Snažilky o první dítě kolem třicítky

kleik
1. lis 2011

Ahoj holky, je mi 28 a v létě jsme se začli snažit o první dítě. Jste na tom podobně? Přidejte se a pojďte pokecat 🙂

lub13
7. lis 2011

Holky, stale som rozmyslala co je to ten kontryhel, ktory niektore pijete... 🙂 uz som uspesne vyguuglila 🙂 po nasom je to alchemilka. a vidite to mi este nenapadlo pit teraz v snazilkovani, hoci si pamatam ked som mala cysty a pila som nejaky zensky caj kde bol ten kontryhel/alchemilka a mysi chvost, tak mi to preslo.
a jasne Sedivka i Pupidu a vsetky ostatne, miesta je tu urcite dost a sa tesim, ze sa tu rozrastaame 🙂

lub13
7. lis 2011

@benerika som si teraz spomenula, ze si pisala ze minuly tyzden si si robila testik a mala si "ducha"....neskusala si si znovu robit test?? 😉 velmi drzim palce

lub13
7. lis 2011

@annie29 inak presne tohoto sa tak obcas obavam. si hovorim, boze ved ti ide byt 30....prirodu uz neoklamem, hoci sa mozem citit na 20 /no sice, teraz ma uz bolia obcas zada, kolena a potrebujem spat min. 9 hodin 😀 / a ze baabo sa urcite povede. zatial sa nesnazilkujeme az tak dlho, takze to nejak nehrotim a velmi nestresujem, tak ale uvidime ako to pojde. drzim palceky, aby sa Vam podarilo aj druhe krasne mimi. 🙂

lub13
7. lis 2011

@kleik ako pokracujes s meranim BT? sa mi pacilo, ako si psala ze mas pysne zapsanou svoju prvu BT v grafe 🙂 no ja som sa tak citila minuly mesiac, ked som si merala, tento sa mi nejak nechce a hlavne rano vstavat koli tomu 😒 ale potom mam zase nejak pocit, ze nic nerobim, ze ked teraz nesnazilkujem, nech aspon meriam alebo daco 😀

tedynka
7. lis 2011

Ahojky, tak jsem to zas nevydržela s testováním, jsem včera zas dělala ramena jak budu testovat až úterý nebo středa a jak jsem se vzdudila, tak jsem letěla pro test, ale byl úplně bílý, ani doušek tam nebyl 😒 , zítřek bude asi takový zlomový, to mám termín MS. Jinak prsa pořád bolí a zatím ani nešpiním nic.........

lub13
7. lis 2011

@tedynka hm, podle mne kludne z toho este nieco moze byt. vies presne kedy bola ovulka a ste "snazilkovali" ?? tak dva tyzdne "po" by mozno nejaky duch aj mohol byt, ale vieme ako je to u kazdeho indivindi...

tedynka
7. lis 2011

@lub13 ovu byla asi 21.10.2011, myslím, tak možná ještě budou dvě a nebo zítra MS přijde, ale dost mě bolí prsa a to nemívám tak trochu doufám že by to mohlo vyjít 🙂

benerika
7. lis 2011

Ahojte holky 🙂 Hlásím, že jsem 1DC ☹ 😠 , jsem ráda i nerada. Poprvé bez vyvolávačky, sice s metforminem, ale nejsou to hormony přímo na ms, tak jsem ráda, že zafungoval a třeba pomůže i k mimi 🙂
@lub13 děkuju za zeptání, jak vidíš, tak z toho nic nebude ☹ Ptala jsem se holek v jiné diskuzi, jak je to možné mít ducha a pak nic, prý to možné je. Je sice pravda, že moje babička měla ms několik měsíců, ikdyž byla těhotná, ale nejspíš nejsem po ní 😀

lub13
7. lis 2011

@benerika 😀 je dobre, ze to beries takto s humorom - to s tou babickou 🙂 . psychicka pohoda je pri tomto velmi dolezita. Jedna kolegyna mala tiez zacystovane vajicka po uzivani HAK, a menstruacia jej prisla az po roku...potom az po polroku a teraz tak po cca 2 mesiacoch. jej zase doktor nechcel davat ziadne hormony, ze ma pockat kym sa telo s tym samo vysporiada....ale zase ma 25 a s priatelom nesnazilkuju este.

lub13
7. lis 2011

@tedynka ja som mala ked som bola pred polrokom tehu /ktore nevyslo/ tiez citlive prsia, ale hlavne bradavky mas vacsie a zhnednu ti a mas hodne zilnate prsia...tak skus kuk pod tricko 😝 ale ono je to tak, ze clovek ked takto snazilkuje, tak si stale mysli ze urcite som v tom a najde si vsetky tehu priznaky 🙂 ale to je uplne normalne. juj, som zajtra potom zvedava ci mrcha dosla..dufam ze nedojde! 🙂

benerika
7. lis 2011

@tedynka moooc držím palce, aby mrcha nepřišla a byly z toho // 🙂

malinka_02
7. lis 2011

ahoj holky mě je 29 a snažíme se 13 cyklus, nejdřív sem si říkala jak bych chtěla miminko v zimě aby na léto už bylo větší a hlavně ne dvojčata a raději holčičku a postupně bych měla miminko i ve 40 stupních a klidně i dvojčata kluky.. postupně sem začla pít kontryhel a zjistila že mám po něm špinění tak sem zas přestala, je spíš na upravu cyklu než na otěhotnění..pak sem přidala ovu testíky ale je to těžký vždy jen duch pak zesílí a jen jednou byla čárka silnější než kontrolní,a pak zase slábne, lepší je dělat asi víckrát denně..No a ted měřím hlavně teplotu, neutrácím tak za testíky. Několikrát sem si už vsugerovala příznaky takže ted už sem v klidu a na bolest prsou ani v podbřišku nevěřím..

pupidu
8. lis 2011

@benerika Děkuju za přívítání 🙂 Taky doufám, že se nám to brzy podaří, ale ten červíček nejistoty hlodá, to zase jo. Před měsícem jsem totiž byla na laparo (odstranění velké cysty z vaječníku) a pak mi řekli, že vejcovody neproniklo žádné barvivo, takže máme čas cca do ledna-února, jinak nám doporučují IVF. Každopádně, manžel věří, že když se bude pořádně snažit, otěhotním už do Vánoc 😀

kleik
autor
8. lis 2011

Ahoj holky, zdravím a vítám nově příchozí. Dneska jsem se vrátila ze školení. Měřím pravidelně BT, jsem momentálně 9.DC a strašně zvědavá, jestli podle teplot dorazí ovu. Zatím ten graf mám hodně vyrovnaný. Taky jsem si ze školení dovezla nový sáček kontryhelu, předtím jsem měla v sáčcích, teď jsem objevila sypaný od Dr.Popova.

@malinka_02 Jojo, prý je spíš na úpravu cyklu, ale je fakt, že mě se po něm docela upravil, předtím jsem ty cykly měla o dost delší.

@benerika Taky jsem měla ducha a pak nic :( Proto jsem se zařekla, že jen tak testovat nebudu. Když jsem ducha tehdy objevila, měla jsem strašnou radost, myslela jsem, že druhý den bude z ducha krásná silná / a ono nic. Tak je to pak šílený zklamání.

@tedynka A jak jsi dopadla dneska? Dorazila ms?

Letím se trošku rozptýlit a podívat do obchodu na kozačky🙂

benerika
8. lis 2011

@malinka_02 ahojky, ono to tak bývá, že si člověk nejdřív vybírá a pak by bral všechno, jen kdyby bylo mimi 😉 😀

benerika
8. lis 2011

@pupidu musíte na to pořádně hupsnout a není možné, aby do Vánoc nebylo mimi 😀

@kleik už jsem taky přesvědčená, že testovat nebudu, to radši budu trpět nevědomím, než toto 😠

kleik
autor
8. lis 2011

@benerika a nevíš, co to přesně znamená ten duch? Jestli, že se téměř povedlo, ale neudrželo se?
Holky, jak se vám daří vypnout a nemyslet na to? Já jsem si předběžně podle ovu kalkulačky na naseporodnice.cz spočítala, že bych mohla mít ovu kolem 17.11, tak už vybírám, kam vyrazíme na prodloužený víkend, zatím to vypadá na maďarský termály, tak doufám, že se mi tam podaří vypnout a přestat se upínat na snažení.

benerika
8. lis 2011

@kleik no prý to může třeba znamenat, že vajíčko sice splynulo, ale neusadilo se, prý se to stává velice často ☹ Tak nevím, ale počkáme si na pořádné // 😉

No píšeš tady jak vypnout a já jsem se teď dívala na stránkách toho odkazu www.naseporodnice.cz, co jsi tady poslala na videa porodů. Mazec, to jsem asi neměla, teď mám z toho strach 😀 Ale pobrečela jsem si s těma rodičkama 😉

kleik
autor
8. lis 2011

@benerika Tak na to jsem raději nekoukala. Já tam vyloženě používala jen tu kalkulačku, protože to byl první odkaz, co mi vyhodil google. Já bych asi nenašla odvahu to pustit 😀 Dělá se mi totiž špatně i při běžným braní krve..

tedynka
8. lis 2011

@benerika
@kleik , ahojky holky, tak MS zatím nikde, jupííííí, pokaždé když jdu na WC tak mám strach jak jsem na tom, zítra ráno určitě zas nevydržím a testnu, jsem hrozná 😅

benerika
8. lis 2011

@kleik no mě tohle nevadí, když je to jen video, nevadí mi ani operace 😀 Akorát mě to za ty rodičky bolelo, ale ten konec byl hezký, jak tam plakaly a byly štastné, to jsem fakt řvala s nima jak blbá 😀

benerika
8. lis 2011

@tedynka super!!!držííím palce i na nohách a zitra ráno dej hned vědět 🙂

kleik
autor
8. lis 2011

@tedynka Taky přidávám svoje palce 🙂 Ráno nám dej vědět.
@benerika Snad si brzo zařvem naživo 😉

tedynka
8. lis 2011

@benerika
@kleik , děkuju holky, určitě se hned ozvu 😅

pupidu
9. lis 2011

Holky, jak se má ten kontryhel vlastně pít? Sice bych ho kvůli tý endometrióze asi neměla, ale pár cyklů to asi vydržím 😀 Jde mi jen o to - pije se ze začátku cyklu do ovu, nebo až do menstruace? Nebo úplně jinak?

tedynka
9. lis 2011

@pupidu Ahojky, pije se od prvního dne menstruace do ovulace.
Jinak holky já stále nic, MS nikde a těhu test bnílej jak sníh, tak jsem z toho nějakýá nemoudrá 😒

benerika
9. lis 2011

@tedynka chjo 😒 , tak třeba to na něm jen zatím nejde vidět 🙂

pincola
9. lis 2011

@tedynka tak držím palce🙂
@benerika Zadaří se jindy🙂Chce to vydržet. Ale musí to být těžké. Zkus test za pár dní, kdyby nepřišla ms. 🙂

benerika
9. lis 2011

@pincola jee ahojky 🙂 , ona už přišla před třemi dny mrcha jedna 😉
No a co ty, kdy dobereš to plato prášků??

kleik
autor
9. lis 2011

Dneska jsem se vrátila do práce po školení a práce tolik, že mám ještě větší motivaci o mimčo 😀
Už se nemůžu dočkat, až dorazí ovu. Ta první půlka cyklu, kdy člověk ví, že ani ze snažení nic nebude, je teda zatraceně nudná 😀