Snažilky, těhulky a maminky XL a XXL. Jste tady?

ka.te1
26. zář 2006

Pro všechny nevěsty XL a XXL, které sem plynule přechází z BeremeSe.cz 😀
Tak kde jste holky?

sasenka
31. črc 2008

zajtra som dohodnutá tak na 50% aj s Erikou ( čo ma Adka a Adamka) poobede. Aj dnes sme boli spolu vonku, chlapci sa hrali u zmrzlinára 😉 a ja som zhrešila s jednou zmrzlinkou 😔

sasenka
31. črc 2008

jaj chcela som tým povedať, že by si sa mohla pridať, tak po 15:00 a neskor

dorotaw
31. črc 2008

nic neslubujem,lebo starkemu som volala a tiez mu neni najlepsie ☹ .Bol na rengene pluc a zisili ze tam ma vodu.Musim tam skocit aby som vedela ako mu je.Onedlho bude oslavovat 85 rokov. ☹ Chcela som tam ist rano,ale ide na nejake vysetrenie do Ziliny.

sasenka
31. črc 2008

no maš top teda perné... No nie je to nič príjemné, ked je blízkum luďom zle ☹ Ved ma chodíme vlastne každý deň, ak nie sme chorí, tak sa niekedy snad stretneme 😉 Pošlem ti do IP telefon, tak mi ked tak poobede prezvon, či sme vonku. Ráne nechodím, malý rano spáva 🙂

dorotaw
31. črc 2008

To teda hej,ale co uz.Zivot je aj o tom ☹ .Dakujem za cislo

asitka
1. srp 2008

no dievčatá...masáž nepomohla...ešte viac ma to rozbolelo...bola som u Dr...5 dní musím chodiť na injekcie do svalu...(ľudovo povedané do riti 😀 ) a antibiotiká dva druhy k tomu...som ja dopracovala...ja som tuším ešte zdravá od pôrodu nebola...furt čosi na mne je....sa už smejem, že som oblúbená v kolektíve...bacilov....ale toto už nie je len o oblúbenosti...ja som už tuším VIP...pre bacile 😀 no trochu mi to povolilo...tak idem zas čosi pratať...a variť...a taaaaak...kým ma zas nesekne... 😀 škoda, že nie som z Kysúc...šla by hneď s vami na prechádzku.. 😀

sasenka
1. srp 2008

Asitka, ved stretko možeme dať aj v ZA 😉 Ked budeš fit 🙂

A kojíš? Teda možeš s tými liekmi?
Moja sesternica rodila min. týžden, pustili ju v piatok domova včera musela späť do nemocnice, mala streptokoka, a dostala zápal čo ju šili, tak jej to dnes zasa čistili... 😒 ja neviem ale ja som bola v Čadci a tam ženu ani dieťa kym nie su obaja 100% fit domov proste nepustia...

asitka
1. srp 2008

sasenka...nekojím....nooo...ja sa pýtala už sama domov...hlavne, že malá bola už ok..aj keď sme mali problémy...mne našli streptokoka tesne pred pôrodom...a malá mala v telíčku infekciu...tak bola od narodenia 5 dní na antibiotikách...aj keĎ primár (môj ošetrujúci) tvrdil...že odo mňa sa k nej streptokok dostať nemal ako, keďže som mala cisársky a ani mi neodtiekla plodová voda...no nič....hlavne, že je už ok..tiež ma nechceli pustiť...lebo sa mi zle rana hojila....ale ja by odtial hádam sama odišla na vlastné riziko...a radšej som doma brala ..antibiotiká, ako ešte tam ostať...aj keď som mala maximálny komfort...nadštandart...no ale...doma, je len doma...no hádam sa už doliečim....som si kúpila aj nejaké kapsule na posilnenie imunity...na dva mesiace....vlasy mi vypadávať začali húfom...tak aj tam som si nejakú kúru trojmesačnú---hádam už dobre bude 😀 😀

sasenka
1. srp 2008

no ale aku to malo cenu, ked musela späť do nemocnice? tiež mala streptokoka, teraz je toho kopa, a tiež bola na nadštandardke, na dvojke, aj s manželom 😉 Sa mi aj to nepáčilo, že jej sa tam striedali návšetevy v dverách, ja myslím, že by žena mala byť s dieťaťom aj sama, maximálne s oteckom.

inak ja som bola v CA spokojná, nadštandard za 200,- a nie 2000 korún a oddýchla som si, som došla ako z kúpelov 🙂 Doma to už je iné, pranie, žehlenie, varenie... vedela som, že to už taký klud nikdy nebude. Aj som si tam velmi užívala ten čas, ked som mohla byť s drobčekom úplne sama. Ešte bola aj chrípková karanténa, taaak sa mi to hodilo, že ma tam nikto neotravoval 😉

dorotaw
2. srp 2008

Cauko Saska 🙂
Vcara som si bola kupit cajik na spalovanie tukov.Je velmi lahodny.Nechala som ta pozdravovat,ale zabudla som tvojej mamine povedat od koho. 😀

sasenka
2. srp 2008

no pozdrav odovzdala, som vedela že od teba 😉 dakujem

alika54
2. srp 2008

cauko baby,,,, ako sa mame??? 🙂 ja som si bola dnes pre dieta v tabore,,,bolo mu suprisne a bol nadseny,,,tak o rok opat a urcite uz bez mojich stresov 😀

asitka
2. srp 2008

sasenka...ja bola sama...a aj keď som bola sama, nemohla som si vodiť návštevy na izbu,...čož mi prišlo celkom logické....a tak nejak by to aj malo byť....tie detičky sú ešte moc krehučké na toľko bacilov naraz.. 😕 hoc ja moje dostala na izbu na kojenie až po antibiotikách...čiže nejaký 7 deň ináč som malú chodila kojiť na oddelenie patologických novorodencov....ja som rodila v rk...nie za...a neplatila som za nadštandardnú...nič 😀 nooo 😀 a asi si pôjdem ten čajík kúpiť aj ja...a akonáhle mi prejde ten blok v chrbte začínam dievčatá cvičiť...mám doma steper...suším ho tu už dva roky...tak aaspoň hodinku denne na ňom a nejaké brušáky...a budem museiť jedlo obmedziť...ináč nejdem držať dietu...dám si raňajky...čosi na obed....a večer už nič...raz som chudla...tak, že som len obed si dávala...no a verte....časom som si na to zvykla...a veru som aj schudla...ale raňajky už musím...som si na ne zvykla...nooo...budem vás informovať... 😀 😀

sasenka
2. srp 2008

No v ZA na nadštandardky púšťajú na izbu a v akomkolvek čase, to sa mi nepáči, my sme tam tiež boli na 10 min. ale my sme krstní, a volal som, či sa možeme zastaviť, a jasne že bez detí, a ked mi ačala menovať, kto všetko tam už bol (2. den po porode) tak som zírala... inak podla mna ju nemali na 5. den prepúšťať, ked ani ona ani dieťa nie su OK ☹ No ale nemocnica v ZA ... no comment ... mam tiež svoje skúsenosti na chirurgii 😠

Alika super, že sa mal Simonko dobre 😉

asitka
2. srp 2008

sasenka....ja by nešla rodiť do žilinskej...ani omylom....som len chcela...aby mi spravili monitor večer...lebo som nemohla už čakať v rk...keďže som mala malého v škôlke a musela som sa z rk vrátiť...tak som šla sem...no čo so mnou sestričky robili.....jaký cirkus...no na vraždu...a keď som im oznámila..aby mi napísali do knižky tehotenskej, že odmietajú...až vtedy sa spamätali... 😠

sasenka
2. srp 2008

no super ochota...
sesterke povedali, že malý asi ostane v nemocnici, že nepriberá... no super, ved tak ich nemali pustiť... ale to je známe, že každu vyparcú na 4.-5. den a nech si to potom rieši už detské oddelenie 😠 😠 😠

asitka
2. srp 2008

neviem, ja som ešte na žilinskú pozitívne ohlasy nepočula....teda aspoň mamičiek...ktoré tam nemali nikoho známeho... 😝

sasenka
2. srp 2008

no pustili ich oboch domov, ale malý stale plače... no nič moc, hlavne večer mava rodeo 😖 No naša Heni bola takáto, ale ona bola hladná a my sme to nevedeli, a oni ho dokrmujú, takže v tom to nie je. Neviem na dialku poradiť, asi bruško. No podla mna nevie zaspať. Bože ked si na tie prvé týždne spomeniem, je mi až zle 😖

asitka
2. srp 2008

nuž...ja som mala Matej zlého...tiež mi podchíľou plakával....ale Emka....to je poklad...fakt...neviem, či je to tým, že je taká sama...alebo tým, že cíti, že ja som v pohode....tak aj ona je v pohode....

sasenka
2. srp 2008

skor to druhé 😉 Aj Alexko je ovela lepší, len keby som dosť mlieka bola mala, mohol byť úplne v poho... ale plakal čo nam chudol od hladu ☹ Odkedy prirmujeme bol už super, aj stále je, len máme už malého prieskumníka doma 😀

asitka
2. srp 2008

ja tiež nemala mlieka...trošku....a aj to som musela malú odstaviť, lebo som šla na antibiotiká,...ale bolo mi to veľmi ľúto...hoc som ju dokrmovala...veľmi som sa vyžívala, že aspoň chvíľku si posaje...že aspoň trošku mliečka jej viem dať...tá blíízkosť bola tak krááááásna....no čo už...

sasenka
2. srp 2008

presne take pocity som mala, to asi... čím viac chce žena kojiť, tým horšie to ide 😢 Ja som strašne chcela, a nešlo to... Dr.povedala, že keby nechudol, ešte by sme počkali, ale on mal v mesiaci menej ako porodnú váhu ☹ A odsávala som do 3 mesiacov, len mi začali až krvácať bradavky a manžel mi to zakázal, že sa doničím... mal asi pravdu,a le v ten den som velmi plakala.

asitka
2. srp 2008

asi tak...pri Maťkovi mi to tak neprišlo....ale pri Emke som aj ja slzu utratila...a ešte dlho som veru nevedela sa s tým zrovnať...nuž....čo už....poďme na veselšie témy... 😀

sasenka
2. srp 2008

Čo to študuješ? 😉

asitka
2. srp 2008

ja už doštudovala...to bolo 😀 ale chcela by ešte jednu výšku...a mám nekonečnú dilemu....či ísť do práce...alebo začať popri md ešte jednu školu...kým je malá malá...ešte by to zvládla...

sasenka
2. srp 2008

no ja ma doštudované a na dalšiu VŠ nemám najmenšiu chuť 😀 😀 😀 Aj som pracovala, ale teraz konečne trocha oddychujem na MD🙂

asitka
2. srp 2008

ver, že niekedy sa ani mne nechce a som rada, že tiež už to mám za sebou...ale niekedy ma chytí taká mánia...že predsa len... 😀 keď sa tak na teba pozerám, nemáš rodinu v žiline..teda sestru...lebo ako by si z oka vypadla jednej našej susede 😀

sasenka
2. srp 2008

nie ja som jedináčik. No idem spinkať, nech sa aspon trocha vyspím, čo ak bude budíček o piatej 😀 Brúúú noc.

asitka
2. srp 2008

dobrú noc...idem už aj ja....

sasenka
3. srp 2008

No my sme dnes chceli na kupko,a le aj u nas akesi divné počasie, tak sme skončili v ZOO Lešná pri Zlíne, no musím povedať, že som na tolké chvály od toho čakala aj viac:s Sice nebolo zle, ale v Ostrave bolo teda lepšie. Plus tam je v tom, že je to moderné, su tam prechodzie expozície - opičky, 2 voliery, nejaký ostrov, kam sa nedalo s kočíkom, a taky tropický pavilon (ten je pekný, ale viac trávy ako zvierat ☹ ) ale strááášne rozťahané to je, same do kopca, z kopca - Heni nam už nechcela ani chodiť a tatinko mal s kočíkom tiež zaberák 😒 Navyše všetky občerstvenia su nakope a kus potom nič nie je, len automaty na malinovku, a tie boli 4 po seby prázdne - takže sme boli parádne smädní. Potom bolo občerstvenie, vravím mužovi, nech kúpi litrovku minerálky a napijeme sa všetci. Stál tam asi pol hodiny vo fronte, ale predávali len predražené pollitrovky a akúsi poriadne nabublinkovanú malinovku čapovanú - a oboje hrozne vychladené, takže Heni revala, že sa jej nechcem dať hned napiť. Aspon na poníka sme ju dali - za 40,- CZK - nech z toho niečo má.

V Ostrave bolo aj krásne zaujímavé komentované krmenie, aj tu malo byť, lenže to prebiehalo asi tak, že pani na otázky odpovedala "nevím" a "já tam nedovidím" a nemala ani mikrofon, takže to počuli asi tak 5 ludia okolo, keby sme tam nestáli, ani nevieme, že niečo tam prebieha:-s

No a ako sme došli hned starkej referovala, že sme boli v ZOO ale neboli tam žiadne zviertká - tak mi potvrdila aj ona moj dojem, že roztahané a zvierat pomerne málo, tie čo boli, tak skor také - detsky neatraktívne.