Snažilky nad 30 let

lucyfer
25. bře 2014

Ahoj holky, zakládám pro nás novou diskuzi, našla jsem tady jen 40cátnice. Mohly bychom se tady podělit nejen o snažení, ale i o jiných radostech,starostech a zpříjemnily si chvíle na čekání //. Nedávno mi bylo 32 a snažíme se o první rok. Je tady některá z vás na tom podobně?

danielka82
2. dub 2014

@lucyfer Ahoj, tak to je fajn, že byli v CARU milí a že z toho máš dobrý pocit. 🙂. Holky zkoušela jste některá mobilizaci kostrče a cvičení podle Mojžíšové?

katerinap1978
2. dub 2014

@lucyfer Potrat začal spontánně, odešla sliznice, ale plůdek museli odsát. Brala jsem to, jak to přišlo. Mělo to hold tak být a příroda si poradila. Hůř je na tom manžel. Z včerejška na dnešek jsme vůbec nespali a řešili. Řekl mi, že už do toho znovu nejde, že už to nedá, že se o mě bojí, abych neumřela nebo abychom neměli postižené miminko. Jsem prý na dítě stará ☹
Jenomže já to tak nemám, i přes své vzdělání a před dětmi vysoké pracovní i společenské postavení (VŠ, manažerka v nadnárodní firmě) je pro mě prioritou rodina. Máme dvě krásné holčičky, někdo by řekl, co řešíš, vždyť děti máš.... jenže... nevím, jak to napsat.... necítím se naplněná, toužím po dalším miminku víc, než jsem schopná racionálně vysvětlit. I to je příroda, jen nevím, jestli to psychicky zvládnu, jestli manžel vycouvá ☹
Vůbec nevím, co mám teď dělat, v práci jsem k ničemu, od rána jen pobrekávám, i teď už mám zase oči plné slzí ☹ .

lucyanek
2. dub 2014

@katerinap1978 Ach jo, a pak člověk vidí ve zprávách matku, která porodí, dítě udusí a odhodí ho v igelitce k silnici 😔 Proč se děti nerodí jen těm, kteří si to fakt přejí!

lenkasaf
2. dub 2014

Ahoj, tak jsem se vrátila z gynekologie a paní doktorka mi řekla, že u mě žádný problém neví, dokonce viděla ještě neprasklý folikul na vaječníku, takže ovu se blíží. Žádnou hormonální léčku ještě nedoporučila, nechce mi případně pokazit prázdniny hormony, takže na podzim budeme když tak řešit. Ale 2-3 den příštího cyklu mám přijít na krev a udělá mi hormonální profil a přítel na spermio. Takže aspoň něco, jsem i klidnější a uvidíme, co bude dál. 🙂

pine
2. dub 2014

@lenkasaf A říkala ti, kolik mm má ten folikul? Já když jsem byla minule u dr., tak jsem měla taky jeden neprasklý, 17 mm, ale bylo to myslím 17 den cyklu, což se mi zdálo dost pozdě, že bych ovu měla třeba až 19 DC, když mám cyklus 28 dní. Vůbec z toho nějak nejsem moudrá🙂 Každopádně jsem dneska zase začala pít ten Nosifol, tak jsem zvědavá🙂

lenkasaf
2. dub 2014

Ne, to mi neříkala a taky mi doporučila tan Nosifol, ale já od minulého pondělí užívám Gynex, tak to nebudu míchat. Já jsem 14 DC, takže taky pozdě, ale cyklus mám tak cca 31 dní.

serenna30
4. dub 2014

Ahojte baby🙂 tak mi dnes poprvé vyšel skoro pozitivni ovu test ( čárky byly skoro stejně silné), chlap mi odjel jen do zejtra, tak snad to stihnem! 😎

lucyfer
autor
4. dub 2014

@serenna30 no já mám ovu test pozitivní dva dny, tak jestli není silný stejně, nebo více, tak zatím se ovu neblíží, tak to stihnete 🙂

lucyfer
autor
4. dub 2014

Ahoj holky, moc vás zdravím a hlásím, že v CAR to je bomba, jde to vše tak rychle, dnes jsem byla na 1. IUI a to jsem tam byla poprvé v pondělí a dnes je pátek, šílené. Měla jsem asi štěstí, v pondělí různé testy dělali a krev, dnes výsledky řekli některých, hlavně protilátky proti nemocem OK a štítka hlavně, to je u hodně holek problém, to a prolaktin. Ten prolaktin budu vědět až později z HP. No a dnes 1. IUI a uvidíme. Mám tak dobrý pocit, že se něco hýbe. Bez hormonu mi pěkně folik narostl, tak jsem ráda.

lenkasaf
10. dub 2014

@lucyfer Ahoj, můžu se zeptat, co je IUI ? V těchto zkratkách se moc neorientuji. Jinak jsem ráda, že jsi byla v CAR spokojená a že ti tam pomohli !!

lucyfer
autor
10. dub 2014

@lenkasaf no oni jsou lepší než klasický gyndaři a udělají komplet prohlídku. No a IUI je inseminace, pojišťovna to hradí 6x za rok. Přímo ti zavedou hadičkou do dělohy a vstříknou přímo spermie vybrané 🙂

lenkasaf
11. dub 2014

@lucyfer No já si to myslela, ale nebyla jsem si jistá, protože mi to přijde strašně rychlé, v pondělí na prohlídku a pak hned na IUI ?!! Ty jo, to je rychlost. Tak budu držet palce, ať to vyjde!! 🙂

danielka82
11. dub 2014

@lucyfer Taky budu držet palce ať to vyjde 😉

lucyfer
autor
11. dub 2014

@lenkasaf
@danielka82 holky jste zlaté, moc děkuji. A jak jste na tom vy? který den cyklu?

lenkasaf
11. dub 2014

Já čekám. Jsem asi 5 DPO, takže má ještě čas.

danielka82
11. dub 2014

@lucyfer Já dneska 26.den cyklu. MS většinou dostávám okolo 31.dne, tak uvidíme příští týden. Moc bych si přála si to přála. Ale tenhle měsíc tomu moc šancí nedávám, jednak jsme se doma spíš míjeli a dělala jsem si v době ovu testy a nic mi neukázály, takže asi nebyla ani ovu..... Nebo možná na mě testy neplatí 😒

lucyfer
autor
11. dub 2014

@danielka82 a od kdy jsis testy dělala? Záleží jak dlouhou máš LF a jestli máš 31 dnů, tak klidně můžeš mít ovu15-20dc. Určitě se nám to brzy zadaří, budu držet pěsti

danielka82
12. dub 2014

@lucyfer Taky mě to napadá, že jsem možná testovala moc brzo a krátce. Ovu testy jsem si dělala od 11-18.dne. Pak jsem byla na školení, zapomněla je doma a pak už jsem to nechala být. Příští měsíc se musím polepšit a vydržet testovat 😉 Kdy čekáš ( - doufám že teda nečekáš 😉 ) MS Ty?

lucyfer
autor
12. dub 2014

@danielka82 no já doufám, že ta mrcha už nedojde, když tak max už poslední měsíc 😉 a dveře ji neotevřu př. víkend 🙂 Ty to nemáš dostat kdy?

A kdo tady testuje? Už by to chtělo další / /.

danielka82
14. dub 2014

@lucyfer Já ji mám dostat ve středu, ale včera po milování se objevilo lehce krvácení. Teď už zase nic. Takže už asi klepe na dveře 😠 . Mrcha jedna - ve středu jedeme na lyže, tak si to asi schovává tam. Ach jo. Někdy mám pocit, že se snad nedočkáme. Snažím se na to nemyslet, ale to samozřejmě nejde. 😒

lucyfer
autor
14. dub 2014

@danielka82 ale je ještě naděje, dokud neteče. Já stále věřím, že se do léta dočkáme. Když tak zajdu na 2. IUI a co ty?

danielka82
14. dub 2014

@lucyfer U nás je to teď takový komplikovaný. Stavíme dům - takže manžel je buď na stavbě nebo v práci. Takže se doma tak míjíme, proto jsem si říkala, že to přes jaro a léto nechám plavat a budeme to řešit kdyžtak na podzim. Tajně doufám, že se to do té doby povede 🙂

danielka82
15. dub 2014

Ahoj holky, zítra odjíždíme na hory, tak přeju všem už předem pěkné velikonoce. A jen samé pozitivní zprávy 🙂

danielka82
15. dub 2014

@lucyfer Budu na Tebe myslet, ať mrcha nedorazí 😉

lucyfer
autor
15. dub 2014

@danielka82 moc moc děkuji :-* a krásné Velikonoce i tobě a užij si to na horách.

danielka82
23. dub 2014

@lucyfer Ahojky, tak jsem zpátky po dovče. 🙂. Bylo to super, vůbec se mi nechtělo vracet. Jinak u mě MS zatím nepřišla ( zpoždění 7 dní), ale test negativní. Bolí mě břicho, takže je asi jen otázkou času než mrcha přijde. ☹ . Mrzí mě to. Přitom poslední 3 cykly byl ukázkový ( MS vždy přesně po 31.dnech). Jak to vypadá u tebe?

pine
23. dub 2014

Ahoj holky, jak se máte?🙂 Já jsem minulý měsíc měla zpoždění tři dny (jinak mívám snad na minutu přesně po 28 dnech), bylo mi neskutečně blbě, točila se mi hlava, zvracela jsem ,tak jsem si dělala celkem velký naděje, že to vyšlo, a nic, pak jsem to dostala. Takže jsem minulý týden byla na vstupní konzultaci v IS CARE, udělala mi ultrazvuk (podle toho vše ok), dneska byl přítel na spermiogramu (tak si odpoledne máme zavolat pro výsledky) a na začátku příštího cyklu jdu na krev... Tak jsem zvědavá, jak to všechno bude. Přála bych si, aby to byla jen nějaká "maličkost", že by mi předepsala třeba Utrogestan nebo něco a pak se zadařilo přirozeně. Protože do umělýho se mi nějak vůbec nechce zatím. Navíc ta nejjemnější forma (IUI) má jen 12% úspěšnost, takže to mi připadá nějak hrozně málo. Tak uvidíme no, jak dopadnou ty výsledky zatím🙂

missym
25. dub 2014

Ahoj, můžu se taky přidat? Letos mi bude 31 a dnes to jsou dva roky, co jsme se s dnes už manželem rozhodli pro miminko. Po vysazení HA cyklus nic moc, takže nás doktor poslal po necelém roce do CARu, ať se na to kouknou. Partner spermio spíše horší průměr, mně vyšel hormonální profil naprosto v pořádku a zásoba vajíček taky, ale přesto MS žádná a když už, tak ovulka nikde. Tak nám nabídli v CARu umělý. Nějak se nám nechtělo a rozhodli jsme se naplánovat svatbu, že třeba hlavy zaměstnáme jinak a půjde to. Jenže svatba byla, mimi nikde. Při kontrole na gyndě mi v prosinci doktor našel "něco", takže od té doby běhám po ultrazvucích, aby mi pokaždé oznámili, že je tam asi cysta na levém vaječníku (nebo dermoid - nějak se nemůžou shodnout) a že by to chtělo asi odoperovat, ale že pro jistotu, ať si dojdu ještě k tomuhle a tomuhle doktorovi na ultrazvuk, aby se vyjádřil i on. A včera mi ještě doktor oznámil, že jestli mi náhodou nebrali při nějaké operaci pravý vaječník, že ho na tom UZ nevidí. Tak snad už mě na tu operaci pošlou (i když z ní mám teda šílený strach a kdyby to šlo bez ní, byla bych jen ráda), aby mi konečně řekli, jak na tom jsem, protože už bychom konečně rádi podnikli opravdové kroky k vvytouženému miminku.
Juj, to je elaborát 🙂 Všem, co se snaží, přeji moc moc štěstíčka, aby to konečně vyšlo 🙂

lenkasaf
25. dub 2014

Tak u mě taky nic nového holky, MS přišla, sice o 1 den později než měla, takže jsem si alespoň den dělala naděje, ale nic. Ve středu jsem byla na krev na hormonální profil a partner musí na spermiogram, jenom se mu tam nějak nechce, tak doufám, že ho tam nějak dostanu, ať to máme za sebou a můžeme se pohnout dál. Ale řekla jsem si, že tento cyklus ještě budu testovat ovu, mám ještě v zásobě pár ovulačních testů, ale další už kupovat nebudu a dám si 2 měsíce oddych a pokusím se nemyslet na mimi a užít si léto a dovolenou. Snad se mi to povede. 🙂

danielka82
28. dub 2014

Ahoj holky, tak já taky nic. Po 7 denním zpoždění jsem opět dostala MS.I když jsem si říkala, že se budu držet, tak jsem to samozřejmě opět obrečela. No nic, jedeme dál. Zkusím to hodit za hlavu, užít si jaro a léto a třeba.... Moc vám všem držím palce 😉