Snažilky, těhulky a maminky XL a XXL. Jste tady?

ka.te1
26. zář 2006

Pro všechny nevěsty XL a XXL, které sem plynule přechází z BeremeSe.cz 😀
Tak kde jste holky?

z_kopretinka
1. črc 2014

@vernalis mě dělala UTZ moje doktorka, má na to certifikáty tak nemusím chodit nikam jinam. Já koukám, že jsi z Prahy - jakou jsi si vybrala porodnici?

vernalis
1. črc 2014

@z_kopretinka: vybrala jsem si Apolináře. Trochu na doporučení a částečně i proto, že tam docházím na internu s vysokým tlakem, tak to tam malinko znám. Líbil se mi ještě Motol, ale mám ho skoro přes celé město. Budeš rodit v Praze?

matolova
1. črc 2014

@vernalis jasne 😀 podelim se pokud chces.....od ty doby co jsem tehu ujizdim na cokoladovy tatrance 🙂

z_kopretinka
1. črc 2014

@vernalis jj, vzhledem k termínu se třeba potkáme u Apolináře - také jsem se pro něj rozhodla. Ještě jsem kvůli vzdálenosti zvažovala Bulovku, ale Apo je taková jistota.

vernalis
1. črc 2014

@matolova jednu mám doma, děkuju 🙂 já tedy vyloženě neulítávám na ničem, ale takhle když se někdo o něčem zmíní, nebo u někoho něco vidím, často si uvědomím něco jako "ejhle, na to mám vlastně taky chuť" 🙂

@z_kopretinka To by nebylo na škodu mít tam "někoho známého" 🙂

aluskacz
1. črc 2014

Ahoj holky, taky se k vám přidám 🙂
Taky jsem nevím kolik XL. Těhu jsem začínala na 98kg. A celkem mám nahoře 1,5kg. Přibírám po dkg a je to velice vtipné 😀 Se sestřičkou se tomu vždy smějeme 🙂
Těhu nebylo plánované, prostě se zadařilo 🙂 Termín máme v říjnu a čekáme zdravého chlapečka 🙂

z_kopretinka
4. črc 2014

@vernalis to by opravdu vůbec nebylo na škodu 😀

domca89
4. črc 2014

@aluskacz Ahoj. Tak to je hezký začínali jsme na stejné váze, ale já mám nahoře už 5kg. A též čekáme zdravého chlapečka. 😉

kooblich
5. črc 2014

@aluskacz ty a XL? Kde prosím tě ? 😀

michvlkova
5. črc 2014

Ahooj holky, můžu se k Vám přidat? Snažím se otěhotnět.. a moje váha je teď 95 kg.. Tak snad se nám taky co nejdříve zadaří.. 🙂

pt1981
5. črc 2014

Ahoj holky, já jsem po IVF, čekáme holčičku. Začínala jsem na 113kg, po hormonech 116kg a teď mám 106kg... Jsem šťastná, jako bleška, že váha jde dolů a malá krásně přibírá 🙂

z_kopretinka
6. črc 2014

@michvlkova ono to tak moc o váze nebude... já s mojí a po vysazení HA jsem otěhotněla už ve 4. cyklu. Určitě ale doporučuji zobat listovku. Gyn mi nedoporučila ty různé multivitamíny, protože ještě beru hormony na štítnou a tam mi dr dala k tomu jodid hned jak jsem jí dala info, že jsem těhotná. Řekla, že listovka a jód stačí, protože v těch multi je béčko a po něm se může nabírat - což u mě nepovažuje za nejlepší. Navíc sehnat ty multy a by tam už nebyl jód je snad nemožné.

michvlkova
6. črc 2014

@z_kopretinka: ahojky, já beru listovku a beru i prenavit (zakoupeno ve Vitalandu). u mě bude asi ten největší problém to, že můj přítel je služebně pryč a tak je sex nárazový, takže když by se zadařilo byl by to spíš zázrak, jednou dorazí na začátku měsíce, pak zase na konci, někdy se trefí do prostřed cyklu.. takže to není nic moc na počítání plodných a nebo neplodných dní.. zatím tomu nechávám volný průběh a uvidíme.. když by se zadařilo byla bych nejšťastnější..

xxlucka90
9. črc 2014

Ahoj holky emoticon Můžu se přidat? Konečně jsme se i my s přítelem dočkaly a budeme mít mimčo emoticon Byly jsme už i na IVF ale embryjka se přestala vyvíjet tak jsme všeho nechaly, změnily kliniku kde my doktor doporučil hoodně zhubnout jinak my další IVF neudělají, tak já začala cvičit, našla si výživovou poradkyni a dala si cíl zhubnout 30Kg na další pokus a po 15Kg dole jsme zjistily že čekáme mimčo emoticon Jsem 16+5 Tt a čekám na výsledky triple testu :-/ sestřička od mě gynekoložky má stašný problém s mou váhou, někdy je až nepříjemná :-/ Dofám že všechno bude v pohodě až do konce. Všem držím palce ať je všechno v pořádku emoticon

anetadr
9. črc 2014

@xxlucka90 koukám, že máme podobný termín🙂 já mám taky hodně kil navíc (tím nemyslím, že vážím 85kg, jak některé maminky považují za "hodně"😀) moc bych stála o konverzaci🙂

xxlucka90
9. črc 2014

@anetadr Já mám taky pořád co shazovat a nevím co bych dala za ,,hodně" 85Kg 😀 Klidně písni, sem ráda že se našel někdo s podobným termínem 🙂

vernalis
9. črc 2014

@z_kopretinka Můžu se zeptat, co se šž máš? Taky jsem se s ní léčila, až mi ji vyoperovali, takže beru léky, které mi v těhu endokrinolog trochu navýšil a v Motole mi na roční kontrole doporučili navíc užívání více jodu kvůli mimču, takže si dávám panáka Vincentky ...

anetadr
9. črc 2014

@xxlucka90 my se o prcka snažili rok a čtvrt - já dlabala listovku, občas clostilbegyt, občas utrogestan a výsledek byl, že za ten rok a čtvrt jsem měla 19kg nahoře:( když jsem se po otěhotnění postavila na váhu, myslela jsem, že snad omdlím.... naštěstí jak jsem přešla z čisté listovky na femibion, přešel mě i děsný hlad, navíc mi začalo být dost špatně a teď jsem 19.tt a mám zatím mínus 9kg od začátku těhotenství. Snažím se jíst fakt míň - myslím, že mimčo rozhodně strádat nebude😀 co ty? Leze ti váha nahoru? Já jsem při prvním těhotenství začínala na 92 a končila na 114:( ovšem teď začínám víš, než jsem předtím končila:( bléééé😀

z_kopretinka
9. črc 2014

@vernalis snížená funkce a ještě autoimunitní - tělo to bere jako něco co tam nemá být a pomalu ji likviduje. Beru Letrox 100 začínala jsem na 50. Teď k tomu ještě Jodid 100 kvůli mimču.

vernalis
9. črc 2014

@z_kopretinka Jasně, já mám Euthyrox 150, teď navýšeno na 5x týdně 150 a 2x týdně 225. A zatím dobré.

z_kopretinka
9. črc 2014

@vernalis kam s tím chodíš? Já na Národní. Teď chodím na odběry cca co 6 týdnů. Super byla doktorka v prosinci, jsem říkala, že chceme mimčo a kdyby se povedlo kdy mám přijít znovu na kontrolu a ona mi i zvedla dávku, že tomu snažení pomůžeme 🙂 Pak jsem měla jít na kontrolu do 10. týdne.

vernalis
9. črc 2014

Já chodím na Polikliniku Palackého, MuDr. Zdeněk Novák, ale myslím, že ordinuje i jinde, protože tam je jen úterky a čtvrtky. Chodím na odběry co 5 týdnů, a samozřejmě jsem ze začátku zapomněla, že tam mám jít v nějakém 6tt, tak jsem tam šla až asi v 10tt, takže jsem si něco od sestřičky vyslechla... 🙂 Ale zvýšil mi to vlastně hned po tom prvním odběru a od té doby už nic, že prý takhle stačí. Do Motola pak jezdím na kontrolu jednou za rok na Nuk. medicínu.

aluskacz
11. črc 2014

@kooblich To by jsi se divila kde všude jsem XL 😀

aluskacz
11. črc 2014

@domca89 Po čtrnácti dnech jsem se vážila na diabetologii (chodím na kontroly s hraniční gestační cukrovkou) a zase jsem nabrala jen 20dkg. Nechápu že jsem tak málo přibrala a břicho mám jako kdybych přibrala kil už aspoň 10 😀 Ale zase se mi to bude třeba líp shazovat 🙂

aluskacz
11. črc 2014

@michvlkova Nic si z toho nedělej. Otěhotnět můžeš i když budete mít sex 2x do měsíce. 😉 Tak to bylo u nás. HA jsem nebrala cca 2 roky a nechávali jsme tomu jak se říká "volný průběh" a v lednu kdy jsem se s manželem skoro vůbec neviděla a sex jsme měli 2x v měsíci tak z toho je mimi 🙂 Když to budete nejmíň čekat tak se prostě zadaří a pak z toho budete mít dvojnásobnou radost 🙂 Nezoufej!

kooblich
11. črc 2014

@aluskacz to máš super že jen tak málo 🙂 A od začátku těhu si přibrala kolik?Jestli se můžu zeptat. Já kvůli tomu , že chci druhý baby dřu jak kůň abych se dostala aspoň na devadesát ,ale bojím se ,že to tak rychle nepude :-/

aluskacz
11. črc 2014

@kooblich Začínala jsem na 98kg. Hned na začátku těhu jsem 1,5kg přibrala. Nejspíš asi utrogestanem co jsem brala. Pak jsem začala zvracet, mít nevolnosti a velkou nechuť k jídlu tak jsem to skoro vše shodila. Ted to nabírám pomalinku zpět a když jsem se včera vážila tak jsem měla 99,7 kg.
Myslím že klidně můžeš otěhotnět ikdyž nebudeš mít devadesát 🙂 Já otěhotněla i s větší váhou a přirozeně. Ale podotýkám, že jsme se s manželem nesnažili, že to přišlo samo a velmi mile nás to překvapilo 🙂

kooblich
11. črc 2014

@aluskacz já když sem poprvé otěhotněla tak sem měla kolem devadesáti ale 10 kilo sem shodila páš sem meudržela v žaludku ani hlt vody a v kuse jen zvracela. Takže jakmile sem mohla jíst tak sem jedla a jedla. Při porodu sem měla 105 kg a po něm 95kg 🙂 Takže si tak říkám, že bych zase nechtěla víc jak těch 105kg.Ale nastartovala sem se s jídlem i cvičením takže si myslím ,že když v těhu budu dál cvičit a jíst zdravě tak bych mohla i něco zhubnout. No uvidíme 🙂

crazy_girl3
11. črc 2014

Ahoj holky, mohla bych se přidat? Mám skoro ročního klučíka a prakticky všechny kila mi po něm zůstaly. Rodit jsem šla se 108mi, teď mám 100 a hubnu. Už jsou tři kila dole. Rozhodli jsme se tvořit druhátko, 2ms nikde a těhotná zatím nejsem, snad to někdy vyjde :(

aluskacz
11. črc 2014

@kooblich Já si dala hranici 115kg, ale nejsem si jistá jestli se k ní vubec přiblížím 🙂 Co jsem těhu a teď co mi zjistili hraniční gestační diabetes tak jím taky zdravěji, racionální stravu, jím 5x-6x denně a moc mi to vyhovuje 🙂 Malý je hezky aktivní, sladké mi nechybí (ikdyž jsem na sladké nikdy nebyla, tak jsem občas zblajzla třeba větrník 🙂 ) a já se cítím dobře 🙂 Určitě bych chtěla pak v téhle stravě pokračovat i po porodu. 🙂