Snažilky nad 30 let

lucyfer
25. bře 2014

Ahoj holky, zakládám pro nás novou diskuzi, našla jsem tady jen 40cátnice. Mohly bychom se tady podělit nejen o snažení, ale i o jiných radostech,starostech a zpříjemnily si chvíle na čekání //. Nedávno mi bylo 32 a snažíme se o první rok. Je tady některá z vás na tom podobně?

lucyfer
autor
26. bře 2014

@me79 děkujeme moc, a závidím (ale v dobrém) že se vám to hned takhle povedlo, já také myslela, že už teď někdy budu rodit ☹ , ale hlavu vzhůru mám a těším se až to příjde a jen doufám, že brzy 🙂

lucyfer
autor
26. bře 2014

@katerinap1978 to je fakt krásné to tady číst a blahopřeji moc a děkujeme. Já půlroku nic nesledovala, ale pak už to člověk nedává a začne mu to vyrtat v hlavince no.

lucyfer
autor
26. bře 2014

@lenkasaf no já mám na ovu testu // stále, jen pak pozitivní je opravdu až později, nebo u tebe se blíží. Já bych brala ovu tak 12dc, abych měla více šancí. Ne ty mé cykly 34dnů, to pak se čeká a čeká na další MS.

lenkasaf
26. bře 2014

@lucyfer Uvidíme co mi zase ukáže dneska 🙂 Je to záhada to lidské tělo. 🙂

lucyfer
autor
26. bře 2014

@lenkasaf dnes jdeš k dr.? Tak přeji hodně štěstí.

wlcodlac
26. bře 2014

Ahoj holky, taky se hlásím, je mi za malinkou chvilku 31, mám doma pětiletého hyperaktivce a teď bychom rádi druhé. Zatím se pokoušíme třetí měsíc, kdyby to teď klaplo, byl by to vánoční dáreček....

lenkasaf
26. bře 2014

@lucyfer Jdu příští týden ve středu. Děkuji.

serenna30
26. bře 2014

@lucyfer moc držím palečky s IUI, já mám 2. měsíc clostylbegit, dneska jsem 7. DPO, mám krátké cykly a za chvilku by měla přijít MS. Byla bych moc ráda, kdyby nepřišla.
Doktor mi řekl, že pokud nezabere clostyl, tak je proto, aby mi nasadil na 3 měsíce HA, že po nich se nejlíp těhotní...
no uvidíme, nikdy mě nenapadlo, že to bude takhle těžký, a to jsem ještě na začátku. Klobouk před holkama co se snaží třeba rok a dýl...

janculinka83
26. bře 2014

Mě v říjnu bylo 30 let a mám doma 2 dětičky a den po mých narozeniny jsme to zkoušili a hned na první pokus se mi zadařilo a ted v sobotu budu 22 týdnu ale mám rizikový těhu kvuli krvácení jsem ležela v nemocnici ☹ Zatím jsme v pořádku a držím vám palečky at se vám zadaří první vytoužené miminko 😉

trefulka
26. bře 2014

Ahoj, tak do téhle skupiny taky patřím 🙂 nebo spíš :( V létě oslavím Kristova léta a o mimčo jsme se právě "začali snažit" pátým rokem 😎

helcenka
26. bře 2014

@lucyfer - teď bohužel nejsem ☹.
Jen jsem vás všechny chtěla povzbudit, a co jsem napsala je víceméně z mé zkušenosti nebo zkušeností mých kamarádek.

katerinap1978
27. bře 2014

@lucyfer Děkuji za milá slova.
Přidám ještě jedno povzbuzení. Kamarádka, o rok mladší než já, nemohla dlouho otěhotnět. Byla dokonce 2x na IVF a neujalo se to ☹ Manželství nevydrželo ten tlak na mimi a rozpadlo se. Ona ale stále věřila, že vlastní děti mít prostě bude, a bude! Termín porodu má v srpnu.
Úplně přirozeně to nešlo, nechala si pomoci lékama k ovulaci (neovulovala, menstruovala tak 3x do roka), a s novým přítelem poslouchali lékaře ohledně správného načasování sexíku - chodila na folikulometrii.
Takže pokud to 1/2 roku nejde, utíkala bych k lékaři, spočátku nejde o nic invazivního, spíš o kontrolu a případné "nabuzení" těla. Nač se trápit, když je dnes tolik možností přírodě pomoci 🙂

lucyfer
autor
27. bře 2014

@janculinka83 tak to je krásné, že hned na první pokus, mě by nevadilo, kdyby to vyšlo i na šestý, ale bohužel zatím. tobě držím pěstičky, aby vše bylo v pořádku a užila jsis zbytek těhu krásně 🙂

@trefulka ahojky, tak ty také víš o čem mluvím, snažit se déle než rok je fakt na palici a tebe moc obdivuji. Říkáš pět let? Chodíš na IVF? Máme známe co se snažili 8 let mají teď prcka, stěhovali jsme se a poprvé v sobotu k nám přijedou, tak se jich chceme zeptat jak se jim zadařilo.

lucyfer
autor
27. bře 2014

@katerinap1978 a vy jste se jak dlouho snažili? Přesně jak říkáš, já nehlídala půl roku, pak už člověk začne být nervozní a hned jsem šla k dr., a teď už je to rok, tak jdeme př. týden do CAR na různá vyšetření, aspoň se to hne. Ty si užívej krásné těhotenství. 😉

trefulka
27. bře 2014

@lucyfer Pátý rok jsme teprve načali 😀 Poslední prášek HA jsem měla naposledy 12.12.2009, to datum se mi vrylo do paměti, tenkrát jsem fakt netušila, že to bude běh na tak dlouhou trať nebo spíš ultramaraton.
Celý cyklus IVF jsem podstoupila už 3x (a k tomu 5x IUI), pokaždé zbylo pouze jedno embryo, takže k zamražení jsme nikdy nic neměli. S každým pokusem mi zůstaly jen oči pro pláč. Po druhém neúspěchu jsem dostala od přítele k narozeninám štěně, chudák nahrazuje prcka nám oběma i mým rodičům.
To je v kostce naše anabáze, která prozatím není u konce. Ráda bych se konečně dočkala doby, kdy se tomu všemu, co nás v souvislosti s početím potkalo, budeme moci od srdce zasmát.

lucyfer
autor
28. bře 2014

@trefulka to je šílené, moc ti přeji, aby jsi brzy našla //. A co ti řekli doktoři? kde je problém?

lucyfer
autor
28. bře 2014

@wlcodlac také si říkám, že kdyby to teď klaplo, tak je to fajn dáreček, ale zase děťátko narozeniny i vánoce v jeden měsíc, ale já bych si nějak poradila 🙂 jak dlouho jste se snažili o první?

zuzazuzanta
28. bře 2014

Ahoj.Taky se k vám přidám.Je mi 33 a a v prosinci jsem vysadila HA a snažíme se o druhátko.První už bude mít tři roky 🙂

wlcodlac
28. bře 2014

@lucyfer je to blbe v jeden mesic, ale jak pises, neco by se vymyslelo. Nam slo prvni ditko hned. Verim tomu, ze by to slo i ted, ale s manzelovo praci jsme se zatim doma ve spravny cas nesesli 🙂 Tak snad pristi tyden by se konecne mohlo zadarit, doufam.

lucyfer
autor
28. bře 2014

@zuzazuzanta vítáme tě, měříš Bt nebo ovu testy?

lucyfer
autor
28. bře 2014

@wlcodlac to je to, že si každý myslí, že druhé hned a pak se mže stát, že ne, ale jak říkáš, tak u tebe to je tím,že jste se jakoby netrefili. Přeji aby to teď vyšlo

serenna30
29. bře 2014

ahoj holky, tak včera se MS dostavila v plné kráse :-/ A pěkně prudce, bolesti, kousky sliznice...:-/ Takže příští týden nanovo, 3-7.DC clostyl a pak 10.DC na UTZ. Mám hrozně krátkou luteálku, myslím, že vajco se nemůže uhnízdit. Snad přesvědčím Dr. k hormonálnímu profilu a dalším vyšetřením. Máte někdo zkušenosti s folikulometriií? To pozná Dr. na ultrazvuku?

lucyfer
autor
29. bře 2014

@serenna30 ahoj, já mám LF 14-15dnů, nesmí být pod 10 dnů. A ovulaci míváš kdy asi? No na folikumetrii pozná velikost foliku a kdy asi praskne, nebo dá na prasknutí Pregnyl, více můžeš načasovat sex.

zuzazuzanta
29. bře 2014

@lucyfer Nic neměřím ani netestuju 🙂Zatím to nechávám takto,ovu na sobě poznám.Dnes jsem 28 DC a 16 DPO....Tak jsem napnutá jak struna u spodárů...Těhu test čeká v šuplíku...😀

katerinap1978
29. bře 2014

Ahoj holky, tak u nás to bohužel nedopadlo ☹
Nejde mi o tom mluvit, nezlobte se, prosím. Ale vy si tím neberte naději, ani já si ji brát nebudu a pojedeme s mužem znovu, jak se dám do kupy. Moc po třetím miminku toužíme - oba.

lucyfer
autor
30. bře 2014

@zuzazuzanta ty jo, 16dpo? Tak to už u mě by bylo jasné těhu 🙂 moc držím pěstičky. Kdy budeš testovat? 16den už bych to nevydržela 🙂

@katerinap1978 to mě moc mrzí, nevím sice zda jsi byla na IVF, nebo IUI, ale každé zklamání, ať už z přirozeného otěhotnění nebo s pomocí je velké, natož když se člověk snaží třeba dva, tři roky. Drž se a jsme tady jak ti bude líp.

katerinap1978
30. bře 2014

@lucyfer Otěhotněla jsem přirozeně - s tím u nás (zatím) nebyl nikdy problém. Jen příroda tomu nechtěla, asi bylo něco špatně ☹ Dáme si dostatečně dlouhou pauzu a pak to zkusíme znovu.

zuzazuzanta
30. bře 2014

@lucyfer Já chtěla testovat zítra ráno.Ale už nemusím..... mrška dnes došla ☹

serenna30
30. bře 2014

@lucyfer merim BT teprve 2 mesice, tak si jeste s ovulaci nejsem jista, cca 13-14. DC, lutealku mam pak jenom cca 8 dnů a to myslim, ze je problem :-/ začala jsem pit už 3. Den kontryhel, k tomu na doporučeni Dr. Nosifol, no snad se to srovná. Mam jit v 10.DC k Dr. tak jsem zvedavá...

lucyfer
autor
30. bře 2014

@katerinap1978 tak to mě moc mrzí, opravdu, to nepřidá psychice, hlavně se drž a budu ráda, když se ozveš. Opatruj se

@zuzazuzanta tak to je opravdu pech, vypadalo to tak nadějně ☹ a zase nanovo a teď už se to musí
podařit přeci

@serenna30 ten kontryhel jen do ovulky pij a já místo nosifilu pila inofolic, ale bez výsledku ☹