Snažilky, těhulky a maminky XL a XXL. Jste tady?

ka.te1
26. zář 2006

Pro všechny nevěsty XL a XXL, které sem plynule přechází z BeremeSe.cz 😀
Tak kde jste holky?

anickaajanko
8. led 2009

ahojte babenky
vcera sme boli s malym (ma 4 mesiace) na druhu davku prevenaru aj 2 davky tej vakciny na zaskrt a tak a celu noc aj teraz mi ma teplotu 38,3 neklesa ani nestupa po obkladoch
co je prosim vas najlepsie na stiahnutie teploty u takychto malinkych deticiek ? kde davat óbklady? nas ako deti zabalovali cele do plachty mokrej ale to by som nedokazala
a cipky paralenove alebo baby sirup panadol alebo nurofen?
co sa vam osvedcilo

gerduska vitaj
mne pri snazeni sa otehotniet doktor prisne zakazal 90dnovku

qetinka
8. led 2009

ahgojte vitam gerdusku 🙂 anicka pri tejto teplote nemusis robit zabaly..ked nezabera panadol ani nurofen skus obmenu striedaj panadol s nurofenom ..po 4 hodinach nemusis cakat 6 hodin...u nas tato kombinacia vzdy zaberie ale ja to tak robim len kd ma oliver nad 39st...to uz par x mal

teraz spi na balkone noci su desn e ide mu ocny zub idu rad radom..uff nech uz ich ma vsetky vonku...inac uz chodime 🙂 😵 je strasne zlaty tak sa snazi a pekne prejde...posledny den v roku sa sam pustil..a uz chce utekat... 😅 a vsade sa zacina stverat... domi je v skolke sa nenormalne tešila ze konecne ide do skolky... 🙂 pekny den prajem vsetkym...inac gerdus,kolko teraz vazis ked sa ti nedari otehotniet???ono nie vzdy nadvaha je problem zalezi od toho aka velka je nadvaha...nam sa to tento x podarilo ani nevieme ako 😀 ked sme sa snazili o olivera mala som menej kil ako teraz ked som zostala tehu...a to som si myslela ze sa nam nedari koli mojej vahe...

sassi
8. led 2009

kvetinka, gratulujem k 1. kročkom 😉 Deti su fakt zlatunke, ked sa začínaju pušťať chodiť, ale oči teraz musíš mať na stopkách, to je take nejnáročnejšie obdobie
ja som vždy myslela,m že najviac práce je s babatkom, kym je malinke
ale ja som s mojimi najviac roboty mala, odkedy začali chodiť štvornožky, tak do 2,5 roka kym troška nezmudreju je to stále naročné
Heni šla tiež konečne do školy, rano začala stresovať, že nema poharik na čaj, a pero a podobne 😠 a to som sa jej včera minimálne 30x pýtala, či ma všetko zabalene ... tak bol hned rano u nas krik 😖 😖 😖

Anicka, ja presne ako písala queti - zabaly až pri horučkach nad 39°C a to do vlažnej namočenej plienky zabalíme hrudníček, a na to ešte suchy uterák
ale lepšie ako zabaly je dať dieťa do vlažnej vody do vane, aj to aspon naš maly lepšie znáša ako tie zabaly

a ked je takáto, tak len v 4-hodinových intervaloch paralen a nurofen na striedačku, a vela piť
asi jedno, či sirup alebo čípok, ale ja radšej čípok, nezaťažuje tak žaludok (lebo naš pri horučke niekedy aj vracia)

My sme dnes zasa boli u chirurga na preväz, konečne tam bol naš chirurg
pytal sa, či ma maly aj urazovu poistku, mna to ani nenapadlo, že by sa to mohlo na to vzťahovať
tak sme tam aj volali potom, a možno nejaké bolestne dostane, chudiatko male
len vidi ambulanciu a už plačka
hojí sa mu to, ale isto ešte take 2 týždne potrva, kym sa mu to vylieči
zasa mame prisť v pondelok

gerdusha
8. led 2009

Dakujem za privitanie, dievcata... 🙂
Anickaajanko, to vazne s tym zakazom 90dnovky pri snahe otehotniet??? To ma trochu sklamalo, hmmm...

alika54
8. led 2009

cauko,,,tak ako ste zvladli prvy skolsky a skolkarsky den??? Sassi ako to znasa drobcek,,chudatko nech sa z toho cim skor dostane,,Qeti tak sa teraz nabehas co? 😅 ,,,asi moc cez tehu nepriberies pri malom zihadielku 😉 , a boli ste v tych tatrach???

sassi
8. led 2009

maly to znaša napodiv dobre
plače len pri preväzovaní, inak občas ukaže "boli" ale už sa stalo, že si "pomýlil" nohu ...a ukazoval, že bolí druhá 😀
Ale ja to znášam dosť zle ... hlavne sa velmui hnevám na manžela ... 😠 že pred neho postavil taku horucu polievku, ved vie, že maly sa snaží teraz všetko robiť a jesť sám!
aj ked ... aj mne sa može stať, že sa pri mne zraní dieťa ... 😖

alika54
8. led 2009

moje-je to maly hrdina 🙂 ,,,a verim ze si na mangela nastvana,,,ja by som bola tiez aj ked sa to prihodit moze aj mne,,,deti su ako zihadielka-nikdy nevies co ich napadne 😉

sassi
8. led 2009

no snažím sa s ním nepohádať, aj tak by to nič neriešilo, no snad si zobral ponaučenie
mne Heni, ked bola mala zletela z postele dolu hlavou
tiež ledva lozila, mala niečo malo vyše 6 mes. a prave vtedy sa jej podarilo vybrať sa štvornožky a ked videla, že k nej bežím (na zachranu), tak ešte pridala ! 🙄

každy si myslí, že jemu sa to stať nemože, kym sa nestane .... 🙄 🙄 🙄

alika54
8. led 2009

sassi,,,mne pred dvoma rokmi ked som mala draheho v iraku,spadla vika z poschodovej postele,,,nacahovala sa za motylmi ktore nam visia z lampy a zletela dole,,bolo to den pred stedrym vecerom,som este vesala pradlo v spalni a krpci jedli v kuchyni jogurt-teda mali jest,,nevedela som ze vikina odisla,,,tak som bezala po mamu a na urazovku,,poslali nas na rontgen,neurologiu no nastastie v poho,,,najhorsie bolo to ze sa to stalo cez obed ked mala spinkat a bala som sa ci zaspava z unavi alebo z urazu 😔 ,,,prerevala som cele vysetrenia ale doktr na neurologii ma upokojil ze je to v poho ze celnu kost maju deticky pruznu,,o tri dni nam to stieklo a mala monokel ako zapasnik 😅 ,,,mangel aj mal pripomienky ze ako to ze som ju nechala samu no hned som mu to vytmavila ze keby ma nenechal samu s detmi nemuselo sa to stat 😖

qetinka
8. led 2009

SASSI stracam prehlad,kolko ma tvoj maly?v Tatrach sme nakoniec neboli lebo synator zacal hnackovat...zo zubov si myslim...ale to boli ine hmmm...aj 5 x za den..v noci tiez ale tak ze cely chrbatik..vsetko zakandene...samozrejme oblecenie,postel..to sa nedalo ani vystihnut..zatlacil a uz to šloooo..ufff,tak sem sa zhodli na tom ze ostavame doma...po dietke sa mu to za dva dni upravilo...ešteze je taky zlaty ze zje aj varenu mrkvu....bezevšeho...takze tatry niekedy nabuduce ☹ deti a urazy..no mne sa zatial dari ustriehnut vsetko i ked je to narocne a nikdy neviem co ho napadne..domi nebola az taky šinter...ta sa raz obliala kavou...ale nie vriacou ale takou asi 10-15 min,zaliatou...aj tak bola cela cervenba..chvala Bohu len toto...ani zlomeniny nic..zatial teda ....ved ma len 5 rok ... no a oliverko..hej nabeham sa...ale aj priberam.. ☹ uz sa ani nevazim....pre istotu....ale tak uz len "len"nejakych 8 tyzdnou...a zase sa nam paradne zmeni zivot...som strasne zvedava ako oliverko bude reagovat na miminko....a vobec ako to zvladne ten tyzden bezo mna,,.ked budem s nemocnici...ufff...vsak uvidime hadam bude vsetko ok.
anicka ako teploty???uz je Branko ok?Gerdus,a kolko mas rokov...ak to neni tajomstvo.. 🙂 😉

qetinka
8. led 2009

Alika uz bezi januar 🙂 🙂 🙂 kedy pride tvoj milovany manzel konecne domov...?

qetinka
8. led 2009

A ozaj Asitka jazdis na aute???

sassi
8. led 2009

maly 22 mes. a mala 7,5 roka
queti, už sa ti to teda parádne kráti
no čakja ťa najťažšie tehu-obdobie
ten koniec som neznášala

gerdusha
8. led 2009

qetinka, ahoj...mam o mesiac 32...

qetinka
8. led 2009

a gerdus,kolko sa snazite o mimi??velmi dlho???ked mas neprevidelny cyklus riad sa podla plodnych dni...teda ja som aspon vedela do isteho casu kedy mam plodne dni..mna neskutocne boleli vajecniky..ale hrozne..ani chodit som nemohla poriadne...alebo ti nedala dr.nejake tbl na upravu cyklu...?

alika54
8. led 2009

ked bolia vajecniky su plodne dni????? 😕 😅 ,,,

alika54
8. led 2009

ja aspon budem mudrejsia bo po pravde plodnym a neplodnym dnom vobec nerozumiem 😠

qetinka
8. led 2009

alika,nemusia ta boliet..ja som dlho nevedela co mije... 😝 bolelo a bolelo tak dva tri dni..no a odsledovala som si to a jasne plodne dni.. vedela som uplne presne...kedy su...nie kazda zena to ma takto..ja ale teda hej..

anickaajanko
8. led 2009

qetinka lepsie uz sme na 36,9
cely den mal tak 37,2
dala som mu raz panadol baby sirup Dr nam kazala
jahodkove tak sa len tak oblizoval
vela spikal cez den ale musela som ho drzat za ruku tak som dnes ani len nenavarila
stihla som akurat 4 pracky oprat a vyvesat a odzdobit stromcek a teda nasledne povysavat a poumyvat plavajucu
spievali sme skoro cely den ked bol hore inak bol mrzuty
dostali sme pod stromcek to CD od Podhradskej a Čanaky Pesničky pre detičky
veľmi dobre spravené CD tak sa z toho vytešuje
paradoxne sa najviac smejká pri pesničke ANI-ANI-ANICKA CERVENA BIELA RUZICKA

gerdusha no neviem mne tak povedal
drzala som ju asi 3 tyzdne schudla som asi 6 kg spomenula som to pred gynekologom ze drzim dietu ze mozno to pomoze k otehotneniu (mala som pred tym jeden potrat tak ma sledovali)
a on hned ze okamzite mam s tym prestat ze tam nieje dostatocny prisun vitaminov kedze sa tam zlozky denne striedaju
a aj som po tom otehotnela hned
ale ci vdaka schudnutiu ci vdaka vysadeniu diety netusim
ale ratala som si plodne dni a po 😵 tom som robila stojky

sassi
8. led 2009

anicka, to ma teší, že sa ma maly lepšie
ale ved si kopa toho porobila, akože si nestíhala???
mna strom ešte len čaká, aj prezliekanie prín, zajtra a v sobotu budem pracovať, slubujem 😀

Podhradsku a Canakyho máme tiež asi 4 CDčka, aj pesničky v angličtine, to si Heni spieva 😉 a tiež sa mi to páči, ako to je nahrane

ja som na 90-dnovku počula aj chvály, aj zle skusenosti
je to vraj "len" dalšia modna zaležitosť
ja neviem, ale potrebujem dať niečo dolu, skusim, či mi to bude vyhovovať
je nemožem držať dietu, kde by som bola hladná

anickaajanko
8. led 2009

aj ja som chcela periny prezliect ale nevydalo
dostali sme pod stromcek take peknucke
len neviem ako sme to s mamou objednali objednavali sme ich kvoli tomu ze su na zips
vytesovala sa ked prisli skryla ich predo mnou
a vcera som to rozbalila ze to operiem a gombicky
z mody prima

dost ale mala som viac planov
ja este dake kupim casom teraz mame to pre najmensie deticky anglictina nam este netreba ale istotne ju kupim dobre je to spravene fakt

sassi
8. led 2009

ja som nekupovala
je to aj na nete 😉

no a tiež som dostala nove obliečky tak si dame tie 😉

qetinka
9. led 2009

bre ranko 🙂 vonku je teda poriadna kosa...u nas je minus 18st...dnes teda nedal oliverka von spat...neviem ci ste citali v diskusii o interupcii posledne prispevky zo vcera...ale vsetko admimi vymazali...v podstate...sila..pritom ja som tam hodila lensmutneho smajlika....a ci to mysli jedna kocka vazne.,to sa mi nezda ako porusovanie pravidiel... 😲 🤐
sa tesim ze je piatok...vikend nieco naplanujeme a uz by nemalo byt tak pod nulou...rano som dospavala muz mal na starosti olivera a na ranajky mu dal makovnik...snad mu nebude zle..podla mna je mak tazky..vsak uvidime...

sassi
9. led 2009

ahojte
naš maly včera večer mal teplotu aj vracal ... tak neviem z čoho, či je troška chorý, alebo u starkích pojedol čo nemal ...
queti, ja som tam tiež niečo písala a vymazali ... ono je ešte totiž jedna tema o tom, a to volna diskusia o interrupcii - takže všetky take diskusne prispevky mažu - mohli by ich tam kopírovať, ale mažu to
ja zasa nie som až tak striktne proti ... ale čo tam včera ta jedna holka písala, že interrupcia bez lekára ... tak to je sila 😕 ... ale chuda musi byť vo fakt zufalej situácii ☹

qetinka
9. led 2009

ved to na to som myslela ..dievka jedna..inerupcia bez lekara..v dnesnej dobe ☹ 😒 😖 🙄 musi byt na tom zel..ak to nieje vymyslene...
oliverko spal vnutri ako som predpokladala velmi malo okolo pol hodky...jasa idem konecne rozhybat...a nieco porobit...
9é dnovka--neviem ja na to nesom..ja ked som chudla tak podla chudnutie-ako.sk mne to pripada najlepsie riesenie..a najrozumnejsie...a uspesne 😉 a sassi kolko sa chystas dat dolu??? no ja mam taky plan 😀 po porode sa do toho pustim a chcem dat dole..okolo 25-30 kil 😉 ale dlhodobo nie rychlo povedzme za dva roky???rychle chudnutie nema vyznam podla mna...no a potokm budem kocka 🙂 😅 😉 pusti sa potom so mmnou do toho niekto???vyzva 😅 upsss,ci tu sa nechudne???tak by to povedala asitka ze???

sassi
9. led 2009

no potom si založíme temu o chudnuti XXL-káčky chudnu na S-káčky 😀 😀 😀
no ja neviem presne kolko, ja som vlastne nikdy cielene nechudla, ale vaha sa mi hybe podla aktuálneho rozpoloženia +/- 10 kg
verim, že ked pojdem do práce, zasa schudnem
ale doma 😖 to asi aj mam väčší klud aj viac času na jedlo 😀
ale chcela by som do leta zhodiť aspon 7 kg, ako som mala minule leto, lebo mi nebudu dobre letne nohavice ☹

qetinka
9. led 2009

sassi napis mi do ip vahu..ak to nie je tajomstvo.. 🙂 ja som tu asi najvacsia.. ☹ 😝 😲 no ale tehotna..to sa da...a 7
kil pojde raz dva...to zmaknes...
oliverka som teraz dala spat uz na balkon..aspon ze nieje uz tak zima..s nad sa dobre vyspi..ten sa na obed tak napakoval 😲 ja som sa divila kolko ten zjedol a dojedol obvyklu porciu a on este ham..ham..papa..no nedajmu 😀 on je zemiakovy ako ja..robila som mu kasu a k tomu zeleninku dnes bez masa...a ešte reku dam mu pred spanim len caj..vypil caj a dieta nie a nie spat...nespokojny a ked som mu dala ešte 120 ml mlieka vypil a konecne sa spokojne ulozil 🙂

alika54
9. led 2009

cao kocky,,,juj mame piatok,,taketo kratke tyzdne by mohli byt stale 🙂 ,,,riesime vahu??? no tento tyzden som zvladla s dietou,,uvidim ako dalej 😝 😝 😝

qetinka
9. led 2009

alika Ip,aka dieta?
boze baby..pockajte na mna
ja este nemozem chudnut

pkym budem moct vy uz budete štihle kočky
a ja potom co?

sassi
9. led 2009

queti , povianočne isto vediem s kilami ja 😖
min rok o takomto čase som mala 77 a teraz mam o 11-12 kg viac 😕 🙄 🙄 🙄
trhla som osobný rekord 😔
ale už to troška klesá, odkedy nejem kolače a čokoladky 🙂