Snažilky, těhulky a maminky XL a XXL. Jste tady?

ka.te1
26. zář 2006

Pro všechny nevěsty XL a XXL, které sem plynule přechází z BeremeSe.cz 😀
Tak kde jste holky?

sassi
7. zář 2008

nielen vyzerá, bolo super 😉 Nabudce ale pojdeme bez detí... 😉 Aj ked aj im treba welnessovať, niekdy je dobre aj bez nich 😀

asitka
7. zář 2008

alika...celkom fajn...len teplo jak v zadnici..celé leto poriadne nič...a nabehne september...a slniečko sa ide potrhať... 😀

dorotaw
9. zář 2008

Caute zienky,Matka mam choreho,mal v noci zachvat a chytene priedusky ☹ .Z roboty nic nebude,lebo ma Dr.odhovarala,ze ked je pod chvilkou chory,aby som ho nedavala do skolky.Povedala i ze si mozem predlzit matersku na 5 rokov a ze budem dalej poberat matersku.Nestoji to za to aby bol stale chory. ☹

titkovamiriam
9. zář 2008

dorotaw no neviem ci budes poberat matersku?,len ti budu platit odvody 😠 - zisti si to ,mam kamaratky co su pre chore deti doma a nedostavaju ani korunu 😠

dorotaw
9. zář 2008

Mne Dr.povedala ze matersku budem dostavat 🙂

titkovamiriam
9. zář 2008

tak to bude dobre ale aj tak sa nato spytaj aj inde 🙂

dorotaw
9. zář 2008

nasla som si tu stranku predlzena materska a tam pisu ze dostavat budes,len nie vsade moze dieta chodit do skolky na 4 hodiny.

dorotaw
9. zář 2008

Ale urcite sa budem informovat!!

titkovamiriam
9. zář 2008

tak sa asi nieco zmenilo konecne v legislative,lebo kamoska ma dieta tazkeho astmatika a do skolky nemohol a tak dva roky nedostava nic,len za nu platia odvody .a dalsia kamaratka je doma tiez pre zdravotne problemi dietata-musim im teda povedat nech si zistia ci nemaju aj oni narok na niake peniaze

alika54
9. zář 2008

cauko dorotaw,,,to je na figu no samozrejme ze zdravie deti je na prvom mieste,,,a s tymi korunkami ,,,viem ze ne nieco mas isto narok,,,treba sa ist informovat na socialne,,,aspon kamoska to tak vybavovala,,, 😉

dorotaw
9. zář 2008

Volala som kamaratke a ona mi potvrdila,ze ak je dieta opakovane chore,tak si mozem matersku predlzit na 5 rokov.Budem dostavat nadalej matrsku v takej vyske ako doteraz,ale nesmiem dat dieta do skolky a ani je nesmiem ist do prace.

sassi
9. zář 2008

Dorotaw, ona ti asi navrhla predlženu MD z dôvodu choroby dieťatka. Su niektoré diagnozy, a patrí tam napr. aj znížená imunita, astma, kedy DR napíše diagnozu a dostaneš normáne aj RP. A dieťa dokonca može chodiť na par hodín do školky (tuším 4 hod. maximálne).
Ine to je ked si mama predlži MD z vlastnej vôle, a dieťa je pritom zdravé, vtedy ti zaplatia len odvody a dieťa do školky nesmie chodiť ani na hodinu.

momo29
10. zář 2008

Ajoj. Ja sama som na predĺženej rodičovskej dovolenke s malým, pretože má rôzne potravinové alergie a bezlepkovú diétu k tomu. Treba sa poradiť s doktorkou, ak tá doporučí ostať s dítkom doma, treba na Úrade práce, soc.vecí a rodiny vyzdvihnúť žiadosť o posúdenie zdravotného stavu dieťaťa, ktorú pediatrička vyplní a posudkový lekár Úradu práce, soc.vecí..... rozhodne, či dieťa má dlhodobo nepriaznivý stav alebo nie. Ak áno, tak mamička normálne ďalej dostáva rodičovský príspevok (4.560,- Sk), dieťa môže ísť na 4 hod. denne do škôlky (aj štátnej) ALE mamička nesmie pracovať ani hodinu. TO je vyslovene zakázané.
My sme teraz začali chodiť prvýkrát do škôlky na tie 4 hodiny a už sme aj chorý, takže som šťastná, že nemusím riešiť, kto s Lukym bude.

dorotaw
10. zář 2008

Jej dakujem.Matko ma prieduskovu astmu a na vela veci je alergicky aj na potraviny.Velmi vela je chory,mal aj obojstranny zapal pluc,a staci ze ho ofukne a je chory 😢

sassi
10. zář 2008

dorotaw, tak to by ste aj tak viec boli doma ako v školke 😒 To by aj tak nemalo význam, myslím.

Ja aj preto nechcem davať Alexa skor do školky ako v 3 rokoch, Heni šla až v 3r2mes. a aj tak jeden rok bola chorá nonstop ☹ Takže čím neskor do kolektívu tým lepšie. Mysím len, nie zasa že vobec nedať do školky, a choroby si bude odbíjať v 1. triede v škole!
A odkedy chodí každy rok k moru, ovela sa to zlepšilo, teraz nebýva chorá skoro vobec. Navyše chodíme od 4 rokov aj plávať, to tiež posilnuje imunitu.

dorotaw
10. zář 2008

to je pravda,ja som chcela ist do roboty koli tomu, ze ta pani co je miesto mna ma rakovinu a maroduje a nemaju tam nikoho miesto mna.Aj Kubka som davala do skolky ked mal 3 roky a bol stale chory.Mato stale sopli a uz aj Kubko ☹
Chcela by som chodit do solnej jaskyne,vravia ze to pomaha,tak uvidim 🙂

titkovamiriam
10. zář 2008

solne jaskyne su super-my mame dokonca aj jednu priamo v dedine a boli sme v nej asi 5 kryt dokonca marek nemal ani rok ked tam bol prvy raz.

sassi
10. zář 2008

no to som počula aj ja, aj som sa skoro vybrala, ked Heni chorlavela, ale nakoniec sme nešli, lebo to treba isť vtedy, ked je dieťa ako-tak zdravé.
A tu asi ani nie je, v KNM, však?
Viem len o jaskyniach v ZA - v nemocnici, v Juniore, v Považskom Chlmici, proti benzínke,,,, Kde ešte?

siwike25
10. zář 2008

Awojte babulky ,prišla som vas kuknut a troška sa aj pochvalit.Schudla som 3 kgčka 😉 😉 a pekne som sa rozbehla a ideto postupne dole,strašne ma to teši.A vy sa tu mate ako?
Titkovamiriam kukni do albumu čo som sa naučila,xixixxi 😉

titkovamiriam
10. zář 2008

je ze schudnut o tom ja ani pocut-to by musela byt silna motivacia 😀

myslis tie upravovane fotecky-nato este nemam cas no najstarsi syn ten si fotky tak upravuje ze clovek nevie co fotil a co dorabal! 😀
inak je to velmi pekne!!!!!!

dorotaw
10. zář 2008

siwike a aku dietku drzis?

siwike25
10. zář 2008

Chodim pomahat kamoške do obchodu(mam viecej pohibu) a jem malo a na večeru si davam taky prašok čo sa rozmieša s vodou,nemam chut na jedlo a sladtke(od toho prašku).Asi tak 😉
Titkovamiriam dakujem snažila som sa 😉 😉

sassi
10. zář 2008

Siwike pekné 😉 to si na caption.it?

A aký to maš prášok???
My momentálne už polhodinu sedíme na šerbli a stááále nič... 😕 Da sa malemu kaki, tak sa pučí a nič...

titkovamiriam
10. zář 2008

siwike ja som teraz chalnom pridala do albumov obrazky-marekov motylika,lebo je este krehunky-michalovi auto lebo to ho teraz bavi a milanovi okridlenu sexicu 😀

inak ak prestanes ten prasok brat zasa sa ti kila vratia tak pozor nato ☹

dorotaw
10. zář 2008

a co je to za prasok?aj ja taky cheem 🙂

dorotaw
10. zář 2008

Mato mal zase zachvat,som este stale rozklepana ☹ .Dala som mu lieciky a dufam,ze mu to prejde 😔

alika54
10. zář 2008

dorotaw,,,malickemu je asi fakt na figu co? 😒 ,,,ja mam obavy lebo sa simonovi na krku objavila velika uzlina,,,doktorka mi povedala nech to natierame no nezmizla a tak sme na stredu objednani na krv ☹ ,,,len aby boli vysledky v poho,,,

dorotaw
10. zář 2008

cauko,teraz zaspal,dala som mu lieky tak uvidim co sa bude diat.Dufam ze Simonkovi bude lepsie. 😉

asitka
12. zář 2008

ahooooojte dievčatá....tak...syna mám na antibiotikách...mal teploty...už je mu kus lepšie...sme po druhom očkovaní s Emkou...tá to našťastie zvláda krásne...bez teplôt....nejak sa neviem zbaviť neporiadku doma....čo raz čosi upracem....môj synátor to hneď rozhádže....a aj ja som nejaká zlenivelá,či čo mi je ...klby ma bolia v celom tele....no proste...ide mi...ako sa máte vy????

sassi...nezrušili Ťa??? 😀 nejak je tu ticho 😀

dorotka...a čo je malému...keď Ti má až záchvat...?

dorotaw
12. zář 2008

ahoj asitka,dufam,ze Matejkovi bude lepsie,akosi mame tie deti chorlave ☹ .No co uz.Matko ma astmu a mal astmaticky zachvat ale po liekoch mu to preslo.Teraz ma sopliky a chytene priedusky tak ze nic moc a Kubko zacal ties kaslat 😢 .
No u nas je taky isty problem z hrackami ako u vas.Hracky su vsade,aj ked ich upracem tak v zapeti ich vsade porozhadzuju. 😒