Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

valentynka
28. kvě 2009

ahoj holky,

markét, krupici jooo? a co to ,co to ???

já začnu až po těch 6 měsíxcích a první co bude, tka bude mrkvička ze zahrádky.
taky jsme četla, že se má začít zeleninou,bo kdyby se začlo přesnídávkama ,tak by zeleninku nechtěli a taky hodně ty bilé jogurty, jak psala zajdla a do toho pak třeba ovoce, lepší než nějaké ty smetánky a tak neob co to je vůbec dneska na trhu. nechci ho zvykat na sladké.

holky a od kdy se jedou plívky ?, máma se už těší jak mu bude vařit polívčičky 😀 😀

jinak at to Dokru moc nebolí a ty to psychicky zvládneš.

pismenko
28. kvě 2009

Val, maso-zeleninové polívečky můžete od 6měsíce. Třeba :

3cm velké kousky mrkve, petržele, 1/2 brambory, 250ml vody, 1/2 lžičky olivového, kukuřičného nebo slunečnicového oleje.
Dobře očištěnou a omytou zeleninu nakrájíme na drobné kostičky, talejime vodou a vaříme doměkka.Je-li potřeba, během vaření doléváme vodu.Vše propasírujeme, přidáme olej a podáváme.

pismenko
28. kvě 2009

val, já dostala kurupici, ne dorotka 😝 😝 😝

valentynka
28. kvě 2009

markté, jojo pochopila jsem,že jsi jí dostala ty,ale proč ???

no po polívkách jsem ještě po netu nepátrala,tak jsme nevěděla, jestli už taky tak brzy 🙂
díkec královno 🙂

valentynka
28. kvě 2009

jiank inspirace na oběd :
dělám sekanou a kaši 🙂

holkýýý kde jstééé?

u nás začalo pršet ☹

nemo1985
28. kvě 2009

tak jsme už doma 🙂
na injekci byl statečný 🙂
ani nezafnukal

vážíme 6,80kg před 3týdny měl 6,60kg

takže máme nasazený nutrilon 100ml pít a dokrmit nemléčnou kašičkou a večer prso dát

příští čt na vážení

valentynka
28. kvě 2009

nemíku,tak to máte o 300g méně 🙂

nicméně, rada na icq 🙂

tevina
28. kvě 2009

Ahoj holky,tak my jsme taky zpátky z kontroly a máme to zatím dobrý,slyšel krásně,za čtrnáct dní jdeme znova.

Jinak lipánky se mají dávat až od roka,ale naše dr povolila od 8 měsíců 🙂 A taky jsem dost četla že jjsou nebezpečný,protože se v nich může objevit salmonela 😒

nemo1985
28. kvě 2009

Val....... díky.

Dr. říkala je to i tím jak se ted více mimča pohybují a tak.

Jsem zvědavá jak mu bude chutnat ta nemléčná kašička.

Koupila jsem od Hami s příchutí za 40,- 🙂

tevina
28. kvě 2009

Val Písmen asi myslí že dřív se to prostě neřešilo,mamka už jí třeba nekojila tak dostala krupičku,ta se dávala dřív normálně,to až ted se nemůže skoro nic protože to moc zatěžuje ledviny atd...

valentynka
28. kvě 2009

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=23371983&tab=6

tak jdu do odsávačky a za super cenu 🙂

valentynka
28. kvě 2009

ahoj tevi,
tak to je moc dobře, že už jsou ty ouška v pořádku 🙂

joo takhle myšleno s krupicí 😀

nemo1985
28. kvě 2009

a ted jsem tu měla poštačku
přišly mi ty balíčky (chrastítko a ten vysmátý brouček)

Moc pěkné 🙂

zirafik
28. kvě 2009

ahoj holky, jen akukuju, píšu jednou rukou, neb malou houpám na ruce... v noci byla zlatíčko 😵 , spala od pulnoci do šesti 😵

zirafik
28. kvě 2009

stejně je to hrůza kolik času ti mrnousové zaberou.... člověk si ani pořádně nezakoníkuje 😅

tevina
28. kvě 2009

Val tak to je fakt super cena,já si kupovala jen tu pístovou za asi 190,-

tevina
28. kvě 2009

Žiraf tak to bud ráda,že máš doma takový zlatíčko 😵

tevina
28. kvě 2009
pismenko
28. kvě 2009

Uff, tak jsme doma 🙂 🙂 🙂

pismenko
28. kvě 2009

Přibrali jsme 110g a smekli mi poklonu, že jsem to kojo nevzdala.pěla jsem chválu na Homeo a sestřička mi dala za pravdu, že mamky si to tam taky vychvalujou.

No a naušničky máme, Dorotka u prvního ouška skoro ani nekvikla, ale za to u druhého 😅 😅 😅 no co vám budu povídat....teď spinká, ale až se vzbudí, tak snad se mi podaří udělat nějáký hezký snímek 🙂 🙂

pismenko
28. kvě 2009

Ten šéfkuchař je borec jak cip 😀 😀 😀 já ho žeru a líbí se mi i jako chlapík 😵 😵 😵

nemo1985
28. kvě 2009

Markét a těch 110gjste přibrali za kolik týdnů, celkem malá teda kolik váží.
Dorotka musí být ale fešanda 🙂

Mě brouček ted usnul, i z té injekce no.

Máme tu hrozný vítr.

tevina
28. kvě 2009

Já ho taky žeru 😀

Tak hlavně žw jste to zvládli,jsem zvědavá na fotku,jaká je dorotka kóča 🙂

pismenko
28. kvě 2009

Nemo, my měli 17.4. 5570g a minulé úterý 19.5.jsme měli 5590g...takže Dorotka za měsíc nepřibrala vůbec nic a tak jsem byli dneska na převážení, takže po 9 dnech nabral 110g....

Sestra mi říkala, že te´d už tolik nabírat nebude jako ze začátku a vůbec to nedramatizovali, že nanabrala za ten měsíc nic. Prej se to může klidně stát. Tak čumím, že ti cpou umělou výživu 😕 😕

nemo1985
28. kvě 2009

Tak to má Dorotka taky pěknou váhu.

No dr. říkala, že už tolik nabýrat nebude, jak má více pohybu.

Nakojit, zkusit ho ještě dorazit nutrilonem a k večeru tu kašičku zkusit, tak uvidíme.

Jdu ohřát jídlo, MM jede už z práce domů 🙂

pismenko
28. kvě 2009

Holky, to je prča, ona s těma naušničkama vypadá úplně jinak.Teď jsem jí to namazala, ale má to pořád od krve, tak vyfotím až po koupání, až to bude mát čisté.

zirafik
28. kvě 2009

holky, včera mi manža přinesl z lékárny kanavit, vigantol a sab simplex.... když tu byla dr., tak nám to předepsala.... Jaké máte zkušenosti??? Ten kanavit mám začít dávat hned? Je tam 1x týdně do 1 měsíce věku a pak 1 kapka do půl roku... a co ten sab simpl.? Máte zkušenosti na prdíky??

pismenko
28. kvě 2009

Pavli, my dostávali Kanavit kápnout vždycky jenom u pediatra na KO, takže to neporadím. Vigantol kapu vždycky ve stejnou dobu u koupání a kapu to normálně do pusiny....někde radí třeba na lžičku s trochou mléka a kdesi cosi...ale my to tak děláme od malinka a taky žijem 😉 😉 😉

ten sabík odzkoušený nemám, prej to moc nefunguje a když jo, tak jenom na chvilku....my používali do 3 měsíce kapičky BabyCalm(jsou čistě na rostliné bázi).Kapala jsem před každým kojením 10kapiček a postupně vynechávala, až přestala úplně.

http://www.lekarna.cz/babycalm-doplnek-stravy-1...

pismenko
28. kvě 2009

A Dorotka fakt střílela krásně a na žádné koliky jsme netrpěli 😉

kacena00
28. kvě 2009

a žlababa řekla ahoooooooj!!!
kurnik holky se asi neprdnu! s Váma nebudu mluvit, páč sem tu nikde nenašla odpověď kdo je mamakami..nebo sem hledala aa listovala málo? tak zatím sem nenaprdnutá a jdu na to kouknout jo?

pájo mě moje pediatrička řekla, že do prvního měsíce by do baby kalmu nešla páčto je tam spousta bylinek aby se mladej nealergizoval, a teď když se rozjela pylová sezona bych do něj teda nešla mít novošátko
nám celkem dobře sabík fungoval, výkyvy nastaly s přidáváním nutrilonu a taky tím, že byl malej buď nedojedenej a já ho měla imrvére u prsa tak napolykal víc vzduchu než co sabik stačil vychytat a nebo sem najednou měla mlíkárny přeplněný a to břicho zase neustálo to, že toho je najednou tolik, tak sem zvýšila dávkování a postupně sme ho zase vysazovali a teď dávám jen pro strejdu příhodu večer ale ne každej večír si vzpomenu, s vigantolem a kanavitem mi to psali do opčkováku, zkus tam juknout