Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

endlessblue
27. dub 2009

viva homeopatika 😀

endlessblue
27. dub 2009

já teda nedám dopustit na tu meltu. 😉 s mlíkem a medem je to lahoda a mám prsa jak melouny.. no.. melounky 🙂

valentynka
27. dub 2009

nooo nebo termoskuuuu 🙂 🙂

já stále jedu v caru a prsa jak dýně 😀 😀

já bych za tou lakt. jela asi co nejdřív, musí to pro něj být taky hrozné a zkusila bych třeba ten sunar nebo je taky nějaká beba

kacena00
27. dub 2009

holky já karo nemůžu... ☹ (ječný slad)
kojící čaje chlastám jak dán, homeopatika mi nezabírají, do čekankovýho kara si dávám cukr a smetanu, jím pravidelně (jakmile přetáhnu 3 hodiny, klepou se mi rzuce a sem nervozní, je mi zle - to už před těhotenstvím)

malej si sám říká po 2 hodinách, takže moje prsa sou dostatečně poňoukaný...já nevim, kde je chyba

prostě ještě vyzkouším tu endokrinologii, třeba je zakopanej pes v tý mojí zatrápený štítnici...protože není přeci možný aby normální obyčejná debilní podělaná kojokrize trvala skoro měsíc...

a štve mě to o to víc, že mu v té době kdy máme potíže s jídlem mnohem míň rozumím..nemám sama v sobě takovou jistotu a navíc mě mate to, jestli má opravdu hlad nebo je mu něco jinýho...jinak už v něm docela slušně umim číst, ale při těchhle problémemch to prostě tolik neumim..

zajdla
27. dub 2009

Kači zkus ten sunar,malé šmakoval víc jak ten nutrilon.Ten totiž smrdí.Teda aspoň mně jo. 😀

kacena00
27. dub 2009

no on mu předtím chutnal..tak nevim, ale je fakt, že na chuť je hnusnej, hořkej, ještě mě napadlo, třeba sem snědla něco, co laktaci blokuje, minule sem problémy začala mít po mátovým čaji a posleze zjistila, že máta laktaci škodí, tek jdu kouknout na bylinky při kojení, snad nějakej odkaz najdu, michal totiž včera udělal dresing z bylinek který nám na zahrádce rostou.,..

tanuki
27. dub 2009

ahoj, Kačí a máte obyč nutrilon nebo jiný?

tanuki
27. dub 2009

já od minulého týdne kojím v noci každou hodinu a půl, max 2hodiny 😔 přes den vydrží hezky dlouho a v noci je to takhle na prd..

Já taky frčím v meltě a když jsem jí i tchánovců nepila, bylo mléka míň! a dokonce jsem si jí vzala na kola a poprvé jsem ze sportu neměla míň mlíka 😵

kacena00
27. dub 2009

Pitný režim

Pro kojící matku je naprosto nezbytné denně vypít minimálně 2,5–3 l tekutin. Vhodné je užívat čaje a mléka pro kojící matky. Jednak z důvodu stimulace kojení, ale díky jejich konzumaci se také snáze docílí doporučovaného množství tekutin denně.

Ale pozor! Některé ženy udávají během kojení pocit žízně, který je nutí pít i v této době. Nadměrné pití tekutin však může vést k potlačení vypuzovacího reflexu, který je důležitý pro uvolnění mléka z prsu. Při nadměrném příjmu tekutin se tak mléko nedostane v dostatečném množství k dítěti. Proto je nutné pitný režim pečlivě sledovat. 😕 😕 😕

nadměrný pitný režim staví kojení?? no teda, já si to snad začnu psát, kolik piju

kacena00
27. dub 2009

ahoj tanu, máme hypoalergení

tanuki
27. dub 2009

Lucinko, poprvé jsem viděla fotku miminka a pupíku, no je to nádhera... 😵 😵 😵

K těm bylinkám - víte, že máta snižuje produkci!? Kamarádka našla recept na nějakou kapří polévku na podporu laktace a prý docela pomohla.

kacena00
27. dub 2009

jo o té mátě sem to taky zkijstila asi před měsícem - pozdě - to bylo poprvý co sem měla problém a pak sem to nějakým pátráním na netu zjistila

a co ta kapří polívka, mohla by kámoška poslat recept? kapra mám ráda 😀

tanuki
27. dub 2009

No Baruš, to je ono, je hořčí..Verča mi ho taky asi dvakrát pila, pak ho začala odmítat. Tak jsme zkusili hypoalergenní bebu, tu pila akorát rozespalá, pak vzhůru ne... Kamarádka lékárnice mi poradila hypoalergenní Sunar, že je z nich nejsladší, že bčas ten snesou a fakt, ten pila. Teď zkouším Nutrilon comfort, tam jsou ty bílkoviny taky rozštípané, ale docela jí jede, ale že by jí nějak spravil střevní obtíže, to ne.. Stejnak si myslím, že její obtíže jsou dané hlavně tím, že v noci furt pije a nestačí to strávit 😢

tanuki
27. dub 2009

OK, písla jsem jí maila a přepošlu ti ho, až dojde 😉
jdu se natáhnout, Veru je venku s taťkou, tak musím trochu zregenerovat.
Jinak to naše noční pití je teda výborné stimulans pro tvorbu mléka 😀 aneb přikládat, přikládat.

kacena00
27. dub 2009

a vy tanu taky přikrmujete? to sem ani nevěděla..kvůli těm kojokrizím?

to s tou nocí je blbý..vůbec sem netušila, že se to takhle s tím jak dítě rostě zhoršuje, ale moje dvě kamarádky to tak taky měly..přes den kašičky a příkrmy a v noci po hodině po hodině a půl kojení...neexistuje na to taky nějakej fígl? že by lakt. poradkyně poradila i v tomhle ohledu

to kojení je fakt šílená věda, já myslela že jakmile se to jednou nastartuje je to v klídku a ono prdlačka..

kacena00
27. dub 2009

tak díky tanu, si hodná, já teď musim za prckem

a ještě mi pověz, vy to takhle máte s tím nočním kojením od začátku? jestli je nějakášance že by se to mohlo dostat do normálnějších intervalů..

tanuki
27. dub 2009

ne, u nás to nikdy dobré nebylo.. paradoxně to bylo lepší, když měla večer koliky - plakala, usnula tak ve 22-23..a vzbudila se ve 2,5,8.. pak koliky přešly, pár dní spala 20-2-5-8, ale pak se to nějak zvrtlo, kójo krize na tom měly rčitě taky podíl, protože jsem v noci přikládala a přikládala. Malá si asi na to zvykla... Ale odstavovat nebudu, kor jestli teď bude nějaká ta horší chřipajzna.. U nás teda krize je vždy jen pár dní.
Kaše nepomáhají.. v 5.měsíci jsem večer přikrmovala mým odstříkaným, případně rýžovou kaši do mého mlíčka, v 6. když je potřeba tak UM, ale spíš ho kupuju kvůli těm kaším - kupuju nemléčné a dělám je z UM - přijde mi to tak lepší. A když musím být ve škole, dáme UM, odstříkávat přes 200ml už na moje prsa není 😀

No, možná bych taky měla zkusit kontaktovat tu laktační poradkyni.

Když vybojuješ ten půlrok, už to prý pak tak snadno neskončí, ale podle toho co psala Kamčulka to ne vždy platí..

tanuki
27. dub 2009

škoda, že mají ty UM životnost jen měsíc po otevření a že nedělají ěnjaké vzorky - prý pediatři občas vzorečky mají.. my za to zkoušení UM utratili 850..a teď piju meltu s nutrilonem 😀

tevina
27. dub 2009

Hele Tanu a vy už zkoušíte příkrmy,ne?Když bylo Verunce už půl roku.

Kači to mě mrzí,že máte zas krizi s kojením,je to fakt věda.S kojením teda neporadim,ale jak tu psaly holky,tak zkus jiný mlíko,třeba ten sunar,mně na něm odrostli oba kluci a nemůžu si stěžovat.Pry je chutnější než nutrilon a teda opravdu voní,zatímco nutrilon smrdí.A taky se nutrilonu říká hladový mlíko.On je prý nejpodobnější mateřskýmu,ale zase neni tak sytící jako třeba ten sunar.Jo a na cesty jak psala Val,do termosky už převařenou vodu,trochu ochlazenou,protože fakt vydrží horká dost dlouho,a do lahvičky nebo dávkovače už určitý počet odměrek a pak si to jen venku zaliješ.A doma to dělám tak,že si převařím vodu na celý den,normálně do nějaký nádoby,já si to dávám do dvou lahviček které už nepoužíváme.Nechám ochladit a pak si třeba naliju do flašky těch 120ml převařený už studený vody,dám na 20 sekund do mikrovlnky a přidám sunar,zatřepu a je hotovo.Dělám z tý vody i čajík,nebo ředím ovocný štávičky,ráno kaši do misky 🙂

kremrolka01
27. dub 2009

ahojky
Baru tak to je mi líto že zas na vás dopadla kójo krize ☹ jj to kojení je fakt věda, já to teda taky nechápu jaktože u vás trvala ta první tak dlouho a hned zas takhle brzo další?
nám se ťuk ťuk ťuk ta tříměsíční zatím vyhnula, mlíčka mám dost, nikdy jsem nemusela nosit vložky do podprdy a teď bez nich ven ani náhodou
noci taky pěkně spinká, poslední kójo je po koupání v půl osmý a na další se budí až kolem 4-5 ráno a pak ještě do 8 spinká, takže na to si fakt stěžovat nemůžu, vyspalá jsem parádně a taky možná proto je mlíčka dost, většinou teď ještě než jdu spát odstříkávám aby mi prsa do rána nepraskly
akorát mi od včerejška dělá u prsa kraviny, nevzteká se, nebrečí to ne, on se hihňá a pořád by něco povídal, vždycky si třikrát cucne, odplivne si a musí to okomentovat a tak dokola
a jako holky teda lemtám caro, tři až čtyři denně a kójo čaje tak dva půl litry a do toho ovocný čaje, voda, k jídlu si dám skleničku piva a v noci k posteli bez flašky vody ani ránu, před tím nočním kojením mám strašně vyschlo a pak totaky ještě zapíjím, takže myslím piju určitě víc jak 3 litry
s tou mátou jsem to netušila 😕 ale já si jí dávám jen nározově když je mi těžko od žaludku

kremrolka01
27. dub 2009

jo a chtěla jsem se optat
nemáte někdo nějakej fígl na nehtíky?
malej je pořád děsně dodrápanej 😒
stříhám obden, když to takhle projíždím jeden po druhým je to úplně hladký a stejně se doškrábe
navíc i u kojení když se mi třeba zareje do prsa má to jak jehličky už nevím co s tím
jsme teď u našich tak tu nemám rukavice, na noc jsem mu musela navlíknout na ruce bavlněný ponožky 😅
nejvíc je pomalovanej právě po ránu, pak ho nechám dopo hrát si, přijdu a zase šrám nad okem a na nose, ale úplně do krve ☹
pilujete to něčím? nebo já fakt nevim ☹ přece nebude v rukavicích celej den 😒

zajdla
27. dub 2009

Kremrolko,můžeš se pilovat pilníčkem.Někdo dělá jen to. 😉

endlessblue
27. dub 2009

Kremrol.. já jen stříhám...a stačí to... občas se škrábne, ale malá v noci spí v pytli a ten má zaplej ke krku, tak si ručkama na obličej nemůže a přes den se občas rýpne... ale není to tak zlý.
Stříhám tak 2x v týdnu...

Teď ještě chrupe na zahradě, tak si jí asi půjdu vzbudit... máme ten režim po tom víkendu nějakej divokej 😕

valentynka
27. dub 2009

ahoj holky,
tak my jsme vyrazili ven za kámoškou ze základky, byli na dorpanvím hřišti,tak jsme lehce pokeclai,pak jsem šla nakoupit, a domů.
dorazili jsme v 6.
ted si zrovna dávám caro 🙂

holky, mě se poslední dobou malej taky drápe , hlavně na hlavičce,stříhám 2x týdně, taky už jsme přemýšlela nad pilováním, to ale nevím jak bych zvládla s jeho temperamentem 🙂
včera si s ním manaž hrál a Filípek ho čapnul po tváři až manžovi tekla krev a má tam rejsance 4

zuzanka26
27. dub 2009

ahoj holky,
tak já jsem dnes byla malou převážit, má 7170 g, ty jo, pěknej puclík 😀

jinak nehtíky taky stříhám asi jednou týdně při kojení,jinak se to nedá drapnout ta ručička 🙂

kacena00
27. dub 2009

holky tak my asi dnes nekoupeme, malej konečně po celým dni usnul na delší dobu (za celej den se to podařilo jen po kojení v deset to spal 3 hod,až sem se divila, jinak je neklidnej, budí se po půl hodinách a blbě usíná. tak sem ho nechala a napucnu ho tím nutrilonem. snad si ho vezme a budeme mít aspoň několik klidných nočních hodin

Už sem napsala mail lakt. poradkyni a mám na zítřek upomínku volat na endokr. snad to k něčemu bude..

kacena00
27. dub 2009

Péťo a jak si dopadla na té kontrole s čípkem?
a jak ta kamarádka s malým, co se opařil? z toho mě jímá hrůza jen to čtu ☹

zajdla
27. dub 2009

Holky nám se pokazily ty nové chůvičky. ☹ 😢 Zítra budu volat,jak to mám reklamovat.Ach jo.

zajdla
28. dub 2009

Ahojky,pěkné ráno.

Tady to ještě pořád pěkně fouká,ach jo.Už by to mohlo přestat.

jitousek
28. dub 2009

Ahojda zdravíme 😉

kokám že tu zase řádí kojo krize 😒 ☹ 😢 baruuuuuuu to je fakt na pytel já bych to asi už vzdala a najela snad na sunar to je šílený trápení s tím mlíkem když je a není 😠 já si taky nemyslela že to je takovej mazec to kojení a člověk rychle mění názor prostě vypiplat mimíska je boj 🙂 a do 1 roku málem boj o přežití .....ale nezoufej nejsi v tom sama je nás víc my si taky užíváme řevy a breky například včera od 15.30 jsme ci tak půl hodiny hráli a až do koupání jsem nic jiného nedělal než krmila myslela jsem si že si Míša ještě schrupne než budeme mejt a prdlačky bulel a bulel a jedl a jedl a po koupání vytuhl jak ťuhounek a spinkal až do 2h pak kojo a dalčí kojo v 4.30h a v 6h a v 7h .....teď už jsem ho musel zamotat do plíny aby chvíly spinkal jelikoš se furt budí ........já myslím že máme taky krizi jelikoš by furt chtěl jíst 😒