Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

zajdla
19. říj 2009

No kde jste všici?????????????????????

Linda váží 5,90. 😀 Doktorka jí udělala i výtěr z nosíku.Tak snad tam nic nebude mít. ☹

tanuki
19. říj 2009

hoky, moc děkujeme za gratulace 😲
nestíhám..slavíme průběžně od pátku..dnes asi největší, musím uklízet a vařit..
sos, kolik byste dali pytlíčků želé do tvarohovo(750g)+jogurtovo (300g)+jedna ricota krému? aby se to dalo nakrájet..korpus je podtím už hotový..

Beru, Břešťák je bezva a jeden z nej, byli jsme u něj taky 🙂

kacena00
19. říj 2009

Milá Veruneško, k prvním narozeninkám ti s cyrdíkem přejeme všecko nej 😵 😵 😵 😵puspuspus
tyjo tanu tak to nevim...my dáváme želé navrch...a to dávám 2 pytlíčky...
těma dvěma podle mě nic nezkazíš, ale jestli to bude stačit??? tyjo a nechceš napsat berušce? ta je zdatná cukrářka, kuchařka a ještě je ochotná, já bych prubla ji 😉

holky co máte starší děti- mám dotaz ohledně plazení- je jaksi vývojově normální že dítě víc zapojuje jednu stranu těla? cyrilek zapojuje při tom plazolezení hlavně pravou nohu, levá je lenošná a většinou ji za tím tělem jen jakoby táhne, jestli chápete, takže to lezení je takový nakřivo, ale řikám si, že je to asi normoš ne? že prostě jedna strana je zapojovaná nejdřív víc a pak až to bude mít "v malíku" tak budou obě makat stejně..nebo co myslíte? mýlím se? mám se na to zeptat doktorky?

kacena00
19. říj 2009

jo holky ještě jeden dotaz- je normální že v tomhle věku začne dítě neuvěřitelně prudit u jídla? já sem z toho koilkrát už unavená a nakrknutá hlavně... není to tím, že by neml hlad, ale asi potřebuje dělat bambilion dalších kravin nebo jak mu ještě není dobře?...nevim, každopádně zlobit s tím už když sem byla u kamarádky a to ještě nebyl nemocnej...
ptám se proto, že strávit každej den dvakrát denně nejmíň půlhodinu tím, že průběžně držím ruku, která mi bere plnou lžičku jídla a roztříkne jí po zemi oblečení nebo křesílku nebo narychlo uhejbám s plnou lžičkou jídla před pusou, která začne prskat, sotva se s ní přiblížím k puse (dělá to i věcí, kt. mu šíleně chutnaj a dělá to na začátku jídla kdy má hlad stejně jako v průběhu jídla) mě prostě nebaví... a když přestanu krmit aby se uklidnil - někdy to pomůže, ale někdy spustí jekot, protože chce prostě jíst...tak už mě to nějak vysává tyhlety jeho manýry tak se ptám, jestli ste taky některá u jídla zažila takovejhle...vzdor nebo jak tomu řikat

- ABYCH SE MOHLA TĚŠIT, ŽE TO PŘESTANEEEEEEEEEEEE! 🙄 😅 😠 😠 😀 😀 😀

zajdla
19. říj 2009

Kači,jestli si to dobře ještě pamatuji,tak plazení jednou stranou je normoš.To máš jak když se otáčí zezačátku jen na jednu stranu.

A s tím jídlem.To jsme měli stejné.Přešlo to,ale u nás za hodně dlouho.Tak pevné nervy. 😉

endlessblue
19. říj 2009

Baruš...ad. ot. 1: Plazení nakřivo je myslím si normální... Juli taky nejdřív vláčela půlku těla jako mrtvou a makala jen tou druhou. teď už je to pravidelný jak voják v minovým poli.

ad. ot. 2: My tu fázi máme teď, utíká mi z lehátka, mlátí rukama... taky šílííííím!!! Kde jsou ty časy, kdy jen hačala a pusu dokořán, ruce podél těla... 😀

kacena00
19. říj 2009

hihi, tak tvoje příměry mě Veru fakt dostávaj, na to se jako dycky těším 😀 😀 😀 😀 prej voják v minovým poli, no tak fajn, řekla bych že dbneska už ji tak mrtvě tu nohu nevláčel 🙂

a s tím prskáním a zlobením u jídla sem ráda, že se to netýká jen našeho cyrdy, ale zajdi co to je dlouho???? 😕 jestli třeba měsíc 🙂 tak fajn, to už bysme měli půlku za sebou, ale tys asi myslela ještě delší dobu což??? 🙄

lucianas
autor
19. říj 2009

Ahojky,
dnes jsme tu opět měli paní doktorku. Malý krásně přibývá, máme 2630g. Ještě chvilku a budeme moci ven. Jupíí. Už se moc těšíme, až konečně vyrazíme na vzduch. 😉

zirafik
19. říj 2009

jejky, tady je nějak tichoučko 😲

Lucíku, to je fajn, že ses přišla podívat 😉 . Jak to jde? Co Daník je hodný?

Holky, já jsem nějak votrávená z toho počasí a tak nějak celkově 😝 . Asi díky tomu, že jsem byla 10 dní zavřená doma 🙄 🙄

lucianas
autor
19. říj 2009

Žirafík, jj, jsem taky ráda, že můžu zajít. I když zase jen na chvíli. Jde to dobře. Myslím, že to zvládáme v pohodě. Daník je hodný. Stále jen papká a spinká. Jen ty noci, ty mi zatím ještě dělají problémy. Hlavně se probrat a neusnout u kojení. Už jsem se párkrát přistihla, že mi padla hlava a pomale jsem usnula.
Jen mi chybí procházky ven. Cítím na sobě, jak mě třeští hlava, z toho, jak jsem doma a nejdu ven. Manžel je nemocný, tak se snažím ho moc nepouštět k malýmu.

lucianas
autor
19. říj 2009

Jsme na tom stejně, to počasí a ta otrávenost.

valentynka
19. říj 2009

ahoj holky,

Baruš, Zajda stoprocentně nemluvila o tak krátké době 😀 😀
taky přeju pevné nervy, já občas už začínám vybuchovat,prootže 10x se stejnou lžičkou se snažit mu to dát do pusy a on pořád hlavu na jednu stranu,pak na druhou stranu, dotoho začne hejkat a ukazovat,že hce tamto. tak mu to teda dám, ale i tak nejí, a znova, ukazuje,že chce zase něco jiného a ohne hlavu , noo někdy to je fakt už zoufalý k pláči,ale napočítám si v klud a jedu dál.
tohel se naštěstí stává málokdy.
oni potřebují zabavit

veru,t ymáš malou ještě v lehátku ? mě už tam filípek nechtěl pak být kolem toho 8 měsíce

endlessblue
19. říj 2009

Zdarec... jsem zpátky z plavča... Juli šla už pod vodu s pusinkou... tak uvidíme.... byla vykulená, jak Goro u Náchoda... ale jinak to zvládla bezvadně.

Val.. jojo, ono v tom lehátku se dá prakticky skoro sedět... do židličky malou dát nemůžu, páč...sedět ještě neumí.. a navíc žádnou židli nemáme 😀 😀 😀 😀

kremrolka01
19. říj 2009

Baruš chtěla jsem napsat to samé co val, že zajda tím nejspíš myslela měsíce ne-li roky 😀
u nás je to taky hrůza, my máme tu dřevěnou stoličku se stolečkem, no tak teď už vyleze ze židle až na ten stoleček, je na něm na čytřech a já se snažím se mu trefit do pusy 😀 chce to fakt počítat do deseti, vklidu ho posadit a začít znova protože to by ho člověk nejradši roztrhnul vejpůl co u toho dělá za kraviny - plácání do misky, chytání lžičky, otáčení se na všechny možný strany jen ne na tu kde je zrovna lžička,...

endlessblue
19. říj 2009

Holky v kolik vám chodí miláčkové spááát? U nás je to čím dál tím horší. Kdysi chodila kolem půl osmé... mno a teď je 20:45 a mladá tu řádí na koberci jak černá ruka...když jí chci odnést do postele tak hysterák. Včera jsem to zkusila bez kompromisu.. .že se jde hajat... a prdlačky. Šaškovali jsme tu s manžou do půl desátý u řvoucího dítěte v posteli. Ale nechci jí navykat chodit takhle pozdě spát 😠 😠 😠 Dopoledne spala hodinu a odpoledne po plavání v kočárku od 15:30-17:00. To už by měla být unavená... 😖 Mám pocit, že jediný moment kdy jsem bez Julči je v noci když spí 🙄

zirafik
19. říj 2009

Endy, mám stejný pocit 🙄

Ne a ne se naučit chodit sama spát ... usíná mi většinou u kojení v ložnici v posteli, pak se jí snažím přehodit do postýlky a to se vzbudí... někdy za chvíli zabere, ale teď většinou řádí 🙄 ... a pokud nejde do houpačky tak neusne 🙄 ... teď tu řádí a manža se jí snaží uspat..🙄 ... kdyby s ní mamka dnes nebyla hodinu a půl venku, tak jsem s ní celý den 😝, manža přijel v osm večer 🙄 🙄

zajdla
19. říj 2009

Hojky.

Baru já myslela měsíce.Ne roky,neboj.Nám to trvalo asi do 1,5 roku,protože Lucinka neměla potřebu jíst.Kdyby celý den nedostala najíst,tak by nejedla.Za to teď je to super jedlík. 😀

Holky probio už začínají působit.Linduš prdí jak o závod. 😀

zirafik
19. říj 2009

Zajdi, já vysadila Sabík a začali jsme s těma probio... dávám teda 5 kapek denně a teď večer tu nějak bulí, tak nevím, zda to není změnou kapiček 😒

zajdla
19. říj 2009

Přidala jsem fotečky Lucinky.

Pavli ono to trvá než začnou působit.Měla jsi jí nechat i sabíka i ty probio.Nebo zkus baby calm.Ty mi připadají lepší.

zajdla
19. říj 2009

Píšou,že ty probio začínají působit až za 10-14 dní.Naše doktorka říkala,že u někoho to trvá i měsíc. ☹

endlessblue
19. říj 2009

Holky, tak jsem to svoje -party animal- odnesla až teď do postýlky 😠 Chtěla bych každý týden stáhnout 15 minut a naučit jí tak nenápadně chodit v 8 večer.. páč tohle je na zbláznění.... člověk už nic neudělá, když jde dítě spát o půl desáté 😒

zajdla
19. říj 2009

Endi musíš ji buď více unavit nebo ji zkrátit odpolední spaní.Já jsem Lucince kolem roku zkrátila spaní.Spala jen 1x za den a večer v 7 už byla ťuhík,protože když spala hodně odpoledne,tak usínala taky až kolem 10. ☹ Toš tak.

valentynka
19. říj 2009

endy, Filípek chodí spát kolem 20-20,30. záležé na posledním odpoledním spaní.

vžy jde spát 2 hodiny od jeho probuzení. dnes spinkal do 18,45 a kupodiv ve 20,15 už spinkal.

vykpupe se, manža ho oblékne, já zatím udělám kaši, nakrmím, pak chvilku řádí na gauči, dám prso a jde doposýlky, pokud usne, tak dobrý,když neusne,tak ho tam nechm skákat a vždy tam jdu a položím a dám mu třeba do pusy lahvičku s čajem a on usne
mě taky připadá že po kaši dobije baterky a lumpačí

ale chdoí kolem té 20, ted jsme ho chtěli začít učit chodit spát po té 19h., jenže to nevychází nějak s tím jeho spánkem.

zajdi, super,že Linduška prdí, jen at prďánkuje 🙂

endlessblue
19. říj 2009

Mno... naše mladá a být sama večer v posteli když nespí... to asi neprostřelím. Val...ty máš u Filípka tmu, nebo má nějak rozsvíceno když usíná???

Flašku si Juli ještě držet neumí. Z nevylévací jí nejde sát a kdyby to byl normální dudlík, tak bude zláchaná celá postel 😕

endlessblue
19. říj 2009

Lucinka je teda kočka 😉

kacena00
19. říj 2009

hooooooooooooooj!!!tak otrávenost z počasí u nás též, a u nás ještě s nemocí, sem zavřená už od neděle a je mi z toho už ouvej! v sobotu sem si teda dopoledne vyrazila s čubkama na pole na sníh, čubky z toho měly vánoce, moc s nima teď nechodíme, do tooh snížek bílý, no ale můj báječný manžel...sem myslela že mu zakroutím krkem, automaticky počítal s tím, že se nají a vypadne - povídá mi, tak já jdu ven ahoj...a já na to, jestli si jako ze mě děláp...el nebo to myslí vážně, že jako nechápe, že bych taky chvíli ráda šla ven, že on má to výsadní právo se producírovat venku a já doma s usmrkancem nevytáhnu tejden paty a je to normál???
o to víc sem pak otrávenější páč usmrkanec za to nemůže a počasí neovlivním že...

no nic to je asi všude stejný, a koukám že všude je stejný i to jídlo, no potěš koště, u val to ještě je, u zajdlíků to trvalo do 1,5 roku, ...fíha!

no my máme taky tokřeslo a nevim co jinýho mu dát, protože taky ještě nesedí, ovšem...tuhle řev jako kráva, odběhla sem si a jeho v tom po jídle nechala aby hned všechno nevyblinkal...on se plazí po zemi, křesílko převrácený leží na zemi. řikám si: já ho nepřipoutala??? houby, pásky byly zacvaklý, prostě jak si v tom sedá se to s ním překotilo a on z toho vylez 🙄

takže nevim, co teď teda...

kacena00
19. říj 2009

veru u nás je usínání taky problém, ale snažím se o to, aby se ot naučil- trochu se to pokazilo tím, že byla návštěva u kamošky na tolik dnů bez táty, a pak ta nemoc, ale opět se vracíme k tomu, co bylo předtím - tzn, trochu pohoupat, zazpívat halíbelí cyrdík v zelí a položit ho do postýlky, podle toho jak je unavenej mu buď pustím lvíčka s melodií a když je uplně kantáre, což poznám i podle většího mrcasení v náručí a větší nervozity - tak mu to nepustím a on e začne mudlat s peřinou

nechávám mu svítit lampičku, v noci ji zhasit můžu, ale takhle večer, když není uplně tuhej a zhasnu tak řve.. tož takhle u nás

zajdla
19. říj 2009

Endi díky za pochvalu Lucinky. 😉 😵 😵

zajdla
19. říj 2009

Lucka usíná u světýlka do teď. 😀

kremrolka01
19. říj 2009

Veru Kuba teď chodí spát ukázkově... ťuk ťuk ťuk... do osmi je tuhej, ale za cenu že mi spí třeba jen hodinu, hodinu a půl po obědě a to ještě v kočárku, takže přes den jsem fakt vycucaná a neudělám nic, uvařit oběd už je úspěch, no a ráno vstávačka v sedm
ale teda uspávám taky u nás v posteli u prsa, neexistuje dát ho v bdělém stavu do postýlky, to se může uřvat, takže uspím v posteli a přenesu, vím, že jsem si na sebe ušila bič, ale ještě poslouchat řvát dítě dvě hodiny po celým dni kdy kolem něj lítám na to prostě nemám (už jsme to zkoušeli několikrát nechat ho vyřvat, ale to už byl tak přetaženej, že pak nezabralo vůbec nic)