Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

beruskaveruska
3. lis 2009

ahoj jsem zpět z kontroly viz mé album jo 🙂

já prostě nestíhám MM má tento týden opět noční takže pendulu mezi 3 domovama 😀

držte se, nemarodte, a mějte se krásně 🙂

valentynka
3. lis 2009

ahoj holky,

PAlví, třeba jí nebolelo bříško z té brokolice, třeba jí trápilo něco jiného.

Endy, vždy tam Juli dej na chvilku,aby si zvykla,že na něčem sedí , dej jí k tomu nějakou hračku o kterou se třeba může chytnout. já dávala a ještě ted občas dám vysavač, do něj buší a je spokojenej

valentynka
3. lis 2009

beruško,gratulka ke kontrole.
tlak máš suprovýýýýý 🙂

nestíháš ?? tím lépe ti to uteče 🙂

zajdla
3. lis 2009

Ahojky.

Beru gratuluji ke kontrole.

Pavli myslím taky,že to nemohlo být z té brokolice. ☹

Lindě večer ta teplotka už klesla a už je v pohodě. 😀 Má jen začervenalý trošku ten vpich.Lucka to musela ráno zkontrolovat.

JInak u nás trošku chumelí. 😠 Ale Lindě se v kočárku moc líbilo.Já už vytáhla kulicha a rukavice.

Lucku chci objednat do lyžařské školičky.Prý jsou tam nějaké slevy,tak musím to pořádně zjistit.

Já dnes dojím sobotní kel a udělám si to s bramboráčkama. 😀

zajdla
3. lis 2009

JInak my jedeme dnes do jeskyně. 😀 😵 😵

kacena00
3. lis 2009

berundo gratulačka!!!!!

petruš tAk u nás je už jasný, že ta jizva tam bude...už je to víc jak měsíc a má tam furt viídět ten drápanech na levym spánku, mrzí mě to, nehty mám papírový, furt se mi třepěj a stejnak sem mu udělala takový jauvajs..
on má dycky něco čeho se nemůže nebažit a pak to dobu dělá a pak s tím ouplně přestane ale teda k líbání se vrtil, když sme byly u našich - to se nemohl vynabažit 8 letýho bratránka, furt se snažil k němu lízt, furt ho líbal, furt ho mačkal..no sranda

jo a dnes mi teda nabídnul křupku, kteoru hamal, no pusík 😵 😵

endy, no u nás to někdy taky je o řevu a vykroucání se (my teda už skoro dva měsíce čůráme a kakaáme na nočníku - před srazem sem začala praktikovat PHN nebo BKM jak se tomu v čechách řiká) a dost často to znamená to jeho "utíkání" z náruče že se mu prostě nechce, ovšem faktem je, že někdy takhle utíká i když se vzápětí počurdí někdy i posejří, ale to je většinou, když je unavenej nebo ho prostě zajímá něco jinýho, takže ho ošulím třeba dudákem nebo hračkou, někdy staší mu dát do ruky papírovou plenku tím se zabaví a do minuty je vyčuranej, ovšem nefunguje to na stopro)

jo a osvědčiolo se mi výborně časování - buď o sama dám a nebo počítám s časem a vím, že tohle kňourání zřejmě bude znamenat mamí chci čurkat- to je většinou cca 20 min. po mlíčku a pak během dalších max. 20 minut čurká znova

kremrolka01
3. lis 2009

to Kuba už kaká výhradně do nočníku, zavrčí trošku jako zatlačí, takže sundám plínu a hned se vykaká bez nějakýho dlouhýho sezení, vyčůrá se taky skoro pokaždý když ho na nočník posadím, hlavně teda ráno, po jídle, ale i když ho dám znova třeba po půl hodině, už má v plíně načůráno a do nočníku si jen tak ucvrnkne, to ještě prostě nějak neumím vychytat, plíny sice nejsou moc počůraný, ale praní mi to zatím moc neušetří, ale vydržím, prostě čůrá často a málo
jo a taky nevím jak u vás, ale u nás klasika, dám na nočník, chytne pinďu, namíří a počůrá podlahu 😀

beru gratulka ke kontrole!!!!! tlak na jedničku 😵

pavlí to bylo asi po tý brokolici, Kuba po ní prdí taky hodně, jako po květáku, já dávám spíš vyjímečně, zkus jet na tý mrkvičce, mrkvičce s bramborem, dobře by jí mohla dělat cuketa s bramborem, ale do toho šestýho měsíce bych to nepřeháněla, mi byly na mrkvi přes měsíc ze začátku a taky teďka papá všechno 😉

zajdla
3. lis 2009

Holky vy máte tak šikovné děti.Já Lucku začala dávat na nočník až kolem 2 roku.A naučila se to za 2 měsíce.Tak nevím,jestli budu tak šikovná jak vy a dávat Linduš tak brzo na nočník.

valentynka
3. lis 2009

filípek taky jakmile vidím,že jako tlačí, tak šupky dolů punčocháče a hned je na nočníku a do chvilky je to tam 🙂 a hlvěn jak píše kremrolka, po jídle a ráno.

Krerolko, filípek teda othle nedělá,že si ho chytí a šup čůrá ven, ako kouká co tam má,chytne si ho občas,ale čůrá do nočníku.
po vykakání by chtěl do nočníku nejradši vlízt, jak se mu líbí,že udělal ee 🙂

zajdi,určo Lidničku zvykej dříve, pak bude i dříve bez plenek,když pochopí,že do nočníku se dělá ee

já ted vařím pro filípka brambory s květákem a žloudek mu dotoho ještě míchnu, už ho nějakou dobu neměl

kremrolka01
3. lis 2009

Kuba má dnes trochu srajdu, tak měl dopo banán a k obědu bude jen mrkev s rejží, mám takovej dojem že to bude k zubům, protože ty dva přední už prosvítaj pořádně, budou venku cobydup 🙂

kremrolka01
3. lis 2009

jo to Kuba by ty hovínka nejradši taky hned rozpatlal 😀

christla
3. lis 2009

Ahojky, tak jsem tu. Od rána jsem se nezastavila. Kája se teď snaží usnout, tak snad se jí to povede a přemýšlím, že půjdu s ní......

Teda holky, to mi jako chcete říct, že za tři měsíce už budu Káju učit na nočník, jo? 😕 To bude něco..... 😀

zajdla
3. lis 2009

No zkusíme to.Linduš je v létě,tak to bude lepší učení než Lucku v zimě.

Já bych si šla taky lehnout,ale nemůžu.Musím to tady poskládat a upéct štrůdl.Koupila jsem si těsto. 😀

christla
3. lis 2009

Mě dneska třeští hlava, tak prot se půjdu natáhnout, jinak bych seděla tady..... 😀

zajdla
3. lis 2009

Tak štrůlík se peče.Malá vytuhla v postýlce,tak snad chvilku zabere.Já se asi taky natáhnu. 😀

valentynka
3. lis 2009

chris, no to je na tobě, jestli jí budeš dávat na nočník 🙂
ale myslím si,že čím dřív tím líp, bo se pak naučí sama říkat,že hce na nočník.
je to samozřejmě zase trošku víc práce, bo musíš svléknout, pak zase obléknout,ale zase si zvykají.

jj, v létě je to určo lepší 🙂

tak filípkoviobídek chutnal.
holky dodržujete ten žloudek 1x týdně ??
já teda ne ☹ má ho tak zhruba po 14-21 dnech

kacena00
3. lis 2009

čau!!

no peti u nás to to prádlo zpočátku taky valně neušetřilo...a teď jsou dny, kdy to totál nevychytám...sem unavená a minisignál nevnímám, dnes se mi po obědě posral - to teda kadil už potřetí..nebo, když je tady ještě někdo jinej nebo sme na návštěvě a já si povidám..

s tím čůráním je to přesně jak píšeš po troškách pořád, ale v noci je to supr, to většinu nocí spí suchej, čůrání si pošetřuje a to sou pak megaobjemy.. ale někdy sou i ty noci nevychytaný, když sem víc unavená nebo teď jak sme byly u našich, byl nějak nesvůj, navíc mu začali růst klofáky,což sem netušila, takže za noc do plen načural, jenže já dávám jednu čtvercovku, tak někdy objem plen bejvá fakt malje než se to sejde abych vyprala, ale zas na druhou stranu, jak ho častěji kontroluju, tak když se jednou ucvrkne, letí to do špíny, takže u nás objem prádla jak kdy...

jo, chris, jestli budu mít ještě někdy další dítě, začnu s tím dřív, jeden z důvodů proč sem s tím začala byl i ten že mi to moje dítě půl roku jasně dávalo najevo, že si nepřeje bejt v mokrejch plenách, o bobousích ani nemluvím, to byl dycky rykot do půl minuty, ale s tím čůráním to tak novorozenci mají, že čůraj, když se rozbalej, ale pak to ustává, u nás jak sem používala hojně látkovky, to trvalo do toho půl roku a pka teprv až se to začlo vytrácet, a mě to bylo docela líto, když sem viděla, že se snaží čůrat mimo a po půl roce mojí ignorace rezignoval, tak sem to prostě zkusila a šlo to raz dva tři, bez nějakýho násilí, do dvou dnů spolehlivě věděl, co mu chci svým čurů říct

kacena00
3. lis 2009

val přiznám se, že na žloutek teda poctivě zapomínám 😅

kacena00
3. lis 2009

péťo, nevim, jestli sem ti to řikala, ta pobočka pojišťovny min. vnitra je kousek od dvořáka..jestli sme se o tom už bavily, mysli si o mě, že sem blbá 😀

endlessblue
3. lis 2009

Čus kočky... tak koukám, že to naše dítě roste jak dříví v lese 😅

Nevím, jak to udělat. V tu vteřinu, co jí posadím na nočníček... tak začne ječet.. ale dost.... slzy jak hrachy. Né jen obyčejný kňourání 😒

Dneska měla malá poprvé hovězí. Udělala jsem tu svíčkovou pro děti a šmákla si... snědla skoro 300ml 😀

Žloutek taky trochu bojkotujem, ale cca 1x za 10 dní ho má.

Holky, jsem hotová. To naše dítě si stoupá u nábytku, nohy na špičkách jak baletka a každou chvíli ječí, páč neumí slézt dolů. Pořád jí musím asistovat. .. Kde jsou ty časy, kdy jsem v klidu dělala co potřebuju a dítě bylo pod hrazdičkou 😎

valentynka
3. lis 2009

endy, jojo, kde jsou ty časy.

My to první stoupání už máme za sebou, ted už je pevný a nespadne, takže leze po všem a do všeho, skřínky v kuchyni a hrnce to je něco pro něj.
takže vydrž, za pár týdnů to bude lepší 🙂
ted už budeš pracovat jen když bude spát a nebo za její asistence,ale to 1000x musíš odběhnout od práce.

endlessblue
3. lis 2009

Pár týdnů??? To abych si vzala nějaký prášky, ne??? 😀 😀 😀 ,

Už zase kvílí.. pro změnu v postýlce. Je unavená, ale nedá jí to a musí si tam stoupnout 😠 😠 😠

endlessblue
3. lis 2009

Budu muset i s tím nočníčkem vytrvat. Jen nevím, kdy jí na to dát. Po jídle, po spaní??

Naše dítě čůrá a kaká bez náznaku. Čůrá úplně kdykoliv... třeba leze po čtyřech a šup, je pod ní louže. no a kaká.. nic nic.. najednou zrudne, propne nožky.. a bobek je tu... nemám šanci jí stíhat rozbalovat a dávat na nočník 😒

janda79
3. lis 2009

ahoj ženy, u nás celý den prší, to je fáákt hnus fialovej!

janda79
3. lis 2009

Endy, chce to zkoušet. V. jsem dála po asi po půl hodině, je to tedy pakárna, ale vyplatí se to.

janda79
3. lis 2009

holky, já bych byla klidně 😅 zase těhotná

kremrolka01
3. lis 2009

endy neboj to vychytáš 😉 já bych jí za cenu řevu na nočník nedávala, prostě zkoušet třeba jen jednou denně ráno hned po probuzení, dát jí k tomu do ruky hračku, pochválit jí když se vyčůrá
u nás se celkem vyplatilo naučit ho si ze stoje sedat, ukazovala mu jak musí na kolínka, chvíli jsem mu asistovala, vždycky se mi natáhnul po ručce abych mu pomohla, že si chce sednout a za 2-3 týdny už mu to šlo úplně samo, je fakt že to bylo blbý období, stát mu pořád za zadkem

valentynka
3. lis 2009

endy, já dám filípka tak 15minut po jídle-obědě a bobek je do 5minut 🙂
a nebo ráno po spaní

Jani,já byhc byla taky klidně zase těhotná,ale néé ještě s takovým prckem,to bych asi nezvládla

no já ho učila,že at udělá žuch,když spadl na zadek,tak jsme řekla,že udělal žuch a on tomu rozuměl.
pak jsme mu jen řekla udělej žuch a sednul si,.
uvidíš,že to vychytáš,že se jí na nočníku začne líbit, musíš ji tam nějak zabavit,sedět u ní.

já dělala zvuky na filípka aby právě tlačil a on to opakoval, na něco takovýho příjdeš,aby věděla,že má kakat

beruskaveruska
3. lis 2009

holky mě to celkem utíká 😉 jak je ošklivo tak si chvilkama chrupnu a hned je den pryč 😀

za chvilku zase razím pryč tak bude prochajda.

jo na ten screening jedu už 24.11. mám tam být v 15h, ale pak jsem volala do té rizikové poradny a tam sice paní ochotná, ale prd jsem tam platná neb mi řekla, že registrují rizikové maminky až od 37tt 😖 no a jelokož bych měla rodit ve 36tt tak babo raď 😀 . Musím zavolat své dr. a zeptat se jí na to . no holt jinak nevím ještě zkusím zavolat do Motola a k Apolináři tak uvidím co mi tam řeknou a bude.

kokám, že dítka jsou již velmi zvídavá tak se holky držte a své miláčky opatrujte 😉

endlessblue
3. lis 2009

šmarjá... beru má 10tt 😉 😉 😉 😉 😉 .... se picnu. ... to nám beruška za chvilku porodí a budou tu některý maminy nabíhat do druhýho kola, ne????? 😀 😀 😀 😀 😀

a pro póóóóó... kde jsou Dorotčiny profi fotky????? 😉