Snažilky o první dítě kolem třicítky

kleik
1. lis 2011

Ahoj holky, je mi 28 a v létě jsme se začli snažit o první dítě. Jste na tom podobně? Přidejte se a pojďte pokecat 🙂

pincola
9. lis 2011

@benerika Teď jsem ho začala brát zakže za necelé 3 týdny 🙂 Už mám doma připravený ovu test🙂 jen tak, abych byla důležitá 🙂 U nás v práci taky naprd. Taky mne tam nic nedrží 😝

kleik
autor
9. lis 2011

@pincola A nemrzí tě teď, že jsi je vůbec začala ještě brát, když chodíš na koníka a těšíš se na mimi? 😉 My jsme původně taky plánovali, že začnem až o něco později, ale jakmile se začlo jednou mluvit o snažení, tak jsem se pro to rychle nadchla a začlo se snažit hned 🙂

kleik
autor
9. lis 2011

@tedynka Držím palce, snad už tam ztr něco bude.

pupidu
10. lis 2011

@pincola
@kleik taky to mám v práci na dvě věci a nejradši bych těhulkovala třeba zítra 😀 Jen se bojím, že ten stres z práce se na tom našem snažení může odrazit a nepůjde nám to i kvůli tomu...

pincola
10. lis 2011

@pincola
@kleik Mrzí mě to střídavě 😀 Někdy si říkám, že jsem neměla, ale pak zas, že těch pár dní už nehraje roli. Trochiu se na to ještě psychicky připravým. 😀

@pupidu S tou prací mi to povídej 😝 Těším se až jim uteču🙂

kleik
autor
10. lis 2011

@pupidu
@pincola
Tak u mě to celý vzniklo tak, že jsem jednou přišla domů naštvaná z práce a řekla, že té práce je čím dál víc (dělám teď v agendě, která čím dál víc frčí) a že mě to přestává bavit a ze srandy dodala, že bysme měly jít s kolegyní na mateřskou, protože by se to pak zhroutilo...No a přítel se toho chytil a řekl, že teda jo, že je pro :o)) Takže teď se taky těším až uteču. Já ten stres naštěstí moc nemám, uklidňuju se představou, že už tam moc dlouho nebudu (snad). Ale v práci o tom zatím nikdo neví, takže to pak asi bude šok (hlavně když se snaží i ta druhá kolegyně 😀)

pincola
10. lis 2011

@kleik Já jim to přeju, abyste šli obě. Vím, že je to ošklivý, ale přeju jim to. A tobě taky, ale od srdce 😉 S tím nápadem je to sranda. To budeš jednou vyprávět až bude tvoje děcko dospělé. 😀 😀 😀 Mě máma taky vyprávěla, jak to bylo se mnou 😀 jsou to tak vážný a nádherný věci 🙂

pupidu
11. lis 2011

@kleik U nás to bylo podobně. Sice už jsme o tom nějakou dobu mluvili, ale je fakt, že nás ty podmínky v práci pěkně pošťouchly...a pak samozřejmě zdravotní důvody. Říkám si, že bych jim přála, aby se tu z toho třeba po..., až tu nebudu. Mám ve firmě nejvyšší vzdělání, když mě příjimali, naslibovali hory doly a nakonec je ze mě holka pro všechno..Už ať jsme pryč, co? 😀

tedynka
11. lis 2011

Ahojky holky, jen nakukuju. Hlásím že ms zas dnes dorazila, ach jo 😠

pincola
11. lis 2011

@tedynka To je mi líto, to je sklamání viď, ale ono se to podaří🙂Je asi třeba vydržet s nervama. Budem si držet palce a za rok třeba bude všechno jinak 🙂
@pupidu U mne je to podobné. něco se dohodlo a to co se z toho dodržuje už je něco trochu jiného 😠

benerika
12. lis 2011

Ahojte holky, jak se máte?? 🙂

@tedynka chjo, to je mi líto ☹ , mrcha jedna 😠 Tak příště už naostro 😉

kleik
autor
13. lis 2011

@benerika Ahojky, mě ukázal ovu test včera i dneska dvě čárky, ale podle BT ještě ovu nebyla, tak moc doufám, že zítra ráno už ta teplota bude nahoře 😖 A jestli jo, tak teď už zas jen čekat, jestli ms dorazí nebo ne 😖 Nějak to na mě dneska dopadlo, všude tolik dětí a kočárků a začínám si říkat, jestli se vůbec někdy taky dočkám....
A co ty, co bového u tebe?

@tedynka Tak to je mi líto, tuším, jak ti teďka asi je. Tak snad tento cyklus, budem ti držet palce.

@pupidu Tak to my máme v práci všichni stejný vzdělání, ale spíš nás s kolegyní štve, jak vedení rozděluje pracovníky na jednotlivé agendy...Jojo, už ať jsme pryč. Snad už se nám to tam krátí. I když mám zas nějaký blbý pocit, že to tentokrát zase nevyšlo 😒

kleik
autor
13. lis 2011

Ještě jak se tu psalo o tom kontryhelu, tak já mám od Dr. Popova a na obalu se píše, že mimo jiné zabraňuje samovolným potratům....Takže si myslím, že se může pít i po ovu.

benerika
13. lis 2011

@kleik Ahojky, tak to držím palce, aby ovu došla a ms už ne 😉 Neboj dočkáme se 🙂 , taky to na mě poslední dny nějak padá, asi je to tím úplňkem co byl 😉 Jinak nového nic, už se těším na tu napínavější část cyklu 😉 Který jsi DC?

lucijeta
13. lis 2011

ahoj holky, ráda bych se taky připojila..je mi 28 a za měsíc mám v plánu skončit s HA. původně jsme chtěli začít v červnu na druhé výročí svatby, ale přesně jak říkáte, když už se člověk rozhodne tak je těžké to odkládat 🙂 navíc jsem si spočítala, že pokud by se zadařilo hned v prosinci kde mi ovu vychází kolem štědrého dne, tak by se mimi narodilo přesně kolem mých narozek v září 😵 jen se bojím aby mi naběhl cyklus..vysazovat budu po 12 letech ☹ jakou s tím máte zkušenost?

benerika
13. lis 2011

@lucijeta ahojky, tak tě tu vítám a přeji ať je tvé snažení co nejkratší 😉
No já jsem taky brala dlouho antikoncepci a ms nechodila a pak se stejně našla jiná příčina. Podle toho, co jsem tak různě četla je to individuální, takže to budeš mít třeba zrovna ty v poho 🙂 Ale určitě si radši neplánuj, že to vyjde hned, ale samozřejmě podařit se to může a přeju ti to 🙂

lucijeta
13. lis 2011

@benerika já vím no 😒 ale já už jsem taková, když se pro něco rozhodnu nejradši bych to měla hned, takže i teď ty 2 měsíce(od našeho rozhodnutí) do vysazení a začátku "snažení" jsou pro mě nekonečné 😀 už beru babyplan, piju kontryhel a manžel dostal zinek. do měření se mi moc nechce, napřed tomu nechám volný průběh a pak bych kdyžtak zkusila ty ovu testy.
jinak vám všem moc držím palečky a budu se těšit i za vás z každého pozitivního testíku v této diskuzi 😵
a snad se o tu radost budeme moct dřív nebo později podělit každá z nás..

pupidu
14. lis 2011

Dobré ránko, holky. Jaký jste měly víkend? Mně má dneska přijít MS, ale nevypadá to...Vysadila jsem náplasti (Evra) po několika letech, tak bych asi neměla čekat, že budu mít cyklus pořád jako nalinkovanej, co? 😅 Ale tento měsíc by to bylo fajn...no, a příští měsíc už by ms nemusela přijít z úplně jiného důvodu 😀

lub13
14. lis 2011

ahoj holky, takze u mna nakoniec ziadne cakanie na prosinec, snazenicko je naostro od vcera tak doufam ze nieco z toho bude 🙂 tento mesiac ani neviem kedy je alebo bola ovu /stale zadny ovulacny hlien nemam/, ak to nevyjde, tak nakoniec predsa len musim zacat s meranim BT 😒 Ono je to presne tak, ze ked uz je tu ta tuzba po miminku, tak sa Vam to uz nejak planovat alebo cakat nechce, ale proste sa tak z lasky a tuzby prirodzene snazilkujete priebezne a dufate, ze Vas bude coskoro o jedneho viacej a je Vam plne sumafuk ake to bude znamenie alebo ci budete rodit v letnem vedru alebo v treskouci zime. 😉
@pupidu drzim moc palce, ak ti pride teraz niekedy ms, tak myslim ze cyklus by si praskama nemala mat nejak naruseny a uspesne sa Vam podari 🙂
@kleik tak dneska hned naklusem do lekarni, som nevedela ze aj na toto je ten kontryhel. Inak drzim palce pri tento mesacnom snazilkovani 🙂 Z tej ovu som aj ja jelen, ak si mala na ovu teste dve ciarky ale podla BT nie...ale snazilkujete priebezne nie? alebo cakate presne kedy pride ovu?

benerika
14. lis 2011

@lucijeta neboj, určitě se brzo zadaří a já být tebou, tak už další plato HA neberu 😉 Stejně to aspoň jeden cykl bude trvat, než se tělo srovná, ne-li víc, ale možná jsi výjimka a bude to hned. 😉 Ale stejně s tím flákni do koše 😀
@pupidu tak co přišla mrcha? Nemusela by už přijít 😉
@lub13 super a ty jsi brala HA?

lub13
14. lis 2011

@benerika ano, ale pred dvoma rokmi som vysadila a brala som to len dake 3 roky. MS mi ale prisla hned od dalsieho mesiaca uz bez praskov. No a potom sme si len "davali pozor" a teraz si uz nedavame 🙂

pupidu
14. lis 2011

@benerika tak mrcha ještě nepřišla, ale nějak na sobě necítím žádnou změnu (žádný pobolívání podbřišku, citlivý prsa a tak), tak že asi ještě přijde, mrcha jedna neodbytná😀
@lub13 děkuju za držení palců, seš moc hodná....Jinak tobě taky přeju, ať to snažení trvá co nejkratší dobu. Děláš dobře, že na nic nečekáš 😉
No nic holky, tak já utíkám z práce a dneska už nehodlám vůůůůbec nic dělat. Mějte se krásně a zítra zase tady, pa

kleik
autor
14. lis 2011

AHoj holky, tak podle teplot ovu furt nikde (a to jsem měla o víkendu pozitivní ovu testy), začínám panikařit, že snad ani nedorazí 😖 Tak z toho mám dneska nějakou pitomou náladu 😖
@lucijeta Já jsem nejdřív vysazovala po 3 letech, to jsem měla rozházený cyklus šíleně (ms co 4 měsíce), pak jsem začla znovu brát a teď jsem vysazovala po 4 letech a ms krásně pravidelně hned (no na den sice ne, ale plus mínus jo🙂 Tak to možná i záleží na druhu HA. JInak vítej a přeji co nejkratší snažení. Já taky většinou musím mít všechno hned, ale už se několik měsíců nedaří..asi mě chce příroda naučit trpělivosti 😀
@benerika To já doufám, že se dočkáme. Ale však to znáš... jsou dny, kdy jsem plná optimismu a pak padne ta nálada, že už tomu snad ani nevěřím 😖

kleik
autor
14. lis 2011

@lub13 no snažíme se průběžně to jo 😀 . Ale pokud jsem to dobře pochopila, tak ovu testy ukážou, že nejspíš dorazí ovu (ukazujou přítomnost nějakýho hormonu, následkem kterého by měla přijít ovu - pokud vše funguje, jak má). Ale to jestli ovu fakt proběhla by měla ukázat BT(že stoupne teplota a pokud ta křivka není dvoufázová, tak to je anovulační cyklus). A já měla o víkendu pozitivní ovu test, tak jsem čekala, že mi stoupne i teplota, ale ta se furt drží dole. Tak začínam trochu chytat nervíky, že to bude anovulák...

kleik
autor
14. lis 2011

@pupidu 😀 Vidíš, jak jsou na tebe v práci hodní, že můžeš i na koníka. A ty jim chceš utéct 😀 To já bych si nelajzla jít v práci na koníka, nám ITáci kontrolují navštívené stránky..no koníka by zrovna vidět nemuseli 😀

monny89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kleik
autor
14. lis 2011

Ale víte co mě dneska napadlo - pro změnu za pozitivní myšlenku? Že na tom jsme docela fajn, protože aspoň máme chlapa, který s náma chce rodinu... Kolik znám (pěkných, sympatických a chytrých) holek v okolí v mým věku, který nemůžou už dlouho najít partnera, a tím pádem i snažení v nedohlednu... Tak to jen tak pro zvednutí nálady 🙂 😉

benerika
14. lis 2011

@monny89 sice moc nejsem pro tento způsob získávání hlasů, ale máš ho tam, protože malý je šikula 😉

benerika
14. lis 2011

@kleik máš pravdu, nemít ani toho chlapa, tak nevím, to by bylo hrozné 😒

monny89
14. lis 2011

@benerika jéé, to jsi nemusela... ale děkuji moc 🙂 😵