• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažilky, těhulky a maminky XL a XXL. Jste tady?

8. března 2017 
nielen vyzerá, bolo super :wink: Nabudce ale pojdeme bez detí... :wink: Aj ked aj im treba welnessovať, niekdy je dobre aj bez nich :grinning:
7. zář 2008 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
alika...celkom fajn...len teplo jak v zadnici..celé leto poriadne nič...a nabehne september...a slniečko sa ide potrhať... :grinning:
7. zář 2008 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute zienky,Matka mam choreho,mal v noci zachvat a chytene priedusky :frowning2: .Z roboty nic nebude,lebo ma Dr.odhovarala,ze ked je pod chvilkou chory,aby som ho nedavala do skolky.Povedala i ze si mozem predlzit matersku na 5 rokov a ze budem dalej poberat matersku.Nestoji to za to aby bol stale chory. :frowning2:
9. zář 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
dorotaw no neviem ci budes poberat matersku?,len ti budu platit odvody :angry: - zisti si to ,mam kamaratky co su pre chore deti doma a nedostavaju ani korunu :angry:
9. zář 2008 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne Dr.povedala ze matersku budem dostavat :slight_smile:
9. zář 2008 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to bude dobre ale aj tak sa nato spytaj aj inde :slight_smile:
9. zář 2008 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
nasla som si tu stranku predlzena materska a tam pisu ze dostavat budes,len nie vsade moze dieta chodit do skolky na 4 hodiny.
9. zář 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale urcite sa budem informovat!!
9. zář 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak sa asi nieco zmenilo konecne v legislative,lebo kamoska ma dieta tazkeho astmatika a do skolky nemohol a tak dva roky nedostava nic,len za nu platia odvody .a dalsia kamaratka je doma tiez pre zdravotne problemi dietata-musim im teda povedat nech si zistia ci nemaju aj oni narok na niake peniaze
9. zář 2008 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko dorotaw,,,to je na figu no samozrejme ze zdravie deti je na prvom mieste,,,a s tymi korunkami ,,,viem ze ne nieco mas isto narok,,,treba sa ist informovat na socialne,,,aspon kamoska to tak vybavovala,,, :wink:
9. zář 2008 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Volala som kamaratke a ona mi potvrdila,ze ak je dieta opakovane chore,tak si mozem matersku predlzit na 5 rokov.Budem dostavat nadalej matrsku v takej vyske ako doteraz,ale nesmiem dat dieta do skolky a ani je nesmiem ist do prace.
9. zář 2008 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dorotaw, ona ti asi navrhla predlženu MD z dôvodu choroby dieťatka. Su niektoré diagnozy, a patrí tam napr. aj znížená imunita, astma, kedy DR napíše diagnozu a dostaneš normáne aj RP. A dieťa dokonca može chodiť na par hodín do školky (tuším 4 hod. maximálne).
Ine to je ked si mama predlži MD z vlastnej vôle, a dieťa je pritom zdravé, vtedy ti zaplatia len odvody a dieťa do školky nesmie chodiť ani na hodinu.
9. zář 2008 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ajoj. Ja sama som na predĺženej rodičovskej dovolenke s malým, pretože má rôzne potravinové alergie a bezlepkovú diétu k tomu. Treba sa poradiť s doktorkou, ak tá doporučí ostať s dítkom doma, treba na Úrade práce, soc.vecí a rodiny vyzdvihnúť žiadosť o posúdenie zdravotného stavu dieťaťa, ktorú pediatrička vyplní a posudkový lekár Úradu práce, soc.vecí..... rozhodne, či dieťa má dlhodobo nepriaznivý stav alebo nie. Ak áno, tak mamička normálne ďalej dostáva rodičovský príspevok (4.560,- Sk), dieťa môže ísť na 4 hod. denne do škôlky (aj štátnej) ALE mamička nesmie pracovať ani hodinu. TO je vyslovene zakázané.
My sme teraz začali chodiť prvýkrát do škôlky na tie 4 hodiny a už sme aj chorý, takže som šťastná, že nemusím riešiť, kto s Lukym bude.
10. zář 2008 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jej dakujem.Matko ma prieduskovu astmu a na vela veci je alergicky aj na potraviny.Velmi vela je chory,mal aj obojstranny zapal pluc,a staci ze ho ofukne a je chory :cry:
10. zář 2008 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
dorotaw, tak to by ste aj tak viec boli doma ako v školke :unamused: To by aj tak nemalo význam, myslím.

Ja aj preto nechcem davať Alexa skor do školky ako v 3 rokoch, Heni šla až v 3r2mes. a aj tak jeden rok bola chorá nonstop :frowning2: Takže čím neskor do kolektívu tým lepšie. Mysím len, nie zasa že vobec nedať do školky, a choroby si bude odbíjať v 1. triede v škole!
A odkedy chodí každy rok k moru, ovela sa to zlepšilo, teraz nebýva chorá skoro vobec. Navyše chodíme od 4 rokov aj plávať, to tiež posilnuje imunitu.
10. zář 2008 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je pravda,ja som chcela ist do roboty koli tomu, ze ta pani co je miesto mna ma rakovinu a maroduje a nemaju tam nikoho miesto mna.Aj Kubka som davala do skolky ked mal 3 roky a bol stale chory.Mato stale sopli a uz aj Kubko :frowning2:
Chcela by som chodit do solnej jaskyne,vravia ze to pomaha,tak uvidim :slight_smile:
10. zář 2008 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
solne jaskyne su super-my mame dokonca aj jednu priamo v dedine a boli sme v nej asi 5 kryt dokonca marek nemal ani rok ked tam bol prvy raz.
10. zář 2008 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to som počula aj ja, aj som sa skoro vybrala, ked Heni chorlavela, ale nakoniec sme nešli, lebo to treba isť vtedy, ked je dieťa ako-tak zdravé.
A tu asi ani nie je, v KNM, však?
Viem len o jaskyniach v ZA - v nemocnici, v Juniore, v Považskom Chlmici, proti benzínke,,,, Kde ešte?
10. zář 2008 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Awojte babulky ,prišla som vas kuknut a troška sa aj pochvalit.Schudla som 3 kgčka :wink: :wink: a pekne som sa rozbehla a ideto postupne dole,strašne ma to teši.A vy sa tu mate ako?
Titkovamiriam kukni do albumu čo som sa naučila,xixixxi :wink:
10. zář 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
je ze schudnut o tom ja ani pocut-to by musela byt silna motivacia :grinning:

myslis tie upravovane fotecky-nato este nemam cas no najstarsi syn ten si fotky tak upravuje ze clovek nevie co fotil a co dorabal! :grinning:
inak je to velmi pekne!!!!!!
10. zář 2008 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
siwike a aku dietku drzis?
10. zář 2008 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chodim pomahat kamoške do obchodu(mam viecej pohibu) a jem malo a na večeru si davam taky prašok čo sa rozmieša s vodou,nemam chut na jedlo a sladtke(od toho prašku).Asi tak :wink:
Titkovamiriam dakujem snažila som sa :wink: :wink:
10. zář 2008 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Siwike pekné :wink: to si na caption.it?

A aký to maš prášok???
My momentálne už polhodinu sedíme na šerbli a stááále nič... :confused: Da sa malemu kaki, tak sa pučí a nič...
10. zář 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
siwike ja som teraz chalnom pridala do albumov obrazky-marekov motylika,lebo je este krehunky-michalovi auto lebo to ho teraz bavi a milanovi okridlenu sexicu :grinning:

inak ak prestanes ten prasok brat zasa sa ti kila vratia tak pozor nato :frowning2:
10. zář 2008 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co je to za prasok?aj ja taky cheem :slight_smile:
10. zář 2008 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mato mal zase zachvat,som este stale rozklepana :frowning2: .Dala som mu lieciky a dufam,ze mu to prejde :pensive:
10. zář 2008 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
dorotaw,,,malickemu je asi fakt na figu co? :unamused: ,,,ja mam obavy lebo sa simonovi na krku objavila velika uzlina,,,doktorka mi povedala nech to natierame no nezmizla a tak sme na stredu objednani na krv :frowning2: ,,,len aby boli vysledky v poho,,,
10. zář 2008 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko,teraz zaspal,dala som mu lieky tak uvidim co sa bude diat.Dufam ze Simonkovi bude lepsie. :wink:
10. zář 2008 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooooojte dievčatá....tak...syna mám na antibiotikách...mal teploty...už je mu kus lepšie...sme po druhom očkovaní s Emkou...tá to našťastie zvláda krásne...bez teplôt....nejak sa neviem zbaviť neporiadku doma....čo raz čosi upracem....môj synátor to hneď rozhádže....a aj ja som nejaká zlenivelá,či čo mi je ...klby ma bolia v celom tele....no proste...ide mi...ako sa máte vy????

sassi...nezrušili Ťa??? :grinning: nejak je tu ticho :grinning:

dorotka...a čo je malému...keď Ti má až záchvat...?
12. zář 2008 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj asitka,dufam,ze Matejkovi bude lepsie,akosi mame tie deti chorlave :frowning2: .No co uz.Matko ma astmu a mal astmaticky zachvat ale po liekoch mu to preslo.Teraz ma sopliky a chytene priedusky tak ze nic moc a Kubko zacal ties kaslat :cry: .
No u nas je taky isty problem z hrackami ako u vas.Hracky su vsade,aj ked ich upracem tak v zapeti ich vsade porozhadzuju. :unamused:
12. zář 2008 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek