Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

zirafik
2. říj 2009

jitu, my dávali na začátku látkovky 3 a taky jsem prala o stošest... protékání se konalo velice často 🙄

valentynka
2. říj 2009

heli, krásnej dortík 🙂

Filípek mi dneska spinkal až do 6,30 🙂 šikulka, pak kojo v posteli a ještě si dal chrupku do 7,15 🙂

ted už zase spinká, po ránu chodí takhel brzy znova po probuzení 🙂

Beruško, já envím co jsou bambusky,vlňáčky..

já mám normálně koupené takové kalhotky na suchý zip ,do vnitř do takové sítky se vloží plínka. ta sítka zabrání,aby byl v mokrém,takže v tom chvilku vydrží,samozřejmě že né jako v pampers,ale je to dobré, normálak pak vypeřeš v pračce,když zrovna pereš, jinak přepírám večer. mám dvě na střídání, ted teda jednu,bo se druhá menší už rozpadla, tak musíme koupit další kalhotky, al ei tak to ušetří za pampersky.

ty kupuju jen v akci a za dobrou cenu, nám vyhovujou jakýkoliv papírovky. nedávno jsme koupila v hypošce za 2,30, měli 40% slevu na ně.

Jitu, to jo ,ekzém je prevít, mi povídej. al ejá vždy počůranou vymáchnu v umyvadle a hdoím do kýblu,až je plenj ,tak peru, to je tak jendou za tři dny,bo těch plín není tolik tedko a věcí pár.

valentynka
2. říj 2009

http://www.malvik.cz/Vse-k-prebalovani/plenkove...

Beru, třeba tyhle.

já mám tedy jiné,ale stály něco kolem 90,-

pak mají ty imse vimse,ale ty jsou dost drahý noo

záleží kolik chceš investovat

christla
2. říj 2009

Pavlí, Kája mi naspí za den tak 3 a 1/2 hodiny.....

jitousek
2. říj 2009

http://www.latkovepleny.cz/

prop berušku může študírovat 😝 😎 až se jí bude z makovičky kouřit 😀 😵

beruskaveruska
2. říj 2009

tak koukám, že se do května můžu vzdělávat co se plínek týká 😀

Val já mám taky od minula ty vrchní gumové plínky nahoře je látka od gmimi a pak asi 60 látkovek čtvercovek, ale mě by zajímaly ty pleny imse vimse a tak, ale právě tam je to dost drahá záležitost tak bych ráda věděla víc tuším, že v nich jede Barunka a Tanu???

jo a z kontroly přijdu dom až kolem 15h tak mějte trpělivost jo zatím pa pa jdu se pomalu chystat na cestu 🙂

valentynka
2. říj 2009

beru, jojo jede v ncih stopro Tanu 🙂

valentynka
2. říj 2009

http://www.malvik.cz/Autosedacka-doplnky/fusaky...

holkýý to je dobrý, dotoho asi půjdu 🙂

jitousek
2. říj 2009

val krásnej je autobag 😵

My máme španějku a je na stejnej způsob akorád teda nejni do sedajdy nemá dírky na pásy 😒 ale jinak je to podobné začnem asi brzo dávat do kočáru tady je zima jak v psinci ráno bylo 4 C a teď je tam 12 😕 docela brzo se ozimilo 😒 asi začne letos dříve chumelit 😠 😖

christla
2. říj 2009

Tak jsem dala Káje zeleninu.... Něco snědla, ale mléko teď už nechtěla, tak jsem jí šupla do postýlky, aby spala, ale nevypadá to. 😒 se z ní asi picnu. Nějak nemám sílu fungovat téměř 24 hodin..... 🙄 Jsem unavená, že kdybych teď zalehla, usnu hned.

Val, ten autobag je hezký. My máme jen deku s tímto motivem a taky tu modrou, jsme dostaly, takže Kája je přikrytá v kočárku v modré dece, ale to nevadí. 😉

Jitu, tady u nás teda taky nejtepleji není. Dneska jsem dala Káje do kočárku takovou lehkou kobinézku, takovou plyšovou..... Myslím, že jí bylo příjemně teplo. Holt už je teplu konec..... Taky se na tu zimu netěším. 😒

zirafik
2. říj 2009

Chris, tak to musíš padat na hubu, viď ☹ . A nemohl by Ti jít někdo s kočárem, že by sis šla lehnout.... Tak buď je Kája přetažená a nevrlá nebo třeba prdíky či zoubky???

My byli na prochajdě a celou cestu jsme se vraceli se řevem a to takovym, že si lidé museli myslet, že jí snad vraždim 🙄 ... Dojeli jsme domu- plenka jen trochu počůraná... tak jsme přebalili, trochu si cucla mlíka a teď chrápe v houpačce... chjo... a já se bála bůhví co jí neni 😖 . S kámoškou jsme vůbec nepokecaly a její klučina se kvůli tý naší holce ani nevyspal 🙄

zirafik
2. říj 2009

... si řikám, jestli nemá šok z tý zimy... přece jen ještě žádnou nezažila 🙄 . Byla ve fusaku s kožíškem, ale na tvářičky a ručičky jí to mohlo bejt nepříjemný 😒 . navíc máme pořád tu rýmičku... dr. říkala, že bychom měli být nějaký den doma, nicméně to by bylo na zbláznění... to se dá vydržet tak den, dva 😖

zirafik
2. říj 2009

Chris, taky si myslí lidi co Ti nakouknou do kočárku, že je malá starší? My máme 8kg a 66cm a vypadáme na půl roku 😅 ... tím pádem možná vypadáme zaostale, neb v půl roce bychom toho měli umět přece jen mnohem více 😀 . Jinak manža měl v roce 15kg, já 11 nebo 12kg, tak po kom to naše dítě je tak žravý 😀

christla
2. říj 2009

Pavlí, já si pořád říkám, že to jsou zuby, ale v puse stále nic. 😠
Já se snažím se jít natáhnout když ona po obědě spí....

Co se týče toho věku.... My už ve 3 měsících vypadaly na půl roku...... Hlavně nesnáším, když mě kdokoliv potká, koukne do kočárku a říká: "Jéžiš, kam jí dáte na zimu, vždyť se vám do kočárku s fusakem nevejde. Teď dělají ty kočárky tak malý." To mě úplně vytáčí!!!!!! Tak každému vysvětluji, že máme sporťák.... 🙄
Jinak my už budeme mít určitě přes 9 kg a myslím si,k že Kája těch 70 cm mít už bude.....

christla
2. říj 2009

Dneska jedeme nocovat k našim, jen do zítřka, tak se pokusím se tady s vámi večer sejít!

beruskaveruska
2. říj 2009

ahojky tak jem zpátky. je pěkná zima a takové lezavo. 😠 😠 😠 😠

tak mé milé dámy. 2x týdně si budu měřit cukr v krvi a psát si vše co jsem snědla a kolik toho bylo a jaké hodnoty jsem naměřila no a v pátek jdu opět na kontrolu a na 90% dostanu ten inzulín, ale prý to společně zvládneme dr. byla velmi optimistická a sestřička taky tak snad... léky na tlak beru ten mám zatím v pohodě nejvíc 130/80 což je u mě naprostá pohodíčka. no a do toho Ústí budu muset na registraci do porodnice abych tam byla vedená jako matka diabetička a následně bych tam měla rodit, ale.... to se všechno uvidí neb do května je času habakuk 😀 takže jsem zatím moc spokojená je mi fajn tak už ať je mám a mimoušek u nás doma 🙂 talší info ohledně mého zdr. stavu příští pátek kolem 13hodiny 😀 😀 😀 konec zpráv o zdraví.

Jinak už nám topí tak jsem pozapínala topení aby se to prohřálo a hlavně se topeníčko řádně doplnilo vodou a odvzušnilo se. Jo jo zima na krku, ale když mě to neva a těším se na ježucha 😀 v Kaufu už maj věci na Mikuláše a mě to vždycky navodí vánoční atmosféru 😀 😀 😀

tak zatím berušky pa pa jdu MM ohřát jídlo a zapnout pračku. K večeru ještě nakouknu pááá 😉 😉

beruskaveruska
2. říj 2009

no holky kde jste???? 😲

tanuki
2. říj 2009

Beru, tak to jsou dobré zprávy 🙂

Holky, já mám opačný problém- V. bude rok a má 8,2kg a momentálně má období, kdy veeelmi stávkuje s jídlem, jsem z toho vyřízená

zirafik
2. říj 2009

Beruš. tak doufám že budeš hodná pacientka 😵 . Kvůli sobě, kvůli nám a hlavně mimískovi 😵

Beru, mně sem nepustilo dítě neb celý den zlobí jak čert

Tanu a to nechce v§bec nic nebo je určitý věci?

rintintyna
2. říj 2009

čau kočenky, tak nevím po pár dnech na který příspěvek reagovat dříve, ale přiznám se, že nejvíc mě dojala a zároveň rozchechtala Zuzanak 😀 😀 😀 to jsem se opravdu za břicho popadala. Já můžu být klidná, bo budoucnost mám jasnou. V noci budu péct rohlíky, ve dne korálkovat a Vy za mnou budete chodit na dobroty 😀 Zuzičku, teď mám v Brně co den, tak sedánek, v Praze si pak aspoň týden odfrknu a pak můžeme kavárnovat, co hrdlo ráčí 😉 😲 😀
Chris, ten pokoj, kde malá spí (předpokládám ložnice) je dobře větraný? Mělo by tam být chladněji, než v jiných pokojích. Kolik je tam nábytku? Jsou tam nějaké elektrospotřebiče? Jak je situována malé postýlka vůči dveřím a oknům? Máte nějaké předspánkové rituály?
Tanu, nesmutni, já vím je to těžké, určo hrajou roli tlaky bližních a věty typu, dáváš tomu dítěti vůbec najíst, že je to tak. Nepamatuji si, jak vypadá tatínek, ale když vezmu genovou výbavu po Tobě, jinak určitě silné ženské, ale konstitučně křehké víle, nemůžeme po Verunce chtít, aby nám zbortila váhu. Verunka možná vycítila v tomto směru nějaké tlaky a dává jasně najevo, že takhle teda nee, že si nenechá z jídla udělat stresovou záležitost, aby splnila tabulkovou normu. Podiv se asi tak, synovcovi je devět, váží 25kg, když ho vydím padám do vývrtky, jak mu každá kost leze, ale když vidím ten jeho spokojený a šťastný obličejík, tak jako by říkal, teto, co řešíš 😕

rintintyna
2. říj 2009

Jo jinak kámoška z Brna, co byla na Obilňáku, tak dnes nebo včera potkala Lucku. Tak v pondělí jdou domů, jupííí, až se trochu zakotví, tak Lucka napíše, jak a co probíhalo kolem porodu. Zatím jen vím, že si ho představovala trochu lehčí, tak uvidíme, co musely vše překonat. A domů už se samosebou mooooc těší. Jinak původně plánovali rodit v Ivančicíh ( v menší porodnici) Stačilo by, aby Daneček vydržel v bříšku 4 dny navíc a nebyl by to problém, ale nakonec museli na Obilňák, kde jsou lépe vybaveni. Tak číhejte, třeba už za týden budeme vědět víc 😵

valentynka
2. říj 2009

ahoj holky,

Beru, tak to je dobře, že se cítíš skvěle.
A cukr určo pohlídáš a kdyžtak píchneš a bude vše ok 🙂
kort, když jsi tak pozitivně naladěná 🙂

Tanu, Rinty to moooc krásně napsala. Ty jsi hubená a malá, tatínek taky není žádný obr a tak Verunka bude mít postavu po tobě.
Kolik měří ?

christla
2. říj 2009

Ahojky!
Tak sehlásím od našich. Manžel teďodjel a my tady budeme do zítřka. manžel jde na pijatiku, kamarádovi se narodil syn, taky o dva týdny dříve jako nám Kája, ale jsou oba v pořádku, což je hlavní.

Tanu, tak malá ti nechce papat, jo? No my nedávno řešili to samé, ale Kaája zatím přibírá, takže to Dr. nijak neřešila.

Berušjo, tak hezky zobej léky a věř, že ten čas do května uteče jako voda!!! mě to taky připadalo nekonečné, když jsem byla těhotná, ale věř, že jakmile se překujlý nový rok, ani nebudeš stíhat obracet listy v kalendáři. 😉

Tanu, chtěla jsem se s tebou poradit ohledně toho nosítka. Uvažuji, že ho pořídím, protože chci s Kájou začít jezdit na plavání a s kočárem se mi fakt cestovat nechce. Za prvé nevím jaké. Uvažuji o tom, jak jsi mi nedávno posílala odkaz, jestli si ještě pamatuješ.... No, líbí se mi ta Manduca, ale je dost mastná....... Ale ta by se mi tuze líbila. Ale mám strach, že Kája mi přeci jen ještě tu hlavičku tolik neudrží. Teda udrží, ale občas s ní ještě tak bimbá.... A mám strach, abych jí tím nošením nějak neublížila...........

Rinti, ty ses ptala na ten pokoj a tak..... Takže: v ložnici větrám celý den ventilačkou. Do nedávna jsme měli otevřené okno i přes noc, ale teď je už zima, takže na noc zavíráme a hned ráno s prvním krmením otevírám. Nábytek tam máme,je tam menší obývací stěna a spotřebiče tam jsou, je tam telka a poč..... Když u nás je to složité, nemáme svoje bydlení a ten náš pokoj (ložnice) je nanácaný věcma, protože to prostě nemáme kam dát.Máme u manželových rodičů jeden pokoj a jinak všechno společné, takže já prostě nemám místo na to, abych dala televizi a poč někam jinam...... Na dveře malá nevidí, protože postýlka je zastrčená za skříní a nevidí a telku, když hraje. Předspánkové ritály nic moc. prostě vykoupeme, taťka si s Kájou popovídá a tak trochu pohraje, npapá se a jde hajat. Je na to tak zvyklá od malinka..... Nevím, jestli jí fakt netrápí zuby nebo třerba ta změna počasí..... 😒

christla
2. říj 2009

Mě se líbí tohle nosítko....

http://www.branakdetem.cz/ergo-heart-rose.htm

christla
2. říj 2009

Tak koukám, že tady nikdo, tak se jsu vykoupat a půjdu asi spát. dítě usnulo, tak půjdu zkusit usnout, než se zase v deset vzbudí. Holky, já opravdu padám na hubu, jak píše Pavlínka. ☹

beruskaveruska
2. říj 2009

no dneska je tu fakt nějak mrtvo.

mě je nějak divně loučím se zapluju do pelechu. bolí mě břicho nevím proč hlavně pravá strana tak snad to do rána přejde. tak v sobotu ahoj pa pa a dobrou noc vám i dítkám 🙂

rintintyna
2. říj 2009

chris to je jasné, pokud máte k dispozici jeden pokoj a v něm vše, tak to se hold nedá svítit. Měla jsem prostě jen nějaké úvahy, ale nespavost Káji může vězet v něčem úplně jiném. Vám s manželem se spí jak v tom pokoji? Asi blbá otázka, když nespí malá, těžko spíte Vy 😒 Tak jak se Vám tam spávalo předtím? Taky jsi psala, že to poslední dobou není mezi Váma s manželem nejrůžovější, to všechno se na Káju může přenášet. Hodně úspěchu s nespavostí dětí má i kineziologie. Ale je fakt, že to třeba budou "pouze" ty zuby 😉
Běruško, u nás na březnovkách je kočka, která taky myslím píchala celý první těhu, nebo jak a teď jak čeká druhý, tak taky bude myslím muset, tak jestli chceš, tak Vás spojím, ať to můžete probrat, když tu s tím žádná nemá zkušenost. Jinak hezky odpočívej a ať bolení brzy přejde. To se asi prcek dozavrtává 😉 😲

tevina
2. říj 2009

Ahoj holky,

Beru to je fajn že se cítíš tak dobře,držím dál palečky a neboj,bolení bříška je normál,mimi se zabydluje 😉

Tanu tak to máme pdobný problém,Adámek taky tomu jídlu moc nedá,on teda ochutná úplně všechno,ale jí hrozně malý porce.Chodím pro obědy do jídelny a už normálka jí se mnou,ale fakt sní jen třeba 8-10 lžiček a konec,někdy mín nekdy víc ale spíš teda nic moc.V roce měl 9300g tak jsem zvědavá kolik bude mít v roce a půl,typuju tak 10kg.Jo a ještě mi tak od 11 měsíců odmítá mlíko,nechce sunar ani normální mlíko,ani kakao,ochucený mlíko,prostě nic,tak dávám jogurty, sýry atd....

zajdla
2. říj 2009

Ahojky.

Beru to zvládneš s tím inzulínem.lavně,že tě pohlídají.To je dobře.

Tanu nic si z té váhy malé V nedělej.Lucinka měla v roce 8,8 kg.Já jsem docela pevná,manža je normální chlap.Ani hubený ani tlustý.Linda bude asi větší tlouštík.Uvidíme.