Snažilky, těhulky a maminky XL a XXL. Jste tady?

ka.te1
26. zář 2006

Pro všechny nevěsty XL a XXL, které sem plynule přechází z BeremeSe.cz 😀
Tak kde jste holky?

asitka
6. lis 2008

ináč...ked tak rozmýšlam...ja som tehu oblečenie vôbec nenosila.... 😀

dobrú noc všetkým

alex77
7. lis 2008

dobre ranko zienky
tak som zas v skole dnes mam doobeda vyucovanie takze nebudem na PC mozno potom skocim este pooobede ale pochybujem ze sa mi bude chciet radsej sa asi budem ponahlat domov oddychnut si 😉

asitka tak to si bola ta stastnejsia to si potom asi vela nepribrala pocas tehu 🙂

anickaajanko
7. lis 2008

dobré ráno všetkým ale asi som tu sama
malému včere uľavilo
taka som rada
ale ak je to ta 3mesacna kolika
tak ma to este caka

alex77
7. lis 2008

anicka to je fajne ze je mu trochu lepsie. tak dufam ze sa to bude uz len zlepsovat. u nas zacina svietit slniecko tak sa tesim, ze snad bude pekne a teplucko

anickaajanko
7. lis 2008

aj my sa tesime
lebo by sme aspon troska isli vonku s kocikom
dnuka je mrzuty

ta kolika je strasna
ten plac sa neda s nicim zrovnat
normalne to trha srdce
pred 2 mesiacmi som este nebola mama
ale teraz neviem ako som bez neho mohla byt
chcela som dievcatko ale teraz by som ho za 3 nedala taky je zlaty

ty co chces Alex?

alex77
7. lis 2008

no manzel vzdy chcel dievcatko (ja urcite tiez) ale teraz je to nejake cudne vravi ze to bude chlapec ale ja si myslim ze dievcatko. asi sa nechame prekvapit. v podstate je nam to jedno hlavne nech je zdrave.
musim bezkat caka ma skola - mikroekonomia 😒 😖 😒 tak sa snad ozvem poobede. pekny den a vela slniecka nech mozte s detickami aj vybehnut von

anickaajanko
7. lis 2008

aj ja som promovala az teraz v juni
aj s malym v brusku

budes mat inteligentne babo to je uz teraz vysokoskolak 🙂

sassi
7. lis 2008

Ja som si pre dcere cely čas myslela, že to bude syn, a pri synovi som myslela až do porodu, že bude dcera ... no ja mam ciťáky uplne naopak 😀 😀 😀
Alex, stihneš to do štátnic? Sa dívam, že to maš dosť natesno. Ja som robila štátnice o rok neskor, ale svadbu mi naši dovolili až po štátniciach, ...a ani sme sa nenáhlili, manžel je odo mna o rok mladší, aj tak sa ženil v 23 rokoch, na chlapa aj priskoro 😉 Mala sa narodila bez týždna presne 9 mes. po svadbe 😵

anickaajanko - skus ty piť feniklový čajík, ked kojíš, a vždy po kúpani mu bymasíruj bruško v smere hod, ručičiek okolo pupčeka "vetrovou maťou" kupiš v lekárni, a potom mu pocvič s nožkami - take preventívne opatrenie, ja som to vžyd robola a koliky sme mali minimálne. Ak by nepomohlo, daj si predpísať Sab simplex, alebo Espumisan.

anickaajanko
7. lis 2008

dakujem sassi
skusame

ja som sa vydavala vo 4 rocniku
po statniciach tiez
bola som tehotna museli sme sa brat
len zial par dni pred svadbou som potratila

qetinka
7. lis 2008

anickaajanko...koliky pozname....dominka bola v tomto hrozna...padlo 6 hodin večer takmer na minutu presne a uz to zacalo..kolko x strašne plakala a aj dve tri hodiny vydrzala..je to na nervy... 😖 oliverko maval tiez ale nie zdaleka tak velmi ako domi...skusali sme všetko co ostatny...kvapky masaze....rectalka..ked bolo treba...jedno je pravda..po 3 mesiacoch priblizne ine babo... 😵 no uz len vydrzat...sassi...aj ja som sa tento x s citakom mýlila...bude chlapec...a bola som presvedcena ze baba....no naopak ale nevadi mi to..len to nikdo ešte nevie..a mala sa teši na segru....budem ju musiet nejako nasmerovat....a tak aby nebola sklamana.... 😒 no nejako to zvladneme...sa tešila baba moja jedna ze ked bude nela tak si budu potom sukne poziciavat 😅 no čo uz...???

sassi
7. lis 2008

quetinka nikto nevie, iba my 😀 😀 😀 😉 ale gratulujem ,hlavne aby bol zdravučký, to je uplne jedno, či chlapček alebo dievčatko 🙂

qetinka
7. lis 2008

😀 😀 🙂 sassi ja viem...doma nikdo nevie a muz sem nechodi..takze fajn 😉 😅 on sa totiz chce nechat prekvapit 🙂

qetinka
7. lis 2008

a psssttt...akoze nic neviete 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😎

qetinka
7. lis 2008

idem krpca ulozit spat....pobede pojdeme pre malu a zanesiem deti muzovi a pojdem do mesta... 😅 sama...bez deti...jupiiii 🙂 😀 snad uz nieco kupim...oliverko prešiel k dveram aklope na ne...chce ist von.. 😵 taky je zlatý...vsak sa dočka... 🙂 😉

sassi
7. lis 2008

pšt, my nič neprezradíme 😉
a Oliverko už chodí?

anickaajanko
7. lis 2008

qetinka
gratulujem
chlapcek nech je zdravulinky

no vydrzat snazim sa

qetinka
8. lis 2008

ahojte 🙂 oliver mi akurat zaspal,tak si vypijem kafčo a idem varit...atd...muz mi zobral dominku k svokrovcom takze mam "volnejsie"pobede mipride navšteva...a aj zajtra...mala som meniny v týždni..škoda len ze sa to neda sklbit naraz....sassi oliver sam ešte nechodi..len za ruku alebo sam popri nabytku.......davala som ho do bezky...ale ked mi minuly týžden sam znej vyliezol tak koncime....uz to nie je bezpecne...to mi domi nikdy neurobila asi to bude tým ze je chlapec... 🙂 apropo...vcerajsi vyjazd do mesta...po 50 minutach mi zvoni telefon"reni pridi oliver place a nevie sa ukludnit" 😒 ☹ 😖 😠 takze som vela nekupila...jdnoducho som nestihla...snad nabudce....mozno raz...ale vcera som vybavila detom hracky...je ich vela...aj krstniatka...tak dokopy 5 deti..nakup som urobila cez internet z dracika a hotovo...ja fakt nemam cas chodit po obchodoch..a uz vela x ani chut...je to dobre....pohodlne...uplne mi to vyhovuje...anickaajanko Branko ma kazdy den tie koliky???cez den alebo len večer???Alex ozaj prajem pohodove tehu...ono to tak rychlo ide....včera som sucho zhodnotila pri telke ze najkrajšie na tom všetkom su tie pohyby babetka...tie kopanceky... 😵 oliver mal tendenciu niekolko x za den pchat petičku rovno pod rebra...tlacilo to poriadne...ale mile...akurat som si včera pustila jeho zaznam z 3D z 24tt... 😵 cmulal si tam palček vkuse..a aj mu to dlho ostalo....po narodeni...ale mozolček nemal 😀 🙂 ok idem cas leti idem podlahu umyt pokym mi tu nelozí..pekny den 🙂

sassi
8. lis 2008

ja už mam tiež na vianoce ničo kupene, Heni ma dovtedy ešte meniny, takže aj na to už mam
Jej som kupila knižku, ved stala 499,- a malemu vysávač (zmenšeninu BOSCH od KLEIN - mali ho za polovicu u nas v hrčnárstve, stal 470 inak stojí na nete raz tolko) + k tomu nejakú kozmetiku (objednala som v Yves Rocher) a malej na meminy som už kupila tenisky s kolieskom, ale už sme jej to dali, a kupila som jej na MMB náramkové hodinky s princeznami, nech sa už učí hodiny.
Našim sa pokazili hodiny v kuchyni, takže mam vybavené a svokrovcom sa skladáme vždy tak po 1000,- a niečo im za to vyberieme, oni nikam nechodia, svokor je invalid, tak vždy daky elektrospotrebič, oni maju všetko akle staré, ešte z čias ČSSR 😀

Kopančeky boli zlaté, to je pravda, Heni kopala ako futbalista, až dych vyražalo, ale maly s alen tak mrvkal ... aj po narodení boli takí, Heni je dosteraz ako na gumičke, stále skáče ako kozička, a maly je scie chalan, ale ovela kludnejší.

Quetinka dodotočne všetko najlepšie k meninám 😉

Ja tiež upratujem, len som si na chvilku sadla oddychuť. Strašne ma bolí pravý lakeť, ale nepamätám si, že by som si niekam treskla 😖

anickaajanko
8. lis 2008

ahojte baby
Quetinka najprv vsetko najlepsie k meninam, tiez sa pripajam
nech ste vsetci zdravi a malicke nech sa drzi v brusku

viac menej vecer kolo tej 5-6 tej zhruba rovnako
skusame rektalnu rurku a teraz ten Sab simplex tie kvapky
chudacik taky plac

my darceky este len zaciname
muzovi som z netu objednala adidas supravu a bundu
svokre sadu uterakov
malemu deku s hrazdickou ta uz prisla
je to tato
http://www.biga.sk/detske-telocviky/tiny-love-d...
a ideme mu este objednat toho psika od fisher price ale to bude platit babina

rodicom ideme dat spravit tie kalendare na rok 2009 s maleho fotkami

ja varim gulas, a snazim sa prat a upratovat
maleho pride pozriet rodina z Trnavy tak este aj to
som strasna kucharka vsetko s knihou alebo netom www.recepty.sk inak by sme hladovali
to je tak ked som mala hned za sebou stredná, vysoká, dieta a varila len maminka 😉

alika54
8. lis 2008

ahojte,,,qetinka vsetko naaaaaaaaaj,,,,,,,ako vidim vsetky sa svorne chystate na vianoce,,,ja som tiez malemu uz objednala lego cez net,,,pre vikinu mi overal dorazil a je uuuuuuuuuuuzastnyyyyyyyy 😀 ,,,anik kde ides dat robit ten kalendar? bo aj ja chcem no neviem kam sa s tym obratit 😅 ,,,inac prave sa chystam so segrou na nakup do Tulipu,,,ideme zhanat barbie-snehulieku a trpaslikov 😀 ,,,tak vsetkym krasny vikendik,,,asit ako ste na tom s chorobou?

qetinka
8. lis 2008

DAKUJEM 🙂 oliver vobec nechce spat....x krat som ho uz ukladala a nic..stale chce len lozit a bahat a štverat sa po mne.. ☹ 😖 a spanok 0 bodov...a to spal len rano hodinu....kdo to snim vydrzi?? 🙂 zas len ja....muz pride domov bohviekedy...isiel kamaratovi na stavbu pomahat...som rada ze pomoze...ale ked on vsetkym a stale....uz stracam trpezlivost.....a davam mu to patricne najavo..... ☹ no co....mam doma samaritana...

qetinka
8. lis 2008

alika si ešte doma?
pozri mi v tulipe prosom ta ak budes mat cas v takku ci maju uz zimne bundy a velke...46 aspon...a nie drahe...predvlani som tam kupila skvelu bundu za 700,- a chcem ju zas lebo bola dobra a potrebujem nieco nove a nie drahe lebo to len na tuto zimu...aby som ju zapla cez brušo......na druhu zimu uz budem kocka... 🙂 😉 dikes

sassi
8. lis 2008

anicka, krasna hrzdička, to využiješ dobre, aj ked bola dosť draha, ja som videla podobne za 800-1000 v Polsku, ale možno neboli take kvalitne. My sme mali CHICCO ešte po Henke, to bola len hrazdička

anickaajanko
8. lis 2008

alika
najlacnejsi je cez www.fotolab.sk
a tam sme si davali uz robit puzzle, pohar a vankus
kukni to cez net, stiahnes si program a sama si navhnes pozadie, rozlozenie vsetko
a len za 190 alebo 290 podla formatu
ja davame svokre kuchynsky za 190
a mamine A4 za 290
v ZV ma fotolab aj pobocku tak to tam len odnesiem na USB a usetrim dokonca na postovnom
ale ani to nemaju drahe

sassi platila to svekrusa inak by som taku drahu nevybrala
ona je strasne za vysoku skolu aj mna tam ona natlacila a teraz tvrdi ze maly je sikovny
tak som jej nahovorila ze tento telocvik je len pre inteligentne deti preto aj ta cena
kedze tam hra MOZART
do polska chodime casto ale toto som si tam nevsimla ale to asi v obchodoch nie na trhu ,ze?
maly zaspinkal v kociku na balkone aspon troska

sassi
8. lis 2008

my chodievame len do obchodov, na trhu som bola naposledy ešte za slobodna a to hned 2x - prvý aj posledný 😀 😀 😀
Naša CHICCO iež vtedy stála 1000,- a to bolo pde 7 rokmi, takže to boli ine prachy, ale využili to asi 6 detí, moje dve aj všetky kamošky to mali požičané a potom som ju ešte za polovičnu cenu predala (po Alexovi) , bola ako nová, na toms a neda nič pokaziť 😉
Inak mne sa osvedčilo pri malom to vibračné kresielko pre babatká, aj s hrazdičkou, len škoda, že som kupila len do 9kg, to bolo malo, on mal 9kg v polroku (mala 10 v roku - takže riadny rozdiel) , ale Fischer Price už robí aj do 18 kg. Maly sa tam naučil sedkať a nemuseli sme ho tolko na rukách nosiť.

Kalendare robí aj v HAPPY FOTO - tiež maju akciu ale ja chcem robiť scrapbookový a dam si ho vytlačiť v tlačiarni u nas (1 strana A4 stojí 16,-), ak to stihnem ovšem

anickaajanko
8. lis 2008

my ho máme
ak myslíš toto
http://www.nakup.sk/index.php?page=6&itm=12044
maly je v nom aj v mojom albume a fakt sa z neho tesi a to ma len 9 tyzdnov
bojim sa ho tam ale dlho nechavat ci je to dobre na chrbatik
ale uz sa vie aj sam hojdat a jedna hracka tam hra tak to sa mu paci

sassi
8. lis 2008

no vy mate to čo som chcela, ale nebolo tak sme kupili toto
http://www.nakup.sk/index.php?page=6&itm=7681

a ja myslím, že to nie je zle na chrbátik, ved je v tom ako ked ho držíš v náručí, to tiež nemá uplne rovné nie?

anickaajanko
8. lis 2008

pravda
v naruci tiez nieje rovno
je to fakt dobre

alex77
8. lis 2008

ahojte tak som sa konecne zase dostala k netu vcera len co som prisla z mesta som isla k nasim. mamina je po operacii ruky tak som bola pozriez ci ju aspon nachovali (sestra a ocko) 😀 no a potom sme boli doma potrebovala som si oddychnut takze som zaspala a uz sa na PC ani nedostala. a dnes zase hned rano do skoly a ked som prisla domov tak rychlo na stavbu povedat chlapcom co a ako, lebo nevedeli ake listi ku ktorym parketam idu.a potom este nejake behanie k nasim a na stavbu a k nasim a na stavbu... lebo mamina nemoze soferovat tak odviezt chlapov co nam kopali jamu na plyn...no a potom uz konecne domov. teraz lezim v posteli a pozeram telku.

anickaajanko - no dufam ze bude mudre po mne 😀

sassi - ja som vlastne prvacka na doktorandskom studiu. je to trojrocne studium a niekedy v marci ci kedy 2010 by som mala mat dizertacnu skusku. chcem ale prerusit skolu po 1. rocniku len neviem ci stihnem vsetky skusky. zaklad je mat min. 40 kreditov tak uvidim ci to vyjde ak nie tak sa na to vykaslem jeden titul mi staci 😉

anickaajanko
8. lis 2008

ahoj alex
takze stavba domceka
jej aj ja chcem

mas ing?