Snažilky o první dítě kolem třicítky

kleik
1. lis 2011

Ahoj holky, je mi 28 a v létě jsme se začli snažit o první dítě. Jste na tom podobně? Přidejte se a pojďte pokecat 🙂

lucijeta
14. lis 2011

@benerika přímo antikoncepci neberu už přes rok, sestřenka mi doporučila Nuvaring, který hormony do těla pouští postupně a nemusí přes žaludek. a už na mě čeká poslední.. a právě jsem četla hodně diskuzí, že právě hned po vysazení je velká šance(pokud naběhne cyklus) a chceme zkoušet až od prosince, takže si ještě měsíc počkámea šup na to 😀 jen se právě bojím, aby mi po tolika letech s HA cyklus naběhl a hlavně abych poznala kdy mám opravdu ovu

kleik
autor
14. lis 2011

@benerika No to jo, to jsou takový dva životní zázraky...najít vhodnýho partnera a pak otěhotnět 🙂

pupidu
15. lis 2011

@kleik No to jooo, já na koníka v práci občas kouknu, ale vědět to šéf, tak je po mě 😅 Naštěstí mám takovou práci, že si to občas dovolím, ale pššššt. Jo, a zeptám se, tou dvoufázovou křivkou myslíš to, že se v určitý fázi zvýší teplota?
Jinak, dneska jsem konečně využila teploměr a změřila si BT 😀

pupidu
15. lis 2011

@lucijeta Já nikdy nebrala HA v prášcích, měla jsem jen náplasti, tak taky trnu, jestli cyklus naskočí tak, jak má...Ale snad se nám to podaří 🙂

kleik
autor
15. lis 2011

@pupidu Jojo, že je nejdřív nízko a pak by měla být vysoko.. (po ovu). A naštěstí dneska teplota fakt stoupla, tak jsem ráda, že jsem se k tomu měření odhodlala. I když se tento měsíc nezadaří, tak mám takový uspokojující pocit, že mám vůbec ovu a že funguju 🙂 Mě se do měření nejdřív nechtělo, ale teď už mě to dokonce začlo i bavit - každý večer si nachystat teploměr k postěli, ráno změřit, odpoledne zapsat do grafu 🙂 Jinak já si v páric taky občas dopřeju net, ale mám tam jen takové stránky, u kterých mi moc nevadí, že mi vyjíždí v přehledu...(ITáci kontrolují, kdo co a jak moc navštěvuje a dělají všem přehledy - ten kdo vede, má průser 😀 ) A protože v práci tajím, že se snažím otěhotnět, tak Koník tam být rozhodně nemůže 🙂

lucijeta
15. lis 2011

@pupidu o těch jsem taky uvažovala, ale nějak jsem nemohla najít důvěru 😅 snad jo, ale už mám radši připravené ovu testy ať to podchytím a neuteče mi to 😀
@kleik já si ani nedovedu představit "jak na to" měření, to jako normálním teploměrem nebo je na to nějaký speciální? a jak dlouho se "tam" musí nechat?

kleik
autor
15. lis 2011

@lucijeta Jo, normálním🙂 Já jsem o tom měření dost vyčetla tady: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Ale já se na měření vrhla, až když se nám několik měsíců nezadařilo, zpočátku jsem tomu nechávala jen volný průběh, ani ovu testy jsem nedělala...Akorát teď už začínám být netrpělivá, tak se snažím tomu pomoct co nejvíc 🙂

lucijeta
15. lis 2011

@kleik díky! dívám se na to a je to celkem věda, taky to asi nechám na později a nebudu se tím stresovat hned od začátku, ale stránka je to opravdu naučná 🙂

kleik
autor
15. lis 2011

@lucijeta I když počkej, vlastně jsem měla ještě lepší, kde je to vše pohromadě, i s grafama... Zkusím pohledat.
http://www.womenzone.cz/encyklopedie/mereni-baz... Ta se mi asi líbila ještě víc než ta předešlá. Já jsem do toho měření šla spíš ze zvědavosti, říkala jsem si, proč nepoznat něco nového a když to navíc třeba pomůže.

lucijeta
15. lis 2011

@kleik jj, ta je fajn, tam už si taky vyplňuju kalendář 🙂 to máš pravdu, stejně jak se znám tak mi to za měsíc nedá a taky se do toho pustím 😀

pupidu
16. lis 2011

Tak ms včera došla. Sice mě bolí břicho jako už dlouho ne (náplasti mi menstruační bolesti mírnily), ale su ráda, že už mi začíná nový cyklus můžeme se zase snažit o bábo 😀

lub13
16. lis 2011

@kleik
@lucijeta Tak dneska rano koukam na konika a studujem womenzone encyklopediu o bazalnej teplote co pridala Kleik. 🙂 Super, ze si sem dala ten odkaz. Musim si to este ale aspon zo dva krat vklude precitat, nech si to riadne ujasnim s tymi BT. Ked sa nam tento mesiac nepodari, tak sa do toho vrham aj ja, uz som aj digi teplomer dneska vylovila, nech ho mam nachystany na potom. Dneska inak zacinam brat Duphaston, mam ho od 19 DC predpisany do 25...

lub13
16. lis 2011

@pupidu Jeej, ono je to aj dobra sprava, lebo aspon to vyzera, ze mas cyklus v poriadku a mozete hned snazilkovat tento mesiac. vraj niektore hned po vysadeni hak otehotneju, tak daj muzovi riadne zabrat 😀 ja ked som inak pred rokmi vysadila hak, tak ten hned dalsi mesiac som bola u doktora a robil mi UTZ a akurat som mala ovulaciu, mi ukazoval vajicko uvolnene na monitore a kedze sme sa vtedy este nesnazili, tak len zahlasil ze dneska vecer chodte do kina ak nechcete byt tehotna 😀

pupidu
16. lis 2011

@lub13 Tak to jsi mě opravdu pobavila s tím kinem. Doktor je frajer 😀 No je fakt, že manžel se snaží až neuvěřitelně a "pak" mě odbourává hláškou: "Už si jdeš udělat křížek do kalendáře? No jo, ale dneska vlastně nemáš plodný dny... ale ať aspoň doktor vidí, že se snažím." 😀 Já si BT měřila jen jednou, takže nevím, jestli ovuluju a hlavně, jestli mám průchodný ty vejcovody, ale nevzdávám to 😵
Jak dlouho se snažíte vy?
@kleik Jsem ráda, že máš cyklus v pořádku a že se kvůli měření a pozorování teploty nestresuješ 🙂 Jinak v práci jste teda hlídaní víc než my... ITáky máme externí a starají se nám hlavně o tvorbu webovek, jinak je spravuju já a doufám, že nám žádný stránky nesledují, protože to by šéfa asi omylo 😀

lub13
17. lis 2011

@pupidu Jasne, je to sranda s tymi chlapmi. Mna zase manzel odpaluje hlaskou "tak kedy mame revoluciu?" on tak naschval vola ovulaciu a ze je vtedy cas intenzivneho snazilkovania 😀 Inak nesnazime sa az tak dlho, tento rok po lete sme tak cvicne zacali, ze si nedavat pozor a posledne dva mesiace uz intenziivne snazilkujeme najma pocas predpokladanej "revolucie" 🙂

lub13
17. lis 2011

Inak holky, dneska mame volno, tak Vam prajem prijemne oddychnutie a relax, priipadne aj uspesne snazilkovanie 🙂 ak nemusite byt teda aj dneska v praci. Ja uz kavickujem /manzel bohuzial musel aj dneska do prace/ a dneska rano som si uplne naivne robila tehu test, ktory samo ze vysiel negativny kedze som 20DC....ale ked clovek je taky netrpezlivy. este mam jeden v zalohe, takze ked nepride mrcha bud.tyzden, tak testujem znovu. 🙂

lub13
17. lis 2011

A este pridavam jeden link, co som na konikovi nasla, co Vam vypocita obdobie vhodne na pocatie podla Jonasa /ak to aj nefunguje, tak aspon pre zabavku 🙂

http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog...

tak mne vyslo, ze som ho mala tento mesiac od 12-15 a akurat 13teho sme snazilkovali 😝 a potom okolo 12.-14. prosinca mam najvhodnejsie dni na pocatie...inak okolo tych dni mi vychazda aj ovulacia. Tak neviem, mozno nahoda, uvidime ci nieco na tom bude...ale budem robit tehu testy ako diva tento mesiac, kedze podla grafu sa nam malo zadarit uz tento mesiac 😀

anrebcz
17. lis 2011

Ahoj holky, tak se pridavam ke snazilkam po tricitce. Teda snazit se zacnem tak za dva tydny az doberu posledni prasky. Na techto strankach jsem relativne nova, otehotnet jsem se nikdy nesnazila a nektery ty terminy a zkratky co se tu pouzivaji mi nic moc nerikaji (teda nektere jsem si jakztakz odvodila, ale grafy BT a podobne veci zatim neresim). Proste to chceme zkusit prirozenou cestou(hlavne se zatim nestresovat) a uvidime jak to pujde. Taky se tu hodne pise o problemech po vysazeni antikoncepce, coz me nikdy pred prectenim techto stranek ani nenapadlo. Prasky jsme vysadila na nejakou dobu pred tremi lety a pokud si dobre pamatuju, tak se nic nezmenilo( pravidelna menstruace,stejna plet i vlasy) ale je fakt, ze jsem ty zmeny tehdy nijak nemonitorovala.... tak snad nebudou problemy ani ted. Tak hodne zdaru vsem.

kleik
autor
17. lis 2011

@lub13 Tak už jsem si ty stránky s jonášovou metodou vyzkoušela, ale kdybych tak tomu výsledku v němčině rozuměla 😀
A když už jsme u těch hlášek chlapů....nedávno jsem si přečetla někde na netu zaručené způsoby, jak mít chlapce nebo holku...a tak jsem mu ten článek ze srandy poslala....http://cs.wikipedia.org/wiki/Početí
A naposled si mě u sexu dobíral "počkej, ale ty máš hlavu na špatnou stranu, pojď, musíme se rychle otočit, kde je sever?" (ví, že chci kluka)
JInak s testama už taky začínám být trochu netpělivá, ovu jsem měla v pondělí, takže je mi jasný, že teď ještě testovat nemůžu,ale myslím, že po víkendu už to nevydržím a začnu....a to jsem se zaříkala, že dřív než po termínu ms testovat nebudu...
Jinak dneska jsem si koupila kozačky, váhala jsem jestli spíš elegantní nebo pohodlný sportovní...a pak si říkám - vždyť ke kočáru se ti budou hodit pohodlný ... takže jsem si vzala ty pohodlný bez podpatku a doufám, že za rok k nim bude i ten kočár 😀
@anrebcz AHojky, vítej mezi náma. Držím palce, ať se daří a dočkáš se co nejdříve.

benerika
17. lis 2011

Ahojte holky 🙂
@lub13 kolikátý jsi DPO? Bylo by super, kdyby mrcha nepřišla 😉
@anrebcz tak tě tady vítám 🙂 Neboj, když jsem se zaregistrovala na koníka, taky jsem zkratkám vůbec nerozuměla a do tedˇještě určitě všechny neznám 🙂 Tak šup šup, už ať je z tebe snažilka a ať se brzo zadaří 😉
@kleik pro mě byl problém tam vůbec zapsat co po mě chtěli 😀 , ale pak jsem použila překladač a tak trochu aspoň uším o co tam šlo 😀 No a testovat se á myslím nedjřív 14DPO,ikdyž já bych to tak dlouho nevydržela, kdybych si byla jistá, že ovu byla 😉 😀

lub13
17. lis 2011

@anrebcz taky ta tu viitam 🙂 ja som tiez po vysadeni hak nemala ziadne problemy aj cyklus nabehol normalne, tak dufam ze snazilkovanie bude co najkratsie....a aj Tebe tak prajem.
@kleik
@benerika ja som bola tiez z tej nemciny jelen, ale tiez mi na stranke ponuklo rovno prekladac, tak som sa nejak z toho vysomarila. No, ked si den, mesiac, rok a hodinu vaseho narodenia vyberiete /dolu si prehodte na Ich will schwanger werde / a potom Berechnen date, tak v tom grafe tie zvyraznene slabomodre dni s palickou su Vase plodne dni, kedy je naj obdobie na pocatie. a na den DPO sa ma ani nepytajte...len 6 😝 takze mi bolo jasne ze na teste nic nebude aj keby daco bolo, no ale proste mi to nedalo... 😒
Jo, a kedze ja chcem velmi dievca, tak musim opytat muza kde je sever, aby som tam nemala hlavu otocenu pri snazeni 😀 aspon ze mame trosku srandy pri tomto vsetkom, ze holky 😉

lucijeta
17. lis 2011

@lub13 tomu moc nerozumím na čem je ta jonášova založená.. mně vyšlo vhodné období na dobu úplně mimo ovu tak nevim co si z toho vzít 😅

kleik
autor
17. lis 2011

@lub13 Tak honem si zjistit, kde je jih 😀 Já si vždycky přála staršího bratra, takže bych nejdřív chtěla kluka. Takže sever, červený maso, sudý dny atd to jistí 😀
Takže podle toho Jonáše mi to vyšlo úplně, ale úplně mimo ovu...

@lucijeta Jonáš vypočítal metodu, která je podle postavení měsíce - tak jak byl v době tvýho narození, tak prý je největší šance na početí v době, kdy ten měsíc je zase ve stejným postavení.... zhruba tak nějak, moc tomu nerozmuím, jen že to je něco s tím měsícem 🙂 A máš na fotce krásnou číču, ta je tvá?

@benerika No ta zvědavost je fakt hrozná...asi se budu muset zabavit něčím jiným, abych na to nemyslela...např. nákupem dárků na Vánoce...ale na to zas nemám, abych už od půlky listopadu nakupovala 😀

lucijeta
17. lis 2011

@kleik jj, to je náš Hopík, je to Turecká Angora v květnu mu byly 2 roky, v rodině se mu ze srandy říká prvorozený, je pěkně vymazlený 🙂

kleik
autor
17. lis 2011

@lucijeta to znám, já mám doma taky 🙂 Přítel mi říká, že jde vidět, že když mám rozmazlenou kočku, že jednou rozmazlím i děti 🙂

benerika
17. lis 2011

Holky nechcete raději udělat zamčenou diskuzi?

lucijeta
17. lis 2011

@benerika myslím, že to vůbec není špatný nápad 😉

kleik
autor
17. lis 2011

@pincola
@tedynka
@pupidu
@sedivka
@malinka_02
@lub13

Vyhlašuju hlasování, jestli chcete uzamknout. 🙂
UZamknout to asi musí zakladatel, že? No přiznám se, že zatím nemám tucha, jak se to zamyká, ale já na to přijdu🙂

lucijeta
17. lis 2011

@kleik já jsem pro, ale tato zamknout nejde, musíš ji založit jako soukromou a nás do ní přidat 😉

kleik
autor
17. lis 2011

@anrebcz Taky hlasuj🙂

@lucijeta aha🙂 no mrknu na to