Snažíme se o miminko už druhý rok a stále čekáme na //

ivatko0406
14. čer 2012

Ahoj holky, hledám nějakou spízněnou duši, která je na tom stejně jako já, opravdovou snažilku-trvalku.

asaka
14. čer 2012

druhý rok? myslíš tedy víc než jeden rok? My se snažíme rok a pul..

fori
14. čer 2012

@ivatko0406 a máš vyšetření na imunologii?? mě pomohli tam... taky jsem čekala 1,5 roku... a pak bylo IVF

sal80
14. čer 2012

@ivatko0406 Ahoj, my se snažili 11 let. A pak přišlo IVF. Doporučuji vyšetření - hematologické, genetické a imunolofické. Můžou přijít na maličkost, Ty spolkneš pár tabletek a nebo pícheš nějakou injekci a hned můžou být ony vysněné // 😉

ivatko0406
autor
14. čer 2012

ahojky, máme spermiogram, folikulometrii a laparoskopii a vyšetřením dělohy a průchodnosti vejcovodů. sal80 tebe na hematologii, genetiku a imunologii poslal tvůj gynekolog, nebo jsi tam šla sama?

ivatko0406
autor
14. čer 2012

@asaka ano, snažíme se od Vánoc 2010 a už je to dlouhé a každý měsíc jen zklamání.

ivatko0406
autor
14. čer 2012

@fori z toho mám právě strach, že skončíme na IVF

fori
14. čer 2012

@ivatko0406 já se na imuno objednala sama... jsi z Prahy?? a IVF se vůůůůbec neboj..... já se na něj od začátku těšila.....

ivatko0406
autor
14. čer 2012

nejsem z Prahy, jsem z Krkonoš, kousek od Jilemnice. je mi trochu divné, že jsme podstoupili taková vyšetření a z krve žádné. asi bych měla doktorovi zavolat a požádat ho o to. jak je to vůbec z IVF? zlé jazyky kolem mě tvrdí, že se nedoplatíme, že to stojí sto tisíc a jiné zase, že to hradí pojišťovna. trochu se v tom ztrácím. těch sto by nám tedy teď chybělo 🙂, ale zdá se mi to nesmysl. trochu tápu v tom, jestli mám zavolat tomu doktorovi nebo ne a požádat ho o ta krevní vyšetření,,,,ale proč ne?

fori
14. čer 2012

@ivatko0406 no mě přijde divný proč tě tvůj lékař už dávno neposlal do nějákého centra asistované reprodukce... zkus se podívat co je u vás nejblíž... a jdi tam... tak ti udělají vše... je je blbý že nejsi z okolí prahy.. to bych ti ned poradila kam jít..... nás stálo IVF 8500, zbytek platila pojištovna.... ale já byla ve státním caru. ty budeš muset jít kdyžtak do soukromého.. ale max. by jste něco kolem 20 000.

fori
14. čer 2012

@fori ale já být tebou tak na nic nečekám.... sama vidíš, že bude někde problém... když vám to nejde..... my měli taky jakoby vše o.k. - i spermio.... a nakonec se při IVF zjistilo, že nám spermijky vůbec nereagují na vajíčka.... nechtěli je prostě oplodnit ani v tý zkumavce.. tak tomu pomohli metodou ICSI.. a bylo to...

fori
14. čer 2012

@ivatko0406 ale já být tebou tak na nic nečekám.... sama vidíš, že bude někde problém... když vám to nejde..... my měli taky jakoby vše o.k. - i spermio.... a nakonec se při IVF zjistilo, že nám spermijky vůbec nereagují na vajíčka.... nechtěli je prostě oplodnit ani v tý zkumavce.. tak tomu pomohli metodou ICSI.. a bylo to...

ivatko0406
autor
14. čer 2012

@fori v březnu mi dělali tu laparoskopii a pak říkal, že si dáme čas do podzima, že ten průplach vejcovodů působí často pozitivně na početí. ale zatím nic. dva cykly pryč. teď proběhla ovulace číslo 3, ale necítím žádnou změnu. jinak on spolupracuje s pronatalem, posílám tam snažilky na IVF. je mi z toho smutno a napadá mě otázka "proč já". švagrová je podruhé těhotná a podruhé "omylem". ani nechtěla. a ty čekáš jedno miminko nebo vícerčátka?

fori
14. čer 2012

@ivatko0406 mě řekl můj lékař to samé.. po laparce jsem musela čekat cca 5 měsíců... a pak že mě taky pošle do caru.... já se tam objednala sama po 4 měsících od laparky.... a cca do roka jsem byla těhu. fakt se neboj a jdi do toho Pronatalu... ten je taky dobrej.... a hlavní je, že plno test máš za sebou ..... a zkus se zeptat na to imunologii.

fori
14. čer 2012

@ivatko0406 a co manžel?? je ochotný jít a umělé?? nemá problém jít do komůrky a dát vzorek?? 🙂

ivatko0406
autor
14. čer 2012

@fori nene, s tím problém nemá, vždyť jsme byli na spermiogramu a bral to jako legrační příhodu, že má jít do komůrky a vy... 🙂. jak to trvá dlouho? píšeš že jsi byla těhotná do roka po tom, co jsi šla do Caru...to bylo tak dlouhé čekání? jako pořadník?

asaka
14. čer 2012

@ivatko0406 to to mi povidej, ja kazdou menstruaci obrečím :(

ivatko0406
autor
14. čer 2012

@asaka já na sobě hlavně vždycky porozuju všechny příznaky těhotenství, skoro i vidím ty dvě čárky na testu, ale nakonec přijde ms a mně se hroutí svět. čím déle to trvá, tím je to horší. pak se zase uklidním a je to dobré. ale než odezní ms, drží mě to.

sal80
14. čer 2012

@ivatko0406 Mě poslal gynekolog, ale stačí, když mu řekneš. Myslím, že nebude mít problém Ti napsat doporučení 🙂

sal80
14. čer 2012

@ivatko0406 Na IVF máš času dost, ještě nic neplánuj a nech si udělat všechna vyšetření 😉 Bude to dobré a IVF nebude potřeba 🙂

@fori Holka, nelanař je do IVF, ještě neví, zda je něco špatně. K čemu hned IVF?

fori
14. čer 2012

@ivatko0406 ne ne... bylo to takhle... my tam šli v červnu... nebo v červenci..... hned 1 mesíc bylo naposled domácí snažení... pak následovaly 4 měsíce IUI - inseminace... pak se 1 měsíc čekalo než nám to schválí pojištovna , to bylo před vánocema a na konci ledna jsem začala stimulovat na IVF... když se podíváš na můj profil... na ty krátké zprávy a najedeš si od 1 stránky , tam to mám vše napsané..... každý měsíc se něco dělo..... fakt.. a hned na první pokus se nám zadařilo.... chci aby věděla, že jsme se taky dlouho snažili... a pak nám o vyšlo hned...... a takových je plno... a když to nevyjde jednou tak třeba na podruhý... ale je lepší něco proto dělat...

fori
14. čer 2012

@sal80 ale když jim to tak dlouho nejde tak na co čekat... třeba na IVF ani nepůjdou, ale je lepší chodit do nějáko caru, než k obyčejnému gynekologovi... mě taky hned IVF neudělali......

sal80
14. čer 2012

@fori Obyčejný gynekolog udělá taky hodně. Proč hned do CARu? K čemu IUI a IVF? Musí si nechat udělat všechna vyšetření, ještě nic pořádně neví. Proč platit palby, jako jsme platili my, když můžou být oba v pořádku? My měly problém...buď samy se sebou a nebo měli problém naši muži a bez CARu bychom neměly šanci na miminko, ale u nich to vypadá v pořádku. Nechají si udělat vyšetření a pak budou chytřejší 🙂

ivatko0406
autor
14. čer 2012

@sal80
@fori holky vážím si vašich rad a děkuju. určitě zítra zavolám gynekologovi a domluvím se s ním na těch krevních testech. doufám, že nebude naštvanej, že to po něm chci, že jsem "chytrá jak rádio". snad mi vyhoví. a když ne, tak se obrátím jinam. mého doktora sice všichni chválí a zbožňují a já jsem s ním taky spokojená, ale....já jsem jeho klientka a on je tam pro mě, což? 🙂

asaka
14. čer 2012

@ivatko0406 ja to mam tak ze prvni dva dny ms des, (i par dni pred neb par dni pred ms spinim) pak se srovna, do ovulace super, pak zas optimismu pozvolna ubyva ale furt to jde, jak prijde 1. den spineni tak propad jako hrom a kdyz uderi ms tak propad nejvetsi :(
davam tomu jeste cas do konce roku, pak holt CAR..

ivatko0406
autor
14. čer 2012

@asaka já taky před ms špiním, tak den nebo dva. a to už se mě chytají depiny, že to je jasný, že zas nic.

fori
14. čer 2012

@ivatko0406 jasně na všechno se ho pořádně zeptej , jaký vyšetření by ti ještě doporučil, ale já si stejně myslím že car ti udělá vše potřebné vyšetření, protože přesně vědí jaké....... než vám vůbec nabídnou IUI nebo IVF.... to oni posoudí sami......
@sal80 mě taky tvrdili, že jsme oba v pořádku.. a nakonec jsme skončili na IVF.... takže s tebou fakt nesouhlasím....

asaka
14. čer 2012

@ivatko0406 ja jsem teda navic o minimalne jedno mimi prisla, po 10i mesicich snazeni jsem otehotnela, ale na 1. kontrole nic nebylo videt, krom vysoke sliznice :( tyden na to jsem dostala ms :( A po dalsich 3m zase pozitivni testy, ale na UZ nic, ani ta zvysena sliznice, tak to asi byla horm. aktivni cysta ci co.. nebo super kratke tehotenstvi.
Ja spinim alespon 3 dny.. i s utrogestanemm. Bez nej jsem spinila od 22dc a ms prisla 28 :-P

ivatko0406
autor
14. čer 2012

@fori zavolám mu hned, jak začne ordinovat. a je to. strašně toužím po miminku.

fori
14. čer 2012

@ivatko0406 no tak pro udělej všechno... a nečekej na nic.... ... a i kdyby došlo na to IVF... jako, že teda fakt nemusí.... jak píše sal80 ...... tak se neboj... nic to nenííí

ivatko0406
autor
14. čer 2012

@asaka jinak mám ale cyklus pravidelný, naštěstí, aspoň to. ty také?

ivatko0406
autor
14. čer 2012

@fori udělám. šla jsem hned i na laparo o krevní testy si řeknu taky!