Snažilky, těhulky a maminky XL a XXL. Jste tady?

ka.te1
26. zář 2006

Pro všechny nevěsty XL a XXL, které sem plynule přechází z BeremeSe.cz 😀
Tak kde jste holky?

asitka
30. lis 2008

prepáč...čítala som tému...opuch mozgu v dôsledku nedostatku kyslíka ....smutné príbehy...chudnete...tak vás nejdem čítať 😀 😝

sassi
1. pro 2008

dobré rááánkooo

no chudneme, ale len na obrazovke 😀 😀 😀 To take temy ani nečítam, lebo potom tu vyplakávam 😖

asitka
1. pro 2008

ahojte..

no ved zato saška... 😀

ináč...neviem, či som spravila ja kdesi chybu...ale nejak mi nikto nevypláca tuším to po tom pol roku je už rodičovský príspevok....pol roka mi to šlo cez zamestnáveteľa tuším...a po pol roku...som ešte nič nedostala od úradu...či sociálky...či kto to vlastne vypláca....vrrrr..

ali..žiješ? 🙂

sassi
1. pro 2008

ahoj, ja som o rodičovský musela žiadať na špeci tlačive
a teiž musíš požiadať, aby za teba odvádzali do II. piliera (ak v nom si 😉 ) Lebo inak nebudu odvádzať a nedoplatia to ani spätne
takže si zajdi na Urad soc. vecí a rodiny (ten čo vypláca aj rodinne prídavky) a tam si to musíš vybaviť, zamestnávatel s tým nemá nič 😉

qetinka
1. pro 2008

ahojte 🙂 oliverko uz spi a pojde zachvilku aj dominka...ta nam prvy x spadla z postele vnoci.,...ani ked bola mala sa tonestalo..a teraz baba jedna sa strepe...vnoci o jednej..ja ze to co bolo?to u nas???a zachvilku plac... ☹ moje zlatko,sa riadne zlakla...

asitka
1. pro 2008

saška...ale povedz mi, čo je toto za drbnutý systém...tak po pôrode sa ideš poprihlasovať,povybavovať...a o pol roka znova???? ako čo majú dojem, že máme málo starostí??? ako nemajú čo robiť...tak si vymysleli robotu naviac...a nám o dalšiu starosť??? ako ja som fakt bola v tom, že to ide automaticky...kým sa do 3 rokov neodhlásim, čo ja viem, že napríklad skôr nastupujem do práce....ved to nemá hlavu ani pätu....a to ma ešte čaká behať..lebo v januári nastupujem do práce....a keď ešte zrušia...to, že žena, čo nastúpi skôr nedostane celý ten príspevok...ale len nejakú časť...tak už fakt budem zlá...a nadávať jak pohan....

kvietok...čau...aj moje, keby už chceli zaspať...aj nám Maťo už pár krát zhrmel z postele... 😀

sassi
1. pro 2008

ja mam na posteli zábranu a naša vtedy už 6-ročná "kofa" sa strepala tiež z postele, ona si pravdepodobne sadla a nejako sa otočila, a salto na zem... Ma mäkký koberec, ani sa neprebrala, a ja som vošla nič netušiac do izby a kukam do postele a ona nikde!!! 😕 ja že Preboha!!! a vtedy sa posadila na zemi, no neviem, čoho som sa viac zlakla, či toho, že nie je v posteli, alebo toho ako sa posadila 😀 😀

sassi
1. pro 2008

no po porode vybavuješ porodne a ešte čosi, čo sa týka prihlasovania dieťaťa a po polroku zasa vybavuješ rodičovský.
Ja som pri Henke cez škol. rok pracovala a cez prazdniny bola vždy na MD (sa tak oplatilo a aj mi tak dali zmluvu), vtedy sa rodičovský nedostával - teda najskor vobec a potom 1200,- a ja nič nerobila, len behala prihlasovať-odhlasovať na urad 😖 😖 😖 a ešte mi potom zo zdravotnej poistovne asi po 2 rokoch napísali, že nemám zasa tam papiere v poriadku 😠 😠 😠

asitka
1. pro 2008

ale povedz mi...akú to má logiku??? keď materskúú máme 3 roky...??? šak zachvíľu vymyslia, že sa budeme musieť chodiť isť každého polroka hlásiť...ako na úrad práce...či vôbec ešte sme matky.... 😠

qetinka
1. pro 2008

😒 je to na h...o system...po porode..si rada ze si a mas ist behat po uradoch 😠 ja to neznasam!!!!a zas ma to caka...kokso zakony robia ty co im fakt rozumeju... 😠 😠 😠 chlapi 😠

qetinka
1. pro 2008

vytešujem sa z nasho adventneho venca.... 🙂

qetinka
1. pro 2008

😵 pridala som foto do albumu 😵 dneska fotene... 🙂

sassi
1. pro 2008

jééj, fešáčisko
kam daš potom všetky tie Pampersky??? 😕 Ty koki, to ti nezavidim 2-nasobne prebalovanie 😒

qetinka
1. pro 2008

🙂 idem domi ulozit a muz okupuje pc..tak bru noc.. 🙂

asitka
1. pro 2008

jééééj kvietok...fešááááčisko Oliverko....už chodí aj sám...či len ked sa pridrža??? už aby aj tá moja jašterica cupitala O)) sa mi začala sama sadať...som nechápala...ja som ju nikdy nedávala sedieť...ani neobkladala vankúšmi....a sranda je...že sama sa posadí....ale vydrží len chvíľku...a ide na 4...preštvornožkuje tak 3 kúsky...a už je vyvalená a vyrehotanááá 😀 a potom sa hniezdi...jak by plávala 😀

sassi
1. pro 2008

naša Heni skor štvornožkovala ako sedela ... teda ona sa ešte doteraz nenaučila riadne sedieť 😀 😀 😀
a gratulujem, šikulka 😉

asitka
1. pro 2008

saška...dakujeme...a počujem ju...ako sa háda s manželom v posteli...adadadaadadaaaaaa 😀 ale fakt, jak by do neho kričala 😀 občas...teraz...že...mamama...asi ich pôjdem pozrieť...neviem, čím to je...ale zalahnem k nej...zatvorím oči....začnem fučať, akože spím...ona chvíľu na mňa kuká...zatvorí oči aj ona...a zachvíľu sme jasníííí 😀 😀

dobrú noc dievčatáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá 😀

sassi
2. pro 2008

Ekologická výzva!!!

Nekupuj tento rok živý vianočný stromček!!!

Postav si do izby policajta. Je zelený, ma hviezdičky a visia mu gule. Ak zoženieš dopraváka, bude ti aj svietiť!!!

anickaajanko
2. pro 2008

😀
ty si vstala nejak veselo

mna tak boli to ucho a uz aj cela sanka
nespala som uz druhu noc
aj mliecka mam menej
porazi ma

aspon vam pekny den

qetinka
2. pro 2008

sassi 😀

anicka a mas aj teploty?nechces ist radsej k dr?

asit oliverko nechodi sam len popri nabytku...astvornozkuje len ked je holý
🙂 dnes ideme na poradnu a pre recept na ockovanie prevenarom...3x..musim vyuzit ze je zdravy ...a okolo jeho narodenin ho nechcem trapit ockovanim a potom su sviatky....domi som k narodkam objednala tu knihu z modreho slona...a dala som tam vlozit aj jej foto...sa tešim..to bude skvely darcek 🙂 😵 ked ste boli tehotne...mavali ste casto zmeny nalad???mne posledne dni asi hrabe 😀 😒 tie blbe hormony... 😢

anickaajanko
2. pro 2008

qetinka
to bude krasny darcek
neviem ci nebudem musiet ist
teplotu ani ma nenapadlo si zmerat
co celu noc nespim tak den je uplne prevrateny
akurat si meriam a?
nemam
aspon ze to

v tehu som bola raz vesela raz nervozna
manzelovi to uz islo na nervy takze je to asi normalne
🙂

barbaraknm
2. pro 2008

😉 🙂 😀 ,ahojte!!!

sassi
2. pro 2008

ahoooj, ty žiješ??? Nevidno ťa tu ani v meste ... ☹

No ja som dnes písala do toho Modreho slona, že mam v knižke preklep (no proste sa vplížil tlačový škriatok) a napísali mi, že mi bud pošlu späť 20% z ceny knižky, alebo vymenia. No to nech radšej daju zlavu, ja si to zabielim a opravím 😀 Takto by som zasa musela dopo posielať, dalších 30,- by ma to stálo... TZak som poslal učet, som zvedava, či SKK nabehnu 😉

Ja som bola v tehu strašny nervak, pri Henke ešte viac, moj muž povedal, že pre moje nalady už 3. tehu so mnou nezvláda 😀 😀 😀 to že radšej ostaneme pri dvoch detvákoch...

Maly vstal taky dos..atý, že musel rovno do sprchy, teda 2 deti mam, ale TOTO som ešte nevidela 😕 😕 😕

barbaraknm
2. pro 2008

cauko,zijem, 😉 mam deturence chore,aj ja som,tak moc po vonku nechodime 😒

alika54
3. pro 2008

Ahojte kocky,,,dnes nam konecne dosiel keyboart tak sa nas umelec realizuje 🙂 ,,,10.12 maju koncert,,,tak som zvedava co nam zahra,,, 😀 ,,,ako sa dari? ste vsetci zdravy? Ani je lepsie? Barbi jeeeeeeej si tu sto rokov nebola,co je chalanom? Asit nebifluj sa 😀 😀 😀 ,,,pekny vecer vsetkyyyyyyyyyym 😉

anickaajanko
3. pro 2008

ja som mala strasnu noc na chvilu som oka od bolesti nezavrela
z ucha mi to preslo do sanky a do tej kosti pod oko
a rano prsniky prazdne
celu noc plac a bolest tak tam to mam

mame som nechala maleho a behom rano s manzelom k doktorovi
hned ma poslali na usne
a uz tam bola zla krivka
tak mam zapal ucha, okostnice a este aj podrazdeny nerv pri vrtani co mi vo stvrtok zubar vrtal
a nemali mi co dat od bolesti kedze kojim
spyta sa ma tak nevinne ze ci by som na dva dni nemohla prestat kojit
a co ho dam do zasuvky a v sobotu vyberiem?
tak mi dali len kvapky kvapkat na vatu a tak do ucha + biolampa a vyhrevny vankusik
to bude noc

sassi
3. pro 2008

anicka no to nie je sranda
moja kolegynka skončila s uchom v nemocke na týžden na ATB - jej povedali, že si ma vybrať bud toto,a lebo može ohluchnuť
tiež mala malinke babo - my sme spolu rodili a jej dcerka bola vtedy ešte plne kojená
tak ju dali na týžden na Nutrilon HA a ona si odsávala mlieko aby on neprišla a potom kojila dalej
A mala aj niečo zamrazene, tak aj to dcerke davali, ked nemohla kojiť.

qetinka
4. pro 2008

ahojte 🙂 anicka ty sa rychlo vyliec!!!! 🙂 musi ti byt poriadne zle 😝 a mas antibiotika???penicilinovu radu moze,aj popri kojeni,ak nie si alergicka.....
ja som mala vcera poradnu...vsetko ok...zas o mesiac
🙂 a dnes idem s domi na alergologiu....a tešime sa na zajtra snad nebude pršat...domi ma v skolke mikulasa a potom chceme ist do mesta...tam bude tiez a aj stromcek rozsvietia...to sa bude oliverkovi pacit...inac na pradni mi ho aj ockovali..a zas je ak vymeneny..nervozny....nespava... 😒 a uz bol taky dobrucky...jedna radost..a teraz ☹ 😖

anickaajanko
4. pro 2008

ahojte
noc celkom usla vdaka tomu nahrievaniu
sassi nestras ma
mam alergiu aj na paracetamol aj na penicilin
uzasne
dufam ze sa to zlepsi
len keby to tak nebolelo

qetinka
4. pro 2008

😖 ty si teda alergicka..ja mam na pnc...a aj oliveko ..ked som ho kojla som ho brala a prvy x som sa tak vysypala..a on tiez.... 😒 a vysypal sa aj po klacid-e...takze ma uz dve alerg.na atb...a len sa modlim aby nebol chory..,.protivny je...asi preto ze mu je zle...teraz mlieko vygrcal.. 😒 😖 snad nelezie n ic na neho...