Snažilky, těhulky a maminky XL a XXL. Jste tady?

ka.te1
26. zář 2006

Pro všechny nevěsty XL a XXL, které sem plynule přechází z BeremeSe.cz 😀
Tak kde jste holky?

alika54
4. zář 2008

no som to pokaslala ☹ ,,,

alika54
4. zář 2008

sasi idem do hajan,,,zajtra konecne piatok 😀 ,,,aspon neake pozitivum 😉 ,,,bru noc

sassi
4. zář 2008

brúúú noc, ja ešte kukám nahratý panelák, je to teraz zzároven s Ordináciou 😠

dorotaw
5. zář 2008

Caute baby,sassi som rada ze si spat 🙂 .Trosku to tu ozilo.Mozno mi Matka zoberu do skolky a ja pojdem do roboty 🙂

sassi
5. zář 2008

ešte tento rok?
no ja by som rada tiež dala maláho od 2,5 roky, nabudúci september, išiel by aj s Erikiným Adamkom, tak by možno šiel rád, ale podla toho, či budeme bez plienky, zatial plienkujeme o 106

dorotaw
5. zář 2008

ano,neskoro sm sa spamatala a ani som nevedela ze tam beru deti uz od dvoch rokoch.Ale ak by nahodovu nejake dieta islo prec,tak by mi ho zobrali.A ak nie tak po novom roku 🙂

sassi
5. zář 2008

tak super
no deti sa nahlasujú vo februari, potom už nie a pre 2-ročné maju iba 1 triedu dolu, to su byvale jasličky.

dorotaw
5. zář 2008

ja som davala ziadost uz v minulom roku,ale dala som tam,ze bude chodit az od septembra 2009.Teraz mi dala riaditelka prihlasku a v utorok mam doniest lekarske potvrdenie a ze uvidi co sa da robit 🙂 .Keby to vyslo tak budem velmi rada 🙂 .Zase trosku zmena.

alika54
5. zář 2008

ahojte,,,tak sa chystas do prace? to je fajn co? mi nemame problem ze treba tak skoro prihlasit dieta,,,obehla som si skolky a ktora mi padla do oka tam som ho strcila 😉 ,,,,ale to je tym ze mi tu mame v okoli 4-skolky 😅

dorotaw
5. zář 2008

tak to mate fajn 🙂 .

sassi
5. zář 2008

aj tu v meste sú 3, lenže sem vodia aj deti z dedín a potom nie je miesto pre mestské 😖
Som dnes stretla riaditelkua som sa pýatala ako ke s nastupom piočas šk. roka ... a nepotešila ma, že jedine ak by sa uvolnilo miesto.
Maly bude mať 3 roky vo februari, ak ho dam od septembra, vezmu mi RD a navyše nie som si istá, že bude celkom pripravený. Ani nemám z toho dobrý pocit, dať dieťa skor ako v 3 rokoch do školkarskeho kolektívu...
a v tom februari mi ho potom možno nevezmú, som z toho na vážkach, neviem ako to bude, kedže nemám možnosť nechať ho pri niekom doma ☹

asitka
5. zář 2008

sassi....odkiaľ si??? ja som tiež syna dávala od marca a tiež bol problém....začni si obiehať škôlky už teraz...a nechaj na seba kontakt...že ak sa uvoľni...či by Ti nedali vedieť.... a ono sa stáva, že mamička ostáva na MD,...alebo sa sťahujú inam...alebo ostane babka na dôchodku....a dieťa ide k nej...atď...

sassi
5. zář 2008

na 1. otázk som ti poslal IP

no a ja som teraz hovorila našej riaditelke, lenže s amenil troška zákon a diežťa ak je prihlásene musí nastúpiť do 15.9. inak nedostanú dotacie. Čitala som to dnes aj niekde na fore rodinka.sk
Pootm jedine že sa uvolní miesto...
No a to neviem, či mam risknúť, či čo mam robiť. Ako 2,5 ročného ho davať nechcem a potom sa može stať, že školka nebude, mama robí, svokra býva 15km odtialto, a platiť opatrovatelku - tak to možem byť rovno doma na podpore.

asitka
5. zář 2008

hm...to máš asi pravdu...a s jasličkami je to tak isto??? lebo ja chcem dať malú po novom roku...fúúúúúúúúúú

sassi
5. zář 2008

to neviem, možno inak, ale v štátnych asi podobne 😒

asitka
5. zář 2008

no te búúúh...ma švihne...ak mi zahlásia,,,že mi ju neveznú...ale povedz mi, čo je to za zákon a spravodlivosť...čo majú robiť detičky...narodené po septembri...??? a ich rodičia??? veď to nemá hlavu ani pätu....keby som mohla, tak si tak zanadávam...že až och 😠

sassi
5. zář 2008

no tie čo su v septembri to majú dobre, horšie to majú tie po januári. také májové-júnové ma isť akože v septembri rok predtým,a lebo ma matka potom 3-4 mesiace problem.... Alebo naš koniec-februárový to robí až pol roka.

asitka
5. zář 2008

no veď to...tiež som sa rozčulovala, keď som Mateja dávala v marci do škôlky...a 3 mal až máji...no ale musela som nastúpiť do práce....a na vlčincoch...ani za nič zohnať škôlku...teda, kde bývame...až na inom sídlisku...a to len tak, že nejaké dievčatko chodilo len doobedu...a na obed ho brávali domov...a potom asi úplne prestalo...tak sme trafili čas..keď sa uvolnilo miesto...ináč bolo všetko plné.

sassi
5. zář 2008

no deti do 2 rokov sa v školke ratajú za 2 deti. takže ked nejaké dovrši 3 roky, možu zobrať ešte jedno 3-ročné
ale to su take veci, čo možu a nemusia urobiť.
Ak to nepojde inak, budem to vybavovať cez školstvo... mam tam nejaké konexie z mládí

asitka
5. zář 2008

hm...ale kde to budem vybavovať ja?????? 😒

sassi
5. zář 2008

no popýtaj sa, ako je to v jasliach... možno inak
idem ja spinkať, brúúú noc, manželík volá 😉

asitka
5. zář 2008

dobrúúúú...

dorotaw
7. zář 2008

caute baby,tak dalsi den za nami.Uz by mohlo aj trosku zaprsat,lebo je hrozne dusno.Zajtra ma moj starky narodeniny a stale neviem co mu kupim,mam z toho hlavu v smutku 😒

sassi
7. zář 2008

a už je doma? Ked bol v nemocnici...
my sme boli dnes vo Wisle, v Polsku sa vykúpať
tu www.golebiewski.pl

dorotaw
7. zář 2008

uz je doma a citi sa velmi dobre 🙂 .Bol v Cadci,celkom v pohode. 🙂

dorotaw
7. zář 2008

noooo,vyzera to tam super. 🙂

alika54
7. zář 2008

ahojte,,,

asitka
7. zář 2008

alika...ahoooj 🙂

alika54
7. zář 2008

kde ste baby???? 😕

alika54
7. zář 2008

cao asitka,,,aky bol vikendik?