Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

zirafik
20. dub 2009

no já dr. čučela přes rameno a byl tam streptokok i stafylokok, to vím stopro, ale ona mluvila o stafylokoku, ale v nálezu bylo- streptokok pozitivní - výrazně napsáno .... byla jsem vyšoklá, tak vím houby 😒
V průkajdě mám červeně napsáno GBS +, PNC citl, ERY (R)

zirafik
20. dub 2009

já vím, ale musí se to stihnout vykapat včas.... a hned na začátku malé nadělim toto.... už 3.atb a možnost přenosu infekce 😒 .... to jsem teda matka 😒 ... dr. říkala, že minule byl výtěr čistý, neb to bylo utlumený atb, co jsem brala a teď to zas vyjelo na povrch... já nic nepoznala...výtok v normě, bez zápachu... ale to prý nemusim poznat... ☹

zirafik
20. dub 2009

streptokok skupiny B, zvaný též betahemolytický streptokok neboli Streptococcus agalactiae a označovaný zkratkou GBS může být velmi nebezpečný pro právě narozeného novorozence. Tyto streptokoky totiž v sobě obsahují látku zvanou hemolyzin, která poškozuje plicní epitel a svými účinky omezuje rozepětí plicních sklípků, které je nutné pro dýchání. Způsobují rovněž celkovou infekci organizmu, která může být doprovázena zánětem mozkových blan. Pokud se nakazí novorozenec při průchodu porodními cestami od své matky, pohybuje se úmrtnost těchto dětí mezi 5 a 20 procenty.... fakt úžasný zprávy ☹

zirafik
20. dub 2009

Antibiotikem první volby je penicilín nebo ampicilín. Je-li podán alespoň 4 hodiny před porodem, je osídlení novorozence streptokokem zpravidla nízké a riziko infekce malé. Porodí-li žena rychleji, procento osídlení novorozence stoupá.............. Teď aby jsme jeli hned.... bojim se, že nepoznám, kdy je správná doba... ☹

valentynka
20. dub 2009

žirafí,
proto ti nasadí ti antibiotika před porodem,aby to nedostala malá.!!!
ničeho s eneboj, tohle má každá druhá co rodí

Filípkovi taky dávali antibiotika 7dní po narození prímo do cévy na hlavičce, ničeho se neboj !!

valentynka
20. dub 2009

tu dobu opravdu poznáš a vyjedeš určitě včas, uvidíš.
hlavně nemysli hned na to nejhorší, bude to v pořádku,uvidíš !

zirafik
20. dub 2009

já vím Val, ale to, co jsem teď přečetla mě moc neuklidnilo 😒 , viz. výše... zde celý článek na rodině ... http://209.85.129.132/search?q=cache:Y0vd7Neeeh...

endlessblue
20. dub 2009

Žirafíííkůůů..... tvoje pocity chápu... byla jsem z toho taky hotová a bulela jsem doma jak želva... ale opravdu se ničeho neboj. Je to strašně běžný, fakt.!!! Já ho měla taky... přijela jsem do porodky, tam to hlásila jak divá jako nějakou šílenou informaci... a doktoři byli ouplně v klidu. Vykapání trvá ani né 5 minut a je účinné hrozně brzo... jak se píše, že to musí být alespoń 2-4 hodiny před porodem, tak to tak není... opravdu. Mě ho teda napíchli brzo.. asi ve 2 ráno... jen jsem postála u postele a za 5 minutek bylo hotovo. K miminku ty ATB ani nedojdou, jen to zabrání tomu, až se malá bude drát ven, že to nechytne 😉 😉 😉 hlavu vzhůru 🙂

endlessblue
20. dub 2009

žirafi.. nečti to.. já už viděla malou s meningitidou, zánětem mozkových blan... atd. .... neblázni... určo to bude dobrý...

A neboj se, že nepoznáš začátek porodu!!!! to ti garantuju, že to poznáááš!!!!!!!!!!!!!!! 😀

endlessblue
20. dub 2009

žiraf... jinak já taky neměla žádný příznaky Streptokoka... to není jako zánět.. prostě je to mrcha, která se živí těhu hormonama... a pak to po porodu zase zabalí 😀 neboj se nic!!!! Kristýnka bude v pořádku, uvidíš!!!!!

pismenko
20. dub 2009

Souhlasím s Jíťou....to poznáš 😀 😀 😀 😀 aaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

pismenko
20. dub 2009

Jo a všem lednovým miminkám gratulujiu k ukončenému prvnímu trimestru 😀 😀 😀 😀

endlessblue
20. dub 2009

Hihi...markét... to je fakt... už nám všem je čtvrt roku... se picnu. jak to letí... za chvilku budeme opět snažilky 😕 😕 😕 😀

zirafik
20. dub 2009

holky, děkuju, jste zlatíčka ... Veru, já celou cestu myslela na Tebe, jak jsi z toho byla špatná a pak se Ti narodila krásná princezna... to mě drží s hlavou vzhůru ...

ještě jsem našla....že je riziko 1:10 - že dítě prodělá slabší alerg. reakci na penicilin (např. kopřivka - vyrážka)

Jo a taky blahopřeju lednovkám 😀 ... holky, to tak letí 😕 😕

kremrolka01
20. dub 2009

Pavlí neboj se, jak píšou holky, je to docela běžný
nám PA na předporodním kurzu říkala, že navíc ta pochva bývá v našich podmínkách tím streptokokem osídlená tak malinko, že to mimiču neublíží, ale pro jistotu dávají ty antibiotika
já třeba GBS neměla, ale stejně jsem dostala antibiotika kůli tomu, že jsem měla už dlouho odteklou plodovku a Kubíčkovi se pořád nechtělo ven
určitě bude Kristýnka krásný zdravý miminko, neboj se 😉

jj holky letí to, že? ani se nenadějem a budou nám ty prckové stát
my teďka bojujem, Kubík si pořád chce sedat, dělá jakoby sklapovačky a pořád se chce přitahovat za ruce, hrozně se mu to líbí, ale nechcii moc kvůli zádíčkům, za chvíli bude mít svaly na břčiše jako kulturista, přitahuje se už úplně sám
včera jak byl s Petrem venku tak prý ho vytáhl z kočárku aby se podíval na zvířátka, byli na ranči, tak prý tak jukal na ty ovečky, lamy, zubry a co je tam všecko a jak ho chtěl položit do kočárku tak řev, tak ho prý nosil kus cesty v ruce 😀 jsem říkala že ho učí pěkný věci, že za chvíli i v tom kočáře bude chtít sedět aby viděl ven 😀
veru tak mně malej naposledy takhle spinkal na chalupě, teďka přes den spí akorát v kočárku a ani to ne, ještě že už si aspoň trošku sám vyhraje, jinak by mi z toho věčnýho zabavování šiblo
téééda Markét Dorotka krásně spinká 😵 😵 😵 my přád stejně, kójo kolem třetí, půl čtvrtý a v půl osmý vstáváme 😉

zirafik
20. dub 2009

tak jsem se naplácla zmrzkou, jahodama a šlehačkou a hned je mi líp 😅

zirafik
20. dub 2009

Péti, díky...snad to bude ok... mě už ty brebery dole fakt nebavěj.... v tom článku píšou, že to má souvislost s tím močákem (jak jsem měla před 2 měs.)... nejdřív je to zaž.traktu, pak se dostane do moč.trubice a pochvy... snad bude malá ok a já se toho po porodu zbavim 😒

kremrolka01
20. dub 2009

jé já bych si tak dala jahody... mňam 😝
pomeranče jsem už riskla a žádnou odezvu to nemělo, ale z těch jahod mám strach aby se malej neosypal

zirafik
20. dub 2009

Péti, já se cpu dokud můžu 😅 .... pak vím, že to bude hlídačka, kvůli prdíkům 😒

endlessblue
20. dub 2009

holčičky moje... fičíme k té doktorce... kolem 15:30 jsme zpátky 🙂 tak budu hlásit, jak jsme hubený a jestli jsme dostaly žihadlo... už teď mě z toho za malou bolí břicho 🙂

kremrolka01
20. dub 2009

endy Kuba plakal jen chviličku, hlavně potom žihadlu hezky spinkal, což chápu že ty jako neoceníš 😀 ale abys na to byla připravená 🙂

zirafik
20. dub 2009

tak jsem koukala na to sama doma.... ty tam měli ale hodné, kouzelné mimčo, úplně mě to zas dojalo 🙂 ....

Veru, tak ať vás to žihadlo moc nebolí 😉 . Jo a vzpomínám na Tebe, i co se škytavky týče, neb malá škytá min. 2x denně... a jestli si dobře vzpomínám, tak s tím měla vaše princezna taky problémy, viď...?

pismenko
20. dub 2009

Já už měla i jahody, hrozno a taky v cajku 🙂

tak mám i vyžehleno a valíme oblíkat a kočárkovat 🙂

endlessblue
20. dub 2009

Teda tady se to fláká se picnu

endlessblue
20. dub 2009

Tak jsme zpátky z kontroličky. Proběhlo to všechno v pořádku. Malá dostala žihadlo... plakala asi jen minutku a hned se zas chechtala. Teď ale spinká jako dudek. Prý jí asi vylítne večer teplota.. tak to budu hlídat... máme doma ten Nurofen.. tak snad to bude dobrý.

Jinak jsem spokojená a pyšnící se matka. Za tento měsíc jsme nabraly přesně 1kg.. takže vážíme 5500g a máme 60cm 😀 Jupí... konečně pořádný přírůstky a né jako předtím... 300g za měsíc 😕 .

Žiraf... malá mi v bříšku škytala i 5x denně vždy tak 10 minut. Má občas škytavku i teď.. tak 1-2x za den po papání škytáme, ale je to v poho... myslela jsem, že bude plakat a nic... 😉

endlessblue
20. dub 2009

No.. koukám, že tady nikdo není... tak letím do kraťasů a hurá na sluníčko.. jupííííííí......pápálálááá... 😲

zirafik
20. dub 2009

Veru, tak to je supr 😉 . Už je to pěkná slečna 😵

zirafik
20. dub 2009

Lucí, jak jsi dopadla dnes v poradně???

kremrolka01
20. dub 2009

Veru tak to jste krásně přibrali 😉 gratuluju
Jakoubek měl po očkování 37,8 v prdelce večer, tak jsem ale ani nic nedávala, doktor říkal až od těch 38,5, že mám dát paralen čípek a ráno to bylo zas dobrý

endlessblue
20. dub 2009

Peti... jojo, malá nabírá.. tak mám ohromnou radost. Kamarádčina holčička nechce vůbec jíst.... narodila se předčasně .. měl to být ledňáček, narodila se v listopadu a má teď 4800g.. nechce jíst.. mlíko z prsa vůbec, a flašku odmítá... kámoška jí musí vždycky částečně uspat a v polospánku si něco vezme. Ale už byla chudinka 1x v nemocnici na kapačkách a prý ji minulý týden zase 300g zhubla 😕 😕 😕 .. to musí být šílenej nervák... fakt.. kámoška pořád kvůli tomu brečí... se nedivím... chce to silný nervy.

Doktorka mi taky říkala, že mám dát ten sirup Nurofenu jen když bude 38,5 v zadečku, takže 38 normální teplota.. tak uvidím, jestli to večer stoupne...