Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

zajdla
12. říj 2009

Endi prvně pořádně odsaj a pak teprve kápni.kdyby to nešlo pořádně odsát.Tak prvně prokapat Libenarem,chvilku počkat,pak odsát a pak dát ten nasivin.

zirafik
12. říj 2009

ahojík holky,

Beru, bylo by dobré kdyby to malá dostala, ale kdyby jí byl alespoň rok, neb pokud to chytne takto maličká může to mít horší průběh 😖 a navíc protilátky pro příští setkání se jí stejně neutvoří, neb imuntiní systém se doutváří do toho 1 roku 😖

Péti, nevím, jak to může dlouho trvat, je to individuální 😒 ... ale 2 dny před výsevem už je člověk nakažený, pak 3 dny výsev, pak cca 7-9 dní než to zaschne a pak než se to pořádně vyhojí 😖 . Hlavně se ty stroupky nemají škrabat a rozmočit, neb můžou zůstat jizvy 🙄 ... ale já už asi 3 puchýře omylem roškrábla ... v noci 😖

Zajdi, my měli k cestovní postýlce takové to přidělávaci patro, takže malá ležela asi metr nad zemí 😕

Ahoj Nemí, my vážíme úplně stejně 😲 😲

zirafik
12. říj 2009

Endy, my to dělali taky jak říká zajda.... prokapali jsme libenarem, pak odsáli pak nasivin ... ale pozor- nasivin, max týden, může pak ničit sliznici 😒 . libenar- se může dlouhodobě, je to jen čistý fyziologický roztok

endlessblue
12. říj 2009

Holky díky za rady... ale děs... malá jen se přiblížím k nosu (byť jen s kapesníčkem, abych jí utřela soplíky) tak začíná vřeštět. Prokapat libenarem, odsávat a pak další kapky... to bude RODEO 😔 ale musím musím 😕

zajdla
12. říj 2009

Endi musíš to vydržet.Malá taky řvala u odsávání a jakmile jsem ji pořádně odsála,tak se začne smát.je vidět,že jí to udělá vyloženě dobře.

Pavli,my máme postýlku ještě po Lucince a tam to patro není. ☹

zirafik
12. říj 2009

Jitu, já právě nevím s tím pudrem... oni zas říkaj, že ty puchejře maj dejchat 😝

zirafik
12. říj 2009

Zajdi, ale já myslím, že ho kámoška dokupovala 😉

zajdla
12. říj 2009

JO?tak já se kuknu. 😀

kacena00
12. říj 2009

čau holky, žiju, nestačila sem indi poděkovat za stručné ale aspoň nějaké shrnutí, v sobotu sme měli nějaké povinnosti na jedný akci, bohužel se splnil můj předpoklad, že když má rýmu michal, onemocní mi i malej, já kravka si vzala teploměr, sirup na teplotu, ale odsávačku ne, takže to byla noc hrůzy, řevu, chrochtání, brečení, no šílený, chtěla sem jet domu, ale nakonec sme to nějak překlepaly do rána, to se mu spustily brutální nudle, teď ještě kašle, do toho doktorka dovču..jeli sme k jinhý, naštěstí průdušky čistý, krk moc zarudlej není, teplota jen 37,5, tak snad to tak vydrží, ovšem odsávání se předem bojim, protože mu stačí jen sahnout poblíž nosu, natož třeba vyndat holuba štětičkou a poté mi řve a valí slzy jak hrachy dalších 5 minut, takže si naslzí a zase má nudle, tak nevim jestli to k něčemu je..

já mám zíánět, jak sem byla u kámošky, spolehla sem se na gyno pevaryl, poslední se brala v pátek a teda efekt pramalej, o víkendu už sem zase úpěla, když sem nevstávala k malýmu, blbě sem spala jak mě to bolelo, svědilo...
v pátek nebylo možný si tam dojet, michal měl nějakej fofr v práci až do 4 a dnes má moje gyndařka - dovolenou, zástup je někde co neznám tak sem se na to vyprdla a jela hlavně s malým, juuuu jak já se těším na gyndu, doufám, že to zejtra už klapne!!!

a jak tady? koukám že u páji řádí neštovice...to sem nevěděla, že takhle malá nebude mít po neštovicích imunitu jestli je chytne...a teď je u někoho jinýho? achjo, to sou starosti...a koukám u endy se taky stůně...prosím o nějaké shrnutí, nemám šanci dočítat...

snad už budu mít víc času, i když uvažovala sem že si s c. půjdu lehnout, protože sem vstávala a utěšovala chrochtajícího cyrdu snad stokrát

zirafik
12. říj 2009
zajdla
12. říj 2009

Díky moc.Asi ji objednám. 😀

christla
12. říj 2009

Ahoj holky!
Tak u nás víkend docela katastrofa. Z pátku na sobotu ve 3 hodiny ráno jsem se probudila a udělalo se mi dost zle, Klesl mi rapidně tlak, měla jsem 90/60, myslela jsem, že je to můj konec, všechno se se mnou točilo, měla jsem pocit, že nemůžu dýchat, do toho mi byla strašná zima, nemohla jsem se zahřát, nehty na nohou jsem měla úplně jasné fialové. Vůbec nevím, co to jako mělo znamenat. Trvalo to dvě hodiny, pak mě manžel naložil a odvezl na poohotovost. Já měla panický strach, že si mě tam třewba nechají a já nebudu s Kájou. Naštěstí mi jen natočili EKG, to bylo dobrý, tlak už 120/60 (zapomněla jsem podotknout, že mi manžel vařil kafe, turka, kterýho normálně nepiju, abych se trochu zmátořila 😝 ), na poslech taky dobrý. Tak mi doktor řekl, ať si uvařím to kafe, zaplatila jsem 90 Kč a jeli jsme domů. Pak už to bylo dobrý, ale takhle zle mi snad bylo naposledy v těhotenství.

Jinak Kája má stále rýmu, ale snad se to i lepší. Včera jsme tady měla rodiče, měla jsem narozky, tak mi přijeli přát, takže včera jsme měli o zábavu postaráno. Dneska jsem myslela, že s Kájou půjdeme po týdnu ven, ale vzhedem k tomu počasí jsme zůstaly doma.....

Pavlí, je mi líto, co teď prožíváš!!!! Moc na tebe myslím!!!

christla
12. říj 2009

No a do toho všeho mi je od včera blbě, protože dorazila mrcha a teda holky, po tom porodu to mám teda fakt hustý!!! Za noc spotřebuju dvě ty noční vložky. 😝 Nikdy jsem to takhle neměla!!!!! 😖

christla
12. říj 2009

To patro dop postýlky se mi taky líbilo, protože jsem objednala postýlku bez toho patra, ale pak jsem od něj stejně upustila, protože Kája dost vážila a já nevěděla, jakou to má nosnost a měla jsem strach, aby to s ní nespadlo.

christla
12. říj 2009

Jinak koukám, že ta rýma řádí všude. ☹

kacena00
12. říj 2009

čauky, no pardon...sem to blbka, sem zapomněla vymáznout první větu, nechtělo se mi rozepisovat, kde sme byly nadvakrát 😀

ZAJDIi jak píše chris, já sem měla postýlku bez patra a nakonec sem toho nijak nelitovala, rpotože malej se stejně začal točit a vrtět a nevim nevim, asi to přestává bejt bezpečný buď tou těžší vahou dítěte nebo tím, když je akční a už jen neleží...stejnak baj oko od půl roka už malou do patra stejně nebudeš moct dát..ale třeba se mejlim, pokud to někdo do určitý doby bude strašně často využívat, tak je to asi dobrý, my sme tam malýho měli ve 4 měsících a pak až teď...

CHRIS tyjo, tak že by příprava ma nrchu? nebo co to mělo znamenat s tím tlakem...jo a mrchy sem měla doteď taky hodně hustý, nikdy sem moc nekrvácela ale po porodu sem myslela pokaždý že vykrvácím, a to sem měla ty mrchy už asi 6 krát
Kája taky ještě pořád stoná? ale ona měla pokud sem dobře postřehla ještě horečky že? tak snad je to už na ústupu...když to vidím, jak ty bacily řáděj, už se dost těšim na mráz 😔 to zamrznou i ty debilní bacilové 😝 😝

jo a připomínám se nějaké dobré duši se shrnutím 😵 děkuju

christla
12. říj 2009

Kačí, možné to je, že to bylo prostě před mrchou, ale já to nechci zažívat každý měsíc. Přesně jak píšeš, myslím, že vykrvácím.

Jo jo, Kája měla i teploty.....

Ráda bych ti vše shrnula, ale taky jsem tady teď nějak nebyla, takže nevím, která bije.....

zajdla
12. říj 2009

Kači to shrnutí,no pokusím se.

Skoro všechny dětičky mají rýmu.

Naši malou trápí prdíci,ale hrozně,kroutí se u každé flašky.

Beru je u ségry,tak tady na netu nebude.Tak se nemáme strachovat.

Endi už má net.Malá krásně baští.

Luky už dostal hračky k nedělnímu svátku.

Kremrolku zlobil počítač,ale už je to ok.

Luky od val pronásleduje mamču na každém kroku.

A to vše?Na nic dalšího si nevzpomínám. 😔 😕

JInak k poporodní mrše.Ani jsem o ní potvoře nevěděla.Přišla si v noci jen tak bez ohlášení.Takže byla zasraná celá postel i s matračkou. ☹ 😠

christla
12. říj 2009

Zajdli, od Val je Filípek! 😉

To je ale mrcha, že ani neohlásila!!!! Já měla takhle zadělanou postel minulý měsíc, to jsem ještě netušila, že jí budu mít tak silnou! Teď už jsem připravená na všechno.

christla
12. říj 2009

Zajdli, vrátím se k tomu, jak jsi tenkrát psala, že se ti Linda už nevejde do košíku. Zaráží mě to, protože naše Kája v tom našem koši ještě je a ještě by se tam nějakou dobu vešla, ale budu ho dávat pryč, protože si myslím, že je na něj už tšžká, tak jí dám do cestovní postýlky....
Ty máš nějaký menší ten koš? Já ted nevím, kolik měří ten náš, ale je fakt, že jsem koukala na koše vc obchodech, tak ten náš je takový obr. 😀

zajdla
12. říj 2009

No už jí stačilo jen pár cenťáků a bouchala by se.Mám ho v albíčku.navíc se už točí na bok a chce všechno vidět. 😀 Mám ten klasický z obchodu.Vím,že Lucku jsem tam měla taky jen do vánoc a to je narozená koncem října.Asi je nějaký menší.Oni dělají nějak všechno menší.I ty korbičky na kočáře. ☹

kacena00
12. říj 2009

juuu zajdi díky moc!!!

tyjo, to se mi taky stalo s tou zasranou postelí, taky mi jedna přišla v noci a to sem nikdy předtím nebo teda z 90 % v noci nekrvácela, klidně sme mohla hcodit bez pomůcky 😀

kacena00
12. říj 2009

to máme po tom těhotenství vše asi jaksi uvolněné 😀

kacena00
12. říj 2009

eště vám musim holky říct, normálně sem nasraná jak blázen, přišla nám uplně šílená faktura za vodu... podle toho, co se protočilo za tenhle rok, to vypadá, že někde musela týct voda nejmíň měsíc, abysme měli takovouhle spotřebu...vůbec to nechápeme, zkoušeli sme počítat a počítat, kdyby sme každej den dali dvě vany a každej den 3 pračky, tak furt neprootočíme tolik vody... takže nechápeme..teď 14 dnů sledujeme spotřebu, neperu míňkrát než za tenhle půlrok, vodu používáme jasko doteď a ta spotřeba je prostě taková normál..taklže zaplatíme 6 litrů a jede se dál 😠 😠 😠 😠 😠 😠

mám podezření, žwe jak nám tu předěláVALI VODU, ŽE NECHALI nějakej den někde nějakej kohout nebo spoj otevřenej a nepřiznali se k tomu, ale tchán řiká, že je to blbost, tak teda nevim

endlessblue
12. říj 2009

Holky, S.O.S. Jak dlouho mám odsávat každou dírku tou odsávačkou na vysavač.
Malou odsáváme tak 2sekundy každou dírku... říčí jak tygr, pere se... a když skončíme... tak stejně to v ní hrká. Nikdy neodsajeme všechno 😖

endlessblue
12. říj 2009

Baruš... jojo, tohle znám.. my zase šíleli nad fakturou za plyn...taky 6500,-.. to potěší 😠 😠 😠

endlessblue
12. říj 2009

Joo, holky prosím prosím..... pošlete mi nějaký ty fotečky z pražskýho srazíku na mail. Kremrolka už nemusí 😉 ... on vlastně nikdo nemusí, že????? 😀 😀 😀 😀 😀

rintintyna
12. říj 2009

čau kočky, tak zdravím už zase z Prahy. Zuzi uvidíme, jak příští týden s tou kavárnou. Dnes jdu na první schůzi do MUMu, toho mateřského centra, kam jsem se přihlásila na výpomoc, tak jsem zvědavá. Spíš se tam asi seznámím a naberu nějaké kontakty a info, bo jinak jim budu asi prd platná 😒 ale už teď ve čtvrtek je tam přednáška o látkovkách 😵

zajdla
12. říj 2009

Endi jak odsáváš,tak tou odsávkou v tom nosíku mírně krouži.Ono se to líp odsaje.Já to dělám tak na 2x.Hned chvilku po sobě. ☹ Dneska jsem odsávala jen ráno jinak je malá v pohodě.tak doufám,že už budeme mít klid.

zirafik
12. říj 2009

Týnuš, po mých zkušenostech mi to nedá se nezeptat.... Měla už jsi neštovice?? A obecně ty dětský nemoci?? Jinak bych do toho mateřského centra asi nechodila... aby nějaká nemoc vošklivá na Tebe neskočila 😒 ... jako na mně ty neštovice 😝 .. což je v těhu průšvih 😔

Endy, já nefotila... myslím, že Kremolka, Zuzanka a Baru 😉