Snažilky, těhulky a maminky XL a XXL. Jste tady?

ka.te1
26. zář 2006

Pro všechny nevěsty XL a XXL, které sem plynule přechází z BeremeSe.cz 😀
Tak kde jste holky?

qetinka
13. led 2009

Ahojte,tak uz mame novu vstavanu skrinu a je super...uz len veci do nej dat..to je na dlhsie dnes sa do toho nepustim,lebo ideme zachvilku pre dominku a do obchodu a potom uz bude dost hodin...anicka dik za link,mne sa najviac paci ten cierny co som sem ja dala link...ma taky šmrnc 😉 skoda ze vlastne vsetky tieto kociky ropbia do prve sedadlo vaha max.15kil..oli ma uz teraz cca 13 kil...ale zas si myslim ze takym tempom teraz uz nebude priberat....
😉 vstavana skrina..nemali sme inu moznost len ju dat do detskej izby..no a oli mi zacina vkuse dvere na nej posuvat...co som predpokladala ze to tak bude...tak musim rychlo vymysliet nieco co tie dvere zaisti...sa bojim ze tam vopcha pršteky a posunie..ved mu ich dolame ☹ original detsk.poistka nie je na to...som uz zistovala...

alika54
13. led 2009

ahojte,,,,Qeti ten cierny je fakt najkrajsi,,ja by som nad inym ani neuvazovala,,,a na skrinu si maly zvykne,,,mi sme mali podobny problem najprv to Vikinu lakalo a to mame na jednej casti aj velke zrkadlo ale postupne si zvykla a vobec ju to nezaujimalo,,,chce to cas,,,ved novinka vsetky deticky laka,,, 😀 ,,,

sassi
13. led 2009

queti, naš kočík je tiež do 15 kg
naš maly mal v roku 12,8 kg a tych 15 už sme davno presiahli
ale nosnosť košíka pod kočíkom je ešte 5kg, takže teraz tam nič nevozím, len syna vo fusaku 😀

qetinka
13. led 2009

🙂
oliver uz spinka..... konecne este domi a bude fajn...

anickaajanko
14. led 2009

ahojte babenky
od kedy by som mala začať maleho prikrmovat, mame 4,5 mesiaca
a čím začať

a sedkať?
Dr ho v poradni ťahala za ručičky a tak krásne si sadkal, je vhodné ho obkladať vankúšmi

sassi
14. led 2009

anicka, sedkať ho nenuť, vankušmi neobkladaj, to je moc skoro
on ti sam da najavo, že už chce sedieť, ale okolo pol roka až začínaju
Mne Henka sedela dosť skoro, ešte nemala pol roka, ale ona bola taká pevná, v tom čase už lozila štvornožky (skor lozila ako sedela 😀 )
a maly až o mesiac neskor, okolo 7 mes. sedel, ak sme ho posadili my, a až okolo 8. mes sa vedel posadiť sám

s prikrmovaním možeš pomaličky začínať u nekojeného od ukončeného 4. mesiaca, u kojeného od ukončeného 6. mesiaca
začína sa rozvarenou mrkvou, zemiakom, tekvica, brokolicove ružičky - najskor vždy 1 druh zeleniny 3 dni a ked to spapá, tak kombinácie tej zeleniny aj s ryžou
postupne sa pridavaju dalšie druhy zeleniny (okrem paradajky, papriky, cesnaku, cibule a zeleru, to až od roka)

A po cca mesiaci sa začne variť klasicka baby-polievka, teda kuracie (alebo telacie, jahnacie, králičie) mäsko + zelenina sa uvarí spolu bez soli, a potom sa to popučí vidličkou alebo pomixuje na polotekutu kašu

2x do týždna nemiesto mäska som davala do zeleniny polku uvareneho žltka (varíme 20 minut) + kvapka olivoveho oleja

Potom sa pridá na olovrant na ovocie - začína sa jablkom, jablko-hruška, jablko-broskyna (naše druhy, ale nie červené), ja som tiež najskor dala dusené až potom čerstvé nastruhané
Na vbečeru možeš od ukončeneho 4. mesiaca kupiť kašu, najlepšie je z tej značky mlieka, ktoré pije, ak je kojené, tak je to jedno (ja osobne odporučam však Nutrilon alebo Sunarka), začni čistou ryžovou, potom ochutené.

Ak napíšeš na www.hero.sk cez Kontakt, že začínaš prikrmovať, pošlu ti aj vzorku kaše Sunarka vhodnej od daneho veku 😉

chleba, muku, piškoty, cestoviny sa davaju až od ukončeneho 8. mesiaca, rovnako aj jogurty 😉

qetinka
14. led 2009

ahojte
sassi nemam co dodat 😉 mas to v malicku 🙂 stym sedenim anicka ešte nezacinaj aj ked ta to laka...viem si predstavit...bRANKA ešte kojis???ja som plne kojila oliverka ale zacala som skor s prikrmami....prave s mrkvou...ale len o dva tyzdne skor..koli tomu ze hnackoval zo zubkov... jedlo mu nesol...a ani cukor nepouzivaj...ja doteraz oliverkovi nesolim.... a strasne lubi zeleninu.....nenormalne...cukor je celkovo skodlivy,vobec to nie je tak ako nam radi generacia od nas starsia...ze je dolezity na zuby a kosti atd....blud ...cukor ma oliver len taky co obsahuju kase...a piskoty...aj tie je malo....

anickaajanko
14. led 2009

jej sassi
dakujeme
uz som si to skopirovala a ulozila dakujem pekne
dobre baby tak nebudem
kojim stale nechce ani len cajik len mna

kazala nam cvicit trocha za rucicky tak to radsej nebudem robit
a to ryzu aku normalnu uz bude moct
?

sassi
14. led 2009

ja doteraz nesolim a necukrím, ked varím malemu extra
dosť ma soli a cukru v ostatnom, čo zje

sassi
15. led 2009

anicka, ja som mu varila gulatozrnnu, lepšie sa rozvarí
a ked sa mi zadarilo uvariť to moc riedke, tak som mala doma nemliečnu ryžovu kašu Nestlé (to je vlastne instantna ryžová muka), a tym som mu zahustovala, je to vhodne od 4. mesiaca 😉

cvičiť s ním možeš, ale chrbatik si posilnuje asi najlepšie, ked su na brušku a dviha hlavičku
nam sa Hei už okolo 5. mesiaca dvihala na kolienka a 5,5 mesačna sa začala plaziť, najskor dozadu 😀 a potom aj dopredu
ona bola taka pevná, silná
vo veku ked Alex len začal sedieť, ona už vstávala, v 8. mesiaci už vedela stáť, v 9. stála sama (že sa nedržala) a v necelých 11. začala chodiť ... dosť náročne to s nou bolo, lebo bola malinka, hlupučka a už chodila 🙄

zato naš lenivy chlap začal chodiť po 13 mesiacoch. Mali sme zaplatenu dovolenku (to mal mať 14 mes) a ja som mala šoky, že ako tam pojdeme, ak on ešte nebude chodiť!

qetinka
15. led 2009

ahojte..ja som dnes nejaka unavena..len by som lezala a spala 🙄 a neoblezim lebo adamko ma nenormalne tlaci...cely spodok...uff,Boze ešte 8tt vydrzat...a potrebujem spolocensky zivot 🙂 😲 😲 poznate to nie???snad sa mi dnes podarí ist do mesta sama bez deti...musim niektore veci povybavovat aj ohladom kociara aj ine...keby mozem byt aspon dve hodinky v klude bez nich 😵 to by bolo...uz som davno n ikde nebola..muz mi rano hovoril ci nepojdeme vo fe.na ples 😲 on nikdy nechodil na taketo akcie som zostala pozerat ako puk na neho..ved co si obleciem????s takym brušiskom...neviem ale asi na toto sa nedam nahovorit...pekny den vsetkym prajm..pa...

sassi
15. led 2009

queti, možno už len 6 týždnov 😉
aspon tolko keby si vydržala 😉 do 37-38tt

no ja tiež s bruchom som na nijake akcie nechodila
sice bola som na stužkovej, ale to bolo ešte okolo 7 mesiaca a len preto, že to bola moja bvyvala trieda, takže som tam šla ako triedna. Inak by som nešla.

qetinka
15. led 2009

no hej ja ratam do 38tt,obe deti mam v 38tt narodene...a teraz to isto nebudu natahovat..koli jazve...a aj tak okolo 36tt mi vzdy zacinaju probelmy s tlakom....Boze ved to je zachvilku 😲 😲 😲 upsss,
no bola som v meste..ale len hodinku..uz mi vyzvanal telefon kde som.. 😠 😠 😠 ale aj tak som nemala viac chut behat..kupila som si europenazenku...v tej mojej starej lašovat tie centy 😒 😖 ,vybrala som deckam zaves do izby...davam usit..tak som spokojna 😉 😉 a kupila som si aj koselu nocnu na kojenie......aj by som viac pobehala ale ja mam uz dost nosit to nase mimčo...tlacil ma desne a jazva ma bolela 😖 tak som sla pre maleho..on je exot malinky...nechcel od nikoho obed len odo mna...zapriahnem s vecerami muza ked bude doma..ved co mi to moje zlatko hladovat...ked budem prec???

alika54
15. led 2009

ahojte kocky,,,,ako sa dari??? Anik ja som s malymi cvicila vzdy po kupani a tam patrilo aj po tri-krat sadnut a lahnut,,,drzala som ich za rucky a pomaly tahala do sedu,,,Qeti tak nakup vysiel 😉 ,,,,pocuj a nemas uz vo februari rodit?? ked tvoj drahy chce ist na ples ne???inak ja keby som sa citila dobre sla by som-ved ked sa narodi Adamko budes mat casu na seba este menej,,,ja som bola na svadbe koncom siedmeho mesiaca a zabavila som sa super-no nemala som vobec ziadne problemy a uzila som si krasne tehu saty 🙂 😀 ,,,,

sassi
15. led 2009

queti, naš maly sa tiež prednostne odo mna dava krmiť
raz (nedávno) chel nakrmiť manžel... a nebudem pripomínať ako to skončilo 😠 😖 a moj otec ešte povedal mojej mame, že vraj je to moja chyba, lebo ja som matka a ja si mam decko nakrmiť 😒
Ved som si to sama hovorila, že som "krava sprosta", čo som ho nenakrmila sama, že sa to nemuselo stať!

Ale ked fakt je treba, aby sa aj otecko vedel o dieťa postarať.
Moj manžel vie všetko,a le tak ... no pochlapsky, nie vždy podla mojich predstáv 😀
Ale ked treba, nemusím mať obavy, že by niečo absolutne nezvládol 😉
A ked som bola v nemocnici, pomahala aj mama aj svokra ...a by tu hladom a špinou nepomreli 😀

alika54
15. led 2009

hups,,,teraz kukam ze mas termin koncom marca 😅 ,,,no slepa som 😀 😝

anickaajanko
16. led 2009

ahojte babenky
kuk album dodala som maleho foto no nieje chutnucky

aj my chceme na ples 20,2 ale neviem sa odhodlat kupit listky
neviem ci tam vydrzim bez maleho
teraz si zvykol papat o 8mej
a o pol10tej este trosicku a az potom spika do 4tej
a flasku mi velmi nechce tak neviem ako spravim

ja som bola vlani na plese to som bola v 4 mesiaci a z tancovania som cely prezvracala

😉

alika54
16. led 2009

Anik,,,je zlatuckyyyy,,,,smejko maly 🙂

qetinka
16. led 2009

ahojte baby co porabate?aky ste mali den?
anicka maly je krasny...velmi rychlo rastie..ze?ci ti to tak nepride?ale asi hej...
muz si siel zahrat futbal a decka spia...

anickaajanko
16. led 2009

velmi
teraz som sa ho bala chytit do ruk a teraz je uz taky silny ze mi skoro vytrhal vlasy z koze
a tak sa stale smeje a tie jamky v lickach

zajtra mi bude sam iba s manzelom
idem na pohreb a nechcem ho brat ked zuri chripka

umrela mi sesternica iba 26 rocna zivot vie byt kruty

majte sa pekne a dobru noc

takze ples pada
tak ci tak

sassi
16. led 2009

anicka maly je fakt zlatučký 🙂

to je hrozne, ked teky mlady človek odíde ☹

alika54
17. led 2009

boze Anik,,,to je strasne,,26-rocna 😔 😔 😔

anickaajanko
17. led 2009

mala rakovinu
rodine to zatajila a odmietla oziare
vybrala len chemoterapiu a ta nezabrala do roka ju to znicilo
v utorok rano jej roztrhlo pecen a zaplavilo organy

a ten blby doktor este povie jej mame ze keby ju boli vlani operovali a vybrala oziare ze by zila

bude to strasny pohreb
chuda

sassi
17. led 2009

to je hrozne
bohvie, prečo sa nechcela liečiť ☹

qetinka
17. led 2009

😖 ☹ 😢 anicka to mi je luto... a hlavne jej rodicov..sila...vlastnu rodinu ešte nemala?bola slobodna?
prejdem na nieco "beznejsie"..muz sa akurat snazi olivera uspat v posteli...nepocuva ma povedala som mu x krat ze to nema zmysel ho davat do postele....nezaspi alebo len na polhodinku....co je o h...eno nech vyskusa...co uz..len ho rozčerti.... 😖
akurat som upiekla babovku a dala som do nej mlete orechy co mi ešte z vianoc ostali nalupane..mnam... 🙂 oliala som ju aj cokoladou...je fakt skvela..nepridete??? 🙂 😉 😅
mame aj kavu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alika54
17. led 2009

caute,,,tak teraz som dorazila domov,,boli sme na konikoch a som zamrznuta,,Vikina mi zaspala v saniach tak budem mat isto svalovicu na rukach 😀 ,,,Qeti uz ideeeeeeem,,,,nezjedzte vsetko 😀 😀 😀 ,,,veru som si kaffe zaliala a konecne som si sadla 😝

anickaajanko
18. led 2009

ktovie
nestretavali sme sa nejako
bola slobodna ze mala vaznu znamost ale ze ju nechal ked mu povedala ze ma nador ☹

mala brata a sestru
tak brat ma syna 1. jula 08
a sestra tiez syna 1. augusta 08
aspon ich este videla synovcov

pohreb bol hrozny a aj divny
bolo to len v kostole truhla tam vobec nebola po omsi sme vysli von
a na parkovisku pred kostolom stalo pohrebne auto s otvorenymi dverami
normalne sme stali v zastupe a isli dole ulicou za autom

isla na spopolnenie zelala si to a vlozit urnu do ocovho hrobu ten zomrel pred 10 rokmi obesil sa

mama a sestra velmi plakali
nejdem radsej na to mysliet

majte sa pekne

anickaajanko
19. led 2009

ahojte babenky

uz neviem ktora z vas ale niektora ste objednavali darceky z netu z dracika
chcem sa spytat ci plati ta cena aj v predajni co je tam na nete

dakuejm vam

a kde sa vsetky tulate?

sassi
19. led 2009

anicka, mne sa zda, že cena na nete a v predajni je rovnaká, teda aspon veci, čo som si ja všimla

qetinka
19. led 2009

ahojte..anicka ja som z draka objednavala..a nie je cena rovnaka...ja som objednavala okrem ineho aj taku korytnacku..za okolo 240,.a v obchde som ju videla priblizne o 200,.sk drahšiu..a bolo napisane..zeje v akcii 🙂 a pritom drahsia...
dnesny den mi velmi rychlo ubehol ilverko bol velmi dobry...doobeda sa vybusal..dve apol hod.na balkone,aj dlsie by spal ale ho nas skvely rozhlas zobudil 😠 boli sme v meste...krasne pocasie 😎 v banke ..som musela ist..ludi strasne vela....a ja s kocikom a brusiskom....ma pani vybavila prednostne ...za hadam 3 minuty 🙂 😵 😉 no super...
ten cierny kocik co som sem davala link...nezmestim do vytahu...a nedokaze mi ho nikdo v ciernom zohnat...
tak skusim phill-teds...e3...ešte zhanam referencie nan....hlavne kritiku 🙂
pekny vecer vsetkym...paaaa