Snažilky, těhulky, maminky s atopickým ekzémem

andu
29. led 2008

Tak, hledala jsem dlouho a nic takového jsem tady nenašla. Tak jsem se odhodlávala až jsem se ohodlala 🙂 Od mimča mám atopický ekzém a samozřejmě jsem v průběhu života prošla nejrůznějšími fázemi téhle potvory. Teď se s přítelem snažíme o miminko a začínám uvažovat nad tím, jak co nejvíce před touhle nemocí ochránit budoucího človíčka. Takže pište všechny, kdo máte nějaké zkušenosti.Já třeba hodně přemýšlim nad tím, co jíst/ nejíst (žádnou potravinovou alergii vypozorovanou nemám,to ale neznamená, že žádnou nemám😉), čemu se vyhonout atp. Děkuji za odpovědi a jsem moc zvědavá, kolik se nás tady sejde 😉

lucijda
29. led 2008

Andu jediné co mě osobně na to pomáhá, je nepoužívat sprcjové gely, ale jen oleje a jezdit co ejčastěji k moři jinak přenosu na miminko opravdu nezabráníš. Nejsem si jistá, al myslím že tenhle problém je geneticky podmíněný.Jinak používám různé krémy, které příznaky jen sníží ale rozhodně nevymizí.

oslik23
29. led 2008

ahojky 🙂 tak já se připojuji 🙂 Od nar. mám atopický ekzém (asi 3 měsíc po nar.) Také jsem si prošla různými fázemi . Prvně byl ekzém po celém těle (mamka mě musela dokonce v postýlce na noc přivazovat ručky, protože jsme si ze spaní o prostěradlo dřela kůži - jak to svrbělo) prošla jsem všelijakými mastmi,smradlavými koupelemi, dietami 😝

Ekzem v dospělosti hodně ustoupil až jako by na oko vymizel. Zůstal mi na všech prstech obou ruk. Ale po porodech se to hodně zlepšilo. Taky mi dost pomohla myčka..Vadí mi veškeré citrusy a mlíčko..takže jen přiměřeně.

Jelikož jsem já ekzematik a pruduškář (hlavně v dětství, teď už ne) a manžel má lehký atopická ekzém - měli jsme celkem obavy...Dcera má jen suchou kůži, takže mažeme a mažeme a syn měl od druhého do šestého měsíce atopická ekzém pod krčkem který se do jednoho roku ztratil...

Děti teď nemají problémy i když je zima a je málo sluníčka...Zatím se drží..

Určitě je atop.ekzém geneticky zatížený..Ale dnes je hodně různých mastiček jak ho léčit. My se snažíme s dětmi každý rok k moři (jednou jednou s námi a jednou s babi a dědem), také jezdíme asi 6x ročně na hory, což taky pomáhá.

andu, nelam si s tím hlavinku, prostě to ber tak jak to je..Dětičky ho mohou mít, nebo taky ne...

andu
autor
29. led 2008

jojo,oslíku,jak píšeš, to přivazování ručiček a patlání všelijakých smrádků znám taky😉 Jinak mě potěšilo co jsi psala o svých dětech, to je fajn 😉 Je mi jasné, že z velké části hrajou roli geny, ale četla jsem pár článků, že kojení minimálně do půl roku a dietky maminy v těhotenství i při tom kojení mohou tu pravděpodobnost výskytu atopie udětí snižuje...Jak jsi to měla ty? Držela jsi nějakou dietu? Jestli jsi třeba něco vynechávala atd.?

jenniffer
30. led 2008

Oslik23: Taky mám ekzém od malinka a moc se bojím, jestli se zadaří a budeme mít mimčo, aby nebylo taky ekzematik. Docela jsi mě povzbudila, díky.
Andu: konkrétní radu taky nemám. On totiž asi bohužel nějaký konkrétní recept neexistuje. Dispozice k ekzému je dědičná. ☹ Jsou jen nějaká obecná doporučení: jak píšeš - co nejdéle kojit, vynechat potraviny, které tě dráždí (mléko, citrusy,....) Já jsem navíc ještě alergička (pyly aj.), tak se děsím dvakrát.
Jak dlouho už se snažíte?

andu
autor
31. led 2008

My začali teď začátkem leda, ale o tom jak se pokusit co nejvíce odvrátit ekzém od mimča uvažuju už hodně dlouho... Pamatuju si že jak já tak hlavně mamina byla z toho mého ekzému zdrcená - musel to být i pro ni strašný náopor na psychiku - vidět svoje dítě jak se trápí a nemůžeš mu pomoct ☹ No mě se čerstvě přidala alergie na kočky (můžu si je pohladit, ale běda jak se dotknu obličeje.To mi hned celý obličej zrudne, k tomu se přidá zánět spojivek, no paráda 😉), což je docela průser, protože žijeme v baráku, máme tady 2 čičiny no a rozhodně se jich nehodlám zbavovat. Ještě mi navíc od dětství říkali "kočičí máma". No naštěstí bylí kočeny ve sklepě a do bytu jdou jednou za uherský rok, takže to by neměl být problém...Horší je, že nejsem schopna vypozorovat, které potraviny mě osobně dráždí. Ale četla jsem že obecně to jsou citrusy, mléčné výrobky atd. No budu o tom muset, až nastane ta chvíle😉, pohledat něco víc 🙂

jenniffer
31. led 2008

Andu, před časem mě trápilo to stejné jako tebe. Pořád jsem řešila a pátrala po tom, co udělat, abych co nejvíc zabránila přenosu ekzému a alergie na mimčo. Ale spolehlivý řešení jsem bohužel nenašla. ☹ Moje mamča mi taky mockrát vyprávěla, jak jsem se v jako malinká v noci do krve rozškrábala, byla protivná, protože mě to strašně svědělo.... prostě hrůza, užila si. Bohužel mě asi stejný osud čeká taky. ☹ Ale nevzdávám to, třeba se stane zázrak a ekzém se neprojeví nebo jen minimálně. Asi jsem sobec, ale představa, že bych třeba kvůli tomu neměla děti vůbec (abych jim neuchystala "škrábací" život), je pro mě taky hrozná. Tak jsem se rozhodla, že to nechám osudu, a jestli se nám mimčo podaří, tak to prostě nějak zvládnem. 🙂
Alergii na kočky mám taky. Takže k nám domů mají kočky vstup zakázán. 😉
Kdybys něco zajímavého objevila, tak dej vědět třeba do IP.
Jinak tohle téma je otevřené i v sekci Těhotenství, tak když tak přejdi tam.

modr
22. dub 2010

Ahoj těhulky a atopičky dohromady

Rozhodla jsem se Vám napsat pár rad pro ty co trpí atopickým ekzém a jsou těhotné.
Já jsem těď ve 26 tt a hodně bojuju s ekzémem.
Od začátku těhotenství jsem vysadila všechny léky (analergin, dithiaden) a hormonální mastě (belogent, beloderm aj.)
Po vysazení všech léků moje tělo začalo protestovat a vyrážka se mi zhoršila (obličej, ruce, nohy, krk a záda).
Po návštěvě moji kožařky jsme našli hodně moc slabou náhradu pro moje tělo a kůži - začala jsem se pravidelně cca 3 - 6 za den mazat: vazelínou, abidermanem, lenienskou a excipialem). Ze začátku tato léčba nezabírala, v noci jsem nemohla spát, jak mě všechno svědělo a já se trápila, nechtěla jsem ani chodit ven .... Onotaky v čem, když jsem měla na sobě promaštěné triko a kalhoty a na rukou rukavice ???
Po dokončení 16 týdnu tt jsem mohla začít brát analergin, proti svědění Dr. mi dala limit 3 tablety analerginu na týden.
Já pro svůj klid jsem si tuto dávku ještě snížila na 2 tablety za týden - nejdříve jsem brala 1/4 tablety na noc. V noci jsme spala jako mimino a tělo mě přestalo svědět a tím pádem začalo docházet k hodně pomalém zlepšování.
Teď jsem ve 26 tt, ekzém je lepší (není to ono, ale je lepší) Musím se stále mazat, kombinuji ambiderman a vazelínu cca 3x za den.
Musím se vyhýbat slunci (po něm mi napuchne obličej, že ani nevidím

Těhulky atopičky, chci Vám popřát hodně zdaru a věřím, že těch málo rad co jsem Vám napsala Vám pomohu k lepšímu prožívání těhu.
Těšme se na mimiňáka
J.