Snažilky nad 30 let

lucyfer
25. bře 2014

Ahoj holky, zakládám pro nás novou diskuzi, našla jsem tady jen 40cátnice. Mohly bychom se tady podělit nejen o snažení, ale i o jiných radostech,starostech a zpříjemnily si chvíle na čekání //. Nedávno mi bylo 32 a snažíme se o první rok. Je tady některá z vás na tom podobně?

lenkasaf
28. dub 2014

@danielka82 Hlavu vzhůru, jsem na tom stejně, taky jsem si mrchu obrečela, ale jede se dál, co zbývá. Držím palce!!

lucyfer
autor
29. dub 2014

Ahoj holky, nechtěla jsem to psát, do první kontroly,, ta byla včera a další mám 14.5. a mělo by být vidět srdíčko, přikládám testík. Holky já jsem tak š´tastná, ikdyž se strašně ještě bojím. Moc vám přeji,a by to také vyšlo u vás co nejdříve a najdete // 😉
Já se po roce rozhodla jít do CAR, není na co čekat a když to rok nejde, musí se něco dít, výsledky a vše byly ok a šlo to strašně rychle, na utz mi objevili krásný folik, udělali SPG a 1. IUI a za 14dnů jsem objevila //. Tak to chtělo jen trošku nápomoci 🙂

missym
30. dub 2014

@lucyfer Moc gratuluji. Tak ať jde všechno pěkně bez problémů a miminko pěkně roste 🙂

lenkasaf
30. dub 2014

@lucyfer Moc gratuluji !!!!!! Budu držet palce, ať je vše v pořádku, ale určitě bude !! Moc Ti to přeji ! 🙂

lucyfer
autor
30. dub 2014

@missym
@lenkasaf holky moc děkuji, jsou to nervy a další kontrola až za 14dnů,ale snažím se to užívat a nemyslet na špatné věci, srdíčko bude krásně bít, tomu věřím a také věřím, že vy brzy najdete //

lenkasaf
30. dub 2014

@lucyfer určitě bude, musíš tomu věřit ! A máš nějaké těhotenské příznaky ? A kdy jsi byla na to IUI ?

lucyfer
autor
14. kvě 2014

@lenkasaf ahoj holky, dnes jsem byla na KO a bylo srdíčko,mám takovou radost. Z příznaků jsem měla jen šíleně bolavá prsa už před testováním a na IUI jsem byla 4.4.

missym
15. kvě 2014

@lucyfer Tak to je krásné. Tak ať se miminku i mamince daří 😉 Je fajn vidět, že se to někdy povede tak rychle 🙂

lucyfer
autor
15. kvě 2014

@missym děkuji moc, hlavně ten přístup tam byl bomba, hned při vstupním pohovoru nám vše řekl a začali, byli jsme tam skoro 3 hodiny, veškeré vyšetření, krev, stěry, partnera proklepli teda řádně, a jeho SPG. Moooc přeji aby se vám brzy zadařilo

andream35
15. kvě 2014

Ahojky všem co vam je 30 a víc 😉 mě je 35,mam už dvě děti a o to poslední třetí se snažíme 3 roky.Je to běh na dlouhou trať,jen si tak nějak někdy říkám jestli už nejsem stará proto mi to tělo nechce umožnit aby se nam zadařilo na to třetí mimčo.S potížemi které mám to nebude snadné ale říká se "do třetice všeho dobrého" tak jsem si to upravila jak potřebuji a to třetí dítko snad najde cestu k nam.Všem Vam přeju at se brzy zadaří 🙂

missym
15. kvě 2014

@lucyfer My byli v CARu už loni. Přístup taky supr, všechna vyšetření provedli bez žádání. Pak jsme to nějak nechali být, že se teda vezmeme, nebudeme na to myslet. No a pak v prosinci kontrola na gyndě, jééé, asi tam něco máte a od té doby jedno vyšetření za druhým, čas letí a všichni mají spoustu času. V CARu mi paní doktorka řekla, že dokud ten drmoid nebude pryč, nechce to pokoušet, aby to potom neublížilo miminku, takže čekám a čekám. V březnu jsem naklusala do nemocnice s žádankou na operaci a je půlka května a možná už zítra mi někdo ráčí sdělit termín, kdy na to půjdu. Takže se už tady skoro půl roku klepu, protože mám z té operace panickou hrůzu. Ale říkám si, že třeba potom se to konečně povede. Sice asi ne přirozeně (manžel ten SPG nemá úplně v pořádku), ale i kdyby za pomoci doktorů. Tak držím pěsti, aby bylo všechno dál pěkně v pořádku a v prosinci k vám přišlo krásné a zdravé miminko 🙂

lucyfer
autor
16. kvě 2014

@missym moooc moc děkuji a ty se hlavně opatruj a ať vše dopadne dobře a po operaci ať najdeš brzy //. A můžu se zeptat máš jít na operaci čeho? A oni na to dříve nepřišli jako? To je tak vždy, vše ok a po roce začnou řešit.

Všem držím pěsti a věřím holky, že to jde, mám dvě kamarádky 36 a 38 a čekají první 🙂

missym
16. kvě 2014

@lucyfer Mám na vaječníku (nebo někde tam, protože to doktoři nějak neuměji specifikovat a prý to už asi sežralo vaječník) dermoidní cystu. A ačkoliv je to cysta, která se už dělá v prenatálním období, tak ji doktor poprvé zaznamenal v prosinci na preventivce 😖 Dva roky mám vysazenou antikoncepci a cyklus vlastně žádný, tak proto mě ani ne po roce poslal gynekolog do CARu. Hormonální profil ok, ale cyklus nikde. Jen po injekci agolutinu jo. Ale aby přišla MS sama, bohužel. Jenže dál nikdo nic neřešil až pak v tom prosinci ten nález. Od té doby mi přes UZ tam koukalo už tolik lidí, že je to pomalu věc veřejná. Ale dneska slavím, konečně mi řekli termín, kdy nastupuju do nemocnice na operaci. A ačkoliv se toho šíleně bojím, tak mám zase naději, že když ta cysta půjde pryč, že se třeba MS dostaví a konečně tam ty // budou 🙂

danielka82
16. kvě 2014

@lucyfer Ahoj, dloho jsem tady nebyla. Gratuluji ke krásné novince 🙂 . To je super, že to takhle krásně vyšlo. Užívej si těhotenství. Já čekám příští víkend MS, tak uvidíme.

lucyfer
autor
26. kvě 2014

@danielka82 moooc děkuji a doufám, že MS nedošla, moc bych vám to všem přála.

malenka3
21. čer 2014

Ahoj holky, nemám moc ve zvyku se na diskuzích vykecávat, ale už nějaký ten týden se tak trochu trápím, že se nemůžu moc nikomu svěřit s tím, co prožívám, tak jsem si řekla, že svůj nezvyk překonám. S holkama v práci o tom mluvit nemůžu, protože jakékoliv těhotenství je nežádoucí a absolutní tabu, s mužem nechci řešit všechny detaily, abychom se trápili dva. Moc ráda bych se k Vám do diskuze přidala.
Je mi 32, od ledna 2013 neberu HAK a od června 2013 se snažíme o miminko. Teď je to tedy 12 měsíců. Prvního půl roku jsem to neřešila, snažila jsem se načasovat sex do správné doby, ale nic moc víc jsme pro to nedělali. Od září jsem začla měřit BT a v prosinci koupila první ovu testy. Cyklus plus mínu 28 - 29 dní, až mě to překvapilo, jak se po 17 letech HAK tělo dalo dohromady. Podle BT mi vychází ovulace na cca 14 den, ovulační testy mi vycházejí vždy tak den předtím, než je ovu podle BT. Od ledna už začínám být trochu zoufalá, snažíme se to nehrotit, hlavně před mužem nechci vyšilovat, že to moc řeším a i sama si uvědomuju, že bych si tím jenom škodila. Mám náročnou práci, takže nezbývá ani moc čas to mnohdy řešit, což je podle mě docela i výhoda. V březnu jsem zašla do CAR, chtěli jsme mít kontrolu, že se nesnažíme zbytečně kvůli nějaké zjevné vadě, tak abychom neztráceli čas. Hormonální profil v pořádku, spermiogram podle doktorky exkluzivní. Dohodli jsme se s mužem, že zkusíme tak 3 - 4 měsíce hormonální podporu - injekce Pregnylu + utrogestan a načasovat správně sex podle toho, kdy mi v CARU řeknou, že mám mít přesně ovu. Když se nezadaří tak do září, tak pak zkusíme další etapu IUI a když ani to nevyjde na takový 3 - 4 pokusy, tak bychom po novém roce vlítli do IVF. Ve čtvrtek jsem si píchala poprvé sama Pregnyl, včera byl náš den 😉, tak teď se budu modlit, aby to vyšlo. Jedeme v červenci na dovču, takže jsou dvě možnosti, buď to tam nedostanu a bude to dobré a nebo to tam dostanu a budu mít dovču pod psa 😒
Taky mě štve pár známých, se kterými se o tom bez velkých detailů bavím, jak každej říká, nesmíš na to myslet. Moc nevím, jak se to dělá. Když chce mít člověk záruku, že nestřílí naslepo, tak na to samozřejmě musí myslet a mít přehled. Každý měsíc, kdy dorazí ta červená potvora, to samozřejmě s člověkem zamává, toho si jaksi nejde nevšimnout. Taky jsem zmatená z té BT a ovu testů. Kupuju si dražší testy (predictor fertility), tak bych řekla, že by měly být spolehlivé, ale tenhle měsíc (vlastně mi to takhle vychází pokaždé) mi vyšly testy pozitivní v neděli (další dny už negatigvní), podle teploty jsem měla ovu v pondělí, ve středu jsem byla v CAR, tam mi dr řekla, že mám folikul 18 mm a že ovu bude po injekci v pátek. Takže to je skoro pět dní rozdíl, což mi přijde neskutečný.

malenka3
21. čer 2014

@lucyfer moc gratuluju. Když jsem četla Tvůj úvodní příspěvek, tak jsem si říkala, že to je diskuze pro mě. Už tu lítám čtvrtý týden a nějak jsem nemohla najít tu správnou, kde se "vyplakat". Trochu jsem se bála, že když tady budu číst, jak se všem daří a mně ne, že to bude pro mě zlý. Pak koukám na Tvůj příspěvek a říkám si, že jsi jak já. No a teď, když jsem pročetla až do konce, tak zjišťuju, že nejsi, protože už nejsi snažilka 🙂 Moc a moc Ti to přeju, ať jste oba dva v pořádku. Ráda slyším, že IUI klaplo hned napoprvé, dá mi to trochu optimismu, jestli tam budeme muset v září taky.

lucyfer
autor
21. čer 2014

@malenka3 ahojky, mooooc děkuji a přeji ti aby se brzy zadařilo a nemusela nikam v září 🙂 Já mám spíše kolem sebe kamarádky, kterým se nedaří cca rok normálně a buď pak stačilo jen upravit MS, nebo nasadit clostilbegyt, dvě byly na IVF a napodruhé se zadařilo, a třem kamarádkám se nedaří stále, je to tak složité nějak v dnešní době se mi zdá. Ale naštěstí fakt existují různá centra,které si můžeš vybrat a tam tě proklepnou a ani nevíš jak rychle to půjde. Hlavu vzhůru a všem moc přeji aby jste našly brzy //, je to nádhera. Ikdyž vám povím, ty nevolnosti zatím ne, a to každý říká, že se to ztratí, tak snad brzy a budu si užívat těhu naplno.

enalga
27. čer 2014

Ahoj holky, taky se přidávám. Letos mi bude 31 let, mám doma už tři dítka, ale chtěli bychom ještě jedno. Bohužel nám osud asi moc nepřeje, protože už osmý měsíc tomu je, co se o miminko marně snažíme ( společné dítě ještě nemáme). Každý měsíc to obrečím, pak si řeknu, že je ještě naděje a tak trpělivě čekám. Jenže pak zase a zase ta mrcha červená dorazí. Před měsícem jsem sice měla jeden pozitivní test 7 DPO ale plod se zřejmě neuchytil a s opožděnou MS o jeden den vše odešlo. trápím se čím dál víc, protože tři děti které jsem počala s bývalým manželem šly jako po másle, a teď se trápím. Děti nám sice dělají velkou radost, jsem ráda, že je mám, ale ještě aspoň jednou si zkusit být těhotná, porodit miminko a vozit kočárek, je mým, doposud nesplněným, snem. Moc se omlouvám holkám, které ještě ve třicet a víc děti nemají, ale každá máme své touhy, a ať jde o první či čtvrté dítě, je ta touha stále velká.

teok
30. čer 2014

holky, tak já se pochlubím svým duchem 🙂

missym
30. čer 2014

Tak mám téměř měsíc po operaci, cysta v čoudu, vaječník zůstal - třikrát hurá - a dnes jsem dostala MS. Slavím už od rána, protože bez hormonů, sama od sebe přišla. Tak doufám, že to je konečně ta správná cesta ke //. Ať se všem daří 🙂

malenka3
6. črc 2014

Tak se nám tenhle měsíc nezadařilo ☹ A aby to byl jó pěknej měsíc, tak mi řekly dvě holčiny z okolí, že jsou těhotný ☹

lucyfer
autor
6. črc 2014

@teok potichoučku gratuluji, teď už to dušík není, že? máš test nový?
@missym ať se brzy zadaří 🙂
@enalga ať se zadaří 4. mimi, je to krásné, velká rodina...ale trošku s tebou nebudu souhlasit, že je jedno, zda první nebo 4., ty jsis už tu touhu naplnila 3x, a některé holky čekají, alespoň na 1. , ale chápu tě, a moc držím pěstičky.

hribecekbeztecek
15. črc 2014

Ahoj holky, přesně takovou partu potřebuju. Je mi 31, s partnerem se o mimčo snažíme už tři roky. Minulý rok na podzim se povedlo. Byla jsem šťastná, ale na druhou stranu jsem měla i trochu obavu, že je to nějak moc štěstí najednou a tek rychle. Byl to první pokus s hormonama. No a bohužel jsem to tušila dobře, na jedné kontrole mi zjistil doktor, že nebije srdíčko. A pak to bylo jak na tobogánu, všechno rychle a docela mi ty vánoce splývají. Pak jsem měla problémy s menstruací a teď se dva měsíce zase můžeme snažit. A bohužel nic ☹. Beru utrogestan a teď je mi zle, pravděopodobně z něj. Víceméně mám příznaky jako u těhotenství z podzimu. Tak už jsem si to malovala v růžových barvách a ráno jsem to nevydržela a šla si udělat test ☹ I když jsem si říkala, jaká je to blbost, když to mám dneska dostat. No samozřejmě byl negativní a já teda už jen běhám na záchod a pozoruju toal. papír a malinká dušička ve mě se modlí, aby nepřišla, ale ví, že je to marné ☹ ☹
@lucyfer gratuluju 🙂

malenka3
16. črc 2014

@hribecekbeztecek Držím palce, jestli to neklapne tenhle měsíc, tak ať ten příští. Mně je po tom utrogestanu taky blbě. Doktorka mi řekne, že to mám užívat vaginálně, ale to je dost nepohodlné, zvlášť ráno, takže radši trpím a užívám orálně.
Jak píšeš, že se minulý podzim povedlo - bylo to přirozeně jenom s hormony, nebo IUS?
Já jsem zrovna dneska byla na ultrazvuku, mám v sobě injekci Ovitrelle a příští tři dny se budeme snažit, minulý týden na dovče jsme poctivě trénovali 🙂

blauen
16. črc 2014

Ahoj holky, taky bych se ráda přidala mezi Vás, za půl roků mi bude 31 a s manželem se taky snažíme o naše první mimiško a to už od září 2013. Zatím to nechceme nějak hrotit a necháváme tomu volný průběh. Taky si říkám, jak můžu chtít abych hned otěhotněla když jsem se cpala cca 13 roků v kuse antikoncepci..pořád si říkám, že to tělo potřebuje asi čas se vyčistit a doufat, že se nám splní náš velký sen a brzy objevíme na testíku //. Holky držím nám tady všem palečky ať se nám co nejdříve zadaří a hlavně žádnou paniku, i když se tolehce říká(píše) vím, že s každým příchodem MS to človíčka sráží a sráží a někdy i slzýčka ukápne. Holky nevzdávejme se!

denisska
16. črc 2014

Holky no přidám se, i mě už jedu bylo bohuzel 30, tsk snad se brzy zadaří nám všem🙂

lenna_1
16. črc 2014

Ahoj, ráda se k vám přidám a napíšu svůj příběh...aneb cesta k otěhotnění. Je mi 31 let a s přítelem se snažíme o miminko přes rok a půl. Přestala jsem brát antikoncepci po 9 letech a začala jsem mít problém s MS, tak se to řešilo hormony. Už jsem z toho byla úplně šílená a přestala jsem je brát a MS chodila normálně. Jen tak z ničeho nic. V té době jsem prošla vyšetřením, hormonálním profilem a vše v normě. Pak jsem se dostala k jinému lékaři a ten hned vyšetření na chlamydie, které se neprokázaly, ale zřejmě test nebyl v pořádku, protože v jiném testu jsem byla pozitivní. Mezi tím byl partner na vyšetření v krvi vše ok, ale spermiogram na hranici pro přirozené početí. Takže vitamíny, úprava životního stylu, atd. A stále nic...Zítra jdeme k lékaři kvůli opětovnému podezření na chlamydie s tím, že přeléčit musí nás oba a jsem zvědavá jestli tohle někam povede. Máte někdo osobní zkušenost s neplodností a chlamydií? Jinak přeji všem, ať se brzy dočkají miminka.

lucyfer
autor
17. črc 2014

@hribecekbeztecek moc děkuji, to mě mrzí, že jsi prožila v těhu takové krušné chvíle a přeji,aby se brzy zadařilo. Já jsem vždy nervozní před každou kontrolou jak říkáš,ať srdíčko bije atd., smím se zeptat ve kterém si byla týdnu? je ale pravda, ať je žena v jakémkoli, je to šílené a strašně to bolí.

Holky já utroš uživala vaginálně, ono by se to nemělo brát jinak, kvůli nevolnostem, točení hlavy atd., dala jsem si vždy intimku a bylo vše ok, je to tak lepší a účinější. A také po braní 12 let antikoncepce s jednou přestávkou jsem byla v pohodě asi 3 měsíce a pak MS se pořádně rozhodila. Začala jsem chodit na akupunktůru a pít bylinky, těm docela věřím.

@lenna_1 chlam. se opravdu musí přeléčit, brání jinak otěhotnění, stejně jako vysoký prolaktin, nebo štítka. A to se vám vrátilo? Já nevěřím, že jsou jen pohlavní, jsou i bohužel z wc atd., chce to silné ant. a v době kdy jsou chlam. se ani nesmí otěhotnět. Drží pěsti

hribecekbeztecek
18. črc 2014

@malenka3 Dostala jsem tenkrat poprvé hormony na podporu otěhotnění s instrukcí odkdy do kdy se máme hlavně snažit a vyšlo to 🙂 Ale podle mého názoru byl problém v tom, že moje vajíčko bylo tak natěšené pod dávkou chemie na spermii, že vzalo první lepší, která by se do něj jinak nedostala. Přítel totiž neměl zrovna ukázkový spermio a měl hodně deformovaných kousků. Takže se plod přestal vyvýjet. A proto si myslím, že jsem teď už ty hormony nedostala (název nepovím, protože ho nevím, je to dlouho 🙂 ) A teď teda beru utrogestan druhý měsíc a bohužel opět se nezadařilo. Tak snda příští měsíc. Ale teď jsem si poprvé měřila ovulaci a na testu jsem měla jednou slabounkou čárečku a jinak nic, tak jsem možná bez ovulace :-O :-O Teď si to budu hlídat více, změřím i teplotu a pokud nic, zajdu za doktorem, ať s tím něco dělá :-d

@lucyfer To je paradox, protože si naprosto nejsem jistá v kterém týdnu jsem byla, nějak jsem to vytěsnila z hlavy. Ale myslím si, že druhý měsíc a něco. Šla jsem ten den na kontrolu a zrovna mi sestřička začala vypisovat průkazku, úplně jsem se tetelila blahem........ a pak je všechno tak rychlé až do probuzení po narkóze.