Snažilky o první dítě kolem třicítky

kleik
1. lis 2011

Ahoj holky, je mi 28 a v létě jsme se začli snažit o první dítě. Jste na tom podobně? Přidejte se a pojďte pokecat 🙂

ivetm
2. lis 2011

@kleik Ahoj, mě je 29, já měla v květnu zamlklé těhu, tak začínáme znova

tedynka
2. lis 2011

Ahojky, mě je 27 a taky se snažíme o první mimi. Snažíme se od července a zatím nic ☹

kleik
autor
2. lis 2011

@ivetm
@tedynka

Ahoj holky, my od června a taky pořád nic. Někdy jsem v pohodě a někdy chytnu blbou náladu a říkám si, jestli se ještě vůbec zadaří. Teď mám zrovna to druhé období:( Jak jste na tom vy? O víkendu zase dorazila ms, takže začínáme nový cyklus, tentokrát už to musí klapnout. Zvláště když je 9 měsíců do lva a já chci malýho lvíčka (po mě), takže tento měsíc dostane muž zabrat 😀

lub13
2. lis 2011

Ahojky, je mi 29, ak sa mozem k Vam pridat...🙂 uz par mesiacov obkukavam tuto stranku a tiez sa snazime s manzim o mimco...Kleik - s tym znamenim ta chapem, ja si tak teraz "odkladam" snazenicko na december, chcem totiz pannu, ale to len tak na vyskusanie ci to vyjde...ak nie, tak budeme snazit pravidelne, aby to uz vyslo 🙂 ja sa tak smejem, ze manzel dostane v decembri povinnu neschopenku do prace, aby bol doma vo forme 😀DD

kleik
autor
2. lis 2011

@lub13 jasně, já bych to taky brala kdykoliv, ale to znamení je prostě hec 🙂 Sice by bylo docela neprakitcký rodit v srpnu, protozě chodit ve třicítkách s těhu bříškem.... bohužel ale porod na jaře už jsem propásla🙂 Takže pevně věříme, že to konečně klapne už tentokrát a bude lev. Taky zkusím doma nadhodit, jestli raději nechce zůstat v listopadu v době ovu doma 🙂 A jak dlouho už se o mimčo snažíte?

lub13
2. lis 2011

@kleik jo, drzim palce 🙂 ja si tiez hovorim, ze v tom vedru chodit s bruskom, ale zase si predstavujem prechadzky s kocarkem na podzim v babi leeto 🙂 no my to mame take smutnejsie, v cervnu som v 9tt potratila, ale to sme sa ani nesnazili a vyslo to..teda potom nakoniec nevyslo ☹ a snazit sme sa zacali akurat minuly mesiac, ale nic..tiez mi mrska dosla cez vikend, tak ale tento mesiac davam pauzu a zase od decembra...jo a vies presne kdy mavas ovulaciu ci sa len vtedy snazite, alebo ako pride chut?

kleik
autor
2. lis 2011

@lub13 Tak to je mi líto :( Nám teď kolegyňka v práci potratila v 4měsíci. Nejhorší je, že člověk se snaží, trvá to než se zadaří a pak, aby se bál, aby bylo vše v pořádku. Tak snad se vám v prosinci podaří a bude vše ok! BUdu držet palce. No doteď jsme to měli tak, že jsem ovu nevěděla přesně, spíš jsme se snažili (hlavně🙂 tak nějak plus mínus ve dnech, kdy jsem si říkala, že ovu asi bude. Ono to spíš začlo tak, že jsme si v červnu řekli, že to risknem.... to jsem ještě v práci měla smlouvu na dobu určitou a vlastně bych těhotenství musela nějakou dobu skrývat kvůli zaměstnavateli...ale každý měsíc jsme chtěli víc a víc, aby se to povedlo..a teď už vyloženě chceme...🙂.A rozhodla jsem se, že od tohoto cyklu budu měřit teplotu. Ty měříš? Nebo kupuješ ovu testy?

lub13
2. lis 2011

@kleik je to presne tak, kdyz jse nesnazis tak je to zrazu tu a kdyz ano, tak najust to nie a nie vyjst. myslim, ze sa netreba nejak na to rozumovo sustredovat ale "pocuvat" svoje telo, pri ovulacii by si mala mat na "to" fakt veliiku chut a dotoho ten hlien a teplota...ja uz mam v tom taky zmatok, ze co skor sledovat alebo nesledovat 🙂 ja som myslela ze mavam ovulku az neskor, lebo mavam dlhee cykly /preto sme sa minuly cyklus snazili taky 19 DC a nevyslo to/, ale bude to asi skor, tak ako sa pise daky 11-14 den. Testy nekupujem, teplotu som merala minuly cyklus ale len dni po "tulkani" ci sa zvysi teplota a udrzi alebo nie, a fakt je, ze tak tri dni pred mrskou teplota klesla..takze na tom asi nieco bude a chcem merat aj ja pravidelne a si to odsledovat. Jo, myslim ze kdyz nevis presne kedy mas ovu, tak mozes skusit merit nebo tie testy...je to ale veda, kamaratka otehotnela takto pred rokom, ked boli s muzem pocas "mrchy" a ani ji nenapadlo ze by z toho neco melo byt a bum to..maju malyho leviika 🙂

tedynka
4. lis 2011

@kleik Ahojky, taky to mám takový jak kdy, když mám hodně práce tak na to většinou tolika nemyslím, ale pak mě z toho chytne depka a kolikrát přemýšlím jestli se nám to povede nebone, jestli nakonec třeba nebudem muset na umělý a tak, z toho mam strach a taky si nejsem jistá jak by se přítel tvářil na to kdyby měl jít na spermiogram.................

tedynka
4. lis 2011

Jinak já jsem momentálně napnutá jak to tento cyklus dopadne, měla/neměla bych to dostat v úterý, tak uvidíme. Jo a tento cyklus jsem prvně zkoušela ovu testy a zjistila jsem že mám ovu o pár dní déle než jsem si původně myslela.

danda81
4. lis 2011

Ahojky snažilky, můžu k vám? Je mi 30, takže nejvyšší čas na těhu😀. Pořád jsem to odkládala až mám ted strach, jestli se vůbec někdy dočkám. Snažíme se od srpna...ted jsem asi po ovu, takže fáze nekonečného čekání a doufání 😒

benerika
4. lis 2011

Ahojte holky já bych se taky přidala, jestli to nevadí!? V diskuzi kde chodím už jsou skoro všechny těhulky. Jinak my se snažíme už skoro dva roky, takže celkem mazec ☹

danda81
4. lis 2011

@benerika a co doktor?doporučili Vám nějaké vyšetení? Já už uvažuju, že se objednám na gyndu, pro jistotu trošku popovídat s mudr zda je vše ok.

benerika
4. lis 2011

@danda81 Když jsem vysadila antikoncepci ms vůbec nechodila a můj bývylý doktor je už starší pán a říkal pořád, že jsem úplně vpořádku a dal mi jen proveru na upravení cyklu. Pak byl nějakou dobu nemocny doktorka co tam byla na záskok mi dělala ultrazvuk a zjistila,že mám pco a dala mi clostilbegyt a duphaston, jenže to nezabralo. Pak jsme začli mít problémy ve vztahu, asi kvůli tomu, že se nedařilo mimi a já jsem se naštvala, ža to nejde a začla na pár měsíců jíst antikoncepci. Když se to uklidnilo vysadila jsem je a pak zase dr říkala, že jsem úplně vpořádku, že žádný projev pco nevídí, ale dala mi glucophage.Jen tak nenápadně mi podstrčila prospekty do CARu a říkala, že to le neznamená, že bysme tam měli jít. Ale já jsemnad tím vůbec neuvažovala, až pk holky v jedné diskuzi mi doporučovaly ať tam jdu, že to je nejlepší řešení, když mám pco. Vy se snažíte ještě krátce, v té době jsem byla ještě plná elánu 😉 Ale moc přeju ať se zadaří 🙂 a všem!!

benerika
4. lis 2011

@benerika omlouvám se za chyby 😀

benerika
4. lis 2011

nevím proč tam mám, že to píšu sobě 😀 chjo

danda81
4. lis 2011

@benerika Díky, vím, že plaším, ale nějak mi to nedá. Mám jít v lednu na prohlídku, tak to nechám na leden. Na běžných prohlídkách prý vše v pořádku, tak uvidíme. Vysadila jsem HA před rokem a myslela si, že až budu chtít, prostě otěhotním, haha 😀 , naivka. Tenhle měsíc tomu nechávám volný průběh, snažení ob den nebo ob dva dny, podle chutě na nálady. Zkoušela jsem i ovu testy, ale už na ně prdím, protože jsem ze snažení udělala dostihy a zbytečně. Moc jsem na to myslela a pořád testovala a chudák manžel ....

danda81
4. lis 2011

@benerika 😀

benerika
4. lis 2011

:@danda81 aha, takže ty jsi to ještě vůbec neřešila s dr. To máš asi pravidelné měsíčky, že? Já jsem tam právě musela pořád chodit na vyvolávačky 😒 A měříš si bazální teplotu?Zjistila jsem ,že je to super věc a dá se podle toho zjistit ovu i případné těhotenství, jenže jsem s tím začala až minulý měsíc 😒 . Ikdyž u mě je to úplně jedno když mám pco 😀 , ale když má někdo pravidelně ms, tak je to určitě dobrá věc

benerika
4. lis 2011

@kleik taky chci lvíčka po mě 😀

danda81
4. lis 2011

@benerika Střídá se mi to 28 až 32 dní, takže to jde, každý měsíc se dostavila. Teplotu měřím 3.cyklus na FF a dobrý. Ale taky na to úplně nespoléhám a snažení pokračuje i po vyznačený ovu.Akorát v říjnu mi zústala teplota nahoře i 1.DC, tak mě to zmátlo, protože jsem cítila, že MS je za dveřmi. Klesla až 2.DC.Ovu minulý cyklus až 19.DC, ted 14.DC, tak alespon to nebude tak dlouhý, MS by měla dorazit 28. DC.To vychází LF na 12 dní přesně jako hodinky.To vím díky FF 😀

benerika
4. lis 2011

@danda81 ty jo, tak to máš super, úplně ti to závidím, ale v dobrém 😉 Pokud nemáš žádný zdravotní problém, tak bude určitě mimi co by dup 😉 🙂 Ale k dr bych si zašla, může třeba objevit nějaký problém, na který ty doma nepřijdeš 😉 .

kleik
autor
4. lis 2011

@tedynka Tak to úplně chápu, taky mám tyhle myšlenky...Nejenže se člověk těší, ale prostě sem tam se vrkade ta blbá úvaha "a c o když se to takhle nepodaří ještě několik měsíců?" Ovu testy chci tentokrát taky popvré vyzkoušet, i měření BT. Právě z té zvědavosti, jestli mám vůbec ovu tehdy, kdy si myslím...anebo jestli ji vůbec mám...V úterý budu držet palce! Určitě dej vědět.

kleik
autor
4. lis 2011

@benerika Já jsem kdysi, asi před 5 lety, vysazovala na rok HA a a taky jsem vůbec nemívala ms. A když jsem je vysazovala teď v červnu, tak ms chodí pravidelně, tak 31 až 34 dnů. Za to jsem teda hrozně ráda, ale stejně se bojím jít do ovu testů, že prostě zjistím, že není ovulka. Prosím tě, co je pco?
Lvíček po mamince, to by bylo ideální, nejlíp i stejný datum narození 😀 Takže tento měsíc dostává chlap vskutku zabrat 😀
JInak dneska jsem úplně poprvý měřila BT, já se dokonce i ráno sama od sebe vzbudila dřív,jak jsem se těšila, že vyzkouším novou věc 😀

kleik
autor
4. lis 2011

@danda81 Já byla u mudr. na roční prohlídce v červnu, to jsem se mu ještě nezmiňovala. Ale teď se mi tam jen tak nechce, že půl roku snažení a nic... Ale nevím, jestli čekat až do června.
Chudák manžel? 😀 Já myslím, že pro chlapy je tohle snad nejpříjemnější období v životě 😀

kleik
autor
4. lis 2011

Holky, která z Vás si dělá kalendář na womenzone.cz?

benerika
4. lis 2011

@kleik já mám kalendář na womenzone, ale teprve první měsíc.

Jo taky bych si přála, kdyby to vyšlo a ještě třeba ve stejném datumu 🙂 To by pak byla lví smečka 😀
No a PCO je syndrom polycystických vaječníků, na netu je toho o tom hodně 😉 Každý má různé příznaky, já mám jen jeden a to, že nechodí ms a možná ani ovu, to ještě ani nevím ☹

kleik
autor
4. lis 2011

@benerika Potřebovala jsem na womenzone něco najít v grafech, ale üž jsem to našla. Zapsala jsem si tam dneska pyšně svoji první naměřenou BT 🙂
Dík za osvětlení, ta zkratka mi neříkala vůbec nic, o tom syndromu jsem ještě neslyšela, ale tak nějak z názvu si dovodím, o co asi jde. Tak to držím pěsti dvakrát tolik, aby vám to vyšlo.
A kdy čekáš ms? Já jsem teď na začátku cyklu, nějak mě ty začátky nebaví, ty konce jsou mnohem napínavější. I když zatím to bylo vždycky jen tak, že hrozná naděje a pak zklamání :(

lub13
4. lis 2011

ahoj holky, este mi napadlo berete niektora pravidelne aj nejake vitaminy, multaky, femibion, apod? nekde som citala, ze to treba kazdy den, ja zatial beriem len multak Centrum a aj to tak obden a femibion mam este odlozeny, ze zacnem az ked zistim, ze som uspesne "v tom" 🙂 tak ci na to nejak dbate, alebo to nehrotite s tymi vitamin.doplnkami...

kleik
autor
4. lis 2011

@lub13 Ahojky, já beru akorát kyselinu listovou, jinak nic.Teda snažím se co nejvíc ovoce, ale to vždycky, nejen teď těch pár měsíců.