Snažilky nad 30 let

lucyfer
25. bře 2014

Ahoj holky, zakládám pro nás novou diskuzi, našla jsem tady jen 40cátnice. Mohly bychom se tady podělit nejen o snažení, ale i o jiných radostech,starostech a zpříjemnily si chvíle na čekání //. Nedávno mi bylo 32 a snažíme se o první rok. Je tady některá z vás na tom podobně?

zuzazuzanta
30. bře 2014

@lucyfer Kéžby...A co ty?Jak dlouho se snažíte?Já to tady nějak nečetla od začátku...

lucyfer
autor
30. bře 2014

@zuzazuzanta no my se snažíme rok a zítra jdeme do CAR, tak jsem ráda, že se to pohne trošku dál.

zuzazuzanta
30. bře 2014

@lucyfer Tak držím palečky at vše dopadne tak jak má 🙂

lucyfer
autor
30. bře 2014

@zuzazuzanta moc moc děkuji a ty také dej vědět jak pokračuješ

zuzazuzanta
30. bře 2014

@lucyfer Koupím si ty ovu testy a asi začnu pro jistotu hlídat ovulku at nic nepropásneme😀 Jen nevím které..

wlcodlac
31. bře 2014

@lucyfer přeci se nebudu hned plašit, jasně, že to beru pozitivně, když se zadařilo jednou, musí to jít i podruhé. Já na sobě ovulaci poznám přesně, takže vim, že jsme ty minulé dva měsíce byli naprosto mimo. Tak tenhle měsíc to prostě vyjít musí. A určitě tu nebudu jediná a zadaří se nám tu všem!

lucyfer
autor
31. bře 2014

@wlcodlac to byla pozitivní zpráva a pěkně z ostra a tak to má být a je jaro přeci, všechny kvete, zvířata plodí a zaseévá se, takže se nám to všem podaří, o tom žádná 🙂

danielka82
31. bře 2014

Ahoj holky, můžu se také přidat? Je mi 31 let a snažíme se o první mimčo, je to přesně na den rok, co jsem si vzala poslední prášek. Zatím bohužel nic, nijak zvlášť jsem to zatím neřešila. Byla jsem akorát na prohlídce u svého gynekologa a udělal mi hormonální profil. Tenhle měsíc poprvé zkouším ovu testy. Tak uvidíme. 🙂

lucyfer
autor
31. bře 2014

@danielka82 ahoj, vítáme tě. No já jsem vysadila před 16 měsíci a snažíme se rok a dnes jdu poprvé do CAR, už jsem to chtěla začít řešit, spíše drahý mě do toho navedl, a má pravdu, roky utíkají a chceme dvě děti alespoň. Tak chceme různé vyšetření a ještě se snažit sami, nebo max. IUI. Ovu testy jsou fajn potvrdit s měřením BT

serenna30
31. bře 2014

Ahoj holky, já mám dneska plodný den podle Jonášovi metody 😀 Řídí se podle toho někdo? Ha ha, tonoucí se stébla chytá! 😠

serenna30
31. bře 2014

@lucyfer jj, začla jsem s tím kontryhelem od pátku. Nosifol taky. Jestli to tedka s clostylbegitem neklapne, tak si dám od hormonů pauzu. Zkusím jenom bylinky...
Snad to vyjde. MUSÍ 🙂

serenna30
31. bře 2014

@lucyfer držím pěsti v CAR, pak podej hlášení 🙂

pine
31. bře 2014

Ahoj holky, můžu se přidat? Bude mi za pár měsíců 31 a snažíme se o první... ale už tak nějak cca rok... sice to není tak, že bychom se snažili cíleně v domnělé plodné dny, ale stejně už to začíná být divný... V zimě jsem byla u své doktorky, ta mi udělala ultrazvuk (tam se zdálo vše v pohodě, i folikul tam byl myslím 17 mm), nicméně dál se se mnou nějak nezaobírala a napsala mi žádanku do IS CARE... že tam můžu jít, a nemusím... že záleží na nás, jestli tomu ještě dáme volný průběh nebo to začnem víc řešit... Zatím jsem se tam neobjednala... Vždy si říkám, že ještě počkám, že to třeba tento měsíc vyšlo, no a doteď prd:-/ Ovu testy jsem zkoušela, ale nějak moudrá jsem z nich nebyla...

viluska
31. bře 2014

Ahojte baby, ja som rada veľmi, že nie som sama po 30 o prvé dieťatko čo sa snažíme s manželom. Mám 35 rokov a stále nič. Už 5 rok sa snažíme. Užívam inofolic už skoro dva týždne tak uvidím čo a ako. Užívali ste ho aj vy?

viluska
31. bře 2014

@pine Ani ja som ovulačné testy nepochopila nikdy. Ja užívam inofolic skoro dva týždne. Užívala si ho niekedy? My sa snažíme už 5 rok.

pine
31. bře 2014

@viluska Ahoj🙂 Já jsem asi třikrát vždy na měsíc zkusila Nosifol (to je skoro to samé)... podle mého subjektivního názoru to nějaký účinek mělo, cítila jsem ovulaci podle píchání v podbřišku i podle výrazného hlenu, ale jelikož se nezadařilo, tak jsem ho pak zase přestala brát... Nějak jsem prostě nevydržela ho brát déle, vždy jsem byla po měsíci zklamaná, že mi nepomohl a vyprdla jsem se na to🙂 Ale od příští MS zase plánuju si ho koupit...

serenna30
31. bře 2014

@viluska Ahojky, me je 30 a snažíme se 3. měsíc. Mám PCO, takže žádná sláva. Taky užívám inofolic a kontryhel, ale zatím pouze cca měsíc, což je myslím asi málo na poznání nějakým změn.

viluska
31. bře 2014

Som to počítala, inofolic užívam 10 deň 2x1 tak som zvedavá. Pôjdem ku doktorovi, chcem sa objednať na 9,4 tak som uvidí čo mi povie. Ale verím, že nám pomúže...Ale naozaj nejdem plánovať, uvidíme čo bude...

danielka82
31. bře 2014

@lucyfer Tak budu držet palce at Ti to dobře dopadne a posunete se někam dál. Já nad tím taky pořád váhám, říkala jsem si, že to přes jaro a léto ještě nechám a kdyžtak se tam objednáme na podzim. Pořád dofám, že se do té doby zadaří.

viluska
31. bře 2014

serena30 Som to počítala, inofolic užívam 10 deň 2x1 tak som zvedavá. Pôjdem ku doktorovi, chcem sa objednať na 9,4 tak som uvidí čo mi povie. Ale verím, že nám pomúže...Ale naozaj nejdem plánovať, uvidíme čo bude...

viluska
31. bře 2014

@pine Nejako mi hapruje net, no to treba užívať minimálne 3 mesiace každý doplnok aby to malo efekt, skús to aj ja to skúsim ale stále to treba brať. Nechém sa prekvapiť....

danielka82
31. bře 2014

@pine Ahojky, jsme na tom podobně - akorát mě už tech 31 let, pár měsíců je 😉 . Taky se snažíme rok, váhám jestli jít do CARU, ale asi to ještě chvilku nechám, zkouším tenhle měsíc ovu testy, tak uvidíme.

viluska
31. bře 2014

@serenna30 No to treba brať minimálne 3 mesiace. Buď trpezlivá a uvidíš. A aj ja sama som zvedavá...

viluska
31. bře 2014

@pine Tak si ho kúp, ale to nemusíš brať od menštruácie, ale začať môžeš hocikedy...

trefulka
1. dub 2014

@lucyfer Ahoj, jak na tebe zapůsobili v CAR? Kdy budete mít první výsledky?
U mě nic zvláštního nenašli a u partnera je v jednom centru spermiogram v normě, příště na hranici a jinde měl hodně špatnou morfologii. Co centrum, to jiný výsledek. Pak se v tom vyznej.

katerinap1978
1. dub 2014

@lucyfer Moc děkuji za milá slova. Už je mi lépe. Nakoupila jsem vitamíny (sobě kys. listovou, železo, céčko, manželovi pangamin a céčko) a zkouším se dát do kupy hlavně psychicky - tělo už nebolí. Manžel je na tom hůř, nic sice neříká a maskuje, ale mě neoblafne, znám už ho dost dlouho (14 let), abych na něm poznala, že se trápí ☹
Už se těším na konec šestinedělí, pohlídám si jeden cyklus (budu jen pozorovat, jestli vše probíhá jak má + jsem se na dobu předpokládané ovulace objednala k Dr. na UZ) a na druhý cyklus pojedeme zase "na ostro". Teď už to vyjde, já to vím 🙂

lucyfer
autor
2. dub 2014

@serenna30 jonášova metoda mi vychází většinou kolem menstruace, tak asi u mě nic 🙂 A děkuji, že jsi myslela na mě při první návštěvě CAR 😉
@danielka82 děkuji moc, já jsem ráda, že jsme tam šly a posunulo se to pěkně hned při první návštěvě
@trefulka CAR na mě zapůsobil parádně, hned to tady dnes holky rozepíšu, jak budu mít chvíli.

Fakt neváhejte, pokud se snažíte více než rok, nebo těch 12měsíců jít do CAR, není na co čekat a strašně moc známých byli zdraví, a miminko nepřícházelo, tak vám pomůžou, nebo zjistí hlavně proč to nejde. Není se za co stydět, teď už to tak je, říkali co 7pár má problém a časem to bude co 5. šílené.

@katerinap1978 hlavně se drž a přeji ti, aby jsi byla brzy v pořádku. Byla jsi na revizi nebo jsi nemusela? Tak ať se pěkně vyčistíš a můžete na to hupsnout 🙂 Je pohnojeno, tak by se mělo zadařit do tří měsíců od nového snažení.

lucyfer
autor
2. dub 2014

@trefulka a s tím, že jednou je SPG dobrý a jednou špatný, tak to za to nemůže CAR, ale u mužů se to co tři měsíce mění, podle stresu, sedavého zaměstnání, zda bere vitamíny, či nikoli v tom období atd. tak zatím, pak písnu

trefulka
2. dub 2014

@lucyfer To vím taky, ale třeba na morfologii to zas takový vliv nemá. Každý spermiogram je pouze odhad, a věřím tomu, že co jiný hodnotitel, to jiný výsledek. Ničemu se nedá věřit absolutně.

serenna30
2. dub 2014

@lucyfer me taky, Tentokrát nám to vyšlo den po MS, tak jsme to raději prubli 😀DD
A nemáš zač, doufám, že za chvilku si budeme ukazovat tt... 😉 🙂