Snažilky nad 30 let

lucyfer
25. bře 2014

Ahoj holky, zakládám pro nás novou diskuzi, našla jsem tady jen 40cátnice. Mohly bychom se tady podělit nejen o snažení, ale i o jiných radostech,starostech a zpříjemnily si chvíle na čekání //. Nedávno mi bylo 32 a snažíme se o první rok. Je tady některá z vás na tom podobně?

danielka82
26. bře 2015

@malenka3 Ahoj, jak se daří? Pokračujete v tom IUI?. Já už jsem se k němu také konečně dopracovala - nejdřív genetika, imunologie, pak zase v jedenom cyklu nepřišla ovulace. Tak teď konečně tento měsíc poprvé, tak jsem zvědavá. I když podle doktroky je u náš šance minimální kvůli horšímu SPG. Taky tajně doufám, že se třeba zadaří. 😉

malenka3
27. bře 2015

@danielka82 Ahojky, jj, pokračujeme a bohužel zatím bez výsledku 😒 . Od 1. IUI už toho máme za sebou docela dost. Do konce roku další 3 IUI a ani z jednoho nic. V prosinci jsem pak byla na ambulantním vyšetření průchodnosti vejcovodů (HyCoSy), která prokázala, že vejcovody jsou OK (fakt jsem byla ráda, že kvůli tomu nemusím na laparku). V lednu jsme pak byli s mužem na imunologii a genetice. Genetika naprosto v pořádku. Na imuno pár nálezů typu enormní nedostatek vitamínu D, u muže zase železa, ale z reprodukčního hlediska žádný důvod, proč by to nemělo jít. Už měsíc cvičím Mojžíšovou, za dva týdny se chystám k fyzioterapeutce na případnou mobilizaci páteře (doporučili mi ji až po nějaké době cvičení, aby se daly svaly dohromady a mobilizace k něčemu byla). No a zrovna dneska jsme byli na pátý IUI. Tak nějak už snad ani nedoufám, už dělám plány, až to dostanu, jak se objednám na tu mobilizace a na pravidelnou prohlídku na gyndě. V dubnu nám to na další pokus nevyjde, ale v květnu zkusíme ten poslední pokus na IUI a když neklapne ani to, tak nás už definitivně čeká v červenci, až si vezmu dlouhou dovolenou, IVF. Už to beru tak nějak pragmaticky, nemám moc sílu se tím stresovat, že to zase nevyšlo. Všechno se zdá být v pořádku, akorát spermiogram nám trochu lítá, každý IUI je trochu jinak, ale doktoři vždycky řeknou, že to není špatný. Držím palce, ať to třeba vám vyjde, ale jestli máte horší spermiogram a nechcete čekat, tak IVF neoddalujte. Kdybych si mohla teď vzít v klidu dovolenou, tak bysme do něj šli už asi taky, ale takhle mi to přijde lepší, vyčerpáme všechny pokusy na IUI, dám si trochu času na tu Mojžíšku a do toho července na IVF to třeba bude lepší.

lucyfer
autor
28. pro 2015

@malenka3 ahojky, musela jsem se podívat na mou skupinu co jsem založila a vidím, že další miminko je tady na cestě. MOooc blahopřeji a přeji aby i konec byl zdárný a vše ve zdraví. A jak se nakonec povedlo?

malenka3
28. pro 2015

@lucyfer Ahojky, já si to musela připomenout tuhle diskuzi, to je neuvěřitelný, jak ten čas letí 🙂 A koukám, že další dvě holčiny odsud jsou teď se mnou v únorovkách 2016 🙂
Navážu na ten můj poslední příspěvek. Poctivě jsem cvičila Mojžíšovou, jednou denně přes hodinu každý den a na tu mobilizaci jsem se dostala nakonec až v dubnu. Na květen byla naplánovaná 6. IUI s tím, že já už ani nechtěla, ale manžel říkal, že to už je to nejmenší, tak ať to dojedeme. S tím, že v červnu si dáme pauzu od všeho a na červenec už jsem měla hlášenou dlouhou dovču a z CARu taky už předepsaný stimulační protokol na 1. IVF. No a 7.6., tedy zhruba přes dva týdny od té 6. IUI jsem si udělala test, protože jsem už nechtěla brát Utrouš. Ani jsem nedoufala. Jen jsem chtěla už vysadit ty hormony. No a světe div se, dálnice jak vyšitá. První, co mě napadlo, že je test rozbitý, vůbec jsem s tím nepočítala 😀 , ale druhý to potvrdil 🙂 No a od tý doby se držíme, sice mám od tý doby pořád strach, najednou je tady to malý a asi se budu o něj bát teď už pořád, ale pomalu jdeme do finále, teď jsem 34.tt.
Podle mě u mě nejvíc pomohla ta mobilizace a cvičení. Ta IUI to asi už jenom podpořila, ale myslím, že bez Mojži by nestačila. Fyzio mi sama říkala, jak jsem měla celý pánevní svalstvo jakoby v křeči a že se to rozvolnilo až tím cvičením a tou mobilizací. A že když je v křeči svalstvo, že se tam těžko vajíčko udrží.
I když jsem byla s IVF smířená, jsem moc ráda, že jsme to stihli za minutu dvanáct 🙂 A teď jenom doufám, že se nám narodí za pár týdnů zdravá holčička.

lucyfer
autor
29. pro 2015

@malenka3 jůůůů, to je paráda, jak jsem četla tvůj příspěvek až mě mrazilo 🙂 vzpomněla jsem si na sebe a jak jsem nevěřícně po IUI koukala na test 🙂 A kdy máš přesný termín? A budeš cvičit s balonkem? My uvažujeme o druhém miminku,snad se povede přirozeně, ale nevím zda na mojžíšovku, nebo se říká, že jsou ty cesty jako by připravené teď po porodu🙂

malenka3
29. pro 2015

@lucyfer Máme termín 9.2., ale musím říct, že už teď jsem fakt grogy 😉 O balonku jsem přemýšlela, ale doktorka mi to nedoporučuje, jednak mám nařízený klidový režim kvůli dráždivý děloze a taky zkrácený čípek po konizaci, takže říkala, že si to mám odpustit. Takže ji poslechnu a děj se vůle boží 🙂 navíc mám úzkou pánev a tam mi žádnej balónek nepomůže. Jak už se to začíná blížit, tak mě začíná chytat trochu porodní děs 🙂

malenka3
29. pro 2015

@lucyfer jinak Mojžíšovou nic nezkazíš, pomůžeš si i na záda obecně. Ale doporučuji někam zajít, kde tě to fakt naučej. Já cvičila chvíli jenom podle internetu a když jsem se do toho fakt obula a zaplatila kurzy u profíků, tak jsem zjistila, jak jsem to cvičila blbě a hlavně jsem u toho blbě dýchala a to je základ - správný dýchání.

makec78
8. únor 2016

já otěhotněla během menstruace.doporučuji zkoušet v té době..

mamka37
24. říj 2016

Ahoj. Tak nám se to povedlo. Mám za par dni 37 roků a čekáme přirozenou cestou dvojčátka. Dnes jsem se to dozvěděla. Už nám bijou obě srdīčka.

lucyfer
autor
24. říj 2016

@mamka37 jůůůů tak to je krása, moooc džímě pěstičky ať vše klape. My se teď snažíme o druhého prcouška 🙂