Snažilky, těhulky a maminky XL a XXL. Jste tady?

ka.te1
26. zář 2006

Pro všechny nevěsty XL a XXL, které sem plynule přechází z BeremeSe.cz 😀
Tak kde jste holky?

hanulik
26. zář 2006

Víš my s přítelem moc penízků nemáme, ale oba jsme z poměrně chudé rodiny a moje mamka mi vždycky umožnila mít všechno. Možná jsem nebyla moc náročná, ale dokázala mě vydržovat na škole apod. Proto si říkám, že to musíme zvládnout i my. Já jsem počítala do porodu takový ty základní věci 12 tisíc. A to máme postýlku.

tessa
26. zář 2006

chapem hanulik,
my sme na tom podobne...ale ked to ide postupne nakupovat, tak to si ani nevsimnes, ze tolko vela minies...
Nam dost pomohla sestra, ktora zije v Irsku a je aj krstnou mamou maleho..vela veci mi pokupila tam...a aj teraz dojde v piatok a uz som jej poslal zoznam veci, ktore tu sa neoplati kupovat a tam ju to stoji par drobnych...
Keby sme ju nemali...asi toto vsetko pre maleho ani nemame.. 😖

beruska80
26. zář 2006

tessa,
snažíme se "vehementně", ale zatím jen měsíc, takže uvidím, kdy se zadaří... 🙂 Teď nemá asi cenu se stresovat co bude, snad to dopadne vše O.K. Jen se modlím, abych případně mimíska donosila a byl zdravý!!! Císaře bych sice nerada, ale přednější bude malý/á. Znám hodně holek co rodily císařem a taky to přežily. Sice to bývá náročné a někdy i hodně komplikované, ale to si nevybereš. Sestra rodila přirozenou cestou a po porodu byla tak "zřízená", že nemohla pořádně sedět a kojit cca měsíc a půl. 😢

tessa
26. zář 2006

babulky musim ist, maly je hladny..pak sa este stavim 😉

beruska80
26. zář 2006

papa tessa, pak se ještě stav 😉

hanulik
26. zář 2006

Víš beruško, u nás to bylo tak, že skoro při každým milování jsem na to myslela. Jestli už si děláme to naše škvrně. Chtěla jsem se milovat jen kvůli tomu. Proto je jasný, že to nevycházelo. Pak otěhotněla spolupracovnice a já si říkala, že se začali snažit o měsíc dřív, tak už to prostě musí vyjít. Menzes se mi o týden zpozdil. Už jsem se viděla v sedmém nebi a vůbec jsem nedbala na negativní testy. Pak jsem celý den probrečela. Najednou jsem na to nemyslela. A ono to přišlo. Vím, že je hrozně těžký na to nemyslet, ale ono to asi jinak nejde.
Tessa, tak takovou ségru Ti můžu jen závidět. Já mám sestřenici v Anglii, tak jsi mě přivedla na dost dobrou myšlenku. 😉

ka.te1
autor
26. zář 2006

Jedna maličkost pro uklidnění: Když jsem byla u pana doktora, tak jsem se ho ptala, jestli je moje váha na obtíž těhotenství a pan doktor mně řekl, že daleko větší problémy bývají u maminek, které jsou hubené 😉

beruska80
26. zář 2006

hanulik: tak já jsem se na to naštěstí neupnula a beru to tak, že pokud se podaří - fajn, ale když ne, počkám si a nechám tomu nějaký čas. Nechci se tím trápit (samozřejmě trošičku zklamaná budu, když to bude trvat) a stresovat, tím ničemu nepomůžu. Právě naopak. Sestra když chtěla otěhotnět, tak to prožívala až moc a taky se jim to nedařilo. Až po roce a půl se jim to povedlo! Zatím jsem v pohodě, spíš se obávám té mojí tloušťky. ☹

ka.te1: tak to mě doktorka tedy neříkala, naopak. Dostala jsem "sprďana", že jsem tlustá a chci si pořídit dítě. Vyjmenovala mi veškerá rizika!! ☹ 😠 Máš báječného doktora, který má šetrnější přístup...
Mám na Tebe takový hooodně indiskrétní dotaz, můžu Ti napsat do IP??? Odpovídat mi však nemusíš, pochopím to! Díky moc! 😉

danka1
26. zář 2006

Ahojte tehulky, snazilky a maminy, ja uz som po obede, malicke si pochutnalo na uhorkach 😀 ozaj mate nejake zvlastne chute alebo vone?

ka.te1
autor
26. zář 2006

beruska80: Zkus to 😉

bejana
26. zář 2006

Sice to nemám od doktora jako ka.te1, ale moje kamarádka (která opakovaně a bohužel neúspěšně absolvovala umělé oplodnění) mi říkala, že když byla hospitalizována (z důvodu velkých zdravotních problémů velice často), tak tam za celou tu dobu byla jediná boubelka! Taky se řadím do řad XL a otěhotněla jsem za 2 měsíce ani nevím jak 😀 Prostě to šlo rychle 😀 Doktor mi na mou tloušťku nic neříkal. Sama přece vím, že to není nic dobrého 😒 Takže se tím Berusko nenech otrávit 🙂

ka.te1
autor
26. zář 2006

Prostě silný jsme a pravděpodobně i nadále budeme, že jo? 😉 A nebudeme ani první ani poslední boubelatý maminy

bejana
26. zář 2006

Jo, jo, ka.te1, napsala si to moc hezky 😀

beruska80
26. zář 2006

ka.te1: zkusím 🙂 .... už to posílám
... já se už docela smířila s tím, že jsem taková jaká jsem. Třeba se mi podaří po mimču něco shodit (běhání a starostí bude dost). 🙂

bejana: souhlasím, taky vím a moc dobře si uvědomuju, že tloušťka je špatná!! 😢

hanulik
26. zář 2006

Říkám, já jsem taková od malinka a ve 23 s tím už tak moc zřejmě nezměním. Je pravda, že když po mě doktor chtěl váhu do těhu průkazky, nebylo mi nejlíp. Nějak to vypozoroval a říkal, že tu není od toho, aby mě za to nějak peskoval, ale je to kvůli tomu, aby se zjistilo, jestli moc nepřibývám, kvůli plovodé vodě atd.

ka.te1
autor
26. zář 2006

Je fakt, že až budu muset říkat svoji váhu, tak asi klepne spíš mě jak doktora.

hanulik
26. zář 2006

Ka.te, no myslím, že jsem na tom hůř než Ty. 😉 Takže žádný stres.

beruska80
26. zář 2006

... tak to já se asi studem propadnu.... ☹
Ale teď už s tím toho moc neudělám. Jednou jsem se rozhodla pořídit si baby teď, takže váhu budu více řešit tehdy, až když to nepůjde delší dobu. Možná případná shozená kilča pomůžou otěhotnění. Uvidím! 🙂

ka.te1
autor
26. zář 2006

Hele holky, asi nemá cenu porovnávat, která z nás je na tom hůř nebo líp 😉 Prostě jsme všechny "trošku" nad míru, ale to do těhotenství asi nezměníme, když už jsme to nezměnili do teď, tak proč nad tím furt brečet.

ka.te1
autor
26. zář 2006

Jinak jak to tady tak čtu, tak začínám mít obavy, že to moje PLÁNOVANÉ těhotenství nebude asi zas tak přesně jak bych si ráda naplánovala. Viděla jsem to tak nějak na leden 07 vysazení prášků, pak 3 měsíce očista těla + braní Calibrum Babyplan a tak dubek, květen zapracovat na mimču.....jenže jak to tak čtu, tak....ono to s tím otěhotněním nemusí být zas tak hned.

hanulik
26. zář 2006

Jinak Beruško, mám kamarádku, která měla 90 kg. Pak otěhotněla, porodila a jenom díky tomu všemu běhání kolem mimi vypadá dneska jako anorektička. Přesto dost baští a je zdravá. Takže máš určitě pravdu!!

danka1
26. zář 2006

Ja som tiež diktovala váhu zatiaľ iba na začiatku do tehotenskej knižky a pátrala som v tvárach sestricky a doktora, že čo oni na to (samozrejme sestricka co má max.45kg 😀 ), ale ani brvou nepohli, ale mozno keby prisli nejake tie opuchy, alebo tlak, tak mi povedia, vidite vidite mamicka, to kvoli tej nadvahe 🙂

hanulik
26. zář 2006

Ka.te, počítej tak 4 měsíce snažení. To je průměr, co jsem se o tom bavila s ostatníma holkama. Samozřejmě do toho můžeš přijít hned i první měsíc. 🙂 , ale to je spíš náhoda.

ka.te1
autor
26. zář 2006

No sem na to sama zvědavá, jak to půjde 😉

hanulik
26. zář 2006

Určitě skvěle. Vždyť si vem jen to snažení. Je to moooc příjemná zábava. 😀 😀

danka1
26. zář 2006

😀 😀

ka.te1
autor
26. zář 2006

Mám právě strach, aby se z toho nestal jen hon za otěhotněním 😉 Tak mě napadlo, že manželovi neřeknu, kdy už je to "naostro", abych ho pak mohla případně těhotenstvím opravdu překvapit 😉

ka.te1
autor
26. zář 2006

Ježišmarjá, já sem tak ráda, že takovej server jako Modrykonik a Beremese existujou 😉

beruska80
26. zář 2006

souhlasím s ka.te1, nemá cenu porovnávat, která z nás je na tom hůř nebo lépe. Prostě jsme baculky a hotovo... 🙂
Jakmile se nám zadaří a počneme mimi, napíšu, abychom měly další statistiku..(třeba se vejdu do průměru) 😀

hanulik
26. zář 2006

No to se právě mě stalo, jak jsem už psala, spadlo to ze mě až za 3měsíce a najednou jsem těhu. Právě až ten třetí měsíc jsem zase začala pocoťovat tu radostnou zábavu. 🙂 A pořádně jsem si jí užívala, ale co jsem teď těhu, tak nějak ani nemám moc chuť. 😢