem neodhadla velikost,al za dva měsíce do ní dorostem a možná že už dřív 🙂 má hlavu jak starosta 😀
pak ještě jedno bodýnko s kr. rukávkem a sobě jsme si koupila langoše .
no celkem jsme byli venku 3 hodiny

kaci, hlavně nezoufej nad mlíkem, určo se rozkojíš.
jak psala kremrolka, to mlíko se upravilo podle papání cyrdy,ted když budeš krom kojení ještě odstříkávat,tka se bude pořád tvořit a bude ho zase hodně, uvidíš 🙂

christla
30. bře 2009

Pavlí, holky na květnovkách už opravdu pijí maliník, ale já se nějak bojím, abych si třeba nepřivodila předčasný porod. Dneska jsme se na něja ptali naší PA a ta na to tak jednoznačný názor nemá.....

Taky jsme se jí ptali co se týče rození v termínu, tak říkala, že většinou je to tak, že kdo otěhotněl v první části cyklu, tak bude rodit před termínem a kdo v druhé části cyklu, tak spíš až po termínu, tak mě teda moc nepotěšila. 😅 a říkala, ať přestaneme brát ty těhotenské vitamíny, že se po nich opravdu rodí dost velké děti. Já jsem teda dost četla, že to není pravda, ale ona říkala, že to tak je, že to má vypozorované. Já je teda teď beru tak, jak si na ně vzpomenu.....

S tím gelem z dubové kůry. Já ho mám také napsaný na seznamu. Budu muset co nejdřív vše dokoupit, abych byla připravená.

Jo a předpověď počasí na duben - má být až 20 stupňů a srážkově podprůměrný, takže by tady bylo fakt jaro???? 🙂

christla
30. bře 2009

Jo a holky pijou ještě taky lněné semínko!

valentynka
30. bře 2009

chris, já taky pila maliník a vůbec jsme se neotvírala.
asi tozáleží prostě na ženské a tom miminku jak se mu chce nebo nechce ven

tevina
30. bře 2009

Holky gratuluju ke kontrolám 🙂

A netrpělivě vyhlížím tu Zajdlu,jsem zvědavá jestli jsem se trefila do toho klučíka 😵

zajdla
30. bře 2009

Ahojky holky.Tak jsem tady.Mimi je v pořádku.Jaké jsou vaše typy?

zajdla
30. bře 2009

Nebudu to dlouho napínat.Je to HOLČIČKA.Tevi netrefila jsi se. 😀 Naší Lucince se to vyplnilo a bude mít tu sestřičku. 😵 😵 😉

christla
30. bře 2009

Ahoj Zajdli!!
Tak moc grtuluji! Tak tady máme další holčičku!!! 😉 To už holky převládají nad chlapečkama, co? 😀 Takže jsis už určitě kouila něco růžového, co? 😉

christla
30. bře 2009

Val, právě to PA říkala, že jak na kterou maminu to působí..... Možná ho budu taky pít, ale teď mi to připadá ještě brzy..... 😕

christla
30. bře 2009

Zajdli, moc pěkná fotečka holčičky! 😵

tevina
30. bře 2009

Zajdi moc moc gratuluju k princezně 😵 😵 😵 fotečka moc hezká 🙂

Zatim pa,jdu na seriál.

zajdla
30. bře 2009

Ještě jsem nic nekoupila.Máme hodně věcí růžových.Ale malé šatička budu muset koupit.Jdeme v září na tu svatbu,tak ať jsou holky princezničky. 😀

endlessblue
30. bře 2009

Jééé, Zajdli... strašně moc gratuluju k princezničce !!!!!!!!!!!!!! Je to parááádááááá 😀 😀 😀

helicek
31. bře 2009

Ahoj holky, jen nakouknu, mám hodně práce a nestíhám. Tak se tu opatrujte, u mě vše ok, papa

endlessblue
31. bře 2009

3tí strana????? 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ALE FUJ !!!!!!!!!!!!!!

endlessblue
31. bře 2009

My měli bezva noc.... malá papkala v 10:30 a pak až v 5:30... vidět, že posun času na ní nemá vliv 😉

kremrolka01
31. bře 2009

tak my u našich taky noc bezva, dokonce i usínání bylo bez řvaní 😵 papal 22-4-7
dneska je tu úplně ukázkově, poo vytáhnu kočár a pojedem babičce naproti do práce 🙂

zajdi tak hurááááá ségruše 😀 jsem se trefila, jsem zvědavá jestli mi ta holčička vyjde i u luci 🙂
a gratuluju k úspěšným kontrolám!!!

zirafik
31. bře 2009

ahoja holky, tady je mrtvo .... 🙄 🙄

Heli, pěkně nás zanedbáváš.... práci už by chtělo hodit za hlavu 😉

Holky, tak to máte bájo, to se i maminky můžou vyspinkat... 😵

Zajdi, gratulatuluju, že vše OK 😉 . Tak tady máme 3 princezny v čekání 😵

zirafik
31. bře 2009

Holky, celý týden má být nádherně 😵 . Úplně vám to kočárkování závidim 😅

endlessblue
31. bře 2009

Teda se picnu.. tak tady na Moravě nic moc... zima není, ale o sluníčku si můžu nechat zdát ☹

endlessblue
31. bře 2009

Jinak já Zajdle tipovala chlapečka.. já musím říct, že mám 100% neúspěšnost... já se snad nikdy netrefím 😀

valentynka
31. bře 2009

ahoj holky,

Zajid, moc gratuluju k holčičce,že se Lucince splnilo přáníčko🙂
Co na to říkala ?

Jiank moc krásná fotečka z utz 🙂

u nás je taky nádherně, na baloně ve stínu už 11stupnů,takže odpoledne bude opravdu jarní,ale dnes kočárkovat nejdu, bo mě bolej nohy ze včera jak jsme 3 hodiny šmajdala.
půjdem zítra s manžou a podívat se do deichmana na boty ,abych měla pohodlné ke kočárku a manža taky potřebuje polobotky.

u nás dnešní noc takto : 21,30 - 5,15 , jsem valila oči.
pak další kojo v 7,45 a spinkání do 9,45 a další kojo a spinkání do 10,30 😀 😀 😀

jsem si taky pěkně prochrupla, Filípkovi se evidentně v posteli líbí 🙂
ted is hraje,ale po poledni půjde hajat na balkon a já se vrhnu na úklid,taky bych chtěla umýt okna,teda pěkně postupně, néé všechny najednou 🙂 to zase nebudu přehánět že ? 😀 😀

kacena00
31. bře 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉