Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

tevina
15. únor 2010

tak jsem trochu hledala aasi musíme být manželé,jinak nárok na odpočet nemá 😒

pismenko
15. únor 2010

no tu červenou čočku mám taky koupenou, ale něják si netroufám 😅 ale fazole už měla

tevi, tak by tě měl požádat 😀 😀

zuzanka26
15. únor 2010

Ahoj holky,
já se přiznám, že daním vůůůůůbec nerozumím, jak se jedná o tohle, jsem úplnej analfabet. 😝
červenou čočku taky zatím nevařím, ale vím, že to je chyba. Půjdu za chvíli na nákup. Dnešní den jsem nějak proflákala, jen jsem něco upekla.

tevina
15. únor 2010

Vid Písmen taky si říkám 😀 😀 😀

pismenko
15. únor 2010

No já na to čekám už taky dlouho 😀 😀 😝

tevina
15. únor 2010

Ale když mě se do toho táák nechce 😀

valentynka
15. únor 2010

Tevi, ahá, já nevěděla,že nejste manželé ☹
tak v tomhle případě si tě nemůže uplatnit

s tou čočkou nemusíš mít Markét strach, je právě loupaná a vhodná pro děti,že je nenadýmá.
pořádně jí propláchnu horkou vodou jako rýži a je to, ani ho ot nenadýmá, je to v pohodě 🙂

kacena00
15. únor 2010

ahoj holky prosím o radu: takže do toho zdanění se teda počítá peněžitá pomoc v mateřství a když mi něco (např zbytek dovči, kt už měli dávno proplatit v minulém roce a já na to přišla až v roce 2009) tak to se do toho počítá?
a co to znamená vratka nedoplatku organizace kde sem pracovala? (proplatily mi to 24.3.09 - myslím si, že to bylo loňský zdanění..ale nejsem si jistá- říká se tomu tak?
a když sem si byla proplatit nějaký blbosti v OZP (nějakej sunar a bzl potraviny) tak to se snad do příjmu nepočítá že?

no stejně se do těch 68 tisiíc o pár kaček nevejdu, prdeléééééééééééééééééééééééééé

kacena00
15. únor 2010

jo a co porodné? se do toho nepočítá ne?

pismenko
16. únor 2010

prvníííííííííí 🙂

valentynka
16. únor 2010

ahooj

Baru, četla jsem,že porodné se dotoho nepočítá a ty proplacený věci od zdrávky taky ne 🙂

vratka organizace by mohla být daň pokud to bylo v březnu,ale na to by jsi měla mít nějaká papír na ty daně co ti vracej

zirafik
16. únor 2010

ahoj holky, jak se vede ?
tak jsem konečně tu a dítě už je nevrlé.... ale doteď tady poslouchala mtv tak byl nádherný klid 😅 ... rostou jí zuby, ale celkem nám pomáhá camonilla 9CH, dávám 5 kuliček 2x denně, rozpustím na lžičce.

pismenko
16. únor 2010

No pavli, že se ukážeš 🙂 🙂 🙂 Nám to homeo nepomáhalo vůbec 😒

zirafik
16. únor 2010

no to víš Markét, máme dědu na JIPce, jak jsem psala... je na řízené ventilaci, má moře infuzí..... takže nemůže komunikovat, ani se moc hýbat 😔 . Je úplně vyřízený a včera ukazoval mámě polštář, ať ho radši udusí, že takto žít nechce 😔 . Bude mu 80, ale byl relativně soběstačný... je to smutný a člověk mu nemůže nijak pomoct 😔 .

zirafik
16. únor 2010

... no a do toho stavba, škola 🙄 .... a dítě který zabere 12hod. denně 😅

endlessblue
16. únor 2010

Zdravíííím. Tak jsem se začala zajímat o ty svoje slavný daně 😠 fuj 😝

Volala jsem do školy. Loni jsem pobírala PPM, rodičák a ještě mi proplatili dofču. Ale celkové zaplacené daně mám jen 1410,-... takže prý se udělá jen vyrovnání daně a vrátí mi těch 1410,- a fertig. Je to tak správně? Ony se vlastně daně z PPM a rodičáku neplatily, že? Jen z té dovolené.

valentynka
16. únor 2010

endy a řekli ti kolik jsi si vydělala ??

PPM se počítá do příjmů do těch 68tis, ale rodičák se tam nepočítá

valentynka
16. únor 2010

Pavlí, to je smutný ☹(

valentynka
16. únor 2010

tady je něco s diskuse endy

Která pravidla porušuje: | Zruš marie - od zaměstnavatele tam nemůžeš mít vyplněno nic, protože ti asi nemocenskou a mateřskou vyplácelo sociálka.....do příjmu se počítá jak nemocenská tak mateřská, rodičák ne - takže za ty dva měsíce jestli jsi neměla víc než 68.000 tak napiš manželovi do práce čestné prohlášení a je to, může si tě uplatnit, stejně jako vaše dítě - na to taky napiš čestné prohlášení, že si na něj neuplatňuješ daňové zvýhodnění.

ale manžel byl nějak nezaměstnaný že? tak možná že to tam bude jinak,ale daně stejank bude dělat

mě to příjde divný s tou školou,když všude píšou,že si tě manžel může uplatnit po ty měsíce,které tě živil, což jsou ty,které jsi na rodičáku,ale hlavně záleží ten výdělek jestli přesáhneš nebo ne.

endlessblue
16. únor 2010

Val.....ta mzdovka mluvila o mém daňovém přiznání... né o manžově..

já v tom ale mám fakt guláááš!!!!!!!!!!!!

valentynka
16. únor 2010

tak já ted taky 😀 😀

tak tobě asi udělají vyrovnání daní a ještě pak dáš manžovi papír o tom,že si tě může uplatnit.

no uvidíme co kremrolka až se vrátí 🙂

endlessblue
16. únor 2010

Hehehe... Kremrooooool.... vrať seeee!!!!!!! Tety koníkovky tě tu potřebujou!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

valentynka
16. únor 2010

endy, mě řekla,že mi firma udělá vyrovnání daně, co jsem zaplatila na daních,mi vrátí což je nějakých 230,- a já pak přiložím čestný rpohlášení k manžovýmu přiznání, dělám mu ho já, bo má vedlejšák a tak mu to hlavní zaměstnavatel nedělá

endlessblue
16. únor 2010

Aha... takže ona mi mzdovka udělá vyrovnání.... oni mi vrátí těch 1400,- a pak manža na mě bude mít odpočet, ju???? Stejně tak na Julču atd???? Že bych to konečně pochopila?????

valentynka
16. únor 2010

endy, ano přesně tak !

tady jsem psala paní :

valentynka • 1d • Dnes ve 14:49

Která pravidla porušuje: | Zruš ahojky,
můžu se prosím taky optat ?
počítá se do těch 68.tisíc i vyrovnání daní ,který mi přišlo v únoru 09 ?
a jestli to chápu dobře, tak já jsem na mateřské byla do května 09 a od června jsem na rodičovským př., to znamená,že si manžel na mě může uplatnit odpočet za 6měsíců ( červenec až prosinec ) ??
celý rok si na mě uplatnit nemůže že ?

moc děkuju za odpověd
vojtisek2007 • 3d • Dnes ve 14:58

Která pravidla porušuje: | Zruš valentynka - vyrovnání daní se do příjmů nepočítá - a ty jsi na té mateřské do května za těch 5měsíců měla víc než 68.000kč - jestli ano, pak si tě manžel nemůže uplatnit vůbec - ani od června do prosince, protože jsi za kalendářní rok překročila hranici těch 68.000 - ale jestli jsi těch 5měsíců na mateřský měla míń, může si tě manžel uplatnit celý rok...
valentynka • 1d • Dnes v 15:06

Která pravidla porušuje: | Zruš vojtíšku, já jsme si za těch 5měsíců vydělala 64tisíc a k tomu vrácení daně kolem 8 tisíc.

já si myslela,že tedy si může uplatnit jen těch 6 měsíců,ale tohle je super zpráva

moc Ti děkuji, jsi hodná

valentynka
16. únor 2010

mrkni se do diskuse Paragrafy, tam ta paní radí hodně lidem

zajdla
16. únor 2010

Hojky.pěkné odpoledne.

Tak manža si mě odečte až příští rok.Tento jen holky.

Tento měsíc mi proplatili z práce dovolenou,tak jsem ráda.

Holky jak je to s rodičákem,když jsem nastupovala 16.1.Kolik dostanu z rodičáku?Nebo ho dostanu až za únor?

pismenko
16. únor 2010

Zajdi, dostaneš poměrnou část za ten daný měsíc...tedy v tvém případě za leden.

endlessblue
16. únor 2010

šmankote.... .. mě nějaký daně loni taky vraceli... ale kolik to proboha bylo??? To fakt netuším!!!!!!!!!!!

Holky, mě picne... já se z toho nevyhrabu.. do toho manža.... kus v jedný práci, pak na omezenej provoz, pak mu zaplatili prémie, pak pracááák.... asi mě švihne 😖

rintintyna
16. únor 2010

jééé kočky, strašně ráda bych Vám s touto problematikou píchla, ale už jsem z toho nějak vypadla 😀 já myslím, že nemocenská se do příjmu nepočítá, ale nejsem si jistá. Jinak ten odpočet na dítě, pokud jde o zaměstnance, tak už se může dělat od měsíce narození, ale jde udělat samo i takhle při ročním zůčtování 😉