Snažilky nad 30 let

lucyfer
25. bře 2014

Ahoj holky, zakládám pro nás novou diskuzi, našla jsem tady jen 40cátnice. Mohly bychom se tady podělit nejen o snažení, ale i o jiných radostech,starostech a zpříjemnily si chvíle na čekání //. Nedávno mi bylo 32 a snažíme se o první rok. Je tady některá z vás na tom podobně?

lucyfer
autor
18. črc 2014

@hribecekbeztecek já brala clostilbegyt a také jsem si říkala, že když je tělo nahoněno nepřirozeně, může se něco pokazit, tak jsem to brala sice 3 měsíce a nic. Pak jsem raději začala s bylinkama a akupunktůrou místo hormonu a vajíčka jsem měla ukázkové. Utrogestan nenavodí ovulaci, jen pomůže udržet vzniklé těhotenství, to jsem také brala po objevení //. moc ti držím pěsti a všem tady.

annna79
24. črc 2014

Ahoj tak mě je také už 35 a snažíme se o třetí je nám smutno.Manžel říká, že si nemá s kým hrát.Synovi je 14 a holce bude 10.Je to 14 dní co jsem potratila , ale nevzdáme to.Bude to náš benjamínek.Dcera to též oplakala, prý se už těšila.Byl to pro ní šok, když jsem vylezla z koupelny uřvaná, že sourozenec nebude.

texetka
4. srp 2014

Mě i manželovi je 30 let a ještě rok počkáme , než se budeme snažit ( no, už ani ne rok, počítáme tak v dubnu/květnu že bych vysadila HA ). Dítě sice chceme, ale není to tak, že bychom kvůli němu byli ochotní abslovovat umělé oplodnění, hormonální léčby a pod. Prostě to bud půjde nebo nepůjde a my využijeme ušetřené peníze - co si děláme zásoby na to kdybych byla na mateřské - na dovolenou, opravu ata a tak.. Uvidíme zda to vyjde nebo ne .

blauen
18. srp 2014

Ahoj holky, hodím tady sem taky pár písmenek, mě bude za chvíli 31 manželovi je 38 a snažíme se o první miminko už skoro rok a bez úspěšně...ale necháváme to čistě na přírodě (tedy já jen jsem na Nosifolu, čajíčkuju kontryhel) a nevzdáváme se ......, pořád věříme, že se nám zadaří....nejsme zastánci ani IUI, IVF....jediné co nám pomáhá je víra, víra v to, že se nám splní náš velký sen a jednoho dne najdu na testu ty // čárečky.

danielka82
22. srp 2014

@blauen Ahojky, taky jsem tady už párkrát psala. Mně za chvíli bude 32 let a o první mimčo se snažíme už skoro rok a půl. Zatím jsem to nechávali tak volně plynout. Taky pořád věřím, že se to podaří 😉 . Někdy na mě ale padne trochu smutek, že pořád nic. Všechny mé kamarádky jsou buď těhotné nebo už 1-2 děti mají. Tak je někdy těžké být pozitivně naladěna a nic si z toho nedělat. Přeji hezký víkend a snad se na nás štěstí taky jednou usměje 😀

blauen
22. srp 2014

@danielka: člověk se nesmí nikdy vzdávat, ještě, že můj manžel je tak nabitý optimismu, že mě pomáhá se s tím nedařením nějak vyrovnávat....musíme věřit! Tak u nás už je v takovém stádiu, že jsme s manželem jidiný bez dětí a všichni kolem nás už jak píšeš 1-2 neli 3 děti. Tobě taky hezký víkend a snad se to "posraný" štěstíčko už na nás taky nalepí jak na nás tak na Vás! 😀

levandulle
30. srp 2014

ahoj holky, ráda bych se přidala k vám do skupiny.. Taky už je mi přes 30 a snažíme se o mimčo. Přítele jsem poznala před 2 lety, po nějaké době jsme se začali snažit a po 8 měsících snažení se zadařilo, i když výsledky spermio. bylo hodně špatné.. (hodně jsem se trápila tím, že to pořád nejde a pak se mi nevím jak podařilo hodit to za hlavu a hned jsem byla těhotná). Jenže po 3 měsících na kontrole zazněla diagnóza zamlklé těhotenství, takže revzie atd. Asi 6 týdnů od revize jsme se opět začali snažit - nebo spíš nijak chránit a jsou to 4 měsíce a pořád nic. A hodit se opět do stavu "kašlu na to" mi prostě nejde. A připadá mi, že na to myslím čím dál víc..ono to snad ani nejde, když téměř všichni kolem děti už mají. Navíc přítel už má 8-leté dítě z předchozího vztahu, a asi i proto je to pro mě všechno těžší. Prostě nevím, co mám dělat, abych se tím tak strašně netrápila, protože to už jsou potoky slz, každý měsíc to samé...ale to asi většina z vás zná..

malenka3
30. srp 2014

Tak se nám nezadařilo ani v srpnu, takže po 5 měsících od první návštěvy v CARu, kdy jsme to chtěli ještě zkoušet přirozeně s podporou hormonů, přišel čas na další krok pomoci. Za týden jdu na UTZ a nejspíš zkusíme IUS, doufala jsem, že k tomu nedojde ☹

danielka82
1. zář 2014

Ahoj holky, tak u nás taky stále nic - snažíme se 15 měsíc. Poslední MS jsem opět obrečela... Pak jsem si ale řekla, že už to takhle dál nejde, už jsem unavená z toho každý měsíc dělat ovu testy, stresovat se z toho, pak netrpělivě čekat na MS, s každým zabolením břicha se říkat že mrcha opět přijde, a pak když přijde tak to zase obrečet. Nevím jak to snášíte vy, ale mě už to unavuje, chci zase žít jako dřív - těšit se na milování, mít v hlavě i něco jiného než mimčo.Takže jsem se přihlásila na kurz angličtiny, budu víc sportovat, prostě dělat něco, abych na to pořád nemyslela. Na druhou stranu jsem nás objednala do CARU, ale až na prosinec a do té doby si chci od všeho vážně odpočinout a nemyslet na to. Doufám, že se mi to podaří. 🙂 . Jinak vás všechny moc zdravím a přeji si aby nám to všem už konečně!!!! vyšlo 😉

malenka3
3. zář 2014

@danielka82 držím palce, ať to vyjde se zabavením jinými aktivitami. Mně to moc nefunguje, ale je fakt, že se snažím z toho nehroutit, že bych MS obrečela, to tak nemám, ale já to spíš dusím v sobě a jsem smutná. Pravdou je, že mě to vždycky víc srazí v době ovu, kdy to řeším jak magor a pak, když mrcha dorazí, že to zase neklaplo. My to máme teďka taky 15. měsíc snažení a jestli ta tvoje 82 ve jméně je ročník narození, tak jsme na tom stejně i v tomhle 😉 Já se furt utěšuju tím, že je dneska tolik možností, jak pomoci, že se toho mrňouse přeci jednou musíme dočkat.

danielka82
4. zář 2014

@malenka3 Uvidíme jak mi to půjde, zatím je to mé předsevzetí od poslední MS 😉 . Jinak máš pravdu - je mi taky 32 let. Taky se pořád snažím opakovat, že t mimi přijde v ten správný čas a že se určitě dočkáme. Jinak jsem četla,že budete zkoušet IUI - tak přeji ať to dopadne dobře.

sisstin
13. zář 2014

Ahoj holky,

můžu se k vám přidat? 🙂 Mně bylo 30 v březnu, mám doma už skoro sedmiletého syna. Otěhotněla jsem ve 22 letech neplánovaně při přerušovaném sexu, takže v podstatě ani nevím jak, s exmanželem jsme se vídali málo, ale stejně se zadařilo. Těhotenství provázely psychický problémy, fyzicky náročná práce atd. Syn byl dítě, se kterým byly od začátku problémy - nejedl, nespal, opožděný vývoj, těžká vada řeči atd. Druhé dítě jsem se zařekla, že nechci ani omylem, náš vztah s exmanželem jak na houpačce, po svatbě to vygradovalo neuvěřitelným způsobem, ted jsem čerstvě rozvedená, ale nejsme spolu už od února.

Mám novýho přítele, je mladší o dva roky než já, nikdo lepší mě nemohl potkat, jsem šíleně zamilovaná a fakt ted věřím, že jsem našla životního partnera, o kterém jsem vždycky snila, on je svobodný a bezdětný. Syna vzal naprosto suprově, i on jeho, z toho jsem nejvíc nadšená. Momentálně koupil dům na vesnici a začli jsme předělávat a tak nějak jsme se ofiko neofiko dohodli, že doberu poslední dvě platíčka HAK a nový už asi nenačnu 😀

Ta touha u mě je ted docela výrazná, nikdy předtím mi hodiny netikaly, teď jako jo. Syn už je v pohodě, je hodně samostatnej, relativně hodnej, sourozence by si přál. Já jsem ted nastoupila do nového zaměstnání, ale je to ve školství, čili smlouvu mám jen do konce školního roku....

trošku se ve mně pere, zda je dobrý nápad si v týhle situaci pořizovat dítě - není hotový bydlení, syn od září bude nastupovat do školy atd. Ale tak nějak mám pocit, že řídit se rozumem, tak se vždycky najde něco, proč vlastně to další dítě nemít......

lucyfer
autor
14. zář 2014

Ahoj holky, moc vás zdravím a přišla jsem nakouknout jak se vám vede při snažení, holky hlavu vzhůru, já tuhle diskuzi založila a otěhotněla a teď to pěkně letí. Moc vám držím pěsti a klidně se ptejte na cokoli.

danielka82
15. zář 2014

@sisstin Ahojky, myslím si, že člověk si nikdy nemůže úplně vše naplánovat. Asi nikdy to není úplně ideální. Já jsem si taky plánovala jak vysadím prášky a hned otěhotním. A ejhle najednou uplynul skoro rok a půl a miminko nikde.... Takže jestli toužíš po miminku, tak moje rada je- jdi do toho a nic neodkládej. Věřím tomu, že miminko přijde v tu nejlepší chvíli. 🙂

sisstin
15. zář 2014

@danielka82 no to si právě říkám, že ono to druhý nemusí jít stejně lehce jako to první že 😉 kor po sedmiletém braní HAK, která jako není pro tělo nic bezva....přítel děti nemá, takže z jeho strany ani nevím, zda je vše v pořádku atd. 😉 já toužím zatím tak středně, jako není to tak, že by mi ted strašně tikaly biologický hodiny, to ne...ale prostě jsem zamilovaná, nejsem zas úplně nejmladší a ráda bych to druhé asi ještě měla.... bohužel jsem nechutně racionální typ a furt řeším vše kolem 😖

texetka
15. zář 2014

@lucyfer - gratuluji k bříšku .
Já jsem po jednom samovolném potratu hned na začátku těhu , ani jsem nemusela na revizi ( naštěstí ) . Tehdy to nebylo plánované, přes HA .... Teď s manželem šetříme , protože se nabalily nějaké výdaje a na jaře to zkusíme . Je potřeba mít rezervu .Od Vánoc budu pít Nosifol a doufám, že tentokrát to vyjde . Když ne, tak už to necháme být a budeme holt ve dvou . Hormony, nebo umělé bychom nechtěli. Máme v okolí páry, kde dokonce žena skončila s rakovinou po absolvování horm. léčby atd, další rozházené zdraví a stejně mimi nikde ☹ .... - to už spíš zažádat o adopci .

denca2000
15. zář 2014

@annna79 Tak jak pokračujete? Mně bude 35 v únoru a taky plánujeme třetí mimčo - parťáka pro mladší dceru. Mám ještě 13ti ketou dceru a nechci mít dva jedináčky - skrz věkový rozdíl. Já byla na revizi 12.8. a určitě to taky nevzdáváme 🙂

lucyfer
autor
15. zář 2014

@texetka moc děkuji, já otěhotněla po prvním IUI bez hormonů a ničeho, je to přirozené a když to nešlo rok, jsme si říkali, že to potřebuje nějaké vyšetření, nic nenašli, tak to jen postrčili přes čípek a mám strašně moc kamarádek i po IVF (umělém) a jsou zdravé jak rybičky, i děti. Rakovinu bohužel může mít kdokoli, ikdyž nebral nikdy nic ba naopak. Držím ti pěsti

texetka
16. zář 2014

@lucyfer Děkuji . Doufáme, že to vyjde přirozeně bez zásahů, pokud by to nešlo .... Jestli je možnost bez hormonů a pod. , tak se o tom poinformujeme. Přiznám se, že jsem se o tom ani nijak moc nezajímala, věřím, že to nebude potřeba .

lucyfer
autor
16. zář 2014

@texetka no já také věřila, že to nebude potřeba, ale u nás byl problém asi v hlenu, tak to pomohlo, že dali přímo přes čípek a bylo to. IUI není žádný zásah, ale také má jen 20procent úspěšnost. Tak toho bych se nebála.

annna79
16. zář 2014

@denca2000
Zatím nic moc v pátek jdu na genetické vyšetření.Už jsem byla na jaře, ale jen mutace.Teď nějakou biochemii a jiné.Ono to vypadá, že jsem asi otěhotněla test několikrát se slabšími proužky ,ale MS došla.Což je divné.Asi to neumím udržet.Nevím, teď nevím nic.Uvidím co mi řekne .

denca2000
16. zář 2014

@annna79 Aničko, tak držím pěsti. Já v sobotu dostala první porevizní MS, tak se uvidí, jak se zadaří. Já měla afetální plodové vejce :-/

lucyfer
autor
16. zář 2014

@annna79 a zavádíš si utrogestan po ovulaci? ten pomáhá udržet. Držím pěsti.

annna79
17. zář 2014

@lucyfer
Zatim nic uvidíme po testech.

luissi
18. zář 2014

Zdravím 🙂 mě je 36l a taky se s nažíme už 3-tím měsícem o mimčo. Doma mám už jinak dvě děti 😉 Papkám kyselinku listovou a popíjím kontyhelový čaj,hodně odpočívám a laduji se vitamínky🙂 tak snad se i do třetice zadaří!!! Mooooc si to přejeme.

malenka3
1. říj 2014

Tak 1. IUI za námi a bohužel naprosto bezúspěšně ☹ Takže za dva týdny pokus číslo dva, sice sestřičky říkaly, že napoprvé to moc často nevyjde, ale tajně jsem doufala, že by u nás mohlo ☹

danielka82
6. říj 2014

@malenka3 Ahoj, to mě moc mrzí... Chápu, že i když je pravděpodobnost že to vyjde hned napoprvé malá, tak si člověk stejně dělá naděje a doufá. Budu Ti držet palce, at to vyjde příště.!! Někde jsem četla, že se s každým dalším IUI pravděpodobnost úspechu zvyšuje, byly tam i procenta, ale to už si nepamatuju. Já už mám 2x za sebou gynek.zánět - takže mám již druhá ATB. Nikdy jsem na to netrpěla a ted tohle. Taky mě to štve a mrzí, takže snažení na nic - respektive skoro žádné ☹

danielka82
17. říj 2014

Ahoj holky, koukám, že sem nikdo už moc nechodí ☹ . Jak vám daří a jak se máte? Já už jsem konečně vylečila svůj gynekologický zánět, takže pozitivní zpráva 🙂, alespoň jedna. Jinak hezký víkend všem.

kokinek
17. říj 2014

Ahoj vsem, my se s manzelem snazime skoro 3 roky,ale od unora to beru uz nejak vazne. Ja nemam zadne dite zatim a manzel ma adoptovanou dceru. Byla jsem v dubnu na profucich vajecniku a vsech moznych vysetrenich. Dnes dobiram ustros a dalsi mesic mam clostil a ustros zaroven. Manzel mel spermiogram pod hranici, bral 3 mesice hormony a ted to ma super. Takze uvidime. Mne bude za mesic 33 let a manzelovi je 43. Mam jen jeden vejcovod a vajecnik. Doufam, ze se to brzy povede. Mam zaroven ted stresy v praci a do toho resime bydleni. Takze mazec!!!

luciebx
17. říj 2014

ahojky.. me bude v prosinci 33 a taky se snazime o druhatko.. v sobotu sem mela laparku.. tak se snad zadari. Odstranili endometriozu a tak snad se podari co nejdriv.. letosni darek k vanocum mam jasny 😵 😵 😵